Co ty jesteś - Żyd?!

Obrazek użytkownika triarius
Blog

Przed chwilą zawadziłem pilotem o CNN, gdzie odbywała się - prześmieszna w założeniu i zapewne w przekonaniu typowego amerykańskiego ęteligęta - rozmowa ze sławnym człowiekiem szołbiznesu. (Jak to w sobotnie popołudnie.) Facet, ten człowiek znaczy, coś tam mędził. Mało śmiesznie. W pewnym momencie sam widocznie uznał, że trzeba uruchomić dopalacz, upikantnić swój występ... Więc odwrócił się w stronę (siedzącej, jak się można było domyślić) tuż za nim publiczności i zagadał w te słowa:

"Co ty jesteś - Żyd?!" Potem zwrócił się znowu w stronę swego rozmówcy i przy okazji kamery, by rozwinąć swą kwestię. Cytuję z pamięci: "Nie widziałem jeszcze żeby ktoś tak siedział." Tu zrobił całkiem kretyńską, wystudiowaną przez dziesięciolecia scenicznej kariery minę z wywalonym językiem plus zezem. "Ja tu próbuję robić zabawny szoł, a taki siedzi i jakby się gapił w ścianę". I tak dalej w tym samym duchu przez jeszcze ze dwie lub trzy minuty. Publiczności oczywiście bawiła się do łez...

Nie, nie mam swych czytelników za aż tak naiwnych idiotów, by w to wszystko uwierzyli! Nie było całkiem tak. Zmiana była, wprawdzie jedna i mogłoby się komuś wydawać, że nieznacząca, a jednak w istocie OGROMNA...

Otóż ten przezabawny szołmen, i z tego czegom się chwilę przedtem dowiedział laureat jakiejś wielkiej branżowej nagrody, powiedział zasadniczo to samo, jednak to nie było "Co ty jesteś - Żyd?!", tylko dosłownie: "What are you - Polish?!" Czyli po naszemu: "Co ty jesteś - Polak?!" No a potem już dokładnie tak, jak opisałem.

Nie chcę tego com tu napisał za bardzo rozwadniać. Mógłbym się nieco zatrzymać nad powierzchownością tego artysty estrady i telewizji. Która nie była aż tak jednoznacznie w oczy bijąca swą konkretną plemiennością (mówię oczywiście o eskimoskiej!), jak w wypadku p.p. Rywina, Kwaśniewskiego, Kuczyńskiego, czy tego największego w dotychczasowej historii świata aferzysty od 50 miliardów dolarów... (Tego ostatniego rodzime media chyba nie pokazują, to by już było ZBYT... ;-)

Ale jednak wyraźnie z tej parafii. Czy raczej nie parafii, a jakoś inaczej. Mniejsza jednak już z tym, choć niewykluczone, że w przypadku aż tak bezprzykładnej i chamskiej napaści na jakąś nację - choćby to nawet byli etatowi chłopcy do bicia dla wszelkich wesołków Polacy - ktoś by może zareagował. Albo przynajmniej artysta by się nieco takiej możliwości przestraszył. Jednak w przypadku spotkania na tym gruncie, a także gruncie amerykańskim, tych akurat dwóch nacji takie ryzyko można całkowicie wykluczyć.

I tak się właśnie mają sprawy z Polską... I tak się właśnie mają sprawy z Rasą Panów... (Mówię oczywiście o Eskimosach.) Choćby ich było tak niewielu... I choćby z nich jakimś przedziwnym zrządzeniem losu pochodziła aż tak znaczna część wielkich aferzystów, skurwieli i przezabawnych wesołków, wycierających sobie - ot tak, dla rozweselenia nastroju, kiedy żaden oryginalniejszy dowcip do głowy nie przychodzi, a publika się nudzi - słodkie usteczka Polakami.

