Majówka w obronie Telewizji Trwam

Obrazek użytkownika elig
Kraj

Gdy przed 12:00 przyszłam na plac Zamkowy w Warszawie, było tam już kilka tysiecy osób. Usiadłam na moim składanym taborecie wędkarskim przy ścianie Zamku Królewskiego, gdzie był cień, i zabrałam się za czytanie sobotnio-niedzielnego wydania "Naszego Dziennika", które rozdawano za darmo wszystkim obecnym. Tuż przed 12:00 na estradzie pojawił się prowadzący imprezę Jan Kasprzyk, radny dzielnicy Ochota z ramienia PiS i podał program uroczystości . Rozpoczęła sie ona punktualnie o 12:00 modlitwą "Regina Coeli" /Królowa Niebios/.

Potem głos zabrał prof. Janusz Kawecki, szef zespołu popierającego Telewizję Trwam. Opisał on historię starań o miejsce na multipleksie dla Trwam i ostro skrytykował KRRiT za upartą odmawianie go. Stwierdził. iż odbyło sie juz prawie 160 marszów i manifestacji w całym kraju i zebrano ponad 2,4 miliona podpisów za przyznaniem Telewizji Trwam miejsca na multipleksie. Zapowiedział "marsz miliona" na jesieni.

Głos zabrał jeszcze radny Warszawy z klubu PiS, p. Maciej Wąsik, który był głównym organizatorem imprezy. Potem był występ piosenkarki Arisy Vinci, śpiewającej /po polsku/ greckie piosenki. Następnie zaśpiewał duet ze Ślaska "Duo Feniks - dwa Fyniki". Zaczęli od piosenki w gwarze ślaskiej napisanej na 80-te urodziny Jana Pawła II, a skończyli na utworach typu "Karlika". Po nich wystąpiła para studentów z Torunia recytująca scenę z "Weswla" Wyspiańskiego, ze słynnym "A to Polska właśnie...". Następnie pojawiła się na scenie orkiestra kopalni "Sośnica" i dwie piosenkarki.

W trakcie tych wystepów ilość obecnych stopniowo się zwiekszała i siegnęła, na mije oko 15-20 tys. Byli głównie ludzie z Mazowsza i okolic - członkowie Rodzin Radia Maryja. Widziałam jednak również transparent "Poznań solidarny z Telewizja Trwam", transparent i flagi Młodzieży Wszechpolskiej, banery i flagi z Lubartowa oraz Mikołajek. Widziałam tylko jedną flagę PiS i jeden transparent Solidarności Rolników Indywidualnych. Ojciec Rydzyk mówił w dniu 10 maja / http://wpolityce.pl/wydarzenia/53247-o-tadeusz-rydzyk-przed-manifestacja-w-obronie-tv-trwam-ktora-odbedzie-sie-19-maja-zrobia-wszystko-by-nie-wpuscic-trwam-na-multipleks-nasz-wywiad /:

"Zapraszamy wszystkich, ale szczególnie mieszkańców stolicy i okolic. Wiemy bowiem, że ludzie w Polsce są coraz biedniejsi, nie chcemy prosić o zbyt wiele, a niedługo, w lipcu, mamy pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Ale kto może, proszę, niech przybędzie."

W ten sposób sprowadził tę imprezę do wymiaru tylko lokalnego.

Orkiestra z Sosnicy wykonała "Mazurek Dąbrowskiego", "Rotę" oraz "Pierwszą Brygadę, po czym przyszła pora na wystapienia polityków. Głos zabrał najpierw Andrzej Jaworski, przewodniczący Zespołu Parlamentarnego d.s. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Ten właśnie zespół składający się z 40 posłów PiS był formalnym organizatorem dzisiejszej majówki. Wiekszość jego członków była na niej. Potem było przemówienie Beaty Kempy z Solidarnej Polski. Koło godziny 14:00 wystąpil sam ojciec Rydzyk. Jego mowę świetnie streszczono w portalu Wpolityce.pl / http://wpolityce.pl/wydarzenia/53932-o-rydzyk-w-polsce-panuje-patologia-medialno-polityczno-biznesowa-czas-tworzyc-prawdziwe-elity-w-miejsce-elyt /. Pozwolę sobie to zacytować:

"Dyrektor Radia Maryja zaapelował, by toruńskich mediów nie nazywać imperium medialnym, ale imperium duchowym, gdyż powołali je ludzie, którzy odpowiedzieli na natchnienie Ducha Świętego.

