Jest perspektywa ważnej dyskusji ekonomicznej

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Prezes J. Kaczyński zaprosił do dyskusji znanych ekonomistów na temat zgłoszonych propozycji PIS .
Obóz władzy boi się merytorycznej dyskusji, tak - jak boi się powołania komisji śledczej w sprawie AG; całą energię poświęca dezawuowaniu działań opozycji we wszelkich jej przejawach. Wszyscy poważnie myślący o Polsce, nie tylko ekonomiści, widzą, że rząd nie ma recepty na nadchodzący kryzys, nic nie robi by zwalczyć największe problemy stojące od kilku już lat przed Polską - mam na myśli demografie, bezrobocie, niesprawną służbę zdrowia, niesprawny system emerytalny, drenaż mózgów, jaki dotyka Polskę w niewyobrażalnej skali itp, itp...

Sądzę, że poważni eksperci ekonomiczni nie powinni odrzucić zaproszenia; propozycje, które przedstawił prezes Kaczyński wychodzą naprzeciw owym problemom - rząd ich najwyraźniej nie dostrzega, bądź je bagatelizuje, albo najzwyczajniej nie potrafi nic zrobić. Trio -Tusk, Pawlak, Rostowski - potrafi tylko podnosić podatki, zabierać ulgi, zamrażać wypłaty, wstrzymywać waloryzacje rent i emerytur (wypłacona zapomoga, to nie waloryzacja tylko przejaw klasycznej komunistycznej "urawniłowki").

Dużo obiecuję sobie z obecności w debacie prof. Leokadii Oręziak, która jest niekwestionowaną znawczynią systemów emerytalnych i (oczywiście) przeciwniczką zachowania w jakiejkolwiek formie ogłupiającego przyszłych emerytów - OFE.

Pytanie skąd na ewentualne reformy wziąć pieniądze - jest pytaniem nieodpowiedzialnym - pieniądze są i jest ich nawet o wiele więcej, niż potrzeba na realizację tych nader jeszcze delikatnych rozwiązań. Zasadnicze pytanie, na które należy sobie odpowiedzieć, to jakie przyjąć priorytety, jak dokonać alokacji środków, by wspomniane problemy nie pogrążały dalej Polski. Priorytety realizowane przez rząd PO - PSL, to model partyjny, to nie są priorytety sprzyjające Polsce.

Brak głosów

Komentarze

To zobacz jakiej odpowiedzi doczekalismy sie od glupiej baby Kidawy-Blonskiej, bo banda POpaprancow ma za nic ten kraj i ludzi. Liczy sie tylko obrona wlasnej dupy i stolkow, a reszta jest bez znaczenia. Z ekonomistami oni nie beda rozmawiac ze strachu przed rzeczywistoscia i oplakanym stanie panstwa.

http://www.tvn24.pl/ekonomisci-o-programie-pis-to-wykorzystywanie-ich-czasu,275505,s.html

"Zapraszanie tak szacownych osób, aby recenzowały program, który przedstawił prezes Kaczyński to wykorzystywanie ich czasu - tak Małgorzata Kidawa-Błońska odniosła się do pomysłu Jarosława Kaczyńskiego, aby zaprosić ekonomistów do dyskusji nad przedstawionym przez PiS projektem zmian gospodarczych"              

#288705

Myślę jednak, że większość z zaproszonych ekspertów skorzysta z zaproszenia; nie wszyscy upatrują swoją karierę u klamki PO.

Pozdrawiam

Janusz40

#288715

PiS jest postrzegane jako alternatywa wobec rzadow PO, coraz wieksze grupy spoleczne odwracaja sie od 'programu wojny polsko-polskiej'.
Bledem Kaczynskiego jest brak przekonywujacych ekonomistow, ktorzy podpisaliby sie pod programem PiS. Trzeba dodac, ze 'lawka ekspercka' jest bardzo krotka w tej partii, co niestety, ale odbija sie na przekazie medialnym.
Uklony.
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#288719

Zadaje pytanie

Dlaczego w sytuacji mega zlodziejstwa na wszystkich szczeblach wladzy,samorzadow,biznesu  "opozycja" budzi sie z dobrymi pomyslami(oczywiscie do dlugich dyskusji na salonie)tak pozno?

Dlaczego ludzie PIS u sa tak malo mobilni?

Nie mieszajmy paranoi WSI i Smolenska do merytorycznego ciaglego nekania i punktowania przeciwnika.PO to klamca i to dotego prymitywny.

Dziwie sie ze "opozycja" zbiera sie do ataku jak leniwiec...

PS

Ostatnie doniesienia o rosyjskich serwerach przy komisji wyborczej sa szokujace,ale czy pamietacie moze film TVN o O.T.Rydzyku gdzie podano informacje ze zasieg stacji w latach 90tych byl tak duzy dzieki nadajnikom uzyczonym przez Armie...rosyjska?

Boje sie o Polske bo przeczuwam ze scena polityczna (ta pookraglostolowa)jest jak przedstawienie w kiepskim teatrze.

#288742

W tym samym temacie wypowiedziała się na łamach tyg."Solidarność" Pani prof. Grażyna Ancyparowicz – była dyrektor Departamentu Finansów GUS.

http://niepoprawni.pl/content/kopiec-kreta-i-piramidy-finansowe#comment-333522

To niezwykle ważny i niecierpiący najmniejszej nawet zwłoki - temat. Inaczej to określając - "być albo nie być - Polski" i to w krótszej niźli nam się wszystkim może wydawać perspektywie !

pozdr.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#288743