Szczurbiurowy - Maciej Świrski usunął komentarz

Obrazek użytkownika elig
Blog

Wspomniany bloger usunął mój komentarz zawierający powszechnie dostępne dane z serwisu Linkedin na temat jego kariery w PAP. Czyżby czegoś się wstydził?

Zacznijmy jednak od początku. W dniu trzeciej rocznicy tragedii smoleńskiej Szczurbiurowy /alias Maciej Świrski/ napisał notkę "Zawiedliśmy" / http://szczurbiurowy.salon24.pl/499438,zawiedlismy#comment_7519073 /, w której obciążył całe polskie społeczeństwo winą za to, ze nie przeciwstawiało się "przemysłowi pogardy" niszczącemu Lecha Kaczyńskiego podczas jego prezydentury. W jednym z komentarzy do swego wpisu stwierdził:

"@Lchlip
Obywatele zawiedli, nie tylko wyborcy LK. Zawiedli bo przyglądali się biernie działaniu maszyny nienawiści niszczących nie tylko Prezydenta, ale tez struktury i procedury państwowe. Obecne położenie Polski jest prostą konsekwencją działania tej maszyny i bierności społecznej.
SZCZURBIUROWY - MACIEJ ŚWIRSKI 283 2151 | 10.04.2013 09:18

Ano - winni są wszyscy, czyli nikt . Takie podejście do tej sprawy wzburzyło wielu komentatorów. Coryllus napisał nawet specjalną polemikę "O masonach z którymi walczymy" / http://coryllus.salon24.pl/499460,o-masonach-z-ktorymi-walczymy /, zaczynającą się od słów:

"Rzadko się zdarza, żeby ktoś napisał tak przepełniony hipokryzją tekst jak to się zdarzyło dziś z rana Szczurowi Biurowemu. Wszyscy możecie to zobaczyć, bo wisi ów tekst na pudle, na samej górze i nosi uwodzicielski tytuł „Zawiedliśmy”. Pisze nam Szczur Biurowy, że jako społeczeństwo obywatelskie wydaliśmy prezydenta Kaczyńskiego na śmierć, a nasze zaniechanie są grzechem ciężkim. Ja bardzo przepraszam, ale niech Szczur Biurowy mówi za siebie.".

Moje odczucia były podobne, więc zajrzałam do serwisu Linkedin, by dowiedzieć się, co też Maciej Świrski robił w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego, po czym umieściłam następujący komentarz pod jego wpisem /w Salonie24 i Naszych blogach.pl / http://naszeblogi.pl/37571-zawiedlismy#comment-928774 //:

"Przebieg Pańskiej kariery w PAP był następujący:

Maciej Swirski: Doświadczenie
Managing Partner
Swirski & Partners

Privately Held; 1-10 employees; Szkolenia specjalistyczne i doradztwo industry

February 2009 – July 2012 (3 years 6 months)

Vice President - Member of the Board
PAP SA (Polish Press Agency)

Public Company; 201-500 employees; Produkcja dla mediów industry

December 2006 – January 2009 (2 years 2 months)

Polish Press Agency (Polska Agencja Prasowa)

Director PAP Net
PAP SA

September 2006 – November 2007 (1 year 3 months)

Director of PAP Net, the online department of Polish Press Agency

Adviser of the Board
PAP SA

June 2006 – December 2006 (7 months)

PAP (Polska Agencja Prasowa - Polish Press Agency)

Wynika z tego, iż w okresie 2006-2009 pełnił Pan ważne funkcje w Polskiej Agencji Prasowej. Miał Pan więc bezpośredni wpływ na obraz prezydentury Lecha Kaczyńskiego w mediach. Zamiast wysuwać pretensje pod adresem polskiego społeczeństwa /"Zawiedliśmy"/ powinien Pan raczej napisać, jak Pan osobiście wykorzystywał swoje możliwości, by popierać prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jeśli zaniechał Pan tego - proszę się przyznać, a nie obciążać swoją winą cały naród.".

