Kto odwołał ministra Budzanowskiego?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

"26 lipca 2013, w Krakowie, w Księgarni Gazety Polskiej przy ul. Jagiellońskiej 13 odbyło się spotkanie z Witoldem Gadowskim. Tematem spotkania były polskie służby specjalne i ich działanie w interesie… No właśnie. W czyim interesie działają polskie służby specjalne? Na to i inne pytania starał się odpowiedzieć wybitny publicysta, dziennikarz śledczy, poeta Witold Gadowski. Spotkanie prowadził Ryszard Kapuściński." /patrz - / http://www.program7.pl/w-czyim-interesie-dzialaja-polskie-sluzby-specjalne-witold-gadowski/ /.

Obejrzałam w Internecie tę relację i jeden wątek zainteresował mnie szczególnie. Była to sprawa dymisji ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego. Witold Gadowski oświadczył, że odwołanie to nastąpiło na polecenie rosyjskiego biznesmena Wiaczesława Kantora, któremu Budzanowski utrudnił przejęcie tarnowskich Azotów. Chodziło o to, że rosyjskie służby specjalne chciały położyć łapę na technologii otrzymywania grafenu, ktorej właścicielem są tarnowskie Azoty. To na ich polecenie działał Kantor.

Witold Gadowski powiedział, że poczatkowo krytykował połaczenie przez Budzanowskiego tarnowskich i puławskich Azotów, ale teraz widzi, że Budzanowski był jedynym ministrem w rzadzie Tuska, który naprawdę dbał o polski interes narodowy. No cóż, Wiaczesław Kantor jest zapewne bardzo wpływowy /jest m.in przewodniczącym Europejskiego Kongresu Żydów/, ale nie sadzę, by bezpośrednio wydawał polecenia polskiemu Sejmowi i rządowi.

Postanowiłam więc sprawdzić, kto ze strony polskiej naciskał na dymisję Budzanowskiego. Okazało się, że było to....Prawo i Sprawiedliwość. Przedstawię pokrótce przebieg wydarzeń:

W dniu 3 kwietnia 2013 Władimir Putin ujawnił fakt podpisania memorandum przez EuraPolGaz i Gazprom w sprawie budowy gazociagu Jamal II, omijajacego Ukrainę / http://serwisy.gazetaprawna.pl/energetyka/artykuly/695216,rosja_rzadzi_polska_energetyka_putin_zapowiada_jamal_ii_polska_firma_podpisuje_memorandum_a_tusk_nic_nie_wie.html /. Okazało się, że ani Tusk, ani minister skarbu Budzanowski nie mieli o tym zielonego pojęcia. Dwa dni później poseł PiS, Dawid Jackiewicz zapowiedział / http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,PiS-zlozy-wniosek-o-wotum-nieufnosci-dla-Mikolaja-Budzanowskiego,wid,15471261,wiadomosc.html?ticaid=111086 / złożenie przez jego partię wniosku o dymisję Budzanowskiego.

Dziewiątego kwietnia poinformowano, że klub Prawa i Sprawiedliwości złożył w Sejmie formalny wniosek o odwołanie ministra skarbu, Mikołaja Budzanowskiego / http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-pis-zlozyl-wniosek-o-odwolanie-mikolaja-budzanowskiego-nie-r,nId,953185 /. Dziewietnastego kwietnia, dość nieoczekiwanie, premier Tusk przychylił się do tego wniosku i minister stracił stanowisko. Politycy PiS uznali to za swój wielki sukces. Adam Hofman w programie Moniki Olejnik w radiu ZET wyraził nawet wdzięczność Tuskowi:

"Poseł Prawa i Sprawiedliwości podziękował Donaldowi Tuskowi za zdymisjonowanie Mikołaja Budzanowskiego. - Po raz pierwszy od pięciu lat względy merytoryczne były ważniejsze niż polityczne. Donald Tusk zachował się inaczej niż zawsze postępował w takich sprawach i to jest pozytywne - tłumaczył rzecznik PiS." / http://m.dziennik.pl/wiadomosci/polityka/hofman-wdzieczny-premierowi-dziekuje /.