A swoją drogą sama metoda jest mi dość dobrze skądsiś znana... Tak samo przecież obrabia się dzisiaj "kaczorów" i związane z nimi, wedle słów moralnego autoryteta, "bydło". Ta sama merytoryczność, ta sama elegancja... Aż się człek zaczyna zastanawiać, czy to nie ta sama inspiracja, a przynajmniej fachowy, oparty na stuletnich doświadczeniach z wielu frontów (walki o Postęp), instruktarz.

triarius

---------------------------------------------------
Caeterum lewactwo delendum esse censeo.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)

Komentarze

(vud_sum:0) ($vud_dim_threshold:1) (vud_sum:0) ($vud_dim_threshold:1) (vud_sum:-1) ($vud_dim_threshold:1) (vud_sum:0) ($vud_dim_threshold:1) (vud_sum:0) ($vud_dim_threshold:1) (vud_sum:0) ($vud_dim_threshold:1) (vud_sum:1) ($vud_dim_threshold:1) (vud_sum:0) ($vud_dim_threshold:1) (vud_sum:0) ($vud_dim_threshold:1) (vud_sum:0) ($vud_dim_threshold:1) (vud_sum:0) ($vud_dim_threshold:1)
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [2] => authenticated user [4] => Komentator 1 [5] => Komentator 2 [10] => Bloger 1 [11] => Bloger 2 [12] => Bloger 4 [13] => Bloger 5 [15] => Bloger 3 ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
1.4 1 1 -1 -3 -6
statusy do css: comment-published vud-comment-dimmed1

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Iwona Jarecka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

przeczuwałam, że ten "zabawny zwrot", bedzie dotyczył "Polaczków", skąd ja to znam?

Pozdro.:D

" Upupa Epops ".

Vote up!
0
Vote down!
0

" Upupa Epops ".

#9624
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [2] => authenticated user [4] => Komentator 1 [5] => Komentator 2 [6] => Komentator 3 [7] => Komentator 4 [8] => Komentator 5 [10] => Bloger 1 [11] => Bloger 2 [12] => Bloger 4 [13] => Bloger 5 [15] => Bloger 3 ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
2 1 2 0 -2 -5
statusy do css: comment-published vud-comment-dimmed2

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Kuki został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jak wygląda ten antysemityzm? zróbmy próbę.

zapytajmy grupę przypadkowych osób, ale nie znających narodowości ww oszusta, o jego pochodzenie. jaki będzie wynik?

Tego dnia, kiedy synowie Madoffa złożyli w FBI doniesienie o przekrętach ojca, w Country Club przy Ocean Boulevard odbywała się wielka impreza charytatywna na rzecz żydowskich szkół. Klimat był fatalny. "Czułem się jak na Titanicu" - opowiadał potem jeden z uczestników imprezy. "Statek tonął, ludzie płakali, mówili tylko o jednym: straciłem tyle, ukradł mi tyle. I wszyscy co do jednego byli pijani w sztok" - wspomina. Ciekawe jest również inne zjawisko.
Następnego dnia po aresztowaniu Madoffa pustawe zazwyczaj synagogi w Palm Beach były pełne rozmodlonych bogaczy. Bo Bernie nie tylko okradł swoich przyjaciół. Pozbawił ich poczucia bezpieczeństwa w ich własnej enklawie, którą wznieśli ponad pół wieku temu. Jeszcze niedawno ewentualna nieuczciwość Madoffa była obiektem żartów. "Prędzej Bóg nas oszuka" - żartowano w Palm Beach.

Nagły koniec...

Vote up!
0
Vote down!
0
#9626
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [2] => authenticated user [4] => Komentator 1 [5] => Komentator 2 [6] => Komentator 3 [7] => Komentator 4 [10] => Bloger 1 [11] => Bloger 2 [15] => Bloger 3 ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
1.8 1 2 0 -2 -5
statusy do css: comment-published vud-comment-dimmed2

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Dixi został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pewna amerykańska feministka udzielała w TV wywiadu, głaszcząc trzymanego na łonie mruczka. Na koniec prowadzący odważył się spytać:
- Czy na koniec mogę pogłaskać pani kotka (pussy)?
- Jasne, tylko zdejmę kota!