Szczur biurowy nie odpowiedział na mój komentarz, co przypisałam temu, iż mój blog w Salonie24 jest już od dziewięciu miesięcy "zwinięty" i można było tego tekstu nie zauważyć. Dziś rano zrobiłam jednak "remanent" na moim blogu i stwierdziłam, że mój komentarz w Salonie24 został usunięty. Jestem na 99% pewna, że zrobił to sam Maciej Świrski po /prawdopodobnie/ dwóch dniach. Ale dlaczego?
Przejrzałam jeszcze raz dyskusję pod notkę Szczura biurowego w Salonie24 i znalazłam wpis:

"@akruk
Coryllusem nie będę się na tym blogu zajmować.
A co do mojej dzialności w PAP, to szerszej publiczności należy sie kilka słów wyjasnienia:
BYłem członkiem zarządu PAP od grudnia 2006 do stycznia 2009. W ramach podziału obowiązków w Zarządzie odpowiadałem za bieżącą działaność techniczną spólki, plan restrukturyzacyjny i jego rozliczenie, finanse, oraz dziaąłnośc internetową. Spólka dwa razy pod rząd uzyskała dodatni kilkumilionowy wynik finansowy (do tej pory od początku istnienia jako sp. SP odnotowywała straty) i zakończono projekt restrukturyzacyjny warty około 18 mln. zł, calkowicie przekształcający PAP pod względem technicznym.
Za działanośc dziennikarską nie odpowiadałem.
SZCZURBIUROWY - MACIEJ ŚWIRSKI2832151 | 10.04.2013 11:12"

Wszystko stało się jasne. Maciej Świrski tłumaczył się według zasady "ja tu tylko sprzątam", a mój komentarz wyraźnie temu przeczył. Dlatego zniknął. Na zakończenie wkleję jeszcze odpowiedź Ewarysta Fedorowicza na mój tekst /w Naszychblogach.pl/:

"@elig
Ewaryst Fedorowicz- 10.04.2013 23:24

uuups...ładna cewka.

A w kwestii mojego "zawiedzenia", to najuprzejmiej proszę Szczura Biurowego się ode mnie od...czepić.

I zająć, za radą elig, swoją osobą.".

No właśnie :)))

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

"Wynika z tego, iż w okresie 2006-2009 pełnił Pan ważne funkcje w Polskiej Agencji Prasowej. Miał Pan więc bezpośredni wpływ na obraz prezydentury Lecha Kaczyńskiego w mediach."

Obawiam się, że w naszym idealnym systemie drugie zdanie niekoniecznie wynika z pierwszego...

#350682

wiceprezesem ds. informatyzacji, co już zupełnie nie przekładało sie na czyjkolwiek obraz w mediach...
Niemniej jednak Szczura stać - w przeciwieństwie do jakże wielu bezgrzesznych - do napisania, że zawiódł. Tak, ja też uważam, że nie zrobiłem wszystkiego co mogłem zrobić...
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#350688

"zupełnie" raczej nie, ale nie przeceniałabym roli jednego wiceprezesa... choć oczywiście mogę się mylić. ;)

Na razie!

#350692

elig: W notce chodziło mi przede wszystkim o dwie rzeczy:
1. Szczur zamiast odpowiedzieć, usunął komentarz. Nie zdawał sobie sprawy, że umieściłam go w Naszych blogach.pl oraz pod linkowaną notką Coryllusa i sądził, iż jednym kliknięciem pozbywa się kłopotu.
2. W cytowanym komentarzu twierdził, ze był szeregowym członkiem zarządu, podczas, gdy był dyrektorem. To jednak jest różnica.

elig

#350763

dyrektora w firmie. Czasem funkcje te są łączone - no ale mniejsza z tym - ogólnie przyznał się do wysokiej pozycji w PAP.

Niemniej jak już postanowił blogować, powinien być gotów na udzielanie odpowiedzi, nie cięcia, co prawda to prawda.   Z drugiej strony, gdyby członek zarządu agencji prasowej miał wpływ na merytoryczną działalność dziennikarską (tak pewnie jest na całym świecie, że ma, a może nawet jest tak, że i  członek zarz. i "dziennikarz" wykonują zalecenia kogoś naprawdę rządzącego - ale o tym się nie mówi, wszak oficjalnie wszystko się opiera na "wolności prasy", spontaniczności demokracji itd) i głośno się do tego przyznał - nawet że dokonał tego w zbożnym celu, mówilibyśmy o ręcznym sterowaniu i porównywalibyśmy z Kubą, Koreą czy przysłowiową Białorusią.:)

#351303

elig: Z tym ręcznym sterowaniem jest coś na rzeczy :)))

elig

#351385

I więcej szkoda słów.

PS.Tak maja wszyscy politrucy którzy pracowali w propagandzie.

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

#350701

Wg. mnie,typowym prostaczkiem,ktoremu brakuje podstawowej kultury.

#350723

ale wprowadzenie w życie pomysłu Reduty Dobrego Imienia (wszyscy o tym myśleli, ale nikomu wcześniej nie starczyło inicjatywy) uważam za tak cenne, że miałabym spore wahania, żeby równać faceta z ziemią. Jako jeden z nielicznych robi coś konkretnego.

Pzdr.