Polacy się zeszli i rzekli, i powstało takie dzieło, ludzie wcielili to w życie

– dodał.

O. Rydzyk stwierdził, że „Polska idzie w kierunku masy upadłościowej” i „staje się krajem kolonialnym” pozbawionym zakładów pracy. Podkreślił, że w Polsce potrzeba tworzyć prawdziwe elity, których nie należy jednak mylić z obecnymi „elytami”.

W Polsce jest patologia medialno-polityczno-biznesowa

– powiedział dyrektor Radia Maryja.

Skrytykował następnie lewicę, „która się ubrała w szatki liberalne” i stwierdził, że „teraz przychodzi nowa lewica”, a jej celem jest m.in. wprowadzenie w szkołach programu edukacji seksualnej dla dzieci.

Czy to jest normalne? W Europie to jest zorganizowane i przychodzi do Polski. Jak zniszczyć ludzi? Zdemoralizować ich. Kiedyś to ludzie się wstydzili, a teraz chcą się obnosić i mają elyty do tego. One mówią kto jest Polakiem, kto jest normalny. Jak nie jesteś homoseksualistą to nie jesteś normalny, jak rodzina to jest nienormalna

– mówił redemptorysta.

Na zakończenie podziękował wszystkim, którzy „stworzyli fenomen obrony TV Trwam” – „robotnikom, rolnikom, dzieciom i młodzieży, chorym, osobom zakonnym, kapłanom, całemu Episkopatowi Polski” oraz politykom i władzom samorządowym.

KAI/JKUB".

Potem przemawiali jeszcze: europoseł PiS Mirosław Piotrowicz oraz Antoni Macierewicz. Obaj poparli Telewizje Trwam. Pożniej orkiestra z Sośnicy wznowiła koncert wykonując najpierw "Boże coś Polskę" a potem rozmaite melodie nawet te z filmu "Pocahontas", czy musicalu "New York, New York".

Głos zabrał potem prof. Zybertowicz, ktory apelował do zebranych, by "podzielili się Polską" ze swymi dziećmi i wnukami, przekazując im wartości patriotyczne. Jacek Karnowski mówił o konieczności zdobycia wpływu na media, określił to, co w tej chwili jest na multipleksach jako chłam i ostrzegał, że władza PO jest ranna, a ranny zwierz bywa niebezpieczny.

Przyszedł następnie czas modlitwy, odmówiono "Credo", "Ojcze Nasz", "Zdrowaś Maryjo" i "Koronkę". Około 15:00 część zebranych zaczęła się już rozchodzić. Ja też około 15:15 udałam sie do domu. Tam po 17:30 włączyłam Telewizję Trwam i zobaczyłam wystąpienie Wojciecha Reszczyńskiego oraz końcowe przemówienie Andrzeja Jaworskiego. Majówka zakończyła sie o 17:45. Również w Trwam widziałam przesłanie Jarosława Kaczyńskiego do uczestników manifestacji /przekazane poprzez telebim/.

Jak to podsumować? Przytoczę fragment z mojej poprzedniej notki "Niezgoda rujnuje" / http://naszeblogi.pl/38417-niezgoda-rujnuje /:

"Wydaje się, że skutkiem braku jedności na prawicy /w ostatnich miesiącach/ jest to, że zamiast wielkiej eksplozji patriotyzmu, wiary i oburzenia z powodu fatalnej polityki rządu - mamy kilka pyknięć kapiszonów: pyk - marsz 13 grudnia, pyk - "strajk generalny", pyk - obchody rocznicy Smoleńska i /chciałabym się mylić/ pyk - majówka na placu Zamkowym. Niezgoda rujnuje.".

Majówka była udana lecz miała rozmiar kapiszonu. Potrzebne jest coś większego. W wielu dzisiejszych wystąpieniach przewijała się zapowiedź wielkiego marszu na jesieni. Ciekawe, czy do niego dojdzie.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

w Warszawie.
Dziś nie byłem z racji innych obowiązków. Szczerze mówiąc to nie wierzę że TV Trwam trzyma to miejsce.
Władza działająca w tak patologiczny sposób wie czym ryzykuje i to w czasie tak dla niej trudnym... Jak nie da grupa katolików - patriotów czyli nie grupa docelowa, będzie protestować, jak da, może stracić trochę ze swego betonowego elektoratu, w którym zadziała mechanizm znany doskonale, mianowicie dysonansu poznawczego.