Pewne otrzeźwienie przyszlo dopiero po miesiacu. Dwudziestego maja portal Interia.pl omówił / http://fakty.interia.pl/polska/news-gpc-dymisja-ministra-na-zadanie-rosjan,nId,970750 / artykuł z "GPC". Czytamy:

"Jak podaje "GPC", działania ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego, zmierzające do uniemożliwienia rosyjskiej spółce Acron przejęcie tarnowskich Azotów, były przyczyną dymisji szefa resortu.

Oficjalną przedstawioną przyczyną dymisji Budzanowskiego było niewłaściwe sprawowanie nadzoru właścicielskiego nad strategicznymi spółkami skarbu państwa. Jednak jak zauważa "GPC", w świetle ostatnich doniesień, wszystko wskazuje na to, że za odwołaniem ministra stoją Rosjanie.

"GPC" przytacza artykuł opublikowany w sobotnio-niedzielnym wydaniu "Rzeczpospolitej", w którym było opisane lutowe spotkanie polskich parlamentarzystów z rosyjskimi biznesmenami i politykami. I jak przypomina "GPC", w oparciu o materiał "Rz", głównymi tematami podczas tego spotkania były: lobbing ws. przejęcia Azotów i domaganie się przez Rosjan wyrzucenia ówczesnego ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego ze stanowiska w rządzie.".

Jak więc widać, politycy i posłowie PiS dali się wpuscić w maliny przez Kantora i rosyjskie służby. Z powodzeniem odegrali oni rolę "pożytecznych idiotów".

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

powiedzmy, ze Tusk i cale PO strasznie przejmuje sie tym co mówią ludzie z PiS od 8 lat czyli 0d przegranych wyborów w 2005...
Śmiechu warte.
juz w maju bylo wiadomo
ze odwołanie M.Budzanowskiego było na rękę rosyjskiemu lobby nad Wisla:
"Okazuje się bowiem, że to Kreml domagał się wyrzucenia Budzanowskiego, który blokował starania przejęcia Azotów przez rosyjski Acron i nazywał je "próbą wrogiego przejęcia". Przed Acronem ostrzegał rząd Tuska także szef ABW Krzysztof Bondaryk. Niedługo później przestał kierować Agencją."

http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/rosja-domagala-sie-odwolania-budzanowskiego

Czy za polityczne przetasowania jakie robi Tusk - łącznie z Bondarykiem i Bondarykiem tez jest odpowiedzialny PiS?
Jak za cale zło i własna nieudolność PO w sprawowaniu waadzy?
Teraz maja pełnię władzy
[ media, sady, rzad, Belweder ]
i nadal za wszelki wpadki PO ma odpowiadać PiS?
Kobieto zastanów sie co piszesz i może odstaw GW....

Vote up!
0
Vote down!
0
#372734

Gdyby na odwołanie Budzanowskiego nie naciskali Rosjanie, to PiS mógłby składać 20 tysiecy wniosków uzyskując odwrotny skutek, czyli zabetonowanie ministra na jego stanowisku. Na pewno nie tylko PIS dał się nabrać na tą prowokację, co powinno zwiększyć czujność na przyszłość.

Vote up!
0
Vote down!
0

Anka1

 

#372735

elig: Tego jednego wniosku nie należało składać. Zgadzam się - to jest przestroga na przyszłość.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#372785

miało być...
Ponadto oczywiscie Tusk bardzo przejął sie nawet 2,5 mln podpisami .....
oraz namawia by nie glosowac przeciw odwołaniu
Lodzi z warszawskiego ratusza o wdziecznym skrocie HGW

Vote up!
0
Vote down!
0
#372739

głównego ścieku po tym jak Tusk powiedział "nie wiedziałem" o podpisanym memorandum o Jamal II i wszystkim co się wokół tego działo.
Celem był groch z kapustą w głowach odbiorców informacji, co zostało osiągnięte.
Po expressowym usunięciu Budzanowskiego momentalnie nastąpiła cisza wokół tematu.

