Świetny Kaczyński, Tusk jak zwykle

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Dzisiejszy dzień pokazał którzy politycy żyją przyszłością a którzy ciągle niedaleką przeszłością, przez co tracą kontakt z realnymi problemami. To co zobaczyliśmy musiało być smutne dla wyborców PO. Widać iż Kaczyński po raz kolejny zaskoczył Platformę i Tuska całkowicie pozbawiając ich argumentów merytorycznych.

PO chciała ustawić sobie dzisiejszą debatę, tak by kolejny raz wrócić do odgrzewanego kotleta jakim jest serwowany przez nich atak Tuska na Kaczyńskiego. Stąd odmowa Kopacz dla wystąpienia prof. Glińskiego w sejmie. Chciano by expose i palny rządu technicznego wygłosił Kaczyński co ułatwiło by atak rząd techniczny jako stricte PiSowski. Kaczyński genialnie rozbił tę konstrukcję, ominął zakaz Kopacz puszczając wystąpienie prof. Glińskiego z tabletu.

O tym jak bardzo zaskoczyło to Tuska świadczy jego odpowiedź na wystąpienie Kaczyńskiego....

"Panu Kaczyńskiemu bardzo nie podoba się sytuacja, w której przegrał wybory i nie rządzi" - dodał premier. Tusk podkreślił, że realizowany od wielu miesięcy projekt "rządu technicznego" traktuje bardzo poważnie, gdyż pokazuje on, do czego naprawdę zmierza Kaczyński. Zdaniem premiera, po raz kolejny próbuje on nałożyć maskę i pokazać, że ma polityczną receptę na problemy Polski. Tusk przypomniał, że Kaczyńskiego nie było na poprzednich debatach o ważnych sprawach kraju. Trudno więc przypuszczać, aby jego dzisiejsze wystąpienie wynikało z troski o losy Polski.

Premier zapowiedział, że wszystkie kłamstwa i nieścisłości w wystąpieniu Kaczyńskiego zostaną sprostowane i podane do wiadomości publicznej.pap

Tusk nie odniósł się do merytorycznych zarzutów, tylko zaatakował w swoim starym stylu i jak zwykle bez podania jakichkolwiek konkretów. Co ciekawe w swym wystąpieniu nie zauważył iż premierem technicznym ma być prof. Gliński, nie Kaczyński. To tylko potwierdza iż numer Kaczyńskiego z puszczeniem prof. Glińskiego zaskoczył całkowicie PO, zresztą mina Tuska mówiła wszystko:).

Dzisiejszy dzień do wizerunkowa klęska Tuska który na tle prof. Glińskiego, Kaczyńskiego z tabletem okazał się szarym nudnym opowiadającym setny raz tę samą historyjkę plastikowym politykiem.

Słuchając słów prof. Glińskiego i Kaczyńskiego (12 bolących rodaków problemów) nie sposób się pod ich słowami nie podpisać. Pod odpowiedzią Tuska będzie to trudne ponieważ prócz atakowania Kaczyńskiego nie powiedział nic konkretnego.

Cieszy że dzisiejszą debatę można było zobaczyć w TV, ludzie zobaczyli kto widzi, rozumie dzisiejsze problemy kraju i chce je naprawiać. Zobaczyli też komu zależy na personalnych wojenkach....

Brak głosów

Komentarze

Dorn kompromitacja

witold46

#341320

Szkoda Dorna...

zuberegg

#341358

Dorn kompromitacja

witold46

#341321

od reklamy serków homogenizowanych...
10

#341341

Też tak myślę:)

