Gdzie Majdan ma rady Michnika?

Obrazek użytkownika zuberegg
Idee

Dzięki odwadze protestujących na Majdanie opozycja powoli zdobywa władzę. Coraz więcej ośrodków rządowych, służb przechodzi na stronę opozycji. Kolejne postulaty Majdanu i opozycji są spełniane. To wszystko jest zasługą tylko i wyłącznie protestujących na Majdanie. Parlament Ukrainy odsunął od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza. Za odsunięciem prezydenta było 328 deputowanych. Termin wyborów wyznaczono na 25 maja. Zwolniona z więzienia Julia Tymoszenko zapowiedziała swój start w wyścigu po władzę. 

Gdzie byłaby dziś opozycja gdyby słuchała styczniowych porad Adama M.?

"Trzeba się modlić o cud, żeby Janukowycza olśniło, żeby miał mądrość, wyobraźnię Wojciecha Jaruzelskiego i poszedł na kompromis, a nie szedł na czołowe zderzenie, bo to będzie klęska dla Ukrainy i dla niego".

Michnik wyraził nadzieję, że dojdzie do porozumienia między Janukowyczem a opozycją, nawet takiego, w którym "Janukowycz przekazując władzę, zachowa święty spokój i dobrą emeryturę". - Oczywiście, zostaną chwilę potem oskarżeni o zdradę, o porozumienie różowych z czerwonymi. Usłyszymy, że Kliczko, Tymoszenko i Jaceniuk to resortowe dzieci. gw 27-01-2013

 

Majdan i liderzy opozycji idą dalej, chcą osądzenia ludzi odpowiedzialnych za strzelanie do ludzi, za ich pobicia, chcą ukarania polityków odpowiedzialnych za te decyzje.... I jestem pewny że i to będą w stanie osiągnąć. I w przeciwieństwie do nas, nie będą musieli oglądać w parlamencie, w mediach tych totalitarnych mord które my po naszym "sukcesie" musimy oglądać po dziś dzień. Mordy te psują do dziś odbudowę i naprawę Polski. Ukraińcy-nie róbcie naszego błędu nie słuchajcie "swoich", miejscowych Michników. "Michniki" zawsze będą mieć kompleksy które będą chciały narzucić całemu społeczeństwu. Za parę lat będą Wam wmawiać że Majdan to dzieło faszystów, czarnych-takich trzeba odsuwać od władzy. A ludzie honoru to Janukowycz, Azarow- kto sądzi inaczej ten oszołom, faszysta, dzieli Ukraińców.

Nie słuchajcie Michników, nie róbcie naszego błędu!!!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

komentarze Ukraińców po wystawieniu na Majdanie trumien ze zwłokami ofiar - To Europa jest winna i niech się przygląda do czego dopuściła.

A jeden z nich dodał dziennikarce tvp - I Polska też !

Vote up!
17
Vote down!
-6
#418330

Ukrainiec musi mieć wroga - winnego. Źle się stanie, jeśli szukać będzie na oślep.

Trochę mnie zmartwiłeś, bo oglądałam przyjecie Saryusza- Wolskiego. Było nadzwyczaj ciepłe. Ujęła mnie decyzja Majdanu, by Polak mówił do nich po polsku a nie po angielsku, bo rozumieją. Tłumacz tylko przeszkadzał:)

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-7
#418347

Coś w tym jest...

Vote up!
5
Vote down!
-6

zuberegg

#418349

 Bo to nie tak miało być.

Tłum był potrzebny na Majdanie, bo ładnie się światu kojarzył z pomarańczami. Kliczko i Jaceniuk powinni wejśc do rządu najdalej po miesiącu, doprowadzić do uwolnienia Julii, a potem, po wcześniejszych wyborach, gra orkiestra. Kliczko prezydentem, Julia premierem.

Wszystko się udało poza tłumem, który nijak nie dał się ogłupić, a co gorsza, zjednoczył się na Majdanie patriotycznie i zamarzył o wolności.

Skutki znamy.

Pisałam o tym. Już w styczniu chodziło mi to po głowie:)

 

http://niepoprawni.pl/blog/5734/chytry-dwa-razy-traci

 

Pozdrawiam 5/5

Vote up!
9
Vote down!
-9
#418346

Kto finansował owe tłumy?

Kto ich karmił,poił?

Przecierz koszta szły w miliony dolarów!

Vote up!
10
Vote down!
-3

kazikh

#418363

Oligarchowie lub zachód finansuje Majdan. Rosja lub Janukowycz finasuje snajperów i tituszków.

