Odpowiedź dla P.Tomasza Sakiewicza

Obrazek użytkownika fotoamator
Kraj

Ze zdumieniem czytam Panie Tomaszu to, co Pan pisze.

http://niezalezna.pl/35280-pomocnicy-prowokacji

Grzegorz Braun nie nawołuje do mordowania dziennikarzy, lecz stawia bardzo poważną tezę, mocno utwierdzoną w historii Polski, iż mamy w tej chwili do czynienia z aktem wojny w Polsce. Nie jest to może wojna w potocznym rozumieniu tego słowa, ale sytuacja zaczyna przypominać Polskę rozbiorową, choć oczywiście rozbiór dokonuje się metodami współczesnymi. Nie może być mowy o demokracji w Polsce, bowiem jeśli Pan przeanalizuje dogłębnie wszystkie normy jakie powinny charakteryzować państwo demokratyczne w sferze prawnej i społecznej i porówna je z rzeczywistością, to dojdzie Pan do zupełnie innych wniosków, niż te do których pan doszedł w swojej wypowiedzi.

Słowo „demokracja” nie może być sloganem, wykorzystywanym przez wszystkich zależnie od potrzeb. Relatywizacja tego pojęcia zaszła już tak daleko, że nie tylko nie można odnaleźć właściwej , współczesnej jego definicji, ale również jego pierwotne znaczenie zupełnie straciło sens.

To smutne, że Pan wpisuje się w ten swoisty akt gwałtu na słowie „demokracja” lub „demokratyczne państwo” i jednocześnie nie zauważa Pan rzeczywistego zagrożenia, które nazwałbym „pełzającą wojną” przeciwko państwu Polskiemu.

Mówiąc o historii – czyż przewrót majowy 1926 roku nie był sprzeczny z fundamentami chrześcijańskiej tradycji. Przecież tam zginęli niewinni cywile. A jednak historia nie ocenia tego tak jednoznacznie, podobnie jak walki zbrojnej z okupantem podczas II wojny światowej prowadzonej przez AK, wydawania wyroków na zdrajców narodu i kolaborantów i ich realizację, a także późniejszą walkę z komunizmem – prowadzoną często z użyciem „metod ostatecznych” jakimi była fizyczna eliminacja stalinowskich aparatczyków różnych nacji, w tym Polaków, będących na służbie aparatu terroru.

Pisze Pan dalej o wyborach i pokojowych demonstracjach. Po pierwsze, obecna władza uodporniła się już na pokojowe demonstracje społeczne, a także stosuje odpowiednią prewencję, aby zapobiec najmniejszym przejawom „niepokorności” społecznej. Doświadczył Pan tego przecież na marszu Niepodległości i doskonale Pan również wie, że nie ma żadnej, powtarzam, absolutnie żadnej gwarancji, że do czasu wyborów, ta sama władza nie zastosuje środków pozwalających jej nadal rządzić.

Gazeta Polska i portal Niezależna pisze przecież cały czas o tych „środkach” – nowej ustawie o zgromadzeniach, powiązaniach władzy z prokuraturą i sadownictwem, represjach na dziennikarzach i publicystach prawicowych, niesprawiedliwych i krzywdzących wyrokach za pisanie i mówienie prawdy o SB-kach, a także o wątpliwościach w sprawie wiarygodności wyników wyborów „przepuszczanych” przez rosyjskie serwery. Sprawa Smoleńska zaś pokazuje w sposób bezprecedensowy jakie relacje łączą polski rząd z Moskwą i jakie bezprawie można zastosować w stosunku do rodzin ofiar i prowadzenia śledztwa.

Jeśli przeanalizuje Pan skuteczność obecnych „metod protestu” wobec władzy z łatwością Pan zauważy, że dotychczasowe formy nie odniosły praktycznie żadnego skutku. PO rządzi od 5 lat, telewizji Tram nadal nie ma na multipleksie cyfrowym, śledztwo smoleńskie trwa, prowadzone ciągle wbrew przyjętemu porządkowi prawnemu, nakazującemu traktować rządowy samolot jako wojskowy, szpitale nadal się zadłużają, a ministerstwo zdrowia nie robi nic by temu zapobiec, a w państwie nadal kwitnie korupcja i układy mafijne na najwyższych szczeblach władzy.

Czy rzeczywiście Pan sądzi, że obecna władza dobrowolnie podda się osądowi społecznemu i karze za swoje zbrodnie wobec narodu, po przegranych „demokratycznie” wyborach ?

Piszę z pełną świadomością o zbrodniach, bo cały ten „układ” jest zbrodniczy. Negatywne działania i zaniechania obecnej władzy wobec obywateli przekroczyły już poziom zwykłej politycznej złośliwości lub niekompetencji i noszą znamiona poważnych przestępstw.

Trzeba to wszystko nazywać „po imieniu” i nie chować głowy w piasek w obliczu realnego zagrożenia, próbując koncyliacyjnymi wypowiedziami „zaczarować” rzeczywistość i sprawić, że zmieni się ona tylko dzięki dobrym intencjom. Ze złem się nie negocjuje i to również jest fundamentem tradycji i wiary chrześcijańskiej. Zło należy zwalczać w zarodku.

Oczywiście nie można tego czynić stosując jakobińskie metody, ale historia daje aż nadto wiele przykładów jak sprawiedliwie sądzić i karać zdrajców. Była Polska Podziemna, były też Podziemne Sądy działające w imieniu polskiego prawa. Warto przypomnieć sobie te czasy i zastanowić się nad współczesną paralelą w tym względzie, zamiast naiwnie nadstawiać kark pod topór, licząc na to, że jest to gumowa zabawka.

Z ostatniej chwili :

Napisałem post scriptum do  niniejszego komentarza na Niezależnej. Treść została prawdopodobnie zmoderowana i nie ukazała się pod tekstem red. Sakiewicza. Czasem warto powiedzieć "sprawdzam". Prawda bywa jednak niewygodna....

 

Brak głosów

Komentarze

Żeby zdumienie było mniejsze,posłużę  się cytatem z @synteticusa:Wygrany,to przez posunięcia Hajdarowicza -Sakiewicz. Kiedy dodać do tego, że Gitis (teść Sakiewicza) to kolega Hajdarowicza i robił z nim interesy, zaczyna to wyglądać interesująco.