Budzanowski był niewygodny przede wszystkim ruskim, a taki Nowak Sławku na przykład wciąż trwa na stanowisku bo np. nie wtrąca się ruskim i Niemcom w przejmowaniu PKP Cargo.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#372755

elig: Budzanowskiego odwołał Tusk, a PiS niepotrzebnie sie wtrącało.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#372786

A ta niewinna lelija Budzanowski, nieustraszony obrońca polskich interesów to ofiara pisowskich siepaczy jest.

Kto tu się daje wpuszczać w maliny?

Nikt inny tylko wspomniana lelija Budzanowski wpisał do "Planu prywatyzacji na lata 2012-2013" Zakłady Azotowe Puławy S.A. oraz Zakłady Azotowe w Tarnowie - Mościcach S.A. razem z innymi zakładami chemii ciężkiej. W sumie 5 największych zakładów chemii ciężkiej poszło pod młotek. Iście kopernikańska logika, wystawiać zakłady do sprzedaży by w trakcie tej sprzedaży je łączyć.

Ucieleśnienie niewinności i cnót wszelakich, lelija Budzanowski ogłaszając pod koniec zeszłego roku największą "historyczną" obniżkę cen rosyjskiego gazu, oczywiście nic nie wiedziała o toczących się właśnie rozmowach z Gazpromem w sprawie budowy drugiej nitki tranzytowego gazociągu jamalskiego przez Polskę. Widocznie zajęty ogłaszaniem tego wiekopomnego sukcesu, ofiara pisowskich siepaczy, nie czyta gazet. Tuż przed tą "historyczną" obniżką, lelija Budzanowski, zrezygnował z budowy nowych instalacji do spalania węgla w elektrociepłowni Ostrołęka.

W lutym br. prezydia komisji spraw zagranicznych Sejmu i Senatu RP spotkały się w Moskwie ze swoimi odpowiednikami z Dumy i Rady Federacji Rosyjskiej. Lelija Budzanowski bardzo się tam Rosjanom nie podobał. Rosyjski Acron posiadał wtedy ok. 10% akcji Grupy Azoty. Oczywiście w ramach walki z rosyjskim lobbi, w kwietniu br, wystawiane są do sprzedaży kolejne pakiety akcji Zakładów Azotowych Tarnów. Dzień przed dymisją skrzywdzonej ofiary pisowskich siepaczy, Acron jest już właścicielem ok 15% akcji Grupy Azoty. Ciekawą technikę uniemożliwienia przejęcie aktywów polskiej spółki zastosował tu nieustraszony obrońca polskich interesów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#372754

elig: Jeśli chodzi o Azoty, ich prywatyzacje i grafen, to cytowałam dokładnie red. Gadowskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#372788

Mogę lubić p. Gadowskiego, ale nie muszę się z nim zgadzać. Tym bardziej, że fakty dokonane nie potwierdzają jego opinii o nieustraszonym obrońcy polskiej chemii - Budzanowskim.

Vote up!
0
Vote down!
0
#372796

[quote=ma]

Mogę lubić p. Gadowskiego, ale nie muszę się z nim zgadzać. Tym bardziej, że fakty dokonane nie potwierdzają jego opinii o nieustraszonym obrońcy polskiej chemii - Budzanowskim.

[/quote]
bulsara

http://www.program7.pl/w-czyim-interesie-dzialaja-polskie-sluzby-specjalne-witold-gadowski/

Jeżeli Państwo macie cierpliwość /material to 1godz.44 min/
to proszę obejrzeć .
Pani elig z odwołania Budzanowskiego zrobiła clou spotkania a tak
nie było (byłam na tym spotkaniu),zresztą załączony materiał o tym
świadczy.
Gadowski zgodnie z tematem starał się pokazać brak właściwych działań polskich spec służb w zakresie ochrony interesów gospodarczych.
Kwestią pozostaje pytanie dlaczego ten wątek akurat zainteresował
pania elig???