#350737

elig : Może Pan mieć rację. Oto komentarz Daf z Naszychblogów.pl:

"Alez, prosze Pani,
Daf
- 13.04.2013 17:20
to sa jeszcze obyczaje z PRL i na to nie ma rady. Przed wojna w Polsce i teraz w calym cywilizowanym swiecie, nieodpisywanie, niereagowanie na listy, maile itp. to bylo i jest arogancja, brakiem wychowania.

Chce Pania pocieszyc - ja wyslalam temu Panu 50 euro, obiecujac dalsze datki i myslac, ze zechce w sposob kulturalny wspolpracowac z zagranicznymi mediami. Do dzis nie byl laskaw podziekowac - u nas dostaje zawsze piekny-list podziekowanie za moje ofiary pieniezne (chetnie pokaze !).
PRL-bis i na to nie ma rady. Naturalnie, nie bede dalej finansowo wspierac tej dzialalnosci, ktora jest tez w stylu PRL !!!
Pozdrawiam serdecznie, gratuluje odwagi i konsekwencji w dzialaniu

elig

#350751

Jakoś zupełnie nie jestem zdziwiony, że @Daf - rozpływająca się na NP w zachwytach nad pomysłem Reduty Dobrego Imienia - krytykuje w ten sposób Szczura na Blogmediach ;-).

Daf powinna wiedzieć, że właściwym i wystarczającym skwitowaniem datku pieniężnego przez organizację, dla której był przeznaczony, jest odnotowanie go w okresowym, publicznym sprawozdaniu.

Dlatego też używanie tego komentarza @Daf w formie argumentu wydaje mi się niewłaściwe.

Pozdrawiam

#350830

Elig, zarzut to dość poważny i moim zdaniem - nie do obronienia.
Całkowicie zgadzam się z PP i Smokiem.

Nie przypomina to zarzutów - "Kaczyński miał cała władzę i nic z nią nie zrobił" ?

Żeby było jasne - wpis Szczura "śmy-zawiedliśmy", wcale mi się nie podobał. Nie lubię kiedy jeden człowiek bije się w piersi wszystkich. To rzadko wychodzi z sensem.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#350704

mi się też podobał średnio, natomiast od PAP oczekuję rzetelnej informacji, a nie "stawania po stronie".

#350719

... Basta !
Ty, tak "rasowa" blogerka, powinnaś dać szansę, aby *Szczur*,
mógł te sprawy wyjaśnić, na forum, OK?
Co to ma być ? społeczna wiwisekcja?
Może po prostu nie otrzymał tych 50E od Daf .
ps.
..... mnie wystarczyło odrobinę dobrej woli, aby właściwie zrozumieć tytuł jego wpisu : "Zawiedliśmy" !
To dotyczyło - mnie,Jego i wielu z Nas .
Spokojnego Wieczoru.
Marek

#350764

elig: Zacytowałam przecież jego wyjaśnienie w notce.

elig

#350770

... czy Ty nie widzisz, że nam się wali Kraj.
Jesteś tak dobrym obserwatorem i analitykiem to musisz widzieć wszystkie "wartkie ruchy", na lewicy.
Jest to totalny atak na naszą, prawicową społeczność.
Konsolidacja: Kwachy, Millery, Siwce, Palikmioty itd, etc.
....a my mamy się podgryzać między sobą ?
Co z tego, że był tym dyrektorem w PAP-ie.
Liczy się to, co robi teraz !
serdecznie pozdrawiam

#350773

elig: Jaki zarzut? On naprawdę usunął niewygodny komentarz i ukrywał to, że był dyrektorem.

elig

#350768

Zarzut dotyczący rzekomego związku jego pozycji w PAP z wpływem na cokolwiek co mogłoby dotyczyć wizerunku Kaczyńskiego.

Z tym, że usunął wpis nie dyskutuję.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#350863

To nie ten serwis.
A powoływanie się na niejakiego coryllusa, to przesada. Ten typ szkalował Niepoprawnych na innych portalach.
Wtedy jakoś nie było obrońców...
Na Niepoprawnych nie da się usuwać komentarzy.
Przenoszenie sporów z innych portali na Niepoprawnych to - moim zdaniem - przesada.
Podobnie jak powoływanie się na komentatorów, którzy tutaj nie piszą.

#350713

No i to też prawda.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#350716

elig: Chodziło mi o komentarz w Salonie24. Dlaczego można przenosić spory z "Gazety Wyborczej" lub z TVN, a z Salonu24 nie? Coryllus pisze w Niepoprawnych.pl . Po co zamieniać ten portal w getto? Bez sensu.

elig

#350754

Jeden z blogerów (PT?) pokazał swoją twarz. Tam twarz...