Ale to nic nowego, że rzeczy są inne niż to, na co wyglądają. Mnie w każdym razie już nic nie dziwi.

Komentarz @synteticusa dotyczy "Uważam Rze".

Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#310493

To zdumienie nie jest takie duże ;)O życiu człowieka świadczą jego słowa i czyny. Niektórzy stosują metodę mimikry - lecz na dłuższą metę jest ona zawodna - zwłaszcza, że już kilka razy zdarzyło mi się powiedzieć "pewnemu środowisku" - sprawdzam !
I niestety odpowiedź była inna niż "pozory". Układ "rodzinno- koleżeński" zawsze będzie miał przewagę, a jeśli ktoś wykonuje swoja profesję nie bezinteresownie lecz zawodowo, trzeba się liczyć, że również "biznesowo" się zachowuje. Warto brać na to poprawkę

serdecznie pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#310502

No i o to wlasnie chodzi. Nie jedna droga prowadzi do Rzymu, a raczej totalilitaryzmu pod pozorami demokracji, gdzie wszyscy musieliby nawet  myslec tak samo, czyli wcale nie myslec.  Pieprze taka demokracje, gdzie mi nakazuja co mam myslec.

Tomasz Sakiewicz: "W demokratycznym państwie, zbudowanym na fundamentach chrześcijańskich, nie wolno nawet inaczej myśleć."

Dziekuje, nie mam wiecej pytan. Niech sie pan Tomasz da wypchac ze swoimi wypowiedziami, Gazeta Polska codziennie i Niezalezna.pl, gdzie rzekomo informuja a nie klamia. Ja zostalam juz dostatecznie poinformowana .

Dzieki, fotoamatorze!

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#310532

W post scriptum odpowiedzi do red. Sakiewicza napisałem o większym zagrożeniu niż jawna prowokacja obozu władzy, bowiem władza nie musi prowokować dla lepszej kontroli, bo i tak robi co chce. Tym, większym, wg mnie, zagrożeniem jest infiltracja środowiska mediów prawicowych, podobnie jak za czasów Solidarności SB infiltrowała to środowisko, odpowiednio kreując nastroje społeczne.

Ten mój komentarz nie został na Niezależnej opublikowany, pomimo tego, że za pół godziny napisałem również pytanie - czy są może jakieś problemy z moderacją, bo komentarz się nie ukazał.

Brzydzę się takimi metodami unikania odpowiedzi na niewygodne pytania, przez kogoś, kto uważa siebie chyba za lepszego od innych.

O braku odpowiedzi na maile ze strony redakcji niezależnej nie wspomnę.

O braku zainteresowania choćby 2 rocznicą istnienia portalu Pomnik Smoleńsk również. Nie raczyli nawet dać wzmianki o tym, choć żerują na rodzinach , gdy chcą wciągnąć jakieś nowe informacje dla portalu Niezależna, czy Gazety Polskiej.

Ja również powoli wyrabiam sobie opinię o niektórych mediach i ludziach je tworzących. Szukam prawdy i obiektywizmu i niestety coraz częściej się zawodzę...

serdecznie pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#310549

[quote=fotoamator][...]
O braku zainteresowania choćby 2 rocznicą istnienia portalu Pomnik Smoleńsk również. Nie raczyli nawet dać wzmianki o tym, choć żerują na rodzinach , gdy chcą wciągnąć jakieś nowe informacje dla portalu Niezależna, czy Gazety Polskiej.[/quote]

Cytat pozostawiam bez komentarza.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#310725

Sądzisz, że przegiąłem ?
Mam Ci wysłać treść maila jaki wysłałem do redakcji Niezależnej, na który nie otrzymałem odpowiedzi ?
Mam opisać historię ostatniego zdjęcia z samolotu ?
Mam napisać w jaki sposób zdjęcie to zostało opublikowane i jak "rzetelnie" je zmodyfikowano na potrzeby publikacji, by potem każdy mógł mówić, że to fotomontaż ?

A o cenzurze komentarzy na Niezależnej też mam napisać ?

O ks. Tadeuszu Isakowiczu już pisałem.

Mam coraz więcej podstaw by sądzić, że w tym koszyku jest kilka zgniłych jabłek, które zarażają resztę.

Ale ja opieram się na faktach i samodzielnej ich analizie i od pewnego czasu bacznie się przyglądam temu co dzieje się w środowisku medialnym.

Ty zaś odpowiedz mi na jedno pytanie - czy działalność wydawnictwa GP to non profit i czy liczba sprzedanych egzemplarzy gazety zależy od treści materiałów, czy nie zależy ?

Po odpowiedzi na to pytanie możemy podyskutować o tym, jak informacje uzyskane od rodzin, ich pełnomocników, wywiady, dokumenty itp wpływają na poczytność i sprzedaż. Oczywiście niektórzy traktują to jako misję. Jaka masz gwarancję, że wszyscy ???

Darujmy więc sobie cytaty i wytłuszczenia fragmentów mojej wypowiedzi...

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#310782

[quote=fotoamator]Sądzisz, że przegiąłem ?[/quote]

Nie sądzę - wiem, że przegiąłeś.

[quote=fotoamator]Mam Ci wysłać treść maila jaki wysłałem do redakcji Niezależnej, na który nie otrzymałem odpowiedzi ?[/quote]

Ale po co ?
Jakie to ma znaczenie ?

Nie dalej jak wczoraj zabrałem głos pod artykułem o Pasikowskim, który będzie kręcić (adekwatne słowo) o Kuklińskim. Część komentarzy nie przeszła, mimo że nie były ani ofensywne, ani obraźliwe.
Z mojego doświadczenia z Niezależną wynika, że tamtejsi moderatorzy nie wyrabiają się z robotą i część wpisów po prostu odwalają na chybił trafił.

Media Sakiewicza to nie jest kombinat oliwiony szmalem ze spółek skarbu państwa.

Z tego powodu nie komentuję na Niezależnej tak często jak miałbym ochotę. W ogóle nie podoba mi się instytucja moderacji, a o moderacjach moich wpisów na myPis mógłbym napisać esej.