Vote up!
7
Vote down!
-4

zuberegg

#418366

Czy nie istnieje pojęcie solidarności społecznej aby zawczasu zadawać pytanie;kto finansował tłumy?Czy w Polsce też ktoś finansował tłumy?Nie ,to początkowo był ruch tylko i wyłacznie niezadowolonych robotników stoczni i innych dużych zakładów pracy.Pomoc dochodziła w postaci gotówki i sprzętu drukarskiego ale wiekszośc była przejmowana przez tzw kombinatorów.Nawet po worki z kaszą podjezdzali samochodami ludzie,którym to nie było niezbędne ale po to aby póżniej sprzedac z zyskiem na bazarze.Na Ukrainie w czasie manifestacji ludzie pomagali w zupełnie bezinteresowny sposób uczestnikom i niekoniecznie nalezy się dopatrywac drugiego dna.Jest mozliwośc że teraz będą próbowali wypłynąc jacyś kolesie nomenklatury ale musimy pamietać że to Ukraincy a nie polacy,którzy bardzo szybko we wszystko wierzą.To ze pojechał na Ukrainę specjalista od strefy zdekomunizowanej nie oznacza że jest faktycznie zdekomunizowany.To zwykła przechrzta i nic ponad to.Zresztą jego zabiegi mają się nijak do rzeczywistości.Tamci ludzie napewno posiadają wiedze o jakości życia w Polsce i ogólnym jej stanie a co za tym idzie nie tak szybko dadzą się złapać na lep demokracji unijnej.Mają przemysł i rolnictwo i bandę złodziei,którą muszą rozliczyc i pogonić od żłoba.Jest bardzo duże prawdopodobieństwo że nie popełnią tak kardynalnych błędów jak popełniliśmy my Polacy dopuszczając komuchów do współuczestnictwa w zarządzaniu krajem na czele ze ślepowronem jaruzelskim a następnie elektrycznym bolkiem.W mediach dając pole do popisu michnikowi i spółce

Vote up!
7
Vote down!
-8

Jeszcze zaświeci słoneczko

#418381

I odpowiem że na szczeblu Komisji Zakładowych nikt działalności nie finansował.

Vote up!
6
Vote down!
-4

kazikh

#418382

Tak, oby Majdan doprowadził do osądzenia/wygnania Janukowycza et consortes, ale gdzieś w tym wszystkim gubi nam się główny rozgrywający. Niestety nie chce mi się wierzyć, że Moskwa nie obstawiła swoimi ludźmi wszystkich stron konfliktu, od Kliczki po Janukowycza i to ona, podglądając karty wszystkich graczy, prowadzi licytację. Niepokoi mnie też, że oficjalnie zajmuje bardzo powściągliwe stanowisko - owszem coś tam Ławrow warknie, kogoś skarci, ale można się było spodziewać znacznie bardziej twardej reakcji, łącznie z postawieniem wojsk na granicy i straszeniem interwencją (jak np. w Gruzji). A tu cisza.. Dlaczego?

 

Nie oszukujmy się - Julia Tymoszenko nie jest kryształowo czystą postacią, jest opleciona pajęczyną zależności, z których czy będzie mogła (chciała) się wyzwolić? A Kliczko? Sympatyczny, wykształcony chłop, ale czy taki niezależny jak się sądzi? Patrząc na ludzi z jego otoczenia politycznego, można mieć wątpliwości. Czy gaża w rekordowej jak na boks kwocie ponad 17 mln USD za walkę w Moskwie z Powietkinem (przypomnijmy - Kliczko otrzymywał ją bez względu na wynik pojedynku) była jedynie uznaniem klasy sportowej Wolodymira?

 

Kreml planuje swoje operacje długofalowo, na lata wprzód. Kto ma ochotę, może znaleźć potwierdzenie jak to działa w znanej publikacji Anatolija Golicyna, nie wierzę, że sytuacja na Ukrainie ich zaskoczyła. I paradoksalnie może, niepokoi mnie "dystansowanie się" Putina od wydarzeń w Kijowie, bo mam przykre wrażenie, że tylko on wie jak się to wszystko skończy. Wie od dłuższego czasu. I bardzo chciałbym się mylić.

 

pozdr...

/benjamin

Vote up!
10
Vote down!
-6
#418364

Kliczko to jest obstawiony ale przez Niemców:). Co do reszty to trudno ich wyczuć, choć wątpię by Rosja produkowała sobie konkurentów dla Janukowycza. Ciężko mi sobie wyobrazić by rzucali kłody swojemu....