zuberegg

#341359

 zobaczyłem więc początkowo tylko to, co mainstream MUSIAŁ POKAZAĆ. I oto widziałem ironiczne uśmieszki z rządowych (?) ław, potem nerwową zabawę tusska komórką, szybką naradę z cieciem grasiem, jakieś wymiany komentarzy z piechocińskim i wymowne gesty do radka. Potem usłyszałem kopaczkę, jak szczękała jadaczką o naruszeniu prawa, jakby ona sama NA TEJ MÓWNICY była zawsze kryształowo czysta. Menda jedna, którą pamiętam jak bezczelnie kłamała po zamachu w Smoleńsku. Przede wszystkim jednak usłyszałem szmer zdziwienia, a może podziwu, gdy p. Kaczyński wyjął tablet. Oto po raz kolejny PO stało się ofiarą własnego zaprzaństwa. Może wreszcie dotrze do lemingów prawda o tym, że hrabiowie i baronowie z PO są nadzy. Oni nie mają nic do powiedzenia poza zlepkiem haseł typu: "mowa nienawiści", "PiS", "mohery", "kaczor" itp. Ten występ z tabletem może być początkiem końca tej szajki, bo teraz w pamięci ludzi zostanie na zawsze już skojarzenie z prof. Glińskim, czego tak bardzo PO nie chciało, a o czym świadczy fakt, jak bardzo ich występ p. Prezesa rozsierdził. Jeszcze Polska nie zginęła! Pozdrawiam serdecznie.

#341353

Również pozdrawiam

zuberegg

#341360

Wreście przekaz poszedł na całą Polskę,co POlszewia wyrabia,i czego dokonała w niszczeniu Polski,i to w dodatku POszło to przez media okupacyjne,mina ryżego i jego przydupasów,mówiły same za siebie.
Jarosław ośmieszył ryżego na wizji,na ten moment czekałem długo,warto było,i pokazał że ryży do pięt mu nie dorasta jako premier i jako polityk,i jako taktyk.
Oj ryży długo zapamięta te upokorzenie jaki musiał przełknąć na wizji od mistrza Jarosława,i teraz jak sądze wytoczy mu wojenkę,bo to mściwe bydle z tego ryżego,czym udowodnił to na Staruchu

pozdrawiam

#341368

Bez jednego nie byłoby drugiego, wzajemnie nakręcają sobie poparcie lemingów.

Pozdrawiam

#341363

Skoro popieram PIS to jestem lemingiem,chyba coś z twoją główką nie halo

#341369

Napisałem coś nie tak? Jakby ci dwaj kumple zrobili kiedyś POPiS, dzisiaj byliby wspomnieniem, a tak wzajemnie się napędzają. Ludzie idą na wybory nie po to, by głosować za kimś, ale powodowani głosowaniem na "mniejsze zło", gdy tymczasem te partie są TAKIE SAME. Nie odpisuj, przemyśl to co napisałem. Dla mnie każdy, kto wierzy w ten system jest lemingiem i nie ważne czy kocha go poprzez PO, czy poprzez PiS.

Pozdrawiam

#341373

Jesteś tu raptem 5 tygodni,i wyzywasz ludzi od lemingów,którzy popierają PIS,chyba jesteś desantowcem z NE,to ty musisz dostosować do nas,a nie odwrotnie,więkrzości ludzie tu piszący popierają PIS,wiesz czemu ten portal jest najlepszy,bo szybko usuwa takich desantowców,tu blogerzy się wspomagają jeden drugiego,nie pasuje ci tu to zmień portal,
a nie wypisuj bzdet,możesz polemizować z każdym,ale bez epitetu leming,a jak dalej będziesz rozkwitał w tym kierunku ubliżania tu piszących,to przekonasz się sam jak to tu taj jest

#341382

"Jesteś tu raptem 5 tygodni"
Znacznie dłużej, w zasadzie to początku tego portalu, tyle że 5 tygodni temu się tutaj ponownie zarejestrowałem:)

"wyzywasz ludzi od lemingów,którzy popierają PIS"

i PO, nie wyzywam, tylko stwierdzam fakty. Wypełniają definicję tego słowa.

"chyba jesteś desantowcem z NE"

Hehe. Dla Ciebie mogło mnie desantować USA, wraz ze stonką :)

"ale bez epitetu leming"
Nie przypominam sobie by to słowo było na cenzurowanym, zwłaszcza tutaj.

