Przepraszam, leci z nami jakiś idiota?

Obrazek użytkownika Mohair Charamassa
Kraj

Są takie dni kiedy nie można milczeć. Choćby nie wiem jak zniesmaczony „przeciętny Polak”, za którego się przecież uważam, nie może machnąć ręką, ani - tym bardziej - rąk załamywać bezradnie.

To, co się odgrywa na naszych oczach, powinno przejść do annałów historii politycznej jako wzór skundlenia elit i hańby podległych im mediów. Mam bardzo pokorną prośbę: zapamiętajcie, kochani, co oni chcieli nam zrobić w ostatnich dniach listopada anno domini 2013 …

Oczywiście rozumiem, że wchodzimy w fazę „być albo nie być” dla kilkudziesięciu, może kilkuset kolesiów i kilku lub kilkunastu tysięcy ich przerażonych fagasów. Suchi się przecież nie może składać z samych wodorostów, a i wakacje na Malediwach trudno zastąpić trzymiesięcznym aresztem, zwłaszcza gdy sprawy są rozwojowe …

Mam ich gdzieś. Wiem, że nie wszystkich wsadzą, bo „honorowe dymisje” niektórym uratują tyłki, a nam zostanie tylko satysfakcja, że „ludzie honoru” dołączą do nominowanego przez Michnika na „człowieka honoru” osobnika , o którym każdy porządny Polak nie może myśleć inaczej niż o ostatnim łajdaku.

Mnie chodzi o nas. Za kogo oni nas mają? Za ostatnich idiotów? Jeszcze kilka „newsów” o pośle Hofmanie, który pożyczki, którą spłacił, nie zgłosił do US, i który powinien podatek od niej odprowadzić w kwocie, którą nawet ja bym mógł jednym kliknięciem uregulować i ciemny naród uwierzy, że to to samo, co półtora miliarda, które nam ci złodzieje ukradli?

Jeszcze chwila, a słowo „korupcja” satanie się synonimem poczciwych żarcików, uprawianych przez fajnych chłopaków i fajne dziewczyny z PO, którym nie znający się na żartach szef CBA śmiał popsuć zabawę.

Patrzę i oczom nie wierzę. Oni chcą nam wmówić, że wszystko jest OK, bo państwo działa. To przecież tak, mniej więcej, jakby po skoku stulecia dać order ochroniarzowi, który zameldował, że kasa pusta, ale złodziejom należą się brawa, bo oni ochroniarzowi płacą za ochronę.

Do urn rodacy! Głosujmy na złodziei! Oni kradną, ale ochrona czuwa.
Po co nam ochroniarze, gdyby nikt nie kradł?
Wiecie teraz za co płacie podatki?

Ja wiem: ktoś płaci, aby kraść mógł ktoś ...

Brak głosów