A Szczurabiurowego, bym w spokoju zostawiłbym bym.

Pzdr

#350766

elig: No cóż, pańskich komentarzy nie usuwał.

elig

#350769

Elig: z powodu domniemania (bo nie pewności), że szczur biurowy usunął Twój komentarz, który mógł w jego mniemaniu naruszać jego prawo do prywatności, Ty napisałaś i wkleiłaś na - ilu? 3? 4? 5? - portalach powyższy wpis, podyktowany wyłącznie osobistą urazą? Naprawdę?
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#350835

elig: To domniemanie jest oparte na wyjątkowo mocnych podstawach. Jeśli pominiemy bardzo mało prawdopodobną możliwość jakiejś awarii technicznej, która dotknęła wyłącznie ten jeden komentarz w całym Salonie24, to mamy tylko dwie opcje - komentarz usunął Szczur lub Administracja Salonu24, która uznała że jest on sprzeczny z regulaminem. Ten drugi wariant jednak odpada, gdyż ten sam komentarz umieściłam pod linkowaną w dzisiejszym wpisie notką Coryllusa /też w Salonie24/ i wisi on tam sobie spokojnie do dzisiaj. Regulaminu więc nie naruszył. Pozostaje tylko Szczurbiurowy jako sprawca zniknięcia komentarza.

elig

#350847

No dobrze, ale co do tego mają Niepoprawni?

#350789

Chyba ze ta skarga na tak niegodne zachowanie się Szczura, podparta świadectwem Daf, zamieszczona została wszędzie tam, gdzie Pani pisze.

#350833

obiektywnie.com, niepoprawni.pl, ekspedyt, blogmedia34...
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#350837

elig: Oczywiście, że napisałam o tym wszędzie, gdzie tylko mogłam. Robię tak zawsze. Kiedy pewien portal ocenzurował moją notkę, lub gdy jeden z blogerów "zajumał" mój tekst - postąpiłam tak samo.

elig

#350839

No to się nie pomyliłam. A świadectwo naszej Daf daje tej informacji dodatkową dawkę dramatyzmu, żeby wręcz nie powiedzieć: grozy...

#350840

to prawie jak zeznania esbeków dających świadectwo, jaki ten Lech Bolek był niezłomnie antykomunistyczny....
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#350843

No, nie po raz pierwszy zresztą :-)

#350845

[quote=proxenia]No dobrze, ale co do tego mają Niepoprawni?[/quote]
Zawracanie głowy sporami na portalach, na których można usuwac komentarze.

#350853

Z tego, co wiem, to i Ścios też usuwa, czy to jest powód, żeby wszędzie się żalić?

#350855

Trauma.
Potrzebna psychoterapia.
A skandal taki, że od razu można machnąć notkę na kilku różnych portalach! ;-)
Zadziwiła mnie Elig dzisiaj.

#350856

elig: Przypuśćmy, że ktoś cenzuruje lub usuwa teksty. Po co to robi? Ano - po to, by czytelnicy nie mogli się z nimi zapoznać. Jak więc z tym walczyć? Ano - trzeba usuwane treści jak najszerzej rozpropagować. Ta notka o usuniętym komentarzu ma już ponad 4400 odsłon /łącznie na wszystkich portalach/. Ponieważ mój komentarz w S24 był zwinięty, miałby, gdyby nie zniknął, najwyżej 100-300 odsłon, ponad 10 razy mniej. I o to mi chodziło :)))

elig

#350917

I trzeba o tym głosić, jak mały Jasio (plosę pani, a ten Piotłek...) na wszystkich swoich blogach? Proszę o trochę powagi.

#350947

To, że KS jest jedyną adekwatną karę za tę zbrodnię jest dla nas wszystkich jasne.
Możemy ewentualnie podyskutować, czy Szczurabiurowego powinno się powiesić czy może jednak rozstrzelać:-)

#350952

Ja bym mu jednak dała możliwość wyboru.

On ma jeszcze inne grzechy, a właściwie grzech, absolutnie niewybaczalny, wobec którego blednie kasowanie komentarzy. Mianowicie to, co robi od niedawna, jako prasowiec ;-)

#350953

25 bez mozliwości przedterminowego zwolnienia powinno wystarczyć.
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#350956

A za to, ze jest rzecznikiem prasowym prof. Glińskiego, też tylko 25 lat?
To jakieś nieporozumienie, zmienić kodeks!