Tylko po co ?

[quote=fotoamator]Mam opisać historię ostatniego zdjęcia z samolotu ?
Mam napisać w jaki sposób zdjęcie to zostało opublikowane i jak "rzetelnie" je zmodyfikowano na potrzeby publikacji, by potem każdy mógł mówić, że to fotomontaż ?[/quote]

Pamiętam, nie musisz przypominać.

[quote=fotoamator]A o cenzurze komentarzy na Niezależnej też mam napisać ?[/quote]

Jak wyżej - ale po co ?

[quote=fotoamator]Mam coraz więcej podstaw by sądzić, że w tym koszyku jest kilka zgniłych jabłek, które zarażają resztę.

Ale ja opieram się na faktach i samodzielnej ich analizie i od pewnego czasu bacznie się przyglądam temu co dzieje się w środowisku medialnym.[/quote]

Może i tak jest, ostrożność jest wskazana.

[quote=fotoamator]Ty zaś odpowiedz mi na jedno pytanie - czy działalność wydawnictwa GP to non profit i czy liczba sprzedanych egzemplarzy gazety zależy od treści materiałów, czy nie zależy ?[/quote]

Chyba sobie żartujesz - jakie non profit ?
Pytanie o zależność nakładu od treści jest zwyczajnie głupie. Czy to oznacza, że w porządku jest napisanie o "żerowaniu na rodzinach" jest zarzutem podłym.

[quote=fotoamator]Po odpowiedzi na to pytanie możemy podyskutować o tym, jak informacje uzyskane od rodzin, ich pełnomocników, wywiady, dokumenty itp wpływają na poczytność i sprzedaż. Oczywiście niektórzy traktują to jako misję. Jaka masz gwarancję, że wszyscy ???[/quote]

Jaką misję ?! Za papier, za prąd, za sprzęt trzeba zapłacić. Dziennikarze i personel muszą jeść jak każdy inny człowiek. O czym tu w ogóle mowa ?
Gazeta zyskuje nakład, "rodziny smoleńskie" zyskują nagłośnienie swoich problemów - taki jest deal.

Misję to wypełniają blogerzy, którzy klepią w klawiatury za darmo, ba, nawet dopłacając do interesu. Ja piszę, robię grafiki i nie dostaję za to nic. Gdyby to była jednak praca na etacie czy na jakimś zleceniu to wymagałbym zapłaty - nie jestem rentierem.
Większość ludzi piszących choćby w GP też.

[quote=fotoamator]Darujmy więc sobie cytaty i wytłuszczenia fragmentów mojej wypowiedzi...[/quote]

Darowalibyśmy sobie gdybyś nieco rozważniej formułował zarzuty i nie stawiał oskarżeń a`la wyborcza.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#310912

Zapomniałeś podjąć wątek o ks. Tadeuszu w swoich cytatach

Jeśli Tobie odpowiada myślenie, że znikające komentarze, brak odpowiedzi na maile, pomijanie ważnych dla niektórych środowisk (choćby rodzin smoleńskich tworzących Stowarzyszenie Pomnik Smoleńsk) rocznic, obrażanie piszących i komentujących, publiczne piętnowanie za niewypowiedziane słowa ludzi, którzy mówią bolesna prawdę jest rzeczą zwyczajną u zapracowanych dziennikarzy i moderatorów GP w myśl zasady - gdzie drwa rąbią tam wióry lecą - to gratuluję obiektywizmu.

Ja się z tym nie zgadzam i powiem więcej, choć może nie powinienem tego mówić. Ale będziesz miał teraz na prawdę okazję powiedzieć, że przegiąłem, również ze słownictwem.
To co zrobił Sakiewicz, publicznie imputując Braunowi pomocnictwo w prowokacji jest zwykłym kurewstwem.

Teraz możesz mnie zacytować - do woli, gdzie chcesz

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#310939

[quote=fotoamator]Zapomniałeś podjąć wątek o ks. Tadeuszu w swoich cytatach[/quote]

Nie. Nie zapomniałem, pominąłem celowo bo nie chciałem rozwijać tego wątku.
Ale skoro się rzekło...

Ksiądz Tadeusz ma rację. Prawie w 100%.
Nie miał racji wszędzie tam, gdzie w danej sytuacji podnosił ten temat i stawiał go na ostrzu noża.
Jak na razie nie było dobrego czasu na to aby ostatecznie zamknąć ten rozdział historii - ludzie z naszej strony nie mieli dość siły aby sprawę uruchomić, właściwie rozegrać i co najważniejsze - wygrać ją na naszą korzyść.

[quote=fotoamator]Jeśli Tobie odpowiada myślenie, że znikające komentarze, brak odpowiedzi na maile, pomijanie ważnych dla niektórych środowisk (choćby rodzin smoleńskich tworzących Stowarzyszenie Pomnik Smoleńsk) rocznic, obrażanie piszących i komentujących, publiczne piętnowanie za niewypowiedziane słowa ludzi, którzy mówią bolesna prawdę jest rzeczą zwyczajną u zapracowanych dziennikarzy i moderatorów GP w myśl zasady - gdzie drwa rąbią tam wióry lecą - to gratuluję obiektywizmu.[/quote]

Nie. Nic z tego mi nie odpowiada. Ale z drugiej strony rozumiem gdy sprawy idą nie po mojej myśli. Bywa.

[quote=fotoamator]Ja się z tym nie zgadzam i powiem więcej, choć może nie powinienem tego mówić. Ale będziesz miał teraz na prawdę okazję powiedzieć, że przegiąłem, również ze słownictwem.
To co zrobił Sakiewicz, publicznie imputując Braunowi pomocnictwo w prowokacji jest zwykłym kurewstwem.[/quote]

Szkoda, że od razu wiesz, co ja powiem, co mi odpowiada, a co nie, itd. Szkoda, że nie przyjdzie Ci do głowy najpierw zapytać.

No to zapytam siebie w Twoim imieniu o to co myślę o wypowiedzi Brauna i felietonie Sakiewicza.

