Plastuś i krecik

Obrazek użytkownika Mohair Charamassa
Humor i satyra

Przesadziłbym, gdybym napisał, że z uwagą wysłuchałem kolejnego wystąpienia szefa PO. To raczej chwilowy brak pilota, którym mógłbym zmienić kanał, niż chęć grzania się w blasku Słońca Peru kazał mi przemówienia wysłuchać, choć tylko jednym uchem.

Mimo tych ograniczeń, oraz dodatkowych, wynikających z ideologicznego szaleństwa, które mówca raczył mi przypisać z racji sympatii do opozycji, dotarł do mnie i mocno przeraził ten fragment, w którym Donald I groził palcem dworskiej kamaryli:

- Trzeba skupiać się na problemach zwykłych ludzi! - grzmiał z trybuny i dowodził, że teraz tak będzie.

- O matko, nie! - pomyślałem i już chciałem złapać się za kieszeń, ale nie złapałem, bo nie mam kieszeni przy pidżamie. Jak zaczną się skupiać, jak pochylać się zaczną nad moim marnym losem – nie wyrobię! Przez 6 lat dawałem radę, ale w końcu nie dam. Ile można wytrzymać tych dowodów miłości?!

Rozglądając się za kojącym nerwy papierosem dostrzegłem przypadkiem, że innym domownikom panika się nie udziela: syn coś tam czyta, córka maluje paznokcie, a żona zza deski do prasowania nawet się uśmiecha. - Spokojnie! - mówi – co się tak irytujesz? Musisz tego słuchać? On dotąd tylko jednej obietnicy dotrzymał. Nie pamiętasz? Mówił, że ABW nie przyjdzie do nikogo o 6 rano. I co? Przyszła? Przecież już południe …

Komu on to mówi? Komu on jeszcze próbuje wcisnąć, że „sposób w jaki PO sprawuje władzę jest najlepszy dla takiego kraju jak Polska”? Ja rozumiem, że ci, którzy przyszli na Radę Krajową nie wyjdą przed zamknięciem bufetu, ale my, publiczność, no, właśnie, jaka publiczność? Czy taka jak ja, któremu pechowo siadły baterie w pilocie, musi tego słuchać?

On ma chyba Polaków za nieświadome dzieci. Myli się jednak Kukiz, że to Donald z kreskówki. Żaden Donald! To Plastuś, który się wyrwał z piórnika i chce nam świat ulepić z zielonej plasteliny …

Nie ma się z czego śmiać. Jeśli on - Plastuś, to naród – niestety – krecik, ale nie ten z kreskówki. Ten drugi, z innej opowiastki dla milusińskich: ten, który wychylił głowę nad powierzchnię i trafił na psią kupę, w którą Wojewódzki jakiś czas temu wetknął polską flagę.

Brak głosów

Komentarze

i pilota w pobliżu dlatego uniknęłam paniki ;-)

"10" z pozdrowieniami!

____________________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#346068

Dlatego też, kiedy zobaczyłem Donaldinio Tuskoliniego na ekranie telewizora, natychmiast przełączyłem na Eurosport. W innym wypadku straciłbym panowanie nad sobą i zapewne rzuciłbym w jego facjatę pilotem tv.
O jego fałszywych słowach dowiaduję się post factum, najczęściej z innych źródeł niż mainstreamowe. Wówczas łatwiej mi analizować i wyciągać wnioski. 

Pozdrawiam z 10 dla Autora,

Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#346140

bo chce jeszcze troche pomacic w glowach tym, ktorzy ciagle w niego wierza i zatrzymac tych, ktorym sie oczy otwarly (albo otwieraja). Mam taka nadzieje, bo gdyby faktycznie zamierzal zaczac sie "skupiac" to rzeczywiscie, blady strach!

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#346072

Widzę, światełko nadziei: jak się zaczną skupiać, to - przy sprawności ich administracji - zamiast obciąć 20% depozytów w bankach - coś znów im nie wyjdzie i ... obetną kredyty!:)
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

charamassa

#346076

  Tym razem chyba wpadasz w zbytni optymizm, bo oni zazwyczaj sie myla na swoja korzysc, ale kto wie, moze raz uda im sie zaskoczyc. :)

Pozdrowiam

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#346078

„sposób w jaki PO sprawuje władzę jest najlepszy dla takiego kraju jak Polska”?
------------------------------------------------------
O. I tu jest pies pogrzebany (dlaczego akurat pies?).
Jeśli zacytowałeś dokładnie wypowiedź tego szarlatana, to słychać, że przecież on wyraźnie daje odpowiedź na temat swego patrzenia na Polskę. Przecież czytam: "...dla T A K I E G O kraju..."
Ponieważ TEN kraj jest dla niego nienormalnością, to swoje rządzenie dopasował do tej właśnie okoliczności. Nienormalny kraj, nienormalne rządzenie. Oto klucz do zrozumienia postawy tego osobnika.

Vote up!
0
Vote down!
0
#346114

Psiakość, sprawdziłem u źródła i jednak powiedział "dla takiego państwa jak Polska". Prostuję i przepraszam, ale tylko Ciebie, Dominiku i pozostałych czytających, dla których ta pomyłka ma jakieś znaczenie. W ramach rekompensaty napisałem fraszkę o Słoneczku Peru:

Zachodźże Słoneczko, skoro masz zachodzić
w nienormalnym kraju nie musisz żyć z nami
zamiast ludzi dręczyć, zamiast ludzi zwodzić
poszukaj innego i zajdź - za Andami!

Jeśli się nie spodoba - tym bardziej przepraszam.;)))

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

charamassa

#346143

i doszedłem do wniosku, że Ostachowicz musi mieć jakieś poważne problemy:

- finansowe, bo nie stać go na towar z wyższej półki i ćpa co popadnie

albo

- spożywa zatruty alkohol z Czech

albo

- spożywa nie w pełni zbilansowane posiłki

albo

- od płodzenia debilizmów przez tyle lat wypalił się chłopina kompletnie

albo

- ma już dość pracy dla matołów

albo

- przeszedł do opozycji i stał się Wallenrodem

- albo

- totalnie mu odje....ło

albo

- wszystko razem.

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#346136