#350958

elig: Skutecznie spopularyzowałam swój tekst, ten właśnie, który Szczur biurowy chciał zniszczyć. Proszę nie udawać głupiej, bo i tak w to nie uwierzę.

elig

#350959

Ja wcale nie udaję, bo jestem na to naprawdę za głupia :-)

#350960

Zgadzam się, że każdy powinien przepraszać za siebie i bić się jedynie we własne piersi. Szczurbiurowy powinien mówić za siebie.

Pisanie jednak, że miał on bezpośredni wpływ na politykę informacyjną, kiedy odpowiadał on w PAP za działalność techniczną jest grubym i niesmacznym nadużyciem.

Praca w PAP nie jest, o ile mi wiadomo, niczym kompromitującym.

W PAP, jak w każdej instytucji, istnieje podział obowiązków.

Sorry, ale to tak, jakby głównego księgowego w dużym szpitalu obwiniać o błędy popełnione przez chirurga podczas operacji albo o nieetyczne postępowanie ordynatora okulistyki i vice versa. Księgowy narobił szwindli, a my zwracamy uwagę dyrektorowi do spraw lecznictwa, że temu nie zapobiegł i nie reagował, kiedy księgowy fałszował faktury za węgiel.

#350873

elig: Facet NIE był księgowym, tylko jednym z DYREKTORÓW /ten fakt właśnie starał się ukryć/. Odpowiadał za działalność w sieci. Proszę mi nie wmawiać, że nie miał on wpływu na całokształt pracy instytucji, w tym i na pozostałych dyrektorów.

elig

#350914

OK.
To zamiast księgowego wstaw sobie w moich przykładach dyrektora ds. technicznych szpitala.
W szpitalach, w których w Polsce pracowałem byli tacy dyrektorzy.
Zapewniam Cię, że nie mieli oni żadnego wpływu na to, czy doktorzy brali łapówki albo byli niedouczeni i robili błędy.

#350922

Odpowiedzi na powyższe się już np. nie doczekałem.

Poza tym zarzucasz mi, że Ci wmawiam, że Szczurbiurowy nie miał wpływu na całokształt pracy instytucji, kiedy ja tego nigdzie nie powiedziałem.

Jego wyjaśnienia wydają mi się sensowne. Podałem przykład szpitali, bo to znam z życia. Wiem, że dyrektor techniczny nie ma żadnego wpływu na decyzje dyrektora ds. lecznictwa w kwestiach dotyczących tego, po co jest szpital, tj. leczenia chorych.

Nie wiem dlaczego w tak potężnej instytucji, jak PAP miałoby być inaczej.

Wprawdzie próbowałem to wszystko obrócić w żart, ale już zupełnie serio mogę powiedzieć, że popisałaś się wyjątkową małostkowością.

Każdy bloger na Salonie24 ma prawo usunąć komentarz innego blogera i nie musi się z tego nikomu tłumaczyć. Kiedy miałem tam bloga banowałem wielu durniów profilaktycznie. Była kiedyś taka możliwość. Oni nawet nigdy nie weszli na mojego bloga, a byli zablokowani z powodu komentarzy na cudzych blogach.

I nikomu nic do tego!

Nie pamiętam już, jak się nazywa ten były opozycjonista, co pisywał b ostre teksty gdzieś z Ameryki. On w ogóle wykluczał możliwość komentowania swoich wpisów i wywalał prawie wszystkie komentarze. I to też jest OK.

Natomiast wybitnie nie OK jest nie tylko rozwlekanie takich dupereli po wszelkich możliwych blogowiskach, ale jeszcze opatrywanie tych tekstów WYJĄTKOWO OBRZYDLIWYMI KOMENTARZAMI.

Cytat:

"2. @Unicorn
elig, sob., 13/04/2013 - 18:35

Niewykluczone, że "rzucony na odcinek". W S24 bloguje od dawna, ale naprawdę uaktywnił się po wyborach w 2011 i od tego czasu wszędzie go pełno."

http://blogmedia24.pl/node/63026#comment-278617

To na BM24.

Nie musisz Szczurabiurowego kochać i powyższe zarzuty mogłaś wysunąć przy tysiącu okazji.

Ale takie insynuacje w odwecie za usunięcie komentarza są, po prostu, wstrętne.

Na naszeblogi.pl nie przeszkadzał Ci ten prymitywny bełkot jakiegoś debila - przepraszam, ale trudno inaczej określić i tekst i autora, rzecz dotyczy raptem usuniętego komentarza:

"@Daf,17,20--przed wojna nie bylo tyle lewactwa,
dogard - 14.04.2013 07:57

zyla prawdziwie polska kultura--to wszystko niszcza od 1944 r kacapskie ,naplywowe bydlo komusze, na czele z moskowymi wrogami POLSKI.Teraz sie spikneli z czarna zaraza niemieckich antypolakow ; tuSSek naczelnym calej tej barbarii."

http://naszeblogi.pl/37631-szczurbiurowy-maciej-swirski-usunal-komentarz#comment-929146

Człowiek zasłużył sobie zatem na te bluzgi, bo - zakładając, że masz rację - usunął Twój komentarz!!!