Najpierw Braun - myślę, że Braun się nieco zapomniał. Nieco za swobodnie się poczuł w trakcie swoich ostatnich licznych wystąpień. Chlapnął, się stało.
Afera - żadna. Nie wyciągnęliby tego, dopieprzyliby się do niego w inny sposób. Jak do Nicka.
Ale jednak dał im "setkę", nie trzeba było nawet manipulować za bardzo (jak z Nickiem), żeby zrobić właściwą kampanię.

Sakiewicz - tego oceniam gorzej, bo o ile Braun dał się ponieść fantazji, chwili, atmosferze i narracji, którą kreślił, Sakiewicz miał czas aby zastanowić się nad reakcją.
Niestety tego nie zrobił albo kiepsko wykalkulował - w tej "aferze", moim skromnym zdaniem, należało nic nie mówić - olać swołocz z jej kretyńskimi pretensjami.

Część tekstu "Pomocnicy prowokacji" wyraźnie zdradza intencje - Sakiewicz chciał wykonać z gracją ruch w stylu "my jesteśmy umiarkowani", a zamiast tego wywinął topornego hołubca i zrobił z siebie idiotę.

Smutne to. Jedno i drugie. Ale zaliczam to w poczet błędów jakie się czasami popełnia.

I co mam teraz z tym zrobić ?

Przestać lubić Brauna i Sakiewicza ?

[quote=fotoamator]Teraz możesz mnie zacytować - do woli, gdzie chcesz [/quote]

Nie będzie takiej potrzeby.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#311090

Doskonale powinieneś wiedzieć, że nie o lubienie tutaj chodzi tylko o elementarne poczucie lojalności w "jednej drużynie" Ale, skoro ta lojalnosć została nadszarpnięta w takiej formie, w jakiej uczynił to Sakiewicz i część wtórującej mu części jego środowiska to fakt ten uważam za poważna rysę na wizerunku całego środowiska dziennikarskiego GP i Niezależnej.

Tutaj więc nie powinno być mowy o "nielubieniu", tylko o tym, do kogo jest nam bliżej. Sakiewicz zdecydował o dobrowolnym strzeleniu sobie w stopę i dlatego w moich oczach stracił honor całkowicie. Z ludźmi bez honoru nie zamierzam się w żaden sposób identyfikować.

Możemy się spierać o słowa. Ja nie mam nic przeciwko wymianie zdań, nawet jeśli są one dość mocne, ale nie toleruję ludzi - chorągiewek, którzy obracają się tak jak wiatr zawieje. W przypadku Sakiewicza tak , moim zdaniem jest.

Ja również posłużę się cytatem z samego Sakiewicza:

(...)Nikt już chyba nie neguje, że katastrofa smoleńska jest największą kompromitacją rządzących elit od momentu upadku komunizmu. Co najmniej dopuszczono do zagłady prezydenta, dowództwa wojska i wielu historycznych postaci, jak Anna Walentynowicz czy Ryszard Kaczorowski. Jawną kompromitacją stało się potraktowanie ich ciał, które bezczeszczono i zamieniano. Odpowiedzialni za to wszystko muszą ponieść karę. Żadne dymisje sprawy już nie rozwiążą. Miejsce Tuska i jego szajki jest w więzieniu.Tu nie może być grubej kreski. Jeżeli Polska z tą sprawą się nie upora, na dziesiątki lat pozostanie nam gorycz hańby i poniżenia. To prawda, że takie stanowisko nie ułatwia szybkiego odzyskania władzy. Tylko że szybko, nie znaczy skutecznie. Wielu Polaków pomoże dokonać zmian, jeżeli będą one zasadnicze i nieodwracalne. Nastroje zaczynają sprzyjać zdecydowanym działaniom. Czeka nas prawie roczna zapaść gospodarcza, kolejne kompromitacje rządu i zaostrzenie się sytuacji międzynarodowej. To stwarza koniunkturę na głębokie zmiany. Za rok Polska może być już zupełnie inna.(...)

Mamy tu przykład niezłego "rozkroku" pana redaktora, który w jednym artykule powołuje się na wartości chrześcijańskie, mówi o wyborach, piętnuje przemoc, a we wcześniejszym pisze o zdecydowanych działaniach i braku grubej kreski.

Czym wg red. Sakiewicza mają być te zdecydowane działania ?

Albo jest to rozdwojenie jaźni, albo głupota, albo sygnał, że red. Sakiewicz nie pisze tego, co chce, tylko to co powinien.

Nie sądzę, aby Braun dał się ponieść fantazji i zupełnie inaczej odczytuję jego słowa, oraz kontekst tej wypowiedzi. I w tym względzie mam podobne do Ewy Stankiewicz zdanie. Ale do tego "rozumienia" oczywiście Ciebie nie zmuszę. Masz inne zdanie - Twoje prawo.

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#311149

[quote=fotoamator]

Ja również posłużę się cytatem z samego Sakiewicza:

[...]

Mamy tu przykład niezłego "rozkroku" pana redaktora, który w jednym artykule powołuje się na wartości chrześcijańskie, mówi o wyborach, piętnuje przemoc, a we wcześniejszym pisze o zdecydowanych działaniach i braku grubej kreski.

Czym wg red. Sakiewicza mają być te zdecydowane działania ?

Albo jest to rozdwojenie jaźni, albo głupota, albo sygnał, że red. Sakiewicz nie pisze tego, co chce, tylko to co powinien.

[/quote]

Przepraszam, ale nie widzę tutaj ani rozkroku, ani niczego niezrozumiałego. Wręcz dziwię się, że przychodzi mi to tłumaczyć na Niepoprawnych.

Czym mają być te zdecydowane działania ? Przecież to oczywiste - żeby załatwić całą 3RP wystarczyłoby wyegzekwować istniejące prawo.
W tym sensie, żadne ekstraordynaryjne przedsięwzięcia - począwszy od specjalnego prawa, a skończywszy na rozwałkach - nie są do niczego potrzebne.
Tym, w moim rozumieniu, jest zdecydowane działanie wg. Sakiewicza.

