Rosja - kilka faktów historycznych ku refleksji - tyle

Obrazek użytkownika Lucyna Węgrzyn
Kraj

Rosja, wiemy,jest kolosem,który ma silny jad.Jego nogi są krótkie,ale ciężkie.To stwór prymitywny o cząstkowo ciekawym dorobku kulturalnym.Człowiek dla kolosa jest jedynie narzędziem służącym użyciu i zużyciu.Gdy niewygodny,go się zabija,najczęściej morduje prostacko.PROSTACKO,gdyż taki jest styl kolosa. Kolos ma wierchuszkę,a jak,sra nią po kątach i pluje,gdyż jedynie ona zapewnia mu byt nie w tiurmie. Od wieków straszy,ma cwana do bólu i sprawną politykę a morderców do wynajmu świetnie wyszkolonych. Poniżej kilka przykładów „osiągnięć” tej toksyny sąsiedzkiej.
Pierwszy car Rosji Iwan Groźny założył służby mające się dobrze do dzisiajutworzył służbę - opriczników - byli to ludzie wierni carowi. Mieli mieć do siodła przytwierdzony wizerunek psa oraz miotły. Świadczyło to o wielkiej wierności oraz o wymieceniu zła z Moskwy. Opricznicy napadali na wioski, rabowali gwałcili. Zabijali i chłopów i duchownych. Byli bezkarni. starał się o polską koronę, ale polska szlachta wybrała Henryka Walezego, tłumacząc, że nie chcą okrutnego Moskwicina. - Iwan najechał miasto, które leżało w granicach jego państwa. Zginęło tam ok. 10% populacji miasta, które miało około 20-30 tys. mieszkańców. Według wieści krew płynęła ulicami niczym potok. Miasto nazywało się Nowogród. -
SPOSOBY WALKI?
kierownik urzędu poselskiego diak Wiskowaty został oskarżony o knowania przeciwko carowi. Dlatego też został powieszony głową w dół, a opricznicy zajęli się wycinaniem kawałek po kawałku jego ciała. - pewnego dnia chan tatarski wysłał do Iwana poselstwo, które w darze przyniosłu carowi nóż ze słowami, aby sam sobie podciął gardło. -
interesujący był wybór żony przez Iwana. Otóż do siedziby przywieziono 2 tys. kobiet a car przyglądał się kazdej z nich. Następnie wybrał 24, z pośród których zostało 12 (te byly badane przez lekarzy by sprawdzić czy nie miały żadnych fizycznych dolegliwości) Odrzucone kobiety dostały się opricznikom, kolejna wtrącona do grobu i zakopana żywcem. Car osobiście wrzucał ziemię do grobu. - miał siedem żon, w tym trzy zostały otrute, jedna wtrącona do klasztoru, jedna zabita z rozkazu cara, następna wrzucona do lodowatej wody, - w afekcie zabił swojego syna uderzająć go posochem (laska zakończona metalową częścią) w ucho. Car z wielkim żalem przyjął śmierć syna. - przed śmiercią dokonane zostały postrzyżyny Iwana. Dostał mnisi habit oraz imię Jonasz. Wierzono, że wstąpienie do zakonu rozgrzesza człowieka zupełnie i otwiera drogę do nieba.
To pierwszy z kolejnych,którzy pokazali rosyjską bezkarność i pychę.
To był wiek XVI a potem?
W 1705 całą Rzeczpospolitą poruszyła wiadomość o zabiciu przez pijanego cara przełożonego bazylianów w Połocku. W 1705wydatki wojskowe Piotra I pochłonęły 96% budżetu państwa rosyjskiego[2]. Dopiero wiosną 1708 r. Szwedzi ruszyli z Rzeczypospolitej na rozprawę z Rosją. Lecz tym razem, po kilku, jeszcze zwycięskich, potyczkach, po przejściu ciężkiej, mroźnej zimy na Ukrainie, zostali rozbici 8 lipca 1709 r. w bitwie pod Połtawą. Po niej Szwedzi wycofali się z terenów rosyjskich i Rzeczypospolitej. Jednak wojna rosyjsko-szwedzka była nadal kontynuowana. Trzecia wojna północna zakończyła się w 1721 r. pokojem w Nystad. Rosja w jego wyniku uzyskała szeroki dostęp do Bałtyku i możliwość rozwoju swej floty, oraz nieograniczonego handlu z całym światem. Piotr I Wielki zrealizował więc swój plan otwarcia dla Rosji „okna na świat”. Kontynuował też intensywnie budowę Sankt Petersburga i już w 1712 r. przeniósł do tego miasta stolicę Carstwa. W dniu pokoju nysztadzkiego przybrał tytuł cesarza Wszechrosji.
