Nałęczu-powiedzieliście A, Rosja mówi B...

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj
Rosja zgłosiła chęć postawienia pomnika jeńców bolszewckich na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Wywołało to powszechne oburzenie w naszym kraju. Nie mógł nie zabrać głosu w tej sprawie również prezydent Komorowski, przemówił ustami swego doradcy-tomasza Nałącza.

 Wczoraj w audycji "Kontrwywiad" RMF FM doradca prezydenta Komorowskiego, Tomasz Nałęcz powiedział m.in. żaden naród pomników najeźdźcom nie stawia. Proszę poszukać w Rosji pomników Wielkiej Armii Napoleońskiej, pomników Wehrmachtu... To byli w '20 roku najeźdźcy. 

 
To ciekawe, ponieważ w 2010 roku w liście sekretarza ROPWiM Kunerta do burmistrza Wołomina, ten pierwszy pisze tak: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zwróciła się do Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa z prośba o przygotowanie odpowiedniego obiektu, przy którym delegacje rządowe polska i rosyjska mogłyby wspólnie oddać hołd ofiarom okrutnej wojny rozpętanej przez reżim bolszewicki. [...]
 
Rada OPWiM podtrzymuje deklaracjęsfinansowania pomnika na mogile żołnierzy bolszewickich
 
Pomnik ten ostatecznie powstał, wbrew woli mieszkańców i historyków. Kancelaria Komorowskiego powiedziała A, strona rosyjska mówi teraz B. 
 
W jednym muszę się zgodzić z Nałęczem-żaden naród pomników najeźdźcom nie stawia. Wyjątek stanowi jedna kancelaria i jeden prezydent. Żołnierzom Niezłomnym nie postawił pomnika, postawił go bolszewickim najeźdźcom.
 
Jak widać mamy bardzo wyjątkowego prezydenta w skali świata. Dostrzega to nawet jego doradca, myślę że i Rosja też to dostrzegła....Rozumiem iż teraz z powodu zbliżających się wyborów, Komorowski chce być po stronie naszego państwa. Najpierw jednak warto zrobić rachunek sumiena i przeprosić za idiotyczną decyzję z Ossowa. Należy jasno przyznać-Komorowski to JEDYNY na świecie prezydent który postawił pomnik najeźdźcom swojego kraju. 
 
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

Krótki, ale wnikliwy...

Mam wątpliwości jedynie, co do jednego zdania...

"Należy jasno przyznać-Komorowski to JEDYNY na świecie prezydent który postawił pomnik najeźdźcom swojego kraju"...

Swojego?

Ktoś, kto traktuje kraj jako swój, nie kpi z Prezydenta, zwłaszcza po jego śmierci. Nie broni istnienia obcych służb, które działają na rzecz wroga Polski. Nie oszukuje "swojego" państwa np. aferą marszałkową, nie buduje "swojemu" krajowi kadłuba korwety za kosmiczne pieniądze, itp.... itd...

Pozdr,

pozdrawiam,

Harpoon

#1444917

Swojego?

Mogłem napisać państwa na czele którego stoi...Ale to też smutne...

Pozdrawiam

zuberegg

#1444937

skoro sami ich do tego zachęcili wręcz.

Naród nie stawia pomnika najezdzcom... A jesli w narodzie, czy moze raczej w państwie  jest mniejszość etniczna, ktora w 1920 b. chetnie witala tych od wschodu i wspolpracowala z nimi (inaczej niz zostało to pokazane w filnie Hffmana, nie wiedziec czemu, czyzby etnicznosc reżysera miala znaczenie?:)), a teraz -wyrazilbym opinie- stawia pomniki ( a na pewno ma wplyw na decyzję) i to raczej nie po to by dowartościować naród gospodarza (teoretycznego):), by nie napisac: upokorzyc?

#1445274

"Jak widać mamy bardzo wyjątkowego prezydenta w skali świata. Dostrzega to nawet jego doradca, myślę że i Rosja też to dostrzegła...."

Stawiałabym na to, że grubo przed 2010...

PPzdr.

#1445404

Pewnie tak, jedynego obrońcę WSI zauważyli na 100%

zuberegg

#1445447