Vote up!
0
Vote down!
0

bulsara

#372945

Nikt nie mowi ,ze min. Budzanowski jest kryształowy lub niewinny
Ale kto ma uwiezyc, ze Tusk zwalnia jednego z ważniejszych ministrow [ wpływy kasy ze sprzedazy, możliwość zasilenia zagranicznych tajnych kont…. ] na wniosek znienawidzonego przez niego PiS?
Bez przesady!
Zresztą przyjrzyjmy się pewnym faktom, które łatwo można sobie wyguglować.
1)„W ostatnich kilkunastu latach Ministerstwo Skarbu Państwa wielokrotnie zapowiadało prywatyzację spółek sektora tzw. ciężkiej chemii. Na zapowiedziach się kończyło. Życie nie znosi próżni. Dlatego nie dziwi, że po spadkach na giełdach pojawiły się wezwania na akcje już notowanych na warszawskim rynku firm chemicznych.
Jak sprywatyzować sektor ciężkiej chemii? – odpowiedzi na to pytanie rząd szuka od ponad dekady. Według najnowszych zapowiedzi, dokończenie prywatyzacji ma nastąpić do 2013 roku.
Sprawę prywatyzacji ciężkiej chemii badała Najwyższa Izba Kontroli, a wyniki opisane zostały w krytycznym dla poczynań rządu raporcie z września 2006 roku.
- Zdaniem NIK, wobec znacznej kapitałochłonności tego sektora i pilnej konieczności jego modernizacji, przy jednoczesnym braku wystarczających środków inwestycyjnych w tych podmiotach i ograniczonych możliwościach udzielania im wsparcia ze środków publicznych, prywatyzacja spółek Wielkiej Syntezy Chemicznej winna być realizowana w sposób priorytetowy – stwierdzono w raporcie NIK sprzed sześciu laty.”
I dalej :
„W ostatniej dekadzie XX wieku pod skrzydła kontrolowanego przez państwo Ciechu, byłej centrali handlu zagranicznego zajmującej się handlem produktami chemicznymi trafiło osiem spółek z branży w tym Fosfory, Soda Mątwy, Janiksoda i Alwernia. Kilka innych spółek, w tym Zakłady Chemiczne Oświęcim (potem znane jako Firma Chemiczna Dwory, a dziś działające jako Synthos) trafiły – jak spółki parterowe – do Programu Powszechnej Prywatyzacji. Reszta firm po skomercjalizowaniu, czyli przekształceniu w jednoosobowe spółki Skarbu Państwa czekała na decyzje.”

http://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/analizy/wezwania-moga-przyspieszyc-prywatyzacje-polskiej-chemii/
DODAJMY, ze w tym Ciechu główne skrzypce przez jakiś czas odgrywał …CWANIAK DOCHNAL, z Ordynacka sitwa - tam przez lata „kręcono lody” !
Bo na wyprzedażach ONI się nieźle obławiali a tylko Dochnal poszedł siedziec…..
2) „18 listopada 2011 prezydent Bronislaw Komorowski powołał M.Budzanowskiego na urząd ministra skarbu w drugim rzadzie Donalda Tuska”- Wiki
3) Już 15 XII 2011 rzad wstrzyma prywatyzacje chemii
http://chemia.wnp.pl/prywatyzacja-chemii-wstrzymana,157896_1_0_0.html
wniosek jest jeden – prywatyzacja była planowana od dawna – jeszcze zanim Budzanowski został ministrem. Już w styczniu 2011 zaprzestano prób sprzedaży Puław i Polic :
„http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prywatyzacja;polic;i;pulaw;bez;rozstrzygniecia,209,0,753873.html
W kwietniu 2011 „Ministerstwo Skarbu Państwa planuje pod koniec trzeciego kwartału uruchomić ponownie prywatyzację w spółkach chemicznych - powiedział wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.”
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prywatyzacja;chemii;dopiero;jesienia,197,0,820677.html
„Wiceminister skarbu zwrócił uwagę, że w 2010 r. nastąpiło ożywienie na rynku chemicznym. Jak podkreślił, w porównaniu z 2009 r. w Zakładach Azotowych Puławy wzrosły przychody w sektorach nawozów i chemii odpowiednio o 8,8 proc. i 13,4 proc. W przypadku ZA Tarnów wzrosły przychody w segmencie nawozy i tworzywa o 11,5 proc. i 58 proc. Z kolei wzrost przychodów w Zakładach Chemicznych Police wyniósł w przypadku nawozów - 42 proc., a w segmencie bieli tytanowej - 7,3 proc.”