BYŁ ULUBIONĄ POSTACIĄ STALINA.
SYMBOLEM działań rosyjskich podobnych obecnym we Wrocławiu jest Rasputin -PODKREŚLAM SYMBOLEM
W życiorysie Rasputina istnieje wiele wydarzeń niepewnych; w literaturze historycznej relacje na temat jego młodości opierają się głównie na legendach i domysłach; nie ma pewności co do jego prawdziwego nazwiska; niektóre opracowania podają jako prawdopodobne nazwisko Nowych, ale spotyka się też informacje, że nazwisko to przybrał dopiero za zgodą Mikołaja II, ponieważ Rasputin kojarzyło się negatywnie. W rodzinnej wsi miał złą opinię; nie chodził do szkoły i zanim osiągnął wiek dojrzały był już znany ze skłonności do dziewcząt, alkoholu, tytoniu, burd w miejscowej gospodzie i drobnych kradzieży (a może nawet poważniejszych - w lokalnym środowisku przylgnęło do niego określenie "koniokrad"). Sporadycznie pomagał ojcu w furmaństwie, przewożąc ludzi i towary, co umożliwiało mu poznawanie szerszego świata i nawiązywanie znajomości. W 19. roku życia poślubił Praskowię Fiodorownę Dubrowin, z którą miał czwórkę dzieci.
UWAGA! Miejcie świadomość upodobań rosyjskich,ich sztandarowych bohaterów,tego , co jedynie słuszne w matiuszce Rosji.
Opowiada o tym i A.Mickiewicz, m. in. jak „szanuje się” tam myślących Rosjan np. dekabrystów Śledztwo, w którym osobisty udział brał Mikołaj I, doprowadziło do rozbicia organizacji. Skazano 289 osób, przywódców na śmierć. Wyroki pięciu z nich (Paweł Pestel, Siergiej Murawjow-Apostoł, Piotr Kachowski, Michaił Bestużew-Riumin, Konrad Rylejew) wykonano przez powieszenie (25 lipca 1826). Były to pierwsze wykonane kary śmierci od czasu Katarzyny II. Pozostałym, m.in. Nikicie Murawjowowi, Aleksandrowi Bestużewowi zamieniono karę śmierci na długoletnie zesłanie na Syberię.
Wspomniana tutaj caryca Katarzyna podziwiana była przez zachodnich filozofów za mądrość, umiłowanie wiedzy i sprzyjanie oświeceniu; nazywana przez nich „Semiramidą Północy”, w rzeczywistości rządziła niezwykle twardą ręką. Zezwoliła szlachcie na handel chłopami i zsyłanie buntowników na Syberię, krwawo stłumiła bunty kozackie i chłopskie.
Uczestniczyła w rozbiorach Polski. Zachodowi nigdy NIE przeszkadzało stanowisko Rosji względem Polski i nie nazywali faktów po imieniu. Ta ich zdaniem cudowna-oświecona kobieta była pospolitym babsztylem z batem w ręku.Podobnie jak obecny Putin kreujący sie na „opatrznościowego tatę“.Toż to tradycja.
TO TRADYCJA MOŚCI PANOWIE!
Katarzyna II znana była z niezwykle rozpustnego życia. Jej kochankowie byli często znacznie od niej młodsi. Obdarzała ich potem wysokimi stanowiskami. Wokół okoliczności śmierci carycy Katarzyny narosło wiele legend. Według jednej z nich, wspomnianej przez Wacława Gąsiorowskiego i Waldemara Łysiaka, zginęła w toalecie, siadając na sedesie, w którym zamontowany był sprężynowy bagnet. Najprawdopodobniej jednak rzeczywistą przyczyną śmierci był wylew krwi do mózgu przy jednoczesnym pęknięciu woreczka żółciowego[8]. Rosja dalej?
A Stalin? Jego władza w 1934 stała się na tyle absolutna, że nikt nie odważał się na krytykę jakichkolwiek posunięć władz, co jednak tym bardziej czyniło go podejrzliwym wobec współpracowników. Stalin przejął i rozwinął po rządach Lenina bezwzględną policję polityczną ("Czeka") oraz zalążek systemu obozów koncentracyjnych Gułag (Gławnoje Uprawlienie Łagieriej), w którym począwszy od 1933 przebywało na stałe 10 milionów więźniów[13]. Skrytobójcze morderstwo popularnego działacza Siergieja Kirowa, uważanego za potencjalnego następcę Stalina i największego jego rywala w walce o władzę w partii komunistycznej (z tego powodu część historyków twierdzi iż Kirow został zamordowany z polecenia Stalina[14], chociaż brak na to jednoznacznych dowodów) było sygnałem do tzw. Wielkiej Czystki (1934-39) w trakcie której dokonano po sterowanych procesach sądowych wymordowania większości starych rewolucjonistów, działaczy partyjnych, a także oficerów Armii Czerwonej i różnych niewygodnych wodzowi osób. Czystka w Armii dotknęła ponad 30 000 oficerów (ok. 50% kadry dowódczej, w tym 80% generałów i pułkowników)[13].itd itd itd