Jak na razie to ci nie ubliżyłem, ty za to mnie atakujesz od początku

#341387

A może z SP, której reprezentant, Ludwik Dorn, tak się dziś skompromitował podczas debaty, wypominając Kaczyńskiemu ,że choć miał, to nie dał kiedyś( w tym kiedyś czasie L.Dorn był wicepremierem zresztą), jakichś pieniędzy na dzieci, w tym niepełnosprawne.
Dopiero co Beata Kempa nawoływała do boju pieski Pisu, a dziś Dorn się obnaża?

Może lju, jesteś od palikmiota lub jego nowych kolegów?

A może od JKM, który też ostatnio przechodzi sam siebie?

Jesteś tu parę tygodni, może więc czas się określić?

W co ty wierzysz i co tu na niepopkach robisz?

Mam nadzieje ,że nie pracujesz na nocną zmianę?

#341386

Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi. Chcesz poznać moje poglądy by mnie zaatakować? Polemizuj z opiniami, obrażaj opinie, nie ludzi. Nie odpisujesz na moją uwagę, ale chcesz mnie ukąsić, nie bardzo rozumiem cel, czy obrażenie mnie, ma mnie przekonać do Twoich racji? Ja dałem tezę, prowokacyjne pytanie, a zostałem zaatakowany conajmniej tak, jakbym na forum GW źle się wyraził o Szechterze. Widzisz jak równo idzie podział społeczeństwa? Te same inwektywy tyle że z drugiej strony, ciekawy aspekt psychospołeczny. Zero merytorycznej dyskusji. Trzeba drugiemu człowiekowi dać łatkę i bić jak w bęben, wejdzie jakiś zwolennik PO, stwierdzi, ale dzicz, już lepszy Tusk i tak się wzajem nakręcacie dzieląc Polaków na "tutsi i hutu", bo podzielonym narodem łatwiej rządzić, ale zmartwie Cię bardzo. Należę do tej niegłosującej większości, która nie widzi swoich reprezentantów w obecnym systemie i nie łyka medialnej papki. Jestem z opcji WSZYSCY PRECZ, a Ciebie mi naprawdę żal.

Pozdrawiam Serdecznie

#341389

"W co ty wierzysz i co tu na niepopkach robisz?"

Prezentuję swoją niepoprawną opinię.

#341391

Widzę żeś nie tylko desantowiec,ale także płatny troll komuch,skoro słowo leming ci nie przeszkadza,używając go do tu piszących,to troll płatny komuch również nie powinien cie obrazić,skierowany do ciebie

#341401

Widać czerpiesz pełnymi garściami z medialnego bełkotu i oceniasz innych wedle tego co ci powie GW czy GP. Chyba już czas byś wywalił te różowe okularki, przez które oceniasz świat, bo masz wyjątkowo skrzywione postrzeganie rzeczywistości. Nie przypominam sobie jak dotąd, bym cokolwiek napisał o lubianym przeze mnie systemie politycznym, więc Twoje szuflatkowanie mnie, jest niczym innym, jak tylko wyrazem paranoi.

Pozdrawiam

#341413

Napisałeś, cyt.: "Ludzie idą na wybory nie po to, by głosować za kimś, ale powodowani głosowaniem na "mniejsze zło", gdy tymczasem te partie są TAKIE SAME", to oznacza, że... wysłałeś swój umysł na urlop!
Jeśli nie widzisz różnicy - porównując program PiS-u z kiczem programu PO oraz ich realizację, to nie wychylaj się z taką opinią, bo deklasujesz się sam. 
A to, że Marek Sawicki się wkurzył, to miał rację. Twoje poglądy - jak widzę po Twoich komentarzach - są identyczne jak leminga, więc miał prawo tak Ciebie ocenić. Potem upierałeś się przy swoim zdaniu - zresztą błędnym - więc zostałeś nazwany przez Marka trollem. 
Widzę, że przeszkadza Ci i to, że Niepoprawni czerpią wiedzę między innymi z Gazety Polskiej. Co masz do tej gazety? Że kłamie?, Że pomawia i opluwa niewinnych ludzi? Czy też masz za złe tej gazecie, że podaje fakty, o których nie usłyszysz w mediach mainstreamowych? 
Insynuujesz, że źródłem wiedzy Marka Sawickiego jest - o zgrozo - Gazeta Wyborcza. Już większej głupoty nie mogłeś wymyśleć?