Vote up!
0
Vote down!
-1

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#9627
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [2] => authenticated user [4] => Komentator 1 [5] => Komentator 2 [6] => Komentator 3 [7] => Komentator 4 [8] => Komentator 5 [10] => Bloger 1 [11] => Bloger 2 [12] => Bloger 4 [13] => Bloger 5 [15] => Bloger 3 ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
2 1 2 0 -2 -5
statusy do css: comment-published vud-comment-dimmed2

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika triarius został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tylko nie wiem, czy mam się cieszyć, że i takie stwory mogą lubić koty. Niby Lenin też zdaje się lubił. Dla kotów to w zasadzie lepiej, ale trochę mi żal...

Natomiast dowcip super. Tylko teraz będę się głowił, czy ona jeszcze taka dowcipna i szybka w refleksie, czy też tak naiwna i głupia.

Wot zagwozdka... Ta mózgowa kora to udręka, po co to komu? Zapisałby się człowiek do PSL, albo innej Platformy, a tak?

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Think but don’t think too much, just fucking whack him.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#9628
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [2] => authenticated user [10] => Bloger 1 ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
1 1 1 -1 -3 -6
statusy do css: comment-published vud-comment-dimmed1

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika basket nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

16 bm. można było przeczytać w sięci:
"Arlen Specter republikański senator z Pensylwanii podczas dorocznego bankietu opowiedział całą serię kawałów o Polakach. Amerykańska Polonia jest zbulwersowana".
Senator przeprosił przedstawicieli Polonii telefonicznie,pisemnie i zaprosił jej przedstawicieli do siebie /!?/.
Mimo powyższego,z tego co wiem, podjęte zostaną kroki o finansowe o zadośćuczynienie
narażenia na szwank opinii mniejszości itd. W grę wchodzą kwoty liczone w milionach USD!
Jeśli wnioskodowacy będą konsekwentni i uda im się wygrać proces, to tym różnym dowcipnisiom
odechce się kabaretowych występów na temat Polaków. To jedyny język jaki rozumieją.
PS. Wszystko odbywa się w ramach realizacji zapowiedzi:"będziemy poniżać Polaków tak
długo dopóki - wiadomo o co chodzi".... itd.

Vote up!
0
Vote down!
0

basket

#9652
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [2] => authenticated user [4] => Komentator 1 [5] => Komentator 2 [6] => Komentator 3 [7] => Komentator 4 [8] => Komentator 5 [10] => Bloger 1 [11] => Bloger 2 [12] => Bloger 4 [13] => Bloger 5 [15] => Bloger 3 ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
2 1 2 0 -2 -5
statusy do css: comment-published vud-comment-dimmed2

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika triarius został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... to polityczna korupcja.

Swoją drogą, na nieco inny temat, głosowania to nie jest sprawa idealnie funkcjonująca: miałem za ten kawałek same dziesiątki, aż ktoś dał mi pewnie jedynkę i teraz wynik jest całkiem marny, a tekścik - moim zdaniem obiektywnie znaczący - spadł w tył peletonu. Tak się działa! Uczmy się.

A swoją drogą, włączam dzisiaj państwową telewizję, a tam Prezydent z zapałem strzela sobie w stopę wyśpiewując hanuki. Jak mam bronić kogoś, kto sam sobie dobrowolnie strzela w stopę? Tuska na takie coś nie wysłali, nie są idiotami. Boże jak to żałośnie i głupio wyglądało! ;-)

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Think but don’t think too much, just fucking whack him.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#9657
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [1] => anonymous user ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
1 1 1 -1 -3 -6
statusy do css: comment-published vud-comment-dimmed1