[quote=fotoamator]

Nie sądzę, aby Braun dał się ponieść fantazji i zupełnie inaczej odczytuję jego słowa, oraz kontekst tej wypowiedzi.[/quote]

Nie wiem co to znaczy "inaczej" w tym wypadku, mi wystarczy po prostu odsłuchać wypowiedź Brauna w pełnym kontekście i wszystko jest jasne.

[quote=fotoamator]I w tym względzie mam podobne do Ewy Stankiewicz zdanie. Ale do tego "rozumienia" oczywiście Ciebie nie zmuszę. Masz inne zdanie - Twoje prawo.

[/quote]

Jeśli chodzi o to:
http://ewastankiewicz.wordpress.com/2012/12/01/ewa-stankiewicz-wina-i-odpowiedzialnosc/ - to ja się z głosem Ewy również całkowicie zgadzam.

W życiu nie odważyłbym się nazwać Brauna prowokatorem, Sakiewicza za jego wpis komentuję jednoznacznie - głupek.

Ale dziwię się, że stawiasz rzecz tak ostro:

[quote]Sakiewicz zdecydował o dobrowolnym strzeleniu sobie w stopę i dlatego w moich oczach stracił honor całkowicie. Z ludźmi bez honoru nie zamierzam się w żaden sposób identyfikować.[/quote]

Moim zdaniem Sakiewicz nie zasłużył na taką ocenę. Popełnił głupotę ale nie zbrodnię czy występek, który skutkuje utratą honoru.

Niestety ostatnio zauważam obecność pewnych bardzo niebezpiecznych symptomów - "odruch Pawłowa" zaczyna rządzić narracjami i kontrnarracjami.

To przykład Sakiewicza, to przykład Jarosława Kaczyńskiego, który zbyt szybko dał się wkręcić w sprawę Nicponia. Ze strony PO to wręcz już jakaś paranoja jest - oni szybciej gadają niż myślą.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#311255

Piszesz, że nie widzisz niczego niezrozumiałego. Ja jednak dostrzegam w tej wypowiedzi bardzo mętne i niezrozumiałe słowa, których interpretacja nie jest tak jednoznaczna.

Wyegzekwowanie istniejącego prawa jest niestety mało realne. Przemawia za tym zwykła logika i dotychczasowe nieskuteczne działania w tym zakresie. Tak na pewno nie będą wyglądać "zdecydowane działania" - ten kontekst interpretacyjny uważam za trochę naiwny.

Poza tym egzekucja prawa to rzecz wtórna. Najpierw trzeba aktu oskarżenia, długotrwałych procesów i skazania. Obecne prawo w tym względzie jest niewydolne, więc potrzeba również jego zmiany, a także weryfikacji osób uprawnionych do kontroli jego przestrzegania, oraz całego aparatu sprawiedliwości. Problem w tym, że "aparat" ten jest w równym stopniu przesiąknięty postkomunizmem, jak cała obecna władza.
Ja osobiście nie widzę tutaj żadnej możliwości "egzekucji prawa" w myśl zasad praworządnego państwa. Mamy aż nadto przykładów w jaki sposób działają obecnie instytucje za to odpowiedzialne.

Ocena Sakiewicza powinna być adekwatna do roli, jaką spełnia on w obecnej rzeczywistości medialnej. Jest przecież osobą mającą bardzo duży wpływ na te rzeczywistość, więc powinien być odpowiedzialny w znacznie większym stopniu za swoje słowa, niż blogerzy, tacy jak my. W jego przypadku nie mogą mieć miejsca głupie i nieprzemyślane wypowiedzi. Dlatego moja ocena będzie bardzo surowa.

Oczywiście gdyby to on znalazł się w podobnej sytuacji co Braun, to zapewne nie byłbym również obojętny, ale póki co Sakiewicz wyraźnie podzielił środowisko swoim tekstem, co widać po komentarzach i opiniach. A to już jest bardzo szkodliwe.

Taka jest moja opinia, która wynika z pewnego doświadczenia z lat 80- tych. Nie chciałbym rozwijać dalej tego tematu, by nie być posądzonym o nadinterpretację, ale będę się przyglądał teraz znacznie uważniej poczynaniom niektórych dziennikarzy i publicystów, których powiązania z politykami są zbyt silne.

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#311314

W zasadzie całkowicie zgadzam się z Twoim tekstem.

Dwie uwagi.

Egzekucja prawa - masz rację, może być ciężko. Bez zdecydowanej wygranej nic z tego nie będzie.
Z drugiej strony, niestety jestem w 100% przekonany, że albo to załatwimy zgodnie z literą prawa albo nie załatwimy tego wcale.
Nie będzie żadnej rewolucji. Żadnego zrywu. Żadnych strajków generalnych.
Reguła obozu koncentracyjnego - więźniów zawsze jest więcej niż strażników, a obozy były, są i będą. Nikt nie chce iść pierwszy na druty.

[quote]póki co Sakiewicz wyraźnie podzielił środowisko swoim tekstem, co widać po komentarzach i opiniach.[/quote]

Nie dajmy się tak łatwo dzielić ; )
Jak ktoś się zachował jak baran, nie bójmy się nazwać tego zachowania po imieniu i idźmy dalej.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#311373

Co Pan proponuje?

Jaką metodą można odzyskać władzę? Potajemnie "likwidując" kolesi słusznie lub nie uznanych przez siebie za "zdrajców"? Uruchamiając własnego "seryjnego samobójcę", tyle, że zostawiającego wizytówkę "egzekucji dokonały podziemne siły..."

Czyli schodząc do POziomu bandy Tuska, Putina i im POdobnych?

Przecież to jest absurd!!! W imię czego mamy stosować to, przeciw czemu walczymy?
Tylko dlatego, abyśmy to my byli u władzy?

Najgorszą zbrodnią Tuska jest to, że skutecznie PODZIELIŁ Polaków na dwa nienawidzące się obozy, wprowadził ich w stan totalnej WOJNY DOMOWEJ, a lidera opozycji - Jarosława Kaczyńskiego OBARCZYŁ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ za ten stan rzeczy.

Przy tej zbrodni takie historie jak: łamanie Konstytucji RP, działanie przeciwko Prezydentowi RP, zdrada interesów państwa, Smoleńsk, fala "samobójstw", stworzenie przemysłu POgardy, zniszczenie wolności słowa i niezależności mediów itp. stają się sprawami drugorzędnymi, choć także domagającymi się osądzenia i skazania.