Zacznij myśleć, zanim napiszesz komentarz na tym portalu.
Chciałbym, żebyś mi uwierzył, iż myślenie naprawdę nie boli.

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

#341430

"Jeśli nie widzisz różnicy - porównując program PiS-u z kiczem programu PO oraz ich realizację, to nie wychylaj się z taką opinią, bo deklasujesz się sam."

Cieszę się, że wymieniłeś wszystkie różnice :). Ja wiem, rząd PiS to była Kluzik Rostowska i Sikorski, cała ich polityka w kwestiach dla Polski żywotnych jest IDENTYCZNA, w tym sensie jest JEDNA partia w Polsce, dlatego mogą sobie pozwolić na dowolne roszady personalne w jej strukturach.

"Twoje poglądy - jak widzę po Twoich komentarzach - są identyczne jak leminga"

Ja swoich poglądów jeszcze tutaj nie opisałem :)

"Potem upierałeś się przy swoim zdaniu - zresztą błędnym - więc zostałeś nazwany przez Marka trollem."

Taki jestem "niepoprawny" że nawet "trolem" mnie nazwano że z uporem maniaka wyzwiska i bluzgi nie wpływają na moje opinie, merytoryczna dyskusja tak, ale widać pisząc źle o Tusku i Kaczyńskim można liczyć jedynie na bycie "oszołomem" w opinii jedynie oświeconych, nie potrafiących wyartykułować swojego zdania :)

"Co masz do tej gazety? Że kłamie?, Że pomawia i opluwa niewinnych ludzi?"

Tak! Uważam że GP i GW to dwie strony tego samego medalu, dwa bieguny dezinformacji.

"Czy też masz za złe tej gazecie, że podaje fakty, o których nie usłyszysz w mediach mainstreamowych?"

GP jest częścią mediów "mainsteamowych", jest pisemkiem partyjnym jednej partii. Udowodnić Ci to? Z przyjemnością popełnie pierwszy wpis tutaj na ten temat. Tam ma miejsce cenzura większa niż gdziekolwiek.

"Insynuujesz, że źródłem wiedzy Marka Sawickiego jest - o zgrozo - Gazeta Wyborcza."

Nie, twierdzę natomiast że jego pisanina jest typowa dla osób wpatrzonych w przekaz GP i GW, niezdolnych do krytycznego postrzegania rzeczywistości. Zauważ proszę jak zostałem zaatakowany za napisanie źle o Tusku i Kaczyńskim.

"Zacznij myśleć, zanim napiszesz komentarz na tym portalu."

Może sam zacznij myśleć, odejdź na chwilę od komputera i zastanów się, co spowodowało Twój wściekły atak na moją osobę? Czy tylko to że w uważam casting polityczny za farsę i to, że moim zdaniem media kłamią? Że Tusk i Kaczyński dzielą Polaków? - uważasz że tak nie jest?

#341445

Przypisałeś mi, iż posługuję się retoryką PO. Nic bardziej bzdurnego nie udało mi się przeczytać na Niepoprawnych w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy.
 Ponieważ nie dysponuję teraz większą ilością czasu, by wskazać na Twoje błędne myślenie (nie tylko w stosunku do mnie), postaram się w ciągu najbliższych 3 dni napisać nie komentarz, a notę specjalnie w tytule adresowaną do Ciebie. Oczywiście powiadomię Ciebie na priv., że już się ukazała na portalu NP. A ja słowa dotrzymuję. 

Satyr 
________________________  
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

#341489

Oczywiście... chętnie odpiszę podobną notką :)

#341569

"Jeśli nie widzisz różnicy - porównując program PiS-u z kiczem programu PO oraz ich realizację, to nie wychylaj się z taką opinią, bo deklasujesz się sam."

Cieszę się, że wymieniłeś wszystkie różnice :). Ja wiem, rząd PiS to była Kluzik Rostowska i Sikorski, cała ich polityka w kwestiach dla Polski żywotnych jest IDENTYCZNA, w tym sensie jest JEDNA partia w Polsce, dlatego mogą sobie pozwolić na dowolne roszady personalne w jej strukturach.