Vote up!
4
Vote down!
-7

zuberegg

#418365

Dlaczego? Jeden gracz w talii nie ma już zbyt wielu atutów, więc zanim przegramy z kretesem, warto obstawić innego. My (na zachód od Azji) wykazujemy w mniejszym bądź większym stopniu jakieś uczucia lojalności, sam piszesz że "ciężko Ci sobie wyobrazić, żeby rzucali kłody swojemu", ale w Rosji nic takiego nie występuje. Tam nikt się nawet nie zastanowi nad takim dylematem. Skuteczność i korzyści - to jest paradygmat Kremla. Nie można oceniać postępowania Rosjan z punktu widzenia "Europejczyka" bo to ogromny błąd - w ten sposób dojdziemy do wniosku, że nic się nie zgadza a decyzje Putina są irracjonalne i nielogiczne. Sęk w tym, że zabójczo (dosłownie i w przenośni) skuteczne.

 

Przykładowo, jednym z klasycznych argumentów w dyskusjach dot. katastrofy smoleńskiej jest: "Putin by się nie odważył, to nielogiczne - na swoim terytorium dokonać zamachu na prezydenta kraju będącego członkiem NATO" i różne warianty tej konstrukcji (np strach przed opinią społeczną itp.). A ja zawsze w takich sytuacjach zadaję głupie pytanie: dlaczego? Dlaczego miałby się nie odważyć i (zakładając, że jednak stoi za tym zamachem) jakie z tego tytułu poniósł konsekwencje a jakie korzyści?

 

Tu podobnie - dlaczego miałby nie rozgrywać nowego suwerena przeciw staremu, który nota bene już i tak byłby "do wymiany" w najbliższym czasie? A korzyści? Kilka lat spokoju na południowej granicy, odstraszona UE (bo chyba już nikt nie sądzi, że Ukraina teraz wejdzie w struktury Unii w przewidywalnie krótkim czasie), podniesienie prestiżu Rosji (o, proszę jacy byliśmy grzeczni - nikogo nie straszyliśmy i pozwoliliśmy Ukraińcom samodzielnie decydować o swoich losach).

 

Cytując klasykę filmową: I have a bad feeling about this.

 

pozdr...

/benjamin

Vote up!
7
Vote down!
-7
#418367

Majdan chyba od początku był pod kontrolą. Kogo? To się wkrótce okaże. Więc rady są zbędne. To jeszcze nie koniec.

 

Vote up!
7
Vote down!
-8

markiza

#418369

Oby końcem był podzaił Ukrainy;)

Vote up!
4
Vote down!
-3

zuberegg

#418472

Proponuję spojrzeć na wydarzenia na Ukrainie oczami Polaka z okresu tzw transformacji, czyli przyzwolenia na grabież narodowego majątku.

Czy ktos potrafi zgadnać, jak zareagowałby Majdan na sugestie zlożoną przez jakiegoś ukraińskiego Michnika, by odpier.....ic się, od Janukowycza?

Media nazywają Janukowycza zbrodniarzem, mordercą, satrapą o rękach zbroczonych krwią i tym podobnymi epitetami. Powód? Doprowadzenie do sytuacji w której zginęło od kul oprawców okolo 70 (przepraszam jesli jest to liczba niedokladna) ludzi.

Przypomnę, że Jaruzelski i Kiszczak  mają na sumieniu o wiele więcej ofiar. Janukowycza musi się skazać bo jest odpowiedzialny za śmierć niewinnych Ukraińców. Jaruzelskiemu i Kiszczakowi zapewniono - opijając to mocno - bezkarność za zabicie bezbronnych Polaków. Czy mogę takie stawianie sprawy określić jako bezczelność, tupeciarstwo i polityczne szmaciarstwo? Czy Sikorskiemu marzyło się urządzenie Ukraińcom polskiej Magdalenki? I A teraz przykre pytanie:  - dlaczego Ukraińcy potrafili pokazać tym unijnym bubkom wyprostowany, środkowy palec, a Polacy kiedyś wybrali taniec na rurze i ciepłą wodę w kranie. Jest mi glupio i wstyd. Dla wielu - zbyt wielu - Polaków, jedynymi których powinno sie ukarać są Macierewicz i Kaczyński. Czy to jest normalne?!

 

 

Vote up!
11
Vote down!
-8
#418384