Przestańcie się ośmieszać z sankcjami

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Prorządowe media przedstawiają nam Donalda i Radosława jako mężów stanu którzy stoją w pierwszej linii oporu przeciw Rosji. Donald i Radosław debatują, namawiają do sankcji na Rosję, efekt jest taki-

Sankcje ze strony UE i USA wobec Rosji "wywołują ironię i sarkazm" - powiedział we wtorek doradca prezydenta Rosji ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow. Z sankcji szydzą też ci przedstawiciele Rosji, którzy znaleźli się na czarnej liście - pisze Reuters. pap"Washington Post" i "Wall Street Journal" krytykują we wtorek Zachód, zwłaszcza prezydenta USA Baracka Obamę za skromny zasięg sankcji wobec Rosji w odpowiedzi na przejęcie przez nią Krymu. Nawet Putin nie oczekiwał tak słabej reakcji Zachodu - pisze "WSJ".pap

Przestańcie się bawić w nakładanie sankcji które tylko ośmieszają nas, musimy zacząć działać realnie. Trzeba wykorzystać nasze "pięć minut" w relacjach z USA i to że stany zostały ośmieszone przez Putina. To przecież USA m.in gwarantowało integralność Ukrainy. Większej klęski USA nie poniosły dawno, stąd teraz będzie tam chęć do zrewanżowania się Rosji i to musimy wykorzystać Amerykański Senat ma rozszerzyć pakiet o dodatkowe 50 mln dolarów na proces demokratyzacji Ukrainy oraz o 100 mln na współpracę wojskową USA z Ukrainą i innymi krajami Europy Wschodniej i Środkowej. pap

Zamiast więc mydlić nam oczy jakimiś sankcjami które nikogo nie obchodzą zacznijmy realne działania zapewniające nam bezpieczeństwo. Miast jeździć po Europie prosić o sankcje należy dobrze wykorzystać pieniądze od USA. Nakłaniać Obamę do zbudowania na naszym terenie tarczy, baz wojsk NATO (najlepiej rakietowych). To jest realna szansa na zbudowanie naszego bezpieczeństwa i zrobienie psikusa Rosji.

Zamiast robić sobie sweet focie z zachodnimi politykami zróbcie coś konkretnego dla kraju. 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

zniszczyl ZSRR.

Tylko barany sie smieja ze sankcje ich nie rusza.

W obecnymswiecie zaizolowany kraj trzeciego swita jakim jest Rosja szybko zamieni sie w Kore Ponocna.

Sankcej sa wprawdzie dlugoterminowe ale bardzo skuteczne jak to znamy z histori dzialan Regana.

Oczywiscie ze bzay NATO w Polsce byly by wieksza gwarancja na nasze bezpieczenstwo i dozbrojenie oraz powiekszenie naszej armi.

Polska bez problemu moze miec przy swojej populacji milionowa armie w tym czynna zawodowa 200tys. reszta to uzbrojeni rezerwisci siedzacy w domu gotowi w ciagu godzin stanac w swoich jednostkach.

Znam kraj o poplulacji 8 milionow ktory mial 600tys, rzolnierzy. czyli kraj majacy populacje zaluzmy 40milionow mogl by miec armie 3 milionow.

#420437

Jakie to sankcje mamy obecnie:)? Paru gości z Krymu:)

Jedyne co ich zaboli to gaz z łupków w Europie, ale i wtedy tzreba mieć sprawna armię bo kij wie co Putinowi do łba stzreli jak mu sie gospodarka posypie...

zuberegg

#420440

Przecież wszystko to, co dziś stało się  na Krymie,  ma ciche przyzwolenie Zachodu a rodzaj sankcji jest uzgodniony z Putinem.

To takie ruskie : "odpierdolcie się od generła"

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#420444

Ciekawa teoria. Potwierdzi się jeśli Rosja już nic wiecej nie zaanektuje:)

zuberegg

#420457

Przy założeniu, że cały Majdan i obecne zajęcie Krymu nie jest wynikiem porozumień na linii Moskwa-Waszyngton-Berlin/Bruksela przy wsparciu finansjery międzynarodowej (podział Ukrainy), to rzeczywiście może teraz jest dla nas 5 minut na wykorzystanie potencjalnej chęci odbudowy przez USA swojej pozycji w Europie. Winniśmy powrócić do idei tarczy antyrakietowej (podobno ma być do 2018 roku) oraz do idei partnerstwa wschodniego ś.p. Prezydenta L. Kaczyńskiego. Poza tym winniśmy podkreślać, że stanowimy wschodnią granicę NATO i że predystynuje nas to to posiadania odpowiednio licznej armii odpowiednio uzbrojonej (jak kiedyś RFN).

 

Pozdrawiam

krzysztofjaw

#420452

Wątpie by Majadan był wynikiem porozumienia....Gdzie tu byłby interes Rosji? Jeśli zapowiedzi dostaw gazu z USA okażą sie prawdziwe to nie wiedze tu żadnego interesu dla Rosji.

Dlatego uważam że mamy swoje pięć minut:)

Pozdrawiam

zuberegg

#420458

Obyś miał rację :). A jeśli chodzi o zmowę to bardziej uważam, że w sumie Majdan był zainspirowany i finansowany przez Zachód, w tym USA i instytucje finansowe. Zresztą nawet ukraińscy oligarchowie brali w tym finansowaniu udział. Nie można też zapomnieć jak W. Putin pozbył się tych rosyjskich, żydowskich oligarchów, którzy tak naprawdę wynieśli go do władzy (aresztowania, wypędzenia a nawet zabójstwa). Nie eliminowałbym także więc i takiej przyczyny jak ich zemsta (dokonana przy pomocy swoich przyjaciół na Zachodzie i w USA).... Ale to tylko takie dywagacje, o którycxh szerzej pisałem w swoich trzech ostatnich postach.