Bydło komusze...czarna zaraza...barbaria...

Na miejscu Szczurabiurowego zbanowałbym Cię dożywotnio tam, gdzie to możliwe, a ignorował tam, skąd bym Cię wywalić nie mógł.

#351235

elig: Podejrzenie rzucił Unicorn, a ja nie mogę z góry uznać, że jest bezpodstawne. Za dobrze pamiętam, jak się wszyscy entuzjazmowali Migalskim, czy Łażącym Łazarzem. Obelgi Dogarda odnosiły się przede wszystkim do Tuska. Co do małostkowości - jakie możliwości obrony ma bloger? Tylko rozgłaszanie podobnych spraw i publikowanie równolegle na kilku portalach. Wolę być małostkowa niż zupełnie bezbronna. Zbyt wielu widziałam internautów, którzy w mgnieniu oka stracili wszystko, co napisali przez kilka lat.

elig

#351301

1. Nie entuzjazmuję się Szczurembiurowym. Nawet nie bardzo śledzę jego wpisy, czytam tylko co poniektóry. Czytałem jego książkę i to, jak dotychczas, cała nasza znajomość. O tym, że był kimś w PAP dowiedziałem się przy okazji tej dyskusji.

2. Szczurbiurowy nie zrobił - o ile mi wiadomo - do tej pory nic podłego, co zasługiwałoby na szczególne potępienie. Praca w PAP nie jest hańbą. Głupio zatytułował jeden z wpisów, ten gdzie bije się w cudze piersi, ale to jest drobiazg, każdemu zdarza się coś palnąć.

3. Ciekaw jestem, jak Ty byś potraktowała bluzg taki, jak bełkot tego Dogarda, w dyskusji poświęconej Twojej skromnej osobie. Ot, dyskutujemy sobie o elig, a tu przychodzi taki Dogard i się wypowiada o żydokomunie, bolszewii, bydle itd.

Z pewnością byś uznała, że to absolutnie nie ma związku z Tobą i że on tylko tak sobie przy okazji tej dyskusji postanowił o tym bolszewickim, a zarazem szwabskim, bydle napomknąć.

4. Podejrzenia nie są bezpodstawne...Oczywiście! Facet, który usunął komentarz musi mieć swoje za uszami. UB-ek pewnie albo wsiok. Zdemaskował się...

A może napisz, co takiego sprawia, że uważasz iż te insynuacje mogą mieć jakieś podstawy?

No, bo przecież każdy z nas o każdym z nas może tak sobie napisać.

Ja mogę np. powiedzieć, że elig się panoszy po wszelkich możliwych platformach blogerskich i, że przypuszczam iż nie robi tego bezinteresownie, a tak w ogóle to śmierdzi mi wokół niej służbami Tuska, o esbecji nie wspominając.

Wybacz ten przykład, ale pomyśl sobie, że na to moje pisanie przychodzą inni blogerzy i przyklaskują mi mówiąc, że oni od dawna coś tam podejrzewali i się z tym zgadzają.

A potem, ci zgadzający się z chamskimi insynuacjami stwierdzają, że to nie oni, to tylko Traube coś napisał.

5. Fragmentu o traceniu wszystkiego jako bloger nie rozumiem.

W czasach Salonu24 byłem wielokrotnie banowany przez różnych Azraeli i Mireksy i nigdy mi ani mojemu blogowi się z tego powodu nic nie stało.
Ja też wywalałem ich komentarze, kiedy do mnie przyłazili i też im się z tego tytułu nic nie stało.

Ani oni, ani ja, nie biegaliśmy wokół skarżąc się, że ktoś wywalił komentarz, bo byłoby to żenujące i śmieszne.

6. Przyzwoitość nakazywałaby kontakt z - w tym wypadku - Szczurembiurowym, np. przez PW i próbę wyjaśnienia nieporozumienia.

7. Nie tylko w moich oczach straciłaś tym głupim wpisem, zajadłością, mściwością i uporem demonstrowanymi w dyskusji, dużo więcej niż przez usunięcie komentarza, którego prawie nikt pewnie nie zauważył.