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jacek Jarecki (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Przed chwilą dałem ci dychę i to też niewiele pomogło, co ukazuję jaka jest moc radykalnej, nie liczącej się z niczym manipulacji.
To piękny przykład.
Hanuki śpiewał? Że ja nigdy na nic podobnego nie trafię. raz włączyłem i był Małysz. Ale u niego to tylko inicjały ciekawe.
Pozdro

Vote up!
1
Vote down!
0
#9661
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [2] => authenticated user [4] => Komentator 1 [5] => Komentator 2 [6] => Komentator 3 [7] => Komentator 4 [8] => Komentator 5 [10] => Bloger 1 [11] => Bloger 2 [12] => Bloger 4 [13] => Bloger 5 [15] => Bloger 3 ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
2 1 2 0 -2 -5
statusy do css: comment-published vud-comment-dimmed2

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika triarius został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wiesz, ja nie jestem rasista i to nie ma nic wspólnego z rasą czy genami. Ale skoro nie ma ich u nas, a tak nam ałtorytety stale mówią, no to tam byli oni WSZYSCY (w liczbie trzech) w tych swoich kapelutkach, z pejsami...

No a skoro, jak niektórzy wiedzą, mdli mnie od Prokofiewa, Verdiego czy innego Brahmsa (a mdli, bo taki jestem skomplikowany acz intensywny esteta)... No to mogę chyba powiedzieć, że mdli mnie także od pejsów i tych kretyńskich kapelutków hasydów... To takie jakieś herbertowskie reakcje żołądkowe (choć za Herbertem nie szaleję): "gdyby przysyłali kobiety o piersiach jak opłatki"... I te rzeczy.

I tam stał Prez, najniższy, z boczku... Wyglądał jak młodszy braciszek co się załapał. Wiedział chyba, że nawet dla tych, co mojej rewelacji z CNN nie przeczytają, będzie to mało nośne i wbija se kolejny gwóźdź do trumny... Ale nie potrafił wyplątać się z tej pułapki. Co nie musi być całkiem jego winą, fakt. Ta b. niepewna i niezbyt szczęśliwa mina świadczyłaby, że wybrał Mniejsze Zło. (Jak to w grudniu.)

Co za kraj!

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Think but don’t think too much, just fucking whack him.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#9665
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [2] => authenticated user [4] => Komentator 1 [5] => Komentator 2 [10] => Bloger 1 [11] => Bloger 2 ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
1.4 1 1 -1 -3 -6
statusy do css: comment-published vud-comment-dimmed1

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Tymczasowy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Podany przyklad, to kropla w morzu, mgnienie oka w duzym i dlugotrwalym procesie.
Media srodowisk zydowskich w Ameryce Polnocnej "pracuja" nad obrazem Polakow juz od poczatku XX wieku. Mam gdzies nawet w swoim domowym archiwum wyniki jakichs badan prasoznawczych na ten temat. Wlos deba staje!I gdy czyta sie z takiej perspektywy naglosniony przypadek jakiegos "antysemityzmusu" w Polsce, to smiech ogarnia. Polakom w Polsce brak jest szerszej perspektywy, obycia,maja kompleksy, latwo jest wiec takiej GW robic ich w jajo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#9679
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [2] => authenticated user [4] => Komentator 1 [5] => Komentator 2 [6] => Komentator 3 [7] => Komentator 4 [8] => Komentator 5 [10] => Bloger 1 [11] => Bloger 2 [12] => Bloger 4 [13] => Bloger 5 [15] => Bloger 3 ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
2 1 2 0 -2 -5
statusy do css: comment-published vud-comment-dimmed2

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika triarius został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... znalazł w ciągu góra 5 minut na CNN, na którym specjalnie dużo czasu nie spędzam.

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Think but don’t think too much, just fucking whack him.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#9680
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [2] => authenticated user [10] => Bloger 1 ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
1 1 1 -1 -3 -6
statusy do css: comment-published vud-comment-dimmed1

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika basket nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

czy sobie "wbija gwóżdz", czy próbuje go wyciągnąć...
Co do Mniejszego Zła - zgoda.
Pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

basket

#9718