Nacisk musi być niezwykle silny aby władzy bardziej opłaciło się dać. Ja osobiście nadziei dopatruję w b mocnym wystąpieniu najwyższej hierarchii kościelnej, tj. kard. Dziwisz, Nycz, Kowalczyk. Czy się tego doczekamy? Wątpię, niestety szczerze wątpię.

Vote up!
0
Vote down!
0
#358529

No to żeś Pan Amerykę odkrył.
Tylko jak byłych (a może i obecnych) TW zmusić do nacisku na swoich szefów ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#358535

prof Rycho:

Superstacja podała w dzienniku, że było ok 1000 ludzi na manifestacji ...Ile w końcu faktycznie było? Tysiac to byłby jednak blamaż , pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

prof Rycho

#358534

Panie Rysiek.
To już nie chodzi o to ilu było na manifestacji. Tu chodzi o to, czy parafianie potrafią dwie lub trzy niedziele nie przyjść na mszę świętą i w ten sposób zmusić swoich proboszczów, żeby ci z kolei zmusili swoich biskupów a ci arcybiskupów do konkretnego protestu.
Protestu na skale każdej ambony, każdego kościółka, każdej diecezji, na skalę POLSKI.
Bo z chorągiewkami Panie Ryszardzie szanowny, to my możemy sobie do usr...j śmierci po kraju chodzić.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#358538

... od razu czołgami na URM i Pałac Namiestnikowski i nie bawić sie w żadne marsze czy demonstracje. Tobie to aż strach dawać broń palną do ręki. Co Ty chcesz z Polski zrobić??? - Drugą Jugosławię??? - Prowokujesz do tego, aby polała się krew???

Satyr   
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#358544

Jakimi czołgami ? Czy Ty wiesz, co Ty w ogóle mówisz ?

Przecież po pierwsze w Polsce nie ma już czołgów, bo pocięto je na żyletki.
Po drugie "czterej pancerni" się zestarzeli (a do tego okazali TW) i jako pancerniacy są zupełnie niewydolni i mało przydatni.
A po trzecie : w Polsce zmieni się dopiero wtedy "GDY NIE BĘDZIE NICZEGO "

Z chorągiewkami i rzewnymi śpiewami to wy możecie chodzić sobie w koło kościoła milion razy i nic to nie zmieni.
Tak samo jak nie ma to znaczenia czy będzie was 4 czy 40000000000000000000000000000000000000000

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#358549

... metaforę. 
Co to miało znaczyć, cyt.: "Ty chcesz, ale nie umiesz"??? Taaaa! Ty wiesz, co ja chcę i w jaki sposób chcę to osiągnąć. Jasnowidz się znalazł!
Ale póki co, to Ty nic nie proponujesz w zamian uczestniczenia w marszach i demonstracjach. Masz tu i teraz szansę wykazać się błyskotliwością umysłu i podać swoją propozycję sposobu wyegzekwowania należnego miejsca na MUX-1 dla TV Trwam.

Tak już nawiasem pisząc, czołgi w Polsce są, choć ich ilość jest znacznie zredukowana.

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
0
Vote down!
0
#358557

Rzeczy trzeba umieć nazwać po imieniu.
Wielu katolików CHCE przydzielenia miejsca TV Trwam na MUX-1 ale nie WIE jak to zrobić.
Marsze, to strata czasu i energii (Nie wyciągacie wniosków panowie).
Ludzie jadą z końca Polski, żeby pomachać chorągiewkami, to jest chore.

Napisałem wyżej co trzeba zrobić.
NIESUBORDYNACJA.......puste kościoły,.
PUSTE KOŚCIOŁY, a więc pusta skarbonka.
PUSTA SKARBONKA..............wielkie wkur....ie w diecezjach.
WIELKIE WKUR....IE W DIECEZJACH....................itd.

Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#358561

... Jarosława Szczepańskiego - prezesa loży B'nai B'rith. On, podobnie jak Ty, dąży do tego, aby polskie kościoły świeciły pustkami. Czyżbyś był członkiem tej loży???
Dobrze wiesz, że z Episkopatem władza się zupełnie nie liczy, gwałci zapisy konkordatu. Zatem biskupi nie są w stanie wymusić na władzy miejsca na multipleksie dla TV Trwam. A wówczas puste kościoły tak szybko by się nie zapełniły.