8. Do przykładu z wpływem dyrektora ds. technicznych na działalność lekarską w szpitalu i tak się nie ustosunkowałaś.

#351335

elig: Pan nie biegał, a ja biegam. Ludzie są różni. Bluzgów pod moim adresem widziałam więcej niż mam włosów na głowie. Pan nie przebije Łażącego Łazarza, który nazwał mnie "agentką FSB". Na szpitalach oraz ich dyrektorach technicznych po prostu się nie znam.
Nie sadzę, bym miała coś do stracenia w Pana oczach lub innych.

elig

#351388

1. Na blogach, kiedy poslugujemy sie nickami, zwracamy sie do siebie per ty. Forma Pan jest, z mojego punktu widzenia, zbedna.

2. Uwagi o bluzgach oraz to, ze nie przebije Lazarza, ktory Cie nazwal "agentka FBI" traktuje jako wyjatkowo chamska, poniewaz ja Ciebie w zaden sposob nie wyzywalem.

3. Dziekuje mimo to za wymeczona, choc uczciwa odpowiedz, ze na szpitalach sie nie znasz.
Rozumiem, ze na ukladach w Zarzadzie i Dyrekcji PAP znasz sie swietnie, bo wypowiadalas sie o nich ze spora pewnoscia siebie.

4. Szkoda, ze nie stac Cie bylo na odpowiedz na pozostale uwagi.

5. Mialas cos do stracenia w moich oczach, a byc moze i w oczach innych.
Ja np. ocenialem Cie znacznie wyzej i zademonstrowany w tej sprawie w ogole, ale takze w formie insynuacji z godz. 11:40 dzis, brak klasy, autentycznie mnie zadziwil.

#351408

że nasze społeczeństwo, w większości, zachowuje sie tchórzliwie i asekuracyjnie, że mało kto odważa się, nawet na blogach, wyrażać swoje zdanie, przede wszystkim, gdy nie jest prorządowcem, a np. popiera PiS i Kaczyńskiego.
Prowadzę kilka blogów na interii, m.in. jeden z nich nazwałam patriotycznym i wyraźnie krytykuję, dostarczam informacji n .t. fatalnego rządzenia krajem, przedrukowuję co ciekawsze artykuły , dające wyraźne dowody na nierzetelność , kłamliwość , niewydolność, a może nawet sabotujących nasz kraj tuskowców, palikotów i innych typków, nalatujących na PiS itp. Bronię Kaczyńskiego, broniłam ś.p. Lecha - Prezydenta - gdzie i kiedy mogłam (nie należę do tej partii, nie należałam nigdy do żadnej innej , prócz ruchu "S" , a w okresie wojennym, jako dziecko - byłam łacznikiem AK na Litwie) , ale NIKT , dosłownie, nie komentuje moich wpisów, nie staje po stronie jedynej do zaakceptowania opozycji. Nie mam żadnych sygnałow ze strony internautów, iż moje poglądy podzielają (a wiem , że kilkoro ma takowe). Więc ten "biuralista" miał rację. Sam człowiek niczego nie zdziała , bez poparcia i to sporego obywateli. A nasi właśnie zaniechali obrony Lecha wówczas, i teraz mało kto walczy o słuszną sprawę, choćby właśnie na łamach internetowych stron. Blog Janusza Wojciechowskiego - to jedno wielkie szambo, gdzie wrogowie PiSu i jego osobiście bluzgają takimi chamskimi inwektywami, że tego po prostu nie mogę znieść. Walczę tam z nimi, odpieram ataki, ale nikt mnie nie popiera ! 99% to sami spamowcy, trolle i prymitywne chamy - dosłownie. Nawet tu jesteśmy często podzieleni w analizie sceny politycznej.
Nie wierzę także , by można likwidować komentarze (jedynie na swoich blogach; rzadko to robię, ale jeżeli jest wyjątkowo bezczelny, irytujący wpis - skreślam go ).
Nie znam Szczura, ani jego twóczości, nie czytałam notki, o której Pani mówi, ale z tego, co się tu dowiedziałam - w tej części, którą poruszyłam - zgadzam się, w pełni. Sama nie mam żadnych wyrzutów sumienia, że kamuflowałam się, nie stawałam po stronie zaszczuwanego Prezydenta. Nawet awanturowałam się, by go bronić.

#350877

że jestem, wręcz napastowana, na innych blogach przez tych, którzy poznali moje poglądy polityczne. Nadto, nasi najlepiej czują się w "kupie", w masowych demonstracjach, ale pojedynczo nie są bojownikami , odważnymi głosicielami idei, bo mało kto je ma. Są chwiejni, nie interesują się głębiej przyczynami tego , co się dzieje w kraju, kim są rządzący - nie wyciagają wniosków tylko ulegają propagandzie masowych środków przekazu. Gadają toczka w toczkę, co słyszą (własnie jedna młodziutka osóbka pod notką, którą umieściłam w rocznicę katastrofy, ze zdjęciem Prezydenta z Małżonką i podpisem "Cześć ich pamięci" - napisała, że powinno się dać spokoj zmarłym, a nie o nich bez przerwy walczyć i wspominać; odpisałam mentorsko, nie obrażając dziewczyny, która własnie czerpie informacje z telewizyjnych przekazów !)