Pzdr

krzysztofjaw

#420471

A jeśli chodzi o zmowę to bardziej uważam, że w sumie Majdan był zainspirowany i finansowany przez Zachód, w tym USA i instytucje finansowe. Zresztą nawet ukraińscy oligarchowie brali w tym finansowaniu udział.

Zapewne tak było-Ukrainy to duży rynek. Oligarchowie pewnie też dostali zapewnienia iż będą mogli robić interersy z zachodem.

Pozdrawiam

zuberegg

#420500

.Jeszcze nie tak dawno Tusk, Komorowski i cała banda PO zafascynowana była nową pokojową polityką Rosji. Były uściski, życzliwe komentarze, pełna sielanka niemal miłość. Gromadnie  wyszydzano śp Lecha Kaczyńskiego za fobie antyrosyjskie , a dyspozycyjni dziennikarze pod dowódctwem ojca redaktora z GW zgodnie wtórowali zachwytom nad nowymi pokojowymi stosunkami z demokratyczną Rosją. Dziś ci sami ludzie zmienili poglądy o 180 stopni grzmią, że Putin to agresor wykazujący bezprawne ambicje wielkomocarstwowe i że ..... zagraża Polsce. Ot jaka głupota i naiwność. To wy rozzuchwaliliście Putina i to wy ponosicie współodpowiedzialność za obecną politykę Rosji. Putin był zawsze takim samym pragnął odbudowywać imperium dwnego ZSRR oraz swoich satelitów. W przeciwieństwie do was to polityk bardzo zręczny i konsekwentny oraz odważny - zresztą kogo ma się bać ..... zachodu?! Śmiechu warte, ten cały zachód dość szybko w imię swoich egoistycznych interesów pogodzi ze wszystkim co  Putin dokona..Oczywiście UE będzie dyskutowała nad sankcjami, nad rezolucjami itd . Politycy jesteście żałośni i ... poprostu głupi! Perspektywy sądzę, że dość trafnie zarysował wyśmiany śp Lech Kaczyński - najpierw Gruzja, potem Ukraina, kraje bałtyckie no i na deser ..Polska i inne dawne kraje socjalistyczne.

#420454

Pełna zgoda

zuberegg

#420459

No, niestety masz rację. Nasi politycy to żałośni zdrajcy narodowi. Dziś ich deklaracje są śmieszne i spóźnione. Rozwalili nam Polskę i jej zdolność obronną a przez lata kłaniali się Putinowi w pas, nie wspominając oczywiście o tragifarsie śledztwa smoleńskiego. Za yten zamach są odpowiedzialni nasi politycy obecnie rządzący, niezależnie kto był ostatecznym jego wykonawcą. Pozostaje nam wierzyć jedynie w USA, chociaż chyba dopiero za nowego prezydenta, bo O'Bama to mięczak..., ale może jego doradcy coś mu wskażą...

Pozdrawiam

 

krzysztofjaw

#420472

Putin sobie go tam postawil i z tad reste z Rosja liwkidacja przeszkody z Polski i podboj krajow.

Polska w dalszym ciagu jest na szmyczy u Putina i zniej sie nie zerwie bo jak bedzie sie chciala zerwac to Putin zrobi to samo co z Ukraina.

Zrobi w Polsce referendum za pomoca zielonych uzbrojonych ludzikow i anetktuje bez wystrzalu bezbronna nadbaltycka republike.

#420478

Moim skromnym zdaniem przecenia Pan możliwości Putina

zuberegg

#420499

że my widzimy tą grę zachodu a nie widzieli ją nasi rządzący i wyśmiewali na każdym kroku i w każdym programie ostrzeżenia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Podobnie jak i w telewizorniach wszyscy redaktorzy wręcz naśmiwali się Z PiSu i ich "rusofobicznej" polityki dodając jeszcze poniżające Prezydenta różne komentarze.  Rezygnacja z tarczy antyrakietowej przez rząd Tuska ma też swoje podłoże i leży ono między innymi w nie pozbyciu się ze służb specjalnych wszelkiej maści rosyjskich agentów ,którzy otaczali i otaczają "prezydęta Bula Komorowskiego". Popatrzcie,że nawet dziś wypowiadają się w kwestii aneksji Krymu te same osoby z nadania PRL Pastusiaki, Cioski, Millery, który bezpośrednio odpowiedzialny jest za zerwanie umowy budowy rurociągu z Norwegi i tacy kształtują opinię. W dalszym ciągu te same gęby tylko mówiące trochę innym językiem jak Lis, Olejnik i inne przepoczwarzają się i udają teraz wielkie zaniepokojenie Polską. Gdy tłumaczył za przeproszeniem krowie na granicy Lech Kaczyński ,że silny romawia tylko z silnym teraz na gwałt próbują to realizowac. Ale układy już pozawierane i co jest dla UE ważniejsze? Nie Polska tylko kieszenie korporacji,które prowdzaą geszefty z Rosją. Nie widać reakcji w stylu wypieprzenia z korytarzy UE rosyjskich lobbystów, którzy brużdżą nam w szukaniu gazu łupkowego. A te firmy ,które otrzymały licencję sprzesdały korporacjom rosyjskim. Wszystko to świadczy o złym zarządzaniu Polską lecz nie wytykają tego anie media a z partii opozycyjnych tylko PiS i czasami partia Ziobry. Resztę należy pominąć bo to chwasty polityczne gdzie najgroźniejszy to Tusk i Komorowski.

lupo

#420495