Oczywiście by były WPLYWY DO BUDZETU NA PRZEZARCIE WYPRZDAJE SIĘ MEBLE Z MIESZKANIA i wszelkie sprzęty - tak robi każdy zdegenerowany do cna alkoholik…..

Per analogiam:
Rostowski planując swe statystyki wraz z PR na pewno wpłynął na zmianę decyzji z grudnia 2011 [ te zapewne podjal świeży od 3 tyg ….min. Budzanowski ] – no przeciez realizując postulaty wyborcze „trzeba obniżyć wydatki” – zapomnieli tylko NAM doPOwiedzieć,
ze oni będą obniżać wydatki SPOLECZENSTWA , nie swoje, zwyczajnie dokręcając NAM śruby, dodajmy wiele śrub ( VAT, podatki, rampy do pobierania mandatów, radary, śmieci, szkoła itd. ).
NAM ale nie sobie – zawsze maja jakieś „rezerwy” na milionowe premie , złote zegarki czy inne Rolexy, garnitury i futra dla swoich połowic i inne Amber – GOLDY.
Prawdopodobnie Budzanowskiego wzięli do „mokrej roboty” i może spodziewali się, ze będzie chłopcem do bicia, bo to spokojny kulturalny gość. Z normalnej rodziny, który jak nieliczni ma jakiś rodowód i nie wypadl sroce spod ogona jak wielu politykierow, którzy w tej wikipedii …nie maja zadnych przodkow http://pl.wikipedia.org/wiki/Miko%C5%82aj_Budzanowski
Budzanowski zdający się nie wadzić nikomu, nie taki jak sfiksowany Stefan lub Pali – kmiotek co to jest niezrównoważony i drze japę jakby go polali kwasem solnym lub gada androny jakby najadł się szaleju zamiast szczawiu.

4) W 2012:„w maju szef resortu skarbu [Budzanowski ] mówiąc, że do wezwania podchodzi z „umiarkowanym optymizmem” dał sygnał, że rząd raczej nie sprzeda w wezwaniu posiadanego pakietu. Ministerstwo jeszcze dobitniej potwierdziło to w połowie czerwca stwierdzając, że przejecie firmy przez Rosjan „mogłoby mieć negatywny wpływ na wartość innych podmiotów wielkiej chemii i ich dostawców” oraz na popieranej przez rząd strategii ZA Tarnów.
5) Pod koniec stycznia 2013 M. Budzanowski powiedział:
„Wielomiliardowe inwestycje w branży chemicznej mają jasny cel - redukcję deficytu w handlu zagranicznym, który dziś przekracza 8 mld euro - powiedział dziennikarzom w środę minister skarbu Mikołaj Budzanowski.
- Polski sektor chemiczny ma szanse stać się potęgą. Ale żeby to ociągnąć, musimy po pierwsze zakończyć proces konsolidacji, który został rozpoczęty efektywnie poprzez wydaną w zeszłym tygodniu decyzję Komisji Europejskiej. (...) W wyniku tej decyzji możemy konsolidować i stworzyć największy koncern produkujący azoty na terenie Unii Europejskiej, ale również i lidera w branży chemicznej - powiedział w środę dziennikarzom Budzanowski.