"Twoje poglądy - jak widzę po Twoich komentarzach - są identyczne jak leminga"

Ja swoich poglądów jeszcze tutaj nie opisałem :)

"Potem upierałeś się przy swoim zdaniu - zresztą błędnym - więc zostałeś nazwany przez Marka trollem."

Taki jestem "niepoprawny" że nawet "trolem" mnie nazwano że z uporem maniaka wyzwiska i bluzgi nie wpływają na moje opinie, merytoryczna dyskusja tak, ale widać pisząc źle o Tusku i Kaczyńskim można liczyć jedynie na bycie "oszołomem" w opinii jedynie oświeconych, nie potrafiących wyartykułować swojego zdania :)

"Co masz do tej gazety? Że kłamie?, Że pomawia i opluwa niewinnych ludzi?"

Tak! Uważam że GP i GW to dwie strony tego samego medalu, dwa bieguny dezinformacji.

"Czy też masz za złe tej gazecie, że podaje fakty, o których nie usłyszysz w mediach mainstreamowych?"

GP jest częścią mediów "mainsteamowych", jest pisemkiem partyjnym jednej partii. Udowodnić Ci to? Z przyjemnością popełnie pierwszy wpis tutaj na ten temat. Tam ma miejsce cenzura większa niż gdziekolwiek.

"Insynuujesz, że źródłem wiedzy Marka Sawickiego jest - o zgrozo - Gazeta Wyborcza."

Nie, twierdzę natomiast że jego pisanina jest typowa dla osób wpatrzonych w przekaz GP i GW, niezdolnych do krytycznego postrzegania rzeczywistości. Zauważ proszę jak zostałem zaatakowany za napisanie źle o Tusku i Kaczyńskim.

"Zacznij myśleć, zanim napiszesz komentarz na tym portalu."

Może sam zacznij myśleć, odejdź na chwilę od komputera i zastanów się, co spowodowało Twój wściekły atak na moją osobę? Czy tylko to że w uważam casting polityczny za farsę i to, że moim zdaniem media kłamią? Że Tusk i Kaczyński dzielą Polaków? - uważasz że tak nie jest?

#341446

Piszesz
"Polemizuj z opiniami, obrażaj opinie, nie ludzi"

Jeśli nie zaliczasz się do żadnej wymienionej przeze mnie grupy, to nie powinieneś sie czuć obrażony.

Piszesz, że jesteś z tych co mówią "wszyscy precz".
To jakby element anarchii?

Przyjmij więc do wiadomości, że ty również przyczyniłeś się do powstania obecnego układu politycznego w Polsce ,gdyż nie opowiadając się za nikim ,oddajemy głos zwykłej wiekszości.

Jaka jest więc Twoja wizja rzeczywistości, w której podobało by Ci się żyć?
Wróć na ziemię i nie obrażaj nas tu na NP.

A co do żalu, nie powiedziałeś dlaczego jest Ci mnie żal.

Dlatego,że mam wyrażne poglądy, chcę w przeciwieństwie do ciebie, na tyle na ile mój wiek mi na to pozwala i wiara ,że dobrze wychowałam swoje dzieci, przyczynić się do zmiany obecnego układu rządowego , który niszczy mój kraj i deprawuje moje wnuki?

Tak, nie wstydzę sie przyznać, że mam zaufanie do JK i znam wielu członków PISu, o których mogę się wyrazić tylko pozytywnie.

Przyrównujesz Kaczyńskiego i Tuska to tak jakbyś postawił znak równości pomiędzy człowiekiem honoru a Jaruzelskim.

Tym razem więc chyba ja muszę ciebie pożałować.

Mam mimo wszystko nadzieję, że skoro dziś nie umiesz się określić, to jak pobędziesz tu dłużej bez obrażania nas, zmieni ci się obraz świata.

Pozdrawiam

#341458

"To jakby element anarchii?"

Nazywaj to jak chcesz, dekomunizacją, anarchią, faszyzmem itd :) Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, grunt, że ten system toczący Polskę od 30 lat jak rak się nie sprawdził. Twoim zdaniem tak?