To, co Pan proponuje jest WSPÓŁUDZIAŁEM W TEJ ZBRODNI.

Pomijając oczywisty fakt, że jest to NIEMORALNE (no, powiedzmy sobie, że usprawiedliwiłby Pan morderstwa stanem wojny), trzeba podkreślić, że jest to nierealne - RESZTA SPOŁECZEŃSTWA WÓWCZAS JESZCZE BARDZIEJ BY WAS ZNIENAWIDZIŁA. Celowo napisałem "was", a nie "nas", bo ja bym się do tego nie przyłączył.

Pański pomysł jest receptą na to, aby nigdy nie dojść do władzy, umożliwić Tuskowi całkowite unicestwienie opozycji, a Putinowi zajęcie Polski pod pretekstem "przywrócenia pokoju i demokracji" przy granicach Rosji.

-------------
Post Scriptum

Tusk i jego banda też stosują "chrześcijański" argument, że "Zło należy zwalczać w zarodku". To "zło" nazywają "po imieniu" słowem "faszyzm" i przypisują je nam. I tak właśnie usprawiedliwiają swoje zbrodnie, łamanie praw człowieka, ograniczanie wolności słowa, odczłowieczanie opozycji, sianie strachu i nienawiści wobec nas itp, itd... czyli działania podobne do tych, jakie inicjowali prawdziwi faszyści wobec ich ofiar, zanim krew zaczęła lać się strumieniami.

Rozumiem, że im więcej tych zbrodni, działań propagandowych itp. tym bardziej puszczają nerwy i łatwiej o radykalizację nastrojów.
Ale czy chce być Pan do nich podobnym? Bo ja NIE!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#310561

My musimy odzyskać naród a nie wymordować się wzajemnie. Takich co chcieli nas wymordować już w dziejach parę razy mieliśmy.
Pozdrawiam
MD

Vote up!
0
Vote down!
0
#310565

W ktorym miejscu (poprosze cytat) fotoamator nawoluje do (krwawej) wojny domowej?

Rozprawienie sie ze zdrajcami to nie to samo co wzajemne mordowanie sie, a rozprawiac mozna sie na wiele sposobow, nie tylko poprzez zabijanie. Czesto wystarczy odsunac ich od koryta, odebrac co ukradli i zablokowac konta. Rownie skuteczne.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#310575

A w którym miejscu (również poproszę o cytat) Fotoamator nawołuje do odsunięcia od koryta, odebrania co ukradli, zablokowania kont?

Bo właśnie do tego - przejęcia władzy i osądzenia reżimu przy zapewnieniu uczciwego procesu przestępcom i poczucia bezpieczeństwa tym, co nie popełniali przestępstw, ale zostali przez nich uwiedzeni - namawia Tomasz Sakiewicz.

Natomiast Fotoamator się z Sakiewiczem nie zgadza i przywołuje podziemne sądy, które wydawały wyroki takie, jakie wydawały, bo zmuszała je do tego sytuacja (napisałem o tym w komentarzu poniżej - włącznie z cytatem).

Vote up!
0
Vote down!
0
#310892

Wypowiem się za Lotna bo o mnie jest mowa.

Proszę sobie zadać trud i poczytać trochę innych moich tekstów, które poruszają bardzo wiele problemów - nie hasłowo i naiwnie w postaci prostego stwierdzenia - odsunąć od władzy, odebrać co ukradli i zablokować konta.

Proszę odpowiedzieć jaki cudowny sposób znalazł redaktor Sakiewicz na to aby tego dokonać ? Wybory ? Marsze ? Czy może powstanie niezależnej telewizji pod jego kierownictwem ?

Ja powiem to bardzo prosto - jeśli ktoś mierzy do ciebie z gladkolufowej broni, lub strzela z niej w kierunku twojego dziecka to będziesz się przyglądał, czekając na nowe wybory ?

A jeśli ktoś wprowadza ustawę z podatkiem katastralnym i twojej schorowanej babci nie stać na jego zapłacenie a komornik w świetle prawa odbiera jej mały dom z ogródkiem i umieszcza w przytułku w jednym pokoju z kilkoma innymi - to będziesz protestował pod sejmem ?

A jeśli sam ciężko zachorujesz i nie będziesz mógł dostac się do szpitala, bo brakuje pieniędzy w NFZ a twój nowotwór nie obchodzi żadnego urzędnika, podobnie jak twoje życie, to wytoczysz urzędnikowi proces ?

Proszę wbić to sobie do głowy - nie ma już na to czasu i każdy dzień rządów PO to szkodzenie narodowi. Ofiary nie padają jednak od kul tylko od nieludzkiego prawa. I właśnie dlatego ta władza to zbrodniarze .

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#310923

MD, ile masz lat ? Sądząc z komentarza....nie , lepiej nie będę rozwijał tego tematu...

Czytanie ze zrozumieniem nie boli, tylko trzeba czytać i rozumieć wszystko to , co się czyta.

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#310578

Podobnie jak Lotna wobec mnie - nie masz żadnych argumentów, bo napisałeś coś skrajnie nieadekwatnego do rzeczywistości. Nie możesz logicznie więc atakujesz frazesami.
"Ile masz lat", "czytanie ze zrozumieniem".

A ja zapytam: jak poziom prezentują twoje docinki?

Jeśli MD coś źle zrozumiał (a zrozumiał tak samo jak ja), to wyjaśnij gdzie jest błąd. Gdy coś odczytują w jeden sposób reżimowe szuje dziennikarskie, to można przypuszczać, że dostały taki prikaz. Ale gdy coś tak samo odczytują dwie osoby po tej samej stronie barykady, to może się jednak przeholowało z pomysłami "sądów podziemnych"?

Myślę (to tylko moje przypuszczenia, mogę się mylić), że było to tak: broniłeś Brauna, Sakiewicz skrytykował broniących go, więc odniosłeś to do siebie i odparowałeś bez zastanowienia. Teraz zaś po moim komentarzu starasz się jakoś wyjść z twarzą. No i dobrze - masz do tego prawo. Ale zamiast wyskakiwać z "argumentami" typu "ile ty masz lat", napisz jasno i wyraźnie jakie są twoje propozycje kompetencji "sądów podziemnych". Może będą takie, że i ja je zaakceptuję?