6) W końcu go odstrzelili…. pretekst się znalazł – Tusk min. wystraszył się oskarżeń rosyjskiego oligarchy [ czyli prawdopodobnie KGB-owskiego złodzieja majątku narodowego Rosjan – tak tak, nie bójmy się takich slow – bo tak dorabiali się majątków =zagrabiali Państwowe Firmy ] Kantora .
7) Znajomość szerszego horyzontu, kontekstów i faktów umiejscowienie ich w czasie pozwala spojrzeć na to inaczej

Vote up!
0
Vote down!
0
#372792

"Historia 51-letniego dzisiaj Dochnala zaczęła się dość zwyczajnie. Urodził się w Tarnowie. Na Uniwersytecie Jagiellońskim skończył prawo i filozofię. Na studiach handlował sprowadzanymi z zagranicy książkami. W czasach komunistycznych Marek Dochnal wyjeżdżał na stypendia naukowe do Europy Zachodniej.

W jednym z tekstów prasowych na jego temat czytamy, że jako pierwszy w Krakowie miał kupić nowe bmw. Jego historia nabiera barw w 1994 r. gdy powstała jego firma Larchmont Capital. Miała doradzać zagranicznym firmom inwestującym w Polsce. Rok później do udziałowców dołączył Siergiej Gawriłow, który w 1997 r. został zmuszony do opuszczenia Polski pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Dochnal tłumaczył, że Gawriłow był oficjalnym reprezentantem koncernu Łukoil w Polsce. I to jego zdaniem mogło pomóc w uruchomieniu wspólnych interesów. Zbigniew Siemiątkowski, gdy pełnił funkcję ministra-koordynatora służb specjalnych, nazwał przypadek Gawriłowa "dowodem ingerencji rosyjskich służb specjalnych w polską gospodarkę".

Działalność firmy można nazwać złotym okresem w biznesowym życiu Marka Dochnala. Na stronie internetowej Larchmont Capital można było przeczytać, że firma była zaangażowana m.in. w tworzenie Polkomtela, operatora sieci Plus GSM. Dochnalowi zainteresowania przysporzyły jeszcze takie działania jak np. doradzanie koncernowi LNM w zwycięskim przetargu na zakup Polskich Hut Stali. Pracował również przy ostatecznie unieważnionym przetargu na Hutę Częstochowa. Lobbował też za zakupem przez naszą armię szwedzko-brytyjskiego samolotu wielozadaniowego Gripen.

Przed Larchmont Capital

Na wcześniejszym etapie biznesowych działań po 1989 r. była firma Proxy. Na początku lat 90. dostała ona zlecenie na przygotowanie planu przekształcenia Zakładów Metalowych Mesko z przedsiębiorstwa państwowego w spółkę akcyjną. Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że wynagrodzenie zainkasowane przez firmę „było niewspółmierne do wykonanej pracy.”

NIK negatywne oceniła jeszcze inny kontrakt. W 1991 r. na zlecenie ówczesnej minister przemysłu Henryki Bochniarz spółka Proxy dostała kontrakt na opracowania strategii restrukturyzacji polskiego przemysłu zbrojeniowego. Zdaniem kontrolerów NIK, spółka miała naruszyć przy tym interesy skarbu państwa oraz tajemnicę państwową. Ani kielecka prokuratura, ani badające sprawę służby specjalne nie dopatrzyły się złamania prawa.

Innym głośnym projektem biznesowym III RP z udziałem Marka Dochnala była spółka Chemico. Akcjonariusze Chemico to dawna Centrala Handlu Zagranicznego Ciech oraz grupa Investment Partners. Mający 49 proc. udziałów był wówczas jedną z największych polskich firm. Natomiast w skład Investment Partners wchodziły takie podmioty, jak: Agros, Polski Bank Rozwoju, Elektrim oraz Tomasz Drewniak, Marek Golda i właśnie Marek Dochnal.