"Przyjmij więc do wiadomości, że ty również przyczyniłeś się do powstania obecnego układu politycznego w Polsce ,gdyż nie opowiadając się za nikim ,oddajemy głos zwykłej wiekszości."

Nie. Ten system nie ma mojej legitymizacji, a jego legityzmizacja to nic innego jak udział w wyborach, przy czym fundament owego systemu jest NIEOBIERALNY.

"Wróć na ziemię i nie obrażaj nas tu na NP."

Was to znaczy kogo? Kaczyńskiego i Tuska? Ja napisałem fakt, że dzielą sobie Polaków na "Tutsi i Hutu" by się wzajemnie sponiewierali. Boją się Polaków, są zawadą.

"A co do żalu, nie powiedziałeś dlaczego jest Ci mnie żal."

Ulegasz propagandzie politycznej. To wszystko jest naprawdę bardzo proste. Niszczenie Polski postępuje od lat, od lat też wszelkie opozycje mają złote środki by to zmieniać, jak się dorywają do koryta, prowadzą wszystko tym samym biegiem.

"Przyrównujesz Kaczyńskiego i Tuska to tak jakbyś postawił znak równości pomiędzy człowiekiem honoru a Jaruzelskim."

Twoim zdaniem Tusk byłby dzisiaj premierem, gdyby nie Kaczyński? Co takiego honorowego jest w Kaczyńskim? To że nazwał Gierka patriotom? Nie wiem, ale objaśnij mi to.

Przede wszystkim nie chciałem nikogo obrazić, chciałem zwrócić uwagę na dzielenie Polaków przez owe partie. Przecież to zbrodnia, zbrodnia popełniana świadomie przez te ugrupowania. Identycznie rzecz pojmuje druga strona tego sztucznego konfliktu, to od kilku lat się napędza, jest podsycane, raz przez Kaczyńskiego, innym razem przez Tuska. Podzielonym narodem łatwiej rządzić.

Pozdrawiam

#341466

Idż i te trolskie wyPOciny pisz sobie na salonie24,tam twoje miejsce,Jankes lubi takich chłoptasiów,jak dalej będziesz ewalułował w obrażaniu tu piszących,to moje komentarze będą coraz bardziej soczyste wobec ciebie,

#341601

Szczególnie Smoleńsk to pokazał....

zuberegg

#341562

To, co zrobił Prezes Kaczyński było doskonałe!! Przedstawił wystąpienie prof. Glińskiego zamykając jednocześnie gęby tym wszystkim tak zachwyconym nowymi technologiami.
Zaskoczenie graniczące z panika było wyraźnie widoczne na twarzach każdego w ławach rządowych.
I taki przekaz, merytoryczny i nowoczesny zarazem będzie się przebijał do Narodu.
Pewno nie tak szybko, jak byśmy sobie tego życzyli, ale w końcu się przebije.

<p>Bechis</p>

#341405

Wyrazy uznania dla Pana Prezesa.
Ten Parlament jest absolutnie wyobcowany.
Wolność rodzi się ze sporu, w którym nie chodzi o to, żeby jeden argument pokonał drugi, ale żeby się sobie przedstawiły.
Wolności tu już dawno nie ma, ale taka jest droga - przynajmniej w Parlamencie.
Robert Helski

#341410

gość z drogi

popieram PIS ,czekam na rozliczenie rządów tuskowych...

moze kiedyś doczekam,a Dorn? rozczarował mnie okrutnie...natomiast "mowa 

gestów" wśród " tuskowych mówiła wszystko...tusk gra na przetrwanie na rządy absolutne i na tzw świety spokój dla niego i jego dworu...

Nic z tego dobrego nie wyjdzie....Wybrali go podobni jemu i armia urzędasów,której nigdy tak dobrze nie było, jak u tuska i jacka bez Peselu

10 dla Autora...

gość z drogi

#341469

Dzięki:)
Pozdrawiam

zuberegg

#341560

Wyobcowanie widać szczególnie u premiera....
Pozdrawiam

zuberegg

#341559