Vote up!
0
Vote down!
0
#310898

Dawno nie czytalam tak przewrotnej wypowiedzi jak powyzsza. Czysty majsterszyk manipulacji myslowej. Demagogia w najdoskonalszym wydaniu. Moje gratulacje.

Tak przy okazji: Kto to jest "my"? Sakiewicz posluguje sie tym samym zwrotem i tez mowi o zdobyciu wladzy. Interesujace.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#310572

Chwiejący się rząd kolesi daje szanse na koryto dla innych postokrągłostołowców. Zamienia się tylko miejscami...

pzdr !

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#310581

Ble, ble, ble, ble, ble i ZERO KONKRETÓW ! ! !

Zapomniałeś jeszcze dodać "Goebbels by się nie powstydził".

Dokładnie takie same "argumenty" wytoczył znajomy platformers przeciw filmowi "Solidarni 2010".

Powiedz więc, że nie masz żadnych argumentów, zamiast pieprzyć o "przewrotności", "manipulacji" bez podania na czym miałaby ona polegać!

---

"My" oznacza dla mnie Prawo i Sprawiedliwość. Ewentualnie w koalicji z tymi, co pod wpływem konfliktów, błędów lub aspiracji od tego ugrupowania odeszli, a nie przeszli na stronę Tuska (jak Kluzik-Rostkowska), czyli zwolennikami PR Marka Jurka, PJN Pawła Kowala i SP Zbigniewa Ziobro. Wprawdzie zbytnio za nimi nie przepadam, ale "life is brutal" - do przejęcia władzy konieczna jest bezwzględna większość, więc żaden głos nie może się zmarnować. Do niedawna miałem nadzieję, że możliwe będzie przejęcie władzy na jesieni lub na wiosnę przy współpracy z PSL-em oraz co bardziej światłymi i odpowiedzialnymi rozłamowcami z PO i SLD (oczywiście taki układ byłby tymczasowy - prawdziwym zwycięstwem byłaby następna kadencja bez tych "przystawek"), ale nadzieja szybko prysła.

Nie wiem, co słowo "my" oznacza dla Tomasza Sakiewicza, bo ani się z Nim osobiście nie znam, ani nie koresponduję. Nie zawsze się z Nim zgadzam, ale w tej sprawie (i kilku innych) zdecydowanie Go popieram.

Nie wiem co dla ciebie jest "interesujące" w tym, że dwie osoby, które nie zawsze się z sobą zgadzają użyły tego samego zaimka. Obawiam się, że dla ciebie nasze "my" to już jest "wy", bo skoro mamy w tej sprawie inne od ciebie zdanie, to już jesteśmy "zdrajcami" i "wrogami". Czy pomyliłem się?

Natomiast nie mam wątpliwości, że twoja sugestia, że w użyciu zaimka "my" przez dwie osoby jest coś "interesującego" jest właśnie MANIPULACJĄ wycelowaną w naiwnych zwolenników teorii spiskowych.

---

I weź sobie cytatem z "Boże coś Polskę" gęby nie wycieraj, skoro stosujesz chwyty propagandowe w stylu Tuska i namawiasz do stosowania terroru na jego POziomie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#310885

Najlepsza forma obrony jest atak, nieprawdaz?

Nie mam najmniejszej ochoty na to aby tracic czas i energie  na wytaczanie argumentow , cytowanie twojej i fotoamatora wypowiedzi po to aby udowodnic, co jest oczywiste dla kazdego kto umie czytac ze zrozumieniem.

Natomiast ty podaj mi cytat, ktory swiadczy o tym, ze namawiam do terroru, o co mnie oskarzasz, nie mowiac juz o calym ciagu insynuacji, ktore sobie w swoim lbie wydumales na temat co ja sadze i mysle, o czym nie masz zielonego pojecia.

Jak chodzi o wycieranie geby, to martw sie o siebie i nie wycieraj swojej geby gornolotnymi haslami, chrzescijanska moralnoscia i demokracja, nie mowiac o twoim nicku, ktory nie ma nic wspolnego z twoja postawa jako blogera, na co wskazuja twoje jadowite wypowiedzi. Twoja przewrotnosc przyprawia o mdlosci. Zegnam.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#310955

I znów szereg frazesów i zero argumentów.

[quote]Najlepsza forma obrony jest atak, nieprawdaz?[/quote]
Jedyne sensowne zdanie w twojej wypowiedzi. Szkoda, że nie odniesiesz go do siebie!

[quote]Nie mam najmniejszej ochoty na to aby tracic czas i energie na wytaczanie argumentow , cytowanie twojej i fotoamatora wypowiedzi[/quote]
Jak nie masz "najmniejszej ochoty" spierać się na argumenty, to się nie odzywaj! Proste?

[quote]co jest oczywiste dla kazdego...[/quote]
Ulubione słowa Tuska i jego bandy - POgratulować!!!

[quote]Natomiast ty podaj mi cytat, ktory swiadczy o tym, ze namawiam do terroru, o co mnie oskarzasz, nie mowiac juz o calym ciagu insynuacji, ktore sobie w swoim lbie wydumales na temat co ja sadze i mysle, o czym nie masz zielonego pojecia.[/quote]
Prześledź moją polemikę z Fotoamatorem! Na początku On poszedł po bandzie, ja odpowiedziałem równie ostro. On trochę spuścił z tonu, ja pod pewnymi warunkami przyznałem Mu rację. Może nie znajdziemy wspólnego stanowiska, ale przynajmniej wymienimy poglądy.

