Geopolityka usunie Donalda

Obrazek użytkownika zuberegg
Idee

]]>KURIER Z MUNSTER]]> w swym wpisie pt. Kto przestawił wajchę? wymienia kilka powodów powstania taśm. Moim zdaniem pomija jeden z powodów który może być decydującym. Po wizycie prezydenta Obamy nasza pozycja geopolityczna wzrosła, zmienił się układ sił. Między Niemcy i Rosję amerykanie wstawili nowego gracza. 

Jednak by ów gracz mógł pokazać pełnię swych umiejętności musi mieć wparcie w postaci reszty drużyny. Do tej pory reszta drużyny grała w interesie Rosji lub Niemiec. Teraz zaś jest czas by grała dla Polski oraz w interesie USA. Trzeba więc nowemu graczowi dobrać nowa drużynę, pozbawiając ją farbowanych lisów których gra w nowej drużynie będzie uwierać.

Pierwszym znakiem iż nowy gracz czyści przedpole było głosowanie nad immunitetem Kamińskiego. Podczas tego głosowania nagle wielu posłów PO i SLD dostało nagłego otrzeźwienia i zagłosowało wbrew temu co opowiadają ich partie od 7 lat. Donald jak to ma w swoim zwyczaju uciekł przed zdarzeniem, musi to oznaczać tylko jedno-znał wynik głosowania. Swoim zwyczajem postanowił jak typowy bobas ukryć się krzakach.  Przebieg głosowania był tak dużym szokiem iż Jolanta żona Aleksandra postanowiła przeprosić Kamińskiego za oskarżanie go o Francuzki atak. Kwaśniewscy widocznie poczuli skąd wieje nowy wiatr i już starają się ustawić żagle by i oni z nim popłynęli. Kwaśniewski doradzał prezydentowi Kazachstanu, zasiada też w radzie nadzorczej spółki Burisma powiązanej z byłym prezydentem Ukrainy Janukowyczem, lobbował też na rzecz rosyjskiego Acronu który chciał przejąć kontrolę nad polską Grupą Azoty.

Kwaśniewski jak widać szybko został sprowadzony na ziemię. Jego przyjaciel-Leszek Miller woli nie występować publicznie mimo iż przedtem komentował każde "pierdnięcie". 

Po ustawieniu strony wschodniej przyszedł czas na ustawienie strony zachodnio-berlińskiej. Wszak jeśli mamy być nowym graczem nie możemy opierać swojej gry na ludziach dla których szczytem dyplomacji jest płynąć w głównym nurcie i prosić o większy udział Berlina w Europie. Teraz właśnie jesteśmy w trakcie procesu oczyszczania naszej polityki z ludzi podległych Berlinowi. Czas kondominium się właśnie kończy. Donald próbuje wierzgać licząc na pomoc swoich mediów, jednak tym razem dostanie klapsa. Jeśli mamy być kimś w rodzaju nowej Turcji nie możemy opierać się na osobach które na samą myśl o zdecydowanym działaniu chowają się po krzakach lub ucieka w Dolomity. Nikt nie da nam pieniędzy na uzbrojenie by obecny układ mógł sobie je rozkraść lub dopuścić do nich firmy z Niemiec czy Rosji. Nie będzie tak jak z korwetą "Gawron", nie może być tak jak z gazoportem. Z jednej strony Donald prosi o dostawy gazu łupkowego do Europy z drugiej przez jego nieudolność gazoport jak twierdzi Parafianowicz ma być gotowy w 2017 roku.

Jak można współpracować z tak nieudolnymi ludźmi? Amerykanie do współpracy potrzebują ludzi poważnych oraz potrafiących działać sprawnie i skutecznie. Ludzi którzy będą w stanie działać samodzielnie bez patrzenia na dąsy Berlina i Moskwy. I to jest prawdziwy powód pojawienia się taśm. Lemingu-pożegnaj się z Donaldem on właśnie idzie tam gdzie Nowak z Sienkiewiczem. Tam gdzie idą ludzie twierdzący że "Polskie państwo praktycznie nie istnieje". Tacy ludzie nie mogą zniszczyć naszej szansy na zbudowanie poważnego państwa które jest ważnym i niezależnym od sąsiadów graczem geopolitycznym.

Brak głosów