Twój pomysł nadaje się do potłuczenia o kant d**y!

Satyr   
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#358563

Dla t-z-w jesteśmy obcy; jedno z tego dobre, że ożywia dyskusję.
Pozdrawiam

cytat z t-z-w

"Z chorągiewkami i rzewnymi śpiewami to wy możecie chodzić sobie w koło kościoła milion razy i nic to nie zmieni.
Tak samo jak nie ma to znaczenia czy będzie was 4 czy 40000000000000000000000000000000000000000 "

brrrr tak przemawia wróg.

Przypuszczam, że politrucy-oprawcy w ten sam sposób "perswadowali" bezsens oporu Żołnierzom Niezłomnym.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#358591

Jest to dowód na to, że "tańczący" nie utożsamia się z nami katolikami i patriotami, tj. tymi, którym zależy na tym, aby TV Trwam miała miejsce na multipleksie. Zwracanie się per "wy" jest jakże charakterystyczne dla aparatu władzy minionej epoki. Myślę, że "tańczący" popełnił faux pas. A może się mylę?  

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#358597

I tu jest właśnie "pies pogrzebany".
Cyt : "z Episkopatem władza się zupełnie nie liczy, gwałci zapisy konkordatu".
A wiesz dlaczego się nie liczy ? Bo KK nie poddał się lustracji i spora część Episkopatu to byli (a może i obecni) TW i "śpiochy", na których służby mają haki.
Nie ma więc możliwości, żeby Episkopat użył argumentu przetargowego w postaci :
Dawać komuchy miejsce na multipleksie dla TV Trwam albo od następnej niedzieli nasze ambony przemówią. Przemówią głosem jakim mówił ksiądz Skorupka.

I dlatego właśnie należy absencją w kościołach wymusić działania Episkopatu.
Takie to skomplikowane ?
To wytłumaczę jeszcze raz.
My szarzy katolicy wymuszamy na na jowialnych, rozmodlonych panach w purpurach konkretne działania a oni wymuszają je na komuchach.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#358601

Tłumaczysz mi po raz kolejny to samo tak, jakbym był jakimś niedorozwojem umysłowym. Hamuj się i bądź powściągliwy w słowach! 
Jeśzcze raz Ci w takim razie powtórzę, że Twój pomysł możesz sobie potłuc o kant d**py!

Odpowiadam na Twoje pytanie: Tak, jest to skomplikowane, albowiem absencja w kościołach nie będzie przyczynkiem do tego, aby Episkopat się sam zlustrował i dokonał radykalnych zmian personalnych. Jest to niemożliwe! Więcej realizmu człowieku!
Wytłumacz - jak nazwałeś - rozmodlonym staruszkom, aby nie uczestniczyły w codziennych czy coniedzielnych Mszach św. I nie chodzi tu o jedną, dwie czy trzy miejscowości z kilkudziesięcioma parafiami, ale chodzi tu o całą Polskę.

Przestań działać destrukcyjnie w stosunku do Kościoła katolickiego. I tak ze swą chorą teorią nie wygrasz. 

Satyr   
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#358602

Słucham ? Nadwrażliwość jakaś ? A w którym to miejscu czujesz się obrażony............konkretne słowa proszę ?

Skoro można namówić staruszki, (jak je nazwałeś) na uczestnictwo w bezsensownych marszach, na które jadą czasami setki km, to zakładam, że można je również namówić na powstrzymanie się przez tydzień od chodzenia do kościoła.

Mój pomysł jest prosty i w 100% skuteczny.

Bez Lustracji w KK nie będzie TW Trwam.
Bez nacisku na Episkopat nie będzie TW Trwam.
Bez narodowego nieposłuszeństwa nie będzie TW Trwam

Proszę nie wmawiać mi, że dążenie do oczyszczenia i poddania się samokrytyce KK, jest działaniem na szkodę KK.

