Sezon na manifestacje

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Rozpoczął się on w miesiąc po wygranych przez rządzącą koalicję PO i PSL wyborach parlamentarnych.. Przypomnę, ze PO uzyskała 29% głosów, a PSL ponad 8%, co w sumie dało ponad 47%. Dziesiątego listopada nic jeszcze nie wskazywało, że coś pójdzie nie po myśli władz. Wprawdzie jak co miesiąc odbyły się Marsze Pamięci, w tym kilkutysięczny w Warszawie, ale do tego wszyscy juz sie przyzwyczaili. Przełom nastąpił w Święto Niepodległości. Postanowiono wykorzystać organizowany przez środowiska narodowców Marsz Niepodległości do urządzenia prowokacji. Zezwolono lewakom z Antify na jego blokadę oraz na sprowadzenie chuliganów z Niemiec. Pojawiły się na placu Konstytucji grupy zamaskowanych facetów obrzucających kamieniami policję, która starała się urządzić pokaz siły. Wszystko to spaliło na panewce. Marsz odbył się, miał charakter pokojowy i zgromadził ponad 20 tys. uczestników. Był wielkim sukcesem organizatorów.

  Potem ruszyła lawina. Naliczyłam, że w ciągu pięciu i pół miesiąca od 9.11 do dzisiaj w samej tylko Warszawie miały miejsce ponad 32 uliczne demonstracje o różnej liczebności i najróżniejszym charakterze. A przecież inne miasta wcale nie pozostawały w tyle. Największa w stolicy była niewątpliwie wczorajsza /21.04/ manifestacja i marsz w obronie Telewizji Trwam. Było na niej ponad 100 tys. ludzi.

  Oprócz niej w Warszawie było jeszcze sześć dużych zgromadzeń, liczących ponad 10 tys uczestników. Były to: wspomniany wyżej Marsz Niepodległości, Marsz Niepodległości i Solidarności, zwołany przez PiS w dniu 13.12 w odpowiedzi na wiernopoddańczą mowę Sikorskiego w Berlinie, pierwszy marsz w obronie Telewizji Trwam w dniu 18 lutego, marsz przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego w dniu 14.03, wiec "Solidarności" przed Sejmem podczas debaty o emeryturach 30.03 oraz dwie demonstracje w drugą rocznicę tragedii smoleńskiej 10.04: popołudniowa i wieczorny Marsz Pamięci. Zgromadziły one w sumie ok. 70 tys uczestników.

  Jedenaście manifestacji zgromadziło ponad 1000 osób. Było to: pięć Marszów Pamięci, dwie demonstracje w sprawie ACTA, marsz kibiców 2.03, ku czci "Żołnierzy Wyklętych, wiec przed Ambasadą Rosji w dniu 9.04, w przeddzień rocznicy tragedii smoleńskiej oraz demonstracja kolejarzy i lewacka, feministyczna Manifa.

  Pozostałych kilkanaście zgromadzeń liczyło od 100 do 700 uczestników. Między nimi były: marsz pszczelarzy, marsz pośredników sprzedaży nieruchomości, cztery pikiety "Solidarności" przed Kancelarią premiera oraz Sejmem, protesty samorządowców przeciw likwidacji sądów rejonowych, Dzień Gniewu, Inwazja Niepodległości, manifestacja przed domem Jaruzelskiego, pikieta przed MEN w sprawie nauczania historii w szkołach i lewacki Dzień Gniewu Społecznego w dniu 31.03.

  Cała powyższa wyliczanka dotyczy WYŁĄCZNIE Warszawy. Marsze pamięci w miesięcznicę tragedii smoleńskiej odbywają się w całej Polsce. Protesty przeciw ACTA miały miejsce we wszystkich większych i średnich miastach /w styczniu i lutym/, a największa, kilkunastotysięczna była w Krakowie. Również w całym kraju ludzie bronią Telewizji Trwam.

  Jest zaiste zadziwiające, jak rząd Tuska w ciągu mniej niż pół roku zdołał zmobilizować przeciw sobie tak wiele osób i środowisk

Brak głosów

Komentarze

Popraw rachunki. Reszta OK.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#247682

elig: Napisałam PONAD 32. 37>32

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#247686

Czekamy (wcale nie biernie) na więcej!

Pozdrawiam niepoprawnie

MarkS alias Siekiera

Navigare necesse est

Vote up!
0
Vote down!
0

Navigare necesse est

#247701

elig: Na zakończeniu wczorajszego marszu zapowiedziano Marsz Patriotyczny na trzeciego maja, ale nie podano szczegółów.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#247736

Sądzę, że podajesz mocno niedoszacowaną liczbę uczestników Marszu Niepodległości 11.11.11.
O ile pamiętam to szacunek oscylował wokół liczby 40 - 60 tysięcy.
Można to zresztą zobaczyć na jednym z filmów dostępnych w sieci - kamera rejestrowała cały marsz na wysokości pomnika Józefa Piłsudskiego nagranie trwa 20 minut i jak napisano w opisie filmu: "...Muszę jeszcze dodać, że przed samym banerem szło mnóstwo ludzi (w przeliczeniu na film - 3 minuty :)
Końcówka jest ucięta ..."
http://www.youtube.com/watch?v=8zDBR-ikjIA&feature=related

Pozwolę sobie polecić również moją notkę zawierającą nagranie całej kolumny marszu z 21.04.2012 - film trwa bez przerw 46 minut. Można odliczyć 2-3 minuty "rozbiegówki":
http://www.niepoprawni.pl/blog/3444/no-teraz-sobie-policzcie-ile-nas-bylo
Zapraszam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#247776

elig: Z tym liczeniem ludzi ciągle jest problem. Gdy ktoś idzie w pochodzie, to ma ograniczone pole widzenia. Organizatorzy starają się na ogół wykazać, że uczestników było mnóstwo, a władze /w przypadku antyrządowych protestów/, że prawie nikogo nie było. Można potem szacować długość pochodu, czy powierzchnię placu, na którym zebrali się manifestanci, ale dokładnych danych się nie uzyska.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#247813

Dlatego właśnie podałem Ci linki do nagrań z kamer stacjonarnych.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#247873