Hipokryzją w kibiców

Obrazek użytkownika zuberegg
Świat

Relacje z zamieszek w Turcji pokazały dwulicowość "rozumnych" mediów w pełnej krasie. Dużą część protestujących na placu Taksim stanowią kibice. W Polsce udział kibiców w jakimkolwiek proteście, manifestacji o wydźwięku antyrządowym jest natychmiast krytykowany, deprecjonowany.

Kibice wrogich klubów łączą siły przeciw władzy. W Stambule kibice trzech na co dzień wrogich klubów piłkarskich - Galatasaray, Fenerbahce i Besiktas - połączyli siły i pomaszerowali na plac Taksim, którego plany zabudowy stały się bezpośrednią przyczyną fali protestów trwających już dziewięć dni.

- Jesteśmy tutaj, aby zaprotestować przeciwko faszyzmowi, wszyscy, ramię w ramię. W istocie powinniśmy być wdzięczni Erdoganowi za to, że nas zjednoczył. Zjednoczył przeciwko sobie cały kraj - cytują agencje jednego z kibiców klubu Fenerbahce.wyborcza.pl 9-06-2013

Niespokojna noc w turcji. Niespodziewany sojusz kibiców trzech klubów. "Razem przeciw faszyzmowi". tokfm.pl 9-06-2013

Na placu Taksim są też kibice jednej z drużyn piłkarskich.iar 4-06-2013

A w Polsce? Przytaczam komentarze do sytuacji w których kibice się jednoczą najczęściej-Marsz Niepodległości i homo parady

Kibole: kije i młotki, kominiarki. Mieli flagi narodowe i barwy klubowe: Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok, Wisły Płock, Lechii Gdańsk. I to właśnie kibole nadali ton początkowi marszu. Najpierw starli się z policją na Muranowie. Potem przeszli pod Pałac Kultury.wyborcza.pl 12-11-2012

A co pisała GW gdy kibice w Krakowie połączyli się by blokować paradę homo?

Wziąć się za wszechpolaków- głosi nagłówek z 11-05-2004. W komentarzu Michała Olszewskiego czytamy- Bandyci z obu stron Błoń ramię w ramię pokazali, że marzy im się miasto czyste[...]

Jak widać zjednoczeni kibice w naszym kraju, dla tych samych mediów to "kibole" i bandyci. To tylko potwierdza tezę iż wojna jaką wypowiedział kibicom Donald i popierające go media miała czysto polityczne podłoże. Gdyby kibice w naszym kraju zjednoczyli się w walce z np. Kaczyzmem lub homofobią (cokolwiek to jest) też natychmiast zostali by bohaterami, Staruch nigdy by nie siedział, itp. itd.

Brak głosów

Komentarze

Słusznie piszesz.. tyle że nasi kibice nie otrzymują praktycznie żadnego wsparcia od strony przeciwnej tej, która ich niszczy i atakuje.

"Skandaliki" i sensacyjki są ciekawsze od kibiców - i zawszeć jest o czym "bić pianę"..

Dlatego też nie obalili rządów Matoła, ale... mogą się wypiąć - i to w przewidywalnej przyszłości - na tych, którzy chcą zamienić się władzą z PO-płuczynami..

A kibice dobrze wiedzą czym pachnie słowo "władza"..

cornik
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#363401

Kibice nie obalili Matoła ale go skutecznie ośmieszyli, pokazali jego bezradność. Co przyniesie efekt w najbliższych wyborach.

Vote up!
0
Vote down!
0

zuberegg

#363405