Bez odbioru
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#358613

 Sprawa jest prosta. Nie będzie żadnego ogólnopolskiego buntu przeciwko tej władzy, jeśli Polacy tak łatwo dają rozgrywać się agenturze. Nazwiska agentów są znane, wystarczy w długiej kolumnie wypisać je na kartce. Dlaczego Duda upiera się ciągle by związek protestował sam, lub jak to teraz wymyślili, z komuchami z OPZZ ?. Kto był pomysłodawcą tego, by PIS nie manifestował wspólnie z Narodowcami ?. Komu w GP zależy na konflikcie z RM i telewizją Trwam ?. Kto ryje między PISem a RM i telewizją Trwam ?. To komusze i żydowskie nasienie porozsiadało się w KK, mediach, partiach i ugrupowaniach prawicowych. Nie chcą dopuścić do zjednoczenia się narodu w jednym wielki proteście, bo to byłby ich koniec. Zmusili Kaczyńskiego do tego, by oficjalnie odciął się od Narodowców, młodych, polskich patriotów którzy są przyszłością i gwarantem trwania naszej ojczyzny, a naród stoi zdezorientowany. Kaczyński daje się ogrywać jak dziecko, Żydowska GP obrzydza ludziom RM i telewizję Trwam, a my to łykamy jak młode gęsi. Większość z nas ma jeden cel, ale są między nami tacy, którzy dbają o to by ciągle nas dzielić. Przykładem jest też ten portal. Sposoby są różne i nie muszę ich wymieniać, bo bywalcy portalu znają wiele takich przypadków. Wymienię tylko jeden: Niezależnemu który pisze bardzo uduchowione, patriotyczne teksty, jakaś m...da zarzuca  błąd ortograficzny próbując go ośmieszyć. Uczciwych ludzi, i zdeklarowanych patriotów ośmiesza na portalu ciągle ta sama ekipa. Metoda ta jest znana i często stosowana przez trzymających władzę w Polsce. Hołota Tuska osiągnęła swój cel na skalę całego narodu, a jego nędzni wyrobnicy , choćby na portalach .

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#358731

Nie rozumiem, dlaczego treść została zgłoszona ?

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#358763

Widocznie ktos sobie wyrobil odruch warunkowy i na widok nicka TYBERIUSZ automatycznie naciska "zglos naruszenie".

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#358769

Być może, chociaż nie sądzę, bo jaki w tym miałby cel ? 

Vote up!
0
Vote down!
0
#358771

Tyberiusz ze swoimi odważnymi, kontrowersyjnymi poglądami nie ma tu łatwo........chyba ktoś go nie lubi.
"Nadlatywa" jak jakiś pradawny jaszczur z otchłani i "pociska".

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#358775

... dlaczego komentarz Tyberiusza został oflagowany. Prawdopodobnie chodziło o to, że Tyberiusz nazwał Gazetę Polska... żydowską.

Ale zgłaszającym nie byłem ja. 

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
1
Vote down!
0
#358779

ale zrobiłam wyjątek: toż to jeden bluzg, kompletnie bezwartościowy.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#358806

 Rozumiem dlaczego zgłosiłaś mój wpis i wiem, że chodziło Ci wyłącznie o jedno zdanie.

  Niezależnemu który pisze bardzo uduchowione, patriotyczne teksty, jakaś m...da zarzuca  błąd ortograficzny próbując go ośmieszyć.

 Pamiętam, że zwracałaś niektórym Niepoprawnym (również mnie) uwagę na błędy ortograficzne i interpunkcję, ale pragnę oświadczyć, że to zdanie w żadnym razie nie dotyczyło Ciebie. Nigdy nie nazwałbym kobiety w ten sposób, nigdy !!. Chodziło mi o zupełnie inną osobę, która wszelkimi sposobami próbuje dyskredytować innych Niepoprawnych . Jeśli w moim wpisie wyraziłem się mało precyzyjnie, i mogłoby Cię to urazić, to bardzo przepraszam .

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#358816

ponieważ nie czytuję twoich tekstów, powtarzam: omijam trolli

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#358819

 No cóż, pozostawię to bez komentarza. Sama wystawiasz sobie świadectwo.

Vote up!
1
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#358854

Szukasz "naciskacza" ?
Może należałoby spojrzeć w niebo czy "nie nadlatywa" z mrocznej czeluści jakiś pradawny jaszczur.
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#358858

Przynajmniej z jej przekazu się dowiesz, ile tak naprawdę ludzi było na tej manifestacji.