Fotoamator potrafił wyjaśnić, że nie chodzi mu o drakońskie metody rodem z okupacji, tylko o zastąpienie tego co jest - niesprawnego "wymiaru sprawiedliwości" z "rozgrzanymi sędziami" zasiadającymi na trybunie stadionu obok Tuska - własnym kompetentnym Wymiarem Sprawiedliwości, wydającym niekiedy wyroki zaocznie. Czy to by się sprawdziło? Wątpię. Obawiam się, że byłoby wykorzystane przez propagandę do tworzenia nowych bajek o okrutnej IV RP (tym razem podziemnej). Ale jest to jakaś myśl i gdyby Fotoamator od początku doprecyzował o co mu chodzi z sądami, to wprawdzie z krytyką słów Sakiewicza bym się nie zgodził, ale z pewnością bym nie zarzucał ani Fotoamatorowi ani atakującym mnie w jego obronie (w tym tobie) namawiania do terroru.

Ty natomiast potrafisz tylko atakować, oskarżać o przewrotność, rzucać frazesy na poziomie tuskistowskiej propagandy i nic więcej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#311496

Pięknie napisane, lecz czy zadał Pan sobie trud wysłuchania w całości wypowiedzi Grzegorza Brauna, a także, co jest bardzo zasadne w obiektywnej ocenie osoby, zapoznania się z innymi jego wypowiedziami ?

Ja to zrobiłem, podobnie jak z wieloma wypowiedziami Tomasza Sakiewicza, z którym miałem również okazję wymienić korespondencję na temat "mało istotny" z punktu widzenia środowiska Gazety Polskiej, jakim było ludobójstwo Polaków na Wołyniu. Przy okazji obrażono też w sposób wyjątkowo podły Ks. Tadeusza Isakowicza Zaleskiego, a zrobił to czołowy historyk, publicysta, politolog i przy okazji strażnik forum Niezależnej.

Proszę sobie odszukać i przeczytać ten wpis na Pomnik Smoleńsk, gdzie opublikowałem całość korespondencji mailowej tymi, którzy używają pięknych słówek wobec tłumu, a braku kultury na osobności.

Proszę również wskazać w którym to miejscu mojego tekstu ja nawołuję do "likwidacji" zdrajców w sposób potajemny. Pan czyta cały tekst ze zrozumieniem, czy tylko akapity ???

Nie życzę sobie tego typu imputacji w komentarzach !

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja nie zamierzam przyglądać się z założonymi rękami poczynaniom propagandystów - niezależnie czy sami się nazywają liberalnymi, prawicowymi, czy lewicowymi i za każdym razem będą opisywał każdy przejaw manipulacji opinią społeczną.

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#310577

na agenturalne prowokacje typu idei poddanstwa baranow idacych na rzez, bo to dla zdrajcow usypianie i uspakajanie spoleczenstaw jest metoda trzytmania wladzy.
Ta banda od zloba w sposob demokrtayczny i pokojowy nie zostanie oderwana tak jak tej wladzy oni nie zdobyli w sposob demokratyczny tak ze zadnych obiekcji nikt nie powinien miec zeby ich w sposob silowy wypieprzyc z siodel.
Dekownicy zawse byli is a w kazdym spoleczenstwie a jak juz po wszytkim wychodza jak szcury z ruin i zlizuja smietanke wyawalczona przez innych.
Dosc milczenia spokoju,czas na dzialania bo noz od dawna jest na polskim gardle.

Vote up!
0
Vote down!
0
#310592

oni doskonale zdają sobie z tego sprawę, że tylko przewrót może sprawić iż skończy sie postkomunizm. Stąd "ukryte" przyzwolenie na manifestacje, marsze i cały ten patos bijący z niektórych porali "niezależnych", który od lat nie wpływa na zmianę rzeczywistości politycznej. A w polityce liczy się skuteczność. Jak widać, protesty pokojowe, marsze związków z balonikami i flagami w formie husarskich skrzydeł, to ładny, choć nieskuteczny happenning. Zmiana władzy w drodze przewrotu to przede wszystkim opanowanie mediów i przeciągnięcie resortów siłowych na swoja stronę - co nie jest takie trudne - lecz potrzeba dobrej organizacji.
Tego boja sie najbardziej i stąd taka histeria w mediach i próby odwracania uwagi. Ale ciekawe jest jeszcze jedno - im bardziej sie boja tym więcej ujawnia się takich ludzi, którzy nawołują do chrześcijańskiej tradycji, spokoju, języka tolerancji itp. To wszystko już było - znamy to z historii...

serdecznie pozdrawiam !

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#310600

Człowieku! Prześledź sobie z jaką systematycznością propaganda wmawia, że "Kaczyński chce wyprowadzić ludzi na ulicę", "podpalić Polskę", "doprowadzić do zamachu stanu" itp, itd...
Pozwólmy sobie na jeden ruch na granicy prawa (nawet nie niezgodny z prawem), a zapuszkują nas, zdelegalizują i jak zwykle powiedzą, że całe zło tego świata, to nasza wina.

Ludzie są coraz bardziej wkurzeni na pogarszające się warunki materialne. Na początku roku dostali po kieszeni farmaceuci, na wiosnę budowlańcy, latem kierowcy, dziś policjanci. Pozyskajmy tych ludzi dla siebie, zamiast ich odstraszać takimi "rewolucyjnymi" pomysłami!

Chyba nie chcesz tu nikomu wmówić, że aktualnie władza studzi atmosferę?

Oni wiedzą, że ludzie są wkurzeni. Dlatego celowo atmosferę podgrzewają, mając nadzieję na przeprowadzenie "wybuchu kontrolowanego", który byłby dla nich wybawieniem i jedynym sposobem na uniknięcie kary.

Vote up!
0
Vote down!
0
#310877

Nie oceniałem tutaj wypowiedzi Grzegorza Brauna (choć absolutnie mi się ona nie podoba - retorykę w stylu Niesiołowskiego i Palikota zostawmy tym indywiduom), tylko pozwoliłem sobie skrytykować Pański artykuł, z którym się absolutnie nie zgadzam - w przeciwieństwie do krytykowanego przez Pana artykułu Tomasza Sakiewicza, z którym całkowicie się zgadzam.

[quote]Proszę również wskazać w którym to miejscu mojego tekstu ja nawołuję do "likwidacji" zdrajców w sposób potajemny. Pan czyta cały tekst ze zrozumieniem, czy tylko akapity ???[/quote]

Proszę bardzo!

[quote]Była Polska Podziemna, były też Podