Obama i Poroszenko w Warszawie

Obrazek użytkownika elig
Świat

  Sprawa pogrzebu Jaruzelskiego na Powązkach i związane z nią protesty całkowicie zdominowały blogosferę.  W efekcie uwadze blogerów uszła zapowiedź znacznie ważniejszego wydarzenia.  3 i 4 czerwca Warszawę odwiedzi Obama i spotka się z Poroszenką, prezydentem-elektem Ukrainy.  Dopiero dziś /31.05/ o 17:11 w Salonie24  pojawiła się pierwsza  notka na ten temat napisana przez lewackiego blogera Józefa Monetę  /]]>TUTAJ]]>/.  A przecież już 29.05 portal Pl.delfi.lt poinformował  /]]>TUTAJ]]>/, że:  "26 maja Poroszenko poinformował o zamiarze złożenia pierwszej zagranicznej wizyty na stanowisku prezydenta Ukrainy w Polsce.".  Wspomniano też o spotkaniu z Obamą 3 czerwca w Warszawie.  Dzień później, 30.05, więcej szczegółów podał portal Gazeta.pl  /]]>TUTAJ]]>/:  "Biały Dom w trakcie rozmowy konferencyjnej z reporterami zdradził szczegóły wizyty prezydenta Obamy w Polsce. W planach jest m.in. spotkanie z polskimi i amerykańskimi lotnikami, przemówienie 4 czerwca, a także rozmowa z prezydentem elektem Ukrainy. Co ważne, Obamie w trakcie podróży będzie towarzyszyć John Kerry, sekretarz stanu USA. (...)  Kolejne punkty programu to: rozmowa "w cztery oczy" z prezydentem Komorowskim w Belwederze, spotkanie z premierem Tuskiem w KPRM, a następnie szersze spotkanie z przedstawicielami państw regionu: m.in. Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Węgier. Ostatnim punktem programu we wtorek jest uczestnictwo w oficjalnej kolacji z okazji wręczenia Nagrody Solidarności [przywódcy Tatarów Krymskich Mustafie Dżemilewowi].  We środę rano Obama spotka się z prezydentem-elektem Ukrainy, Petrem Poroszenko.".  Również w środę Obama ma wygłosić ważne przemówienie na Placu Zamkowym.  Dziś natomiast Niezalezna.pl podała  /]]>TUTAJ]]>/, że: "Zaprzysiężenie Petra Poroszenki na nowego prezydenta Ukrainy odbędzie się 7 czerwca.".  Są to niezwykle istotne informacje o znaczeniu ogólnoświatowym, zwłaszcza wobec postawy Rosji.  Przypomnę, że gdy Poroszenko mowił o chęci odwiedzenia Moskwy, minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Ławrow odburknął: "Nie przewiduje się wizyty prezydenta Ukrainy w Rosji".  Fakt, że pierwsza wizyta Poroszenki odbędzie się w Warszawie, a nie w Berlinie i że spotka się on u nas z prezydentem USA ma swoją wymowę.  Ciekawe, co wyniknie ze spotkania z innymi państwami regionu.  Być może będzie to wstęp do stworzenia jakiejś szerszej koalicji?.  Zobaczymy też, co Obama powie na Placu Zamkowym.  W każdym razie uważam, że to dobre wiadomości.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (3 głosy)

Komentarze

Przyjedzie i opowie lemingom bajeczkę jakie to wielkie święto obchodzimy 04.06. 2014, jacy powinniśmy być z tego dumni , jakim jesteśmy wspaniałym (och najwspanialszym) narodem, takim mądrnym, wolnym, demokratycznym,, takim odważnym, jaki mamy dobrobyt, jak nam się dobrze żyje i będzie nam się żyło jeszcze lepiej, bo on Obama to widzi a świat podziwia naszego Premiera i Prezydenta.

Vote up!
2
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1426604

Teraz kiedy "jankesom" zaczyna palić się koło "dupy" to sobie przypomnieli o Polsce.

Mam w nosie jego wizytę. Dla Polski oznacza to jedynie poświęcenie i kłopoty.

 

Vote up!
1
Vote down!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1426606

Mieszasz Obame z jak to sie wyrazasz pogradliwie wpisujac sie tym samym w kacapska propagande z JANKESAMI.

USA to nie Obama to ze on tem jest prezydentem (ostatnie wybory wygral znikoma iloscia gosow) zawdziecza zydolewackim mediom ktore sa w USA w ponad 90 procentach, abiorac pod uwage ze tam jest wiecej lemingow jak w Polsce to i takl lepiej swiadczy o USA niz o wyborcach polskich.

Lewak Obam Zyd jest na postronku zydowskim i robi wszytko co mu powiedza, te samo lobby jewsrejskie chce wymusic bezparwny characz na Polsce i caly

czas oni za pomoca swoich pacynek jakim jest Obama nas karza.

Dla strategow USA Polska byla i jest barzdo waznym partenerem nie tylko w NATO ale i w Europie mysle ze moze sie zdazyc kiedy Obama odejdzie ze

bazy militarne w Niemczech znajda sie w Polsce i beda trzymaly w szachu zarowna geramancow jak i kacapow .

Bedac tu w Ameryce majac kontakty z rozmnymi ludzmi forsuje ta mysl.

Oczywiscie to moze dosjc do skutku jesli PO zostanie zmiecione przez PIS ,a o tym iwedza kacapy i za pomoca agentury  i swoich pacholkow w osowbie Tuska czy Komoruska to udaremniaja.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1426622

Polska jest w tej chwili zbyt słaba, by stanowić w regionie samodzielną politykę.

Potrzebujemy silnego i lojalnego sojusznika, najlepiej mocarstwa z poza Europy i USA świetnie nadawałoby się do tej roli.

Jednak z Obamą na czele nie wydaje mi się to frafne dla Polski. Gdy po Obamie pojawiłby się drugi Reagan to wtedy co innego.

Odnoszę wrażenie, że znowu ktoś chce nas wydymać.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1426670

Chyba muszę siez Twoimi obawami zgodzić.

Proponuję obejrzenie załączników, Józia z Londynu, które ilustrują ten artykuł.

Są wymowne.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1426672

Za dostojnikami przybędą ich służby, żeby pilnować swoich "głów". Wątpię, czy wszyscy stąd wyjadą, a zgodę na pobyt i pełną gościnę mogą otrzymać bez żadnych problemów, co im gwarantuje Ustawa 1066 ze stycznia b.r.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1426608

Vote up!
3
Vote down!
0
#1426617

No co powie? Może np. coś wspomnieć o tzw. "polskich obozach" - jest ku temu okazja, wszak ta wizyta będzie miała pewne odniesienia historyczne, a historia zdaje się być jego mocną stroną...
Z takimi obamami się żadnych koalicji nie zawiera!

Vote up!
2
Vote down!
0
#1426613

Vote up!
3
Vote down!
0
#1426618

 

 

Co na tym zdjeciu rentgenowskim dr.Putin zobaczyl ?

Co ten Obama ma w glowie ?

 

 

Masz 18 lat - jesli nie to nie ogladaj

Vote up!
4
Vote down!
0
#1426615

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1426616

  W tym rzecz, że nie.

Vote up!
1
Vote down!
0

elig

#1426678

niewielka strata

Vote up!
1
Vote down!
0
#1426693

Vote up!
3
Vote down!
0
#1426619

Szczegolnie z e zdjeciem rentgenowskim ze obama ma obrezanego w glowie czlena.

Uwazam ze Obama najpierw jest winien Polsce przeprosin za POLSKIE OBOZY, zaczym przyjedzie do Polski

a jesli przyjedzie to  na powitanie tego Zyda powinny byc wywieszone widoczne transparenty w angielskim jezyku zeby zaobaczyl co to za swolocz ten komuszy prezydent

USA , A TAK BY THE WAY to Obama wygral glosami czarnych bo afroamerykanie sie nabrali ze on to jeden z nich.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1426628