#350878

ale strzeliłam byka ! Napisałam, ze nie stawałam po stronie zaszczuwanego Prezydenta , zamiast szczujących Prezydenta ! Jak człek rozpędzi się w swoich wywodach - to nieraz strzeli jak kulą w płot.

#350880

... napisałaś :
//Nie znam Szczura, ani jego twóczości, nie czytałam notki, o której Pani mówi, ale z tego,co się tu dowiedziałam ...//
.............................................
Witaj.
- No chyba musiałaś czytać, bo jest tam Twój komentarz :
http://niepoprawni.pl/blog/474/zawiedlismy
pozdrawiam

#350881

tylko wpis elig, ale nie Szczura... jeżeli to ma jakieś znaczenie. Pozdrawiam.

#350924

elig: W Salonie24 MOŻNA usuwać komentarze na swoim blogu, a także banować dyskutantów.

elig

#350915

co to "banować", ale dzięki za pouczenie. O tym że na swoim blogu można usuwać komentarze - wiem.

#350925

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#350965

Szczurbiurowy pokazał swoje prawdziwe oblicze.
Oblicze złowrogie i podłe.
Dyskutujemy tu sobie o jego postępkach i o jego podejrzanej przeszłości.
Ponieważ jest to człowiek, który usunął komentarz, nic nas już jeśli chodzi o tego typka nie zdziwi.
Teraz już wiesz...

#350993

wylazła z niego cała, ukrywana dotychczas skrzętnie zgnilizna moralna i wstecznictwo. Więc piętnujemy i potępiamy, zaś zatajone fakty z życia prywatnego wywlekamy na światło dzienne i na oczach gawiedzi nicujemy tudzież wiwisekcji dokonywamy. Niech wie... szczur jeden.
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#350997

Na szczęście czujne obywatele szczuru łapem podniesionom na partiem obcięły, wypatroszyły i skórkem na dowut na buńczuk na działy i obnoszom po sieci.

Po zdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#351007

ale coś mocno mi się wydaje, że ma niezły ubaw.

_____________________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#351003

elig: Ja też mam :)))

elig

#351028

myślę, że on ma ubaw z tego, że tak bardzo emocjonalnie potraktowałaś tę sprawę, że opisałaś ją na tylu portalach. Takie sytuacje naprawdę warto rozwiązywać w bezpośrednim dialogu.
Pozdrawiam!

_____________________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#351092

elig: Ja zaś mam ubaw, gdy patrzę, jak komentatorzy "małpiego rozumu" dostają, próbując bronić Szczurabiurowego przede mną :)))

elig

#351176

Elig
szczurbiurowy
- 14.04.2013 22:43
Zadnego komentarza nie kasowałem. Widziałem Twój komentarz, a potem zniknał. Więc może trzeba się spytać jankesa.
Nie wiem jak ten salon działa teraz, ale zdaje się, że technologia im pikuje.
A co do Twoejgo zarzutu, ze będac w PAPie miałem na sumieniu nafgonkę na Lecha Kaczynskiego , to moge tylko powiedzieć, że takie stwierdzenie dowodzi całkowitej nieznajomości tematu i zagadnień związanych z PAP.
Ja akurat robiłem co mogłem, żeby Agencja mogła przekazywać informacje multimedialną szybkko i sprawnie. Zarządzałem finansami, technologią, dziłąnością internetową, zalożyłem portal Dzieje..pl i Nadrogach.pl. Na działanośc dzieninkarską nie miałem wpływu, była poza moimi kompetencjami w zarządzie.
Tyle. Nie widze powodu do robienia zadymy na mój temat.

Zaloguj się lub utwórz konto by komentować

@Szczurbiurowy
elig
- 15.04.2013 13:39
Spodziewałam się, że Pan zaprzeczy. Pragnę poinformować, iż ten sam komentarz umieściłam /w tym samym czasie/ pod notką Coryllusa ( /http://coryllus.salon24.pl/499460,o-masonach-z-ktorymi-walczymy#comment_7519510 / - trzeba go rozwinąć). Jest tam do dziś, więc Administracji Salonu24 NIE przeszkadzał. Nie wierzę w awarię techniczną, która usuwa tylko jeden wybrany komentarz.

elig

#351180