Bardzo precyzyjnie cały mechanizm działania wyłożył w lipcu 2004 r. w „Rzeczpospolitej” Andrzej Michalski. - Konsolidacja pod swoim sztandarem polskiej branży chemicznej i paliwowej, czyli tego, co dziś warte jest setki miliardów złotych. Chemico nie miało jednak pieniędzy na przejęcia. Postanowiło pożyczyć je od współwłaściciela, czyli Ciechu. Spółka ta miała wykupić obligacje Chemico o wartości 80 mln USD. W ten sposób za pieniądze Ciechu prywatni udziałowcy uwłaszczyliby się na państwowym majątku – napisał Michalski.

Dochnal tłumaczył wówczas, że w obręb władz Ciechu trafił dzięki znajomości z gen. Gromosławem Czempińskim. Ten odcinał się jednak od tej znajomości. Przyznał, że Dochnal przychodził do niego z różnymi pomysłami. On nie był nimi jednak zainteresowany i „z pewnością nikomu go nie polecał”. Przypomnijmy, że Czempiński na początku lat 90. Był zastępcą dyrektora zarządu wywiadu UOP. A od 1993 do 1996 r. pełnił funkcję szefa tej służby."
http://rebelya.pl/post/3019/marek-dochnal

Vote up!
0
Vote down!
0
#372795

Jeżeli coś się konsoliduje to nie wystawia się tego jednocześnie na sprzedaż. Zgodzisz się?

Po zeszłorocznej próbie wrogiego przejęcia przez rosyjski Acron 66% akcji Azotów Tarnów, sprzedaż udziałów SP powinna być natychmiast wstrzymana. A co zostało zrobione? Połączono Tarnów i Puławy i ponownie wystawiono na sprzedaż. Kto kupił akcje możemy się domyślać, choć oficjalnie Acron, drugi co do wielkości akcjonariusz Grupy Azoty, zwiększył w kwietniu br. swoje udziały tylko o 50% i posiada obecnie 15,34% akcji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#372800

pod koniec lat 90' , poczatek XXI w polaczono kilka najwiekszych hut tworzac PHS [ Polskie huty stali] po czym tak polaczony majatek - 70% polskiego hutnictwa wlasnie Dochnal z czerwonymi z PZPR/SLD sprzedawal hindusowi....
Tak postapiona z wieloma branzami.
zrobiono "polski" CUKIER
ROBI SIE "polska" CHEMIE
i mamy:
- holendersko-amerykansko-niemiecko-hiszpanskie BANKI nad Wisla
- Belgijsko-francusko-niemiecko-irlandzkie Cementownie nad Wisla
- hinduskie Huty nad Wisla
- katarskie stocznie nad Baltykiem
- "polskiego hydraulika" na emigracji
- "polskie sprzataczki w EU" itd i to HURTEM po obnizonej cenie

Jesli rosjanie maja ok 15% to jest to ok 1/7
wiec poki co Skarb Panstwa ma 2* wiecej niz Kantor

PS. Spojrz jak na przestrzni 20 lat pozmieniano przepisy w Kodeksie Handlowy o srzedzy pakietow kontrolnych i wezwaniach na sprzedaz - tam jest pogrzebany WIELKI PIES !

Vote up!
0
Vote down!
0
#372807

I owszem SP ma jeszcze 33,00% akcji Grupy Azoty, ale sprzedaż nie została wstrzymana. Nie wiemy też kto kupił 15 kwietnia duży 10% pakiet akcji PGNiG za 148 mln zł oraz ile jest w rękach drobnych akcjonariuszy. Tak więc oficjalne 15% Acronu może być o wiele większe niż się nam wydaje. I to tylko dzięki Budzanowskiemu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#372815

Oj Autorko, tym razem coś nie kumata jesteś i wyraźnie mylą Ci się pewne wydarzenia.
To ya.

Vote up!
0
Vote down!
0

To ya.

#372767

elig: Wszystkie wydarzenia udokumentowałam linkami. Proszę kliknąć i sprawdzić.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#372789