Jakie sukcesy odnosi Sikorski?

Obrazek użytkownika zuberegg
Świat

Wczoraj odnosząc się do krytyki ze strony PiSu Sikorski powiedział: Jarosław Kaczyński dezawuuje każdą polską inicjatywę. Nie może przeżyć, że Polska odnosi sukcesy - powiedział w "Kropce nad i" na antenie TVN 24 Radosław Sikorski. Szef MSZ skomentował w ten sposób krytyczne słowa liderów Prawa i Sprawiedliwości.

Krytyka spotkała Sikorskiego za słynne już słowa- "Jeśli nie poprzecie tego porozumienia, będziecie mieli stan wojenny, będziecie mieli wojsko, wszyscy będziecie martwi" - wypowiedziane przez niego do przedstawicieli ukraińskiej opozycji. PiS krytykował też porozumienie do którego tymi słowami namawiał opozycję w Kijowie.

 

Dziś na łamach "gw" Sikorski nie jest już tak dosadny. Dosadni są za to, o ironio-rozmawiający z nim pracownicy dziennika z Czerskiej.

RENATA GROCHAL, JAROSŁAW KURSKI: Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow wzywa pana do realizacji porozumienia między prezydentem Janukowyczem a ukraińską opozycją, które wynegocjował pan z kolegami z Francji i Niemiec. Co pan zrobi?RADOSŁAW SIKORSKI: Zgodnie z pierwszym punktem porozumienia w ciągu 48 godzin miała być przywrócona na Ukrainie konstytucja z 2004 r. 48 godzin minęło i nie mam informacji, by prezydent Janukowycz podpisał zmiany w konstytucji. Przeciwnie, uciekł. Porozumienie zatem nie obowiązuje. Wyprzedziły je wypadki polityczne, szybsze, niż ktokolwiek się spodziewał. Ale potrzebne jest respektowanie ducha tego porozumienia - powstrzymanie się od użycia siły, kompromis i tolerancja dla różnorodności regionalnej i kulturalnej Ukrainy.Paradoks polega na tym, że dziś być strażnikiem tego porozumienia to w istocie działać na rzecz Rosji, bo do końca roku Janukowycz formalnie byłby prezydentem.- Strona rosyjska nie podpisała porozumienia. Byłem zaskoczony, że prezydent Janukowycz dosłownie kilka minut po podpi
saniu porozumienia zaczął zdejmować ochronę z budynków rządowych, w tym z własnego pałacu prezydenckiego.

Dziś trzeba zapytać o jakich sukcesach mówił wczoraj Sikorski? Porozumienie którym tak się chwalił okazało się być korzystne dla Rosji. Sam Sikorski uważa je dziś za nie obowiązujące:). Co więc zostanie po jego wizycie? Idiotyczna groźba wobec opozycji, groźba która będzie tam zapewne zapamiętana na długo. I nowe władze Ukrainy zapewne przypomną sobie o niej kiedyś. Znów więc, jeśli chodzi o działania Sikorskiego należy uznać iż są szkodliwe dla Polski. To już kolejne słowa które są na rękę Rosji. Buta i całkowity brak politycznego wyczucia Radosława, kolejny raz szkodzą naszemu krajowi. Gdzie te sukcesy?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

strasznie zakompleksiona i małostkowa. Są sukcesy? Są! To po co wnikać, jakie?

Nie róbmy polityki, "róbmy" sukcesy. Kolejne.

Jednym z naszych największych sukcesów jest J. Owsiak - jest to to sukces propagandy kosztem zdrowego rozsądku. Innym wielkim sukcesem jest nasz rząd, kosztem zdrowego rozsądku i instynktu samozachowawczego. Mało? Proszę: kolejnym naszym sukcesem jest odnowienie przyjaźni polsko-radzieckiej, tzn. rosyjskiej, polsko-niemieckiej, polsko-paneuropejskiej, polsko-pozaeuropejskiej i polsko-galaktycznej. Wszyscy są teraz naszymi przyjaciółmi. Powiem więcej: podobnie, jak kiedyś w serku danone, tak dzisiaj w Europie i na świecie jest miłość. A my jesteśmy tej miłości... epicentrum. ;-))

PPzdr.

Vote up!
14
Vote down!
-5
#418699

ręce jakby  niósł np. tacę z szampanem. Spotyka go kumpel:

- Stary, co robisz ?

- Odnoszę sukces !

 

Wypisz, wymaluj - S.Radek.

Pozdrawiam.

Vote up!
15
Vote down!
-4

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#418707

Dobre:)

Vote up!
5
Vote down!
-5

zuberegg

#418718

Przyznaję że w świecie wirtualnym obecna władza gromi wszystkich:)

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-6

zuberegg

#418717

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Poloniatube nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

http://www.youtube.com/watch?v=gXNbOiJ-4MY

Vote up!
2
Vote down!
-5

Poloniatube

#418751

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Karaś nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jestem przekonany, że gdyby Sikorski wiedział, że jest nagrywany, nie powiedziałby tych słów. Myślę, że nie wygrał z emocjami. Widać, że sytuacja go przerosła. Wiele osób mówi, że mimo wszystko wyszło dobrze. Mówi tak również nasza prawica. Ja poczekałbym z oceną. Już dzisiaj widać, że Janukowycz wykorzysta podpisane porozumienie do tego by samozwańczo nazwać się pełnoprawnym prezydentem Ukrainy. Wszystko dzieje się bardzo dynamicznie. Sikorski coś tam ugrał, ale zaraz może się okazać, że strzelił gafę. To, że krytyka pod jego względem jest niemile widziana w mas-mediach to mnie nie dziwi. Widać też, że owe mas-media są mega stronnicze. To też mnie nie dziwi, choć skala tego zjawiska jest oszałamiająca.

Vote up!
2
Vote down!
-5

Karaś

#418780

To czy był sikroski nagrywany, czy też nie,  jest bez znaczenia. Słowa które wypowiedział opozycjoniści i tak by mu zapamiętali...I będą sie odbijać czkawką podczas jego kolejnych rozmów tam.

Vote up!
4
Vote down!
-3

zuberegg

#418873