A późniejsza Rosja,mściwa,kolos,który nienawidzi samodzielności,indywidualizmu,sprzeciwu,działa jak w przypadku gen.R.Kuklińskiego,który zdemaskował polskich zdrajców na usługach Rosji,więc i jego trzeba było zamordować,jak L.Kaczyńskiego za Gruzję. W obliczu bezpośredniego zagrożenia dekonspiracją, Kukliński wraz z żoną i dwoma synami uciekł z Polski, a z pomocą CIA dotarł do Stanów Zjednoczonych na krótko przed wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 roku. Trzy lata później, 23 maja 1984 roku został przez sąd wojskowy w Warszawie zaocznie skazany na karę śmierci, w 1990 wyrok został złagodzony do 25 lat więzienia. W 1995 wyrok uchylono i Kuklińskiemu przywrócono stopień pułkownika, jednak sprawę skierowano ponownie do prokuratury wojskowej. W 1997 śledztwo umorzono, argumentując że działał w stanie wyższej konieczności. Według Leszka Millera rehabilitacja Kuklińskiego była jednym z nieoficjalnych warunków wejścia Polski do NATO[3]. Kukliński odwiedził Polskę w kwietniu1998 roku; 6 maja 1998 roku odsłonił Pomnik Katyński w Warszawie jako jeden z inicjatorów jego budowy. Po rehabilitacji nadano mu m.in. honorowe obywatelstwa miast Krakowa[4] i Gdańska. Kukliński zmarł 11 lutego 2004 w wieku 73 lat. Przyczyną śmierci był gwałtowny udar mózgu w szpitalu. Prochy płk. Kuklińskiego i jego starszego syna Waldemara, który zginął w sierpniu 1994 roku z rąk nieznanych do dziś sprawców (został potrącony przez samochód, w którym nie znaleziono żadnych odcisków palców), spoczęły 19 czerwca 2004 r. w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Drugi syn, Bogdan Kukliński, według oficjalnej wersji zaginął bez śladu podczas morskiego rejsu w 1993 roku. W 2009 roku "Wprost" wysunął hipotezę, że zaginięcie zostało sfingowane przezCIA w ramach programu ochrony świadków[5].BZDURA,pospolity mord.
W grudniu 2008 CIA ujawniła raporty Kuklińskiego z roku 1981, między innymi charakterystykę gen. Jaruzelskiego[6]
Trzeba wam więcej? Dzisiaj ten kolos na łapkach kogucich chce nam pokazać swój ryj.Zdrajcy knują intrygę sytuacyjną,gdyż dobrze wiedzą,czym jest prowokacja,jaką ma siłę sprawczą.Polakom nerwy puszczą.Kibole nie wytrzymaja,ta konfrontacja może być twarda i będzie wodą na ich młyn.PiS może zostać posądzony o wspieranie broniących honoru,mogą zdrajcy wystąpić z żądaniem delegalizacji partii.Chodzi w tej wystudiowanej bezczelnej manifie o upokorzenie NAS,wyśmianie.Natomiast,gdy pozwolimy im na zuchwałość,kolos poczuje się paniskiem.To twór psychopatyczny,oczekuje od nas prostytuowania się ,ma w rządzie polskim swoje prostytutki,oczekuje od nas analogii. Wszystko ,co się stanie,będzie złe.
A ten obraz symbolizuje stosunek -odwieczny -Rosji do Polaków.Patrzcie i wyciągajcie wnioski.Nie łudźcie się,tu nie ma zmian i dobrej woli.

Brak głosów

Komentarze

Lucyna
Muszę zakazać mężowi oceniania moich tekstów.Czyta je,ale od siebie nie chce zalogować się na portalu.Szkoda.Nie wiem,co mi wstawia,może i jedynki.Psia kostka,wkurza mnie to.
A ponadto nie cierpię powtarzam nie cierpię tej anonimowości w necie,ja się pod wszystkim podpisuję.I za to tez płacę,trudno.Niemniej szanuję odważnych.
A mój mąż dużo komentuje anonimowo,och faceci,faceci! to jak w starej piosence Danki śp.Rinn.Amen.

Vote up!
0
Vote down!
0

banitka

#264117