Pozdrawiam, Satyr 

P.S.
W tej chwili jeszcze trwa w Radio Maryja audycja "Rozmowy niedokończone". Gośćmi są parlamentarzyści, którzy dzisiaj byli obecni na pl. Zamkowym Gdybyś jej słuchał, to byś znalazł odpowiedź na to pytanie. Wcześniej, bo o godz. 18:15 był program w TV Trwam z tymi samymi gośćmi i temat również dotyczył m. in. dzisiejszej manifestacji.
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
0
Vote down!
0
#358541

Moje dziewczyny przechodziły przez Plac Zamkowy w drodze do kościoła, około trzynastej i według ich obserwacji, były spore "prześwity". Oznacza to, że na początku manifestacji, o kilku tysiącach raczej nie powinno być mowy.
Widziałam relację w Trwam.
Kiedy czekałam, o dziewiętnastej, przed katedrą, na wyjście ludzi z poprzedniej mszy, nie było końca wypływającej ze świątyni rzeki ludzi.
Mieli ze sobą składane krzesełka i flagi, co oznacza, że byli to członkowie dzisiejszej manifestacji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#358553

No i co ?
Podbili tymi składanymi krzesełkami i składanymi flagami chociaż skrawek na multipleksie ?
Wątpię.
Nie tędy droga rodacy.
Jedyne co ci starsi ludzie manifestujący uzyskali, to własne poczucie godności i solidarności w walce o TV TRWAM.

Reszta pozostała bez zmian.
I jeżeli nie zrozumiecie istoty sprawy, długo jeszcze przydawać będą się wam składane krzesełka, składane flagi, składane namioty, składane kuchnie polowe, składane ołtarze, itd.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#358558

Warto zaznaczyć wyraźną zmianę w odbiorze społecznym tego rodzaju manifestacji.
Jeszcze niedawno było inaczej.
Zanikają ostentacyjne oznaki niechęci.

Po mszy, poszliśmy z mężem pod pałac, żeby sprawdzić, czy Obrońcy Krzyża trwają na swoim posterunku.
Mała ich grupka, bez księdza, modliła się w spokoju, chociaż obok przetaczał się tłum ludzi. Bez komentarzy, ironii, czy wyniosłości. A tak było jeszcze parę miesięcy temu.
Idzie nowe.

Vote up!
0
Vote down!
0
#358559

No cóż. Dowiodłaś, że w maju wzrosła tolerancja na katolików. Fakt.
To teraz proszę dowieść, że to zasługa wzrastającego poczucia patriotyzmu w narodzie, a nie ładnej, sympatycznej pogody, albo zobojętnienia na rzeczywistość.
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#358562

Oglądałam wczoraj młodzież czekającą na wejście do Muzeum Powstania Warszawskiego.
Na dziedzińcu, po prawej stronie przed wejściem, na ścianie wmurowana jest tablica z wizerunkiem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W pierwszą rocznicę Smoleńska ją tam zainstalowano.
Obserwowałam twarze wpatrujące się w podobiznę Prezydenta.
To były twarze ludzi świadomych jego wkładu w powstanie obiektu i...coś jeszcze...Jakiś rodzaj dumy emanujący wręcz z wizerunku Lecha Kaczyńskiego sprawia, że tablica budzi respekt.
Oni już widzą różnicę pomiędzy tamtym, a obecnym.Zaczynają doceniać postawę nieżyjącego już Prezydenta.

Vote up!
0
Vote down!
0
#358565

Vote up!
0
Vote down!
0
#358564

dobrze byłoby dać im odpocząć, nawet diabeł powinien mieć czasem wolne.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#358583

portal stefczyk podawal transmisje
faktycznie nie było duzo ludzi
o jakichs tysiacach mowy nie ma

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#358643

http://wpolityce.pl/artykuly/53976-obudzcie-sie-polacy-majowa-manifestacja-w-obronie-telewizji-trwam-relacja-blogpressu

Vote up!
0
Vote down!
0
#358644

Czyżby ludzie wreszcie zrozumieli, że nie tędy droga ?
Naród mądrzeje. To cieszy.
Zdzieranie butów i bąble na nogach nic nie dało. TV Trwam nadal nie ma.
Ludzie pozostali w domach i może rozmyślali : a może ten oszołom co tak o tych procesjach gada ma rację, żeby bez potrzeby nie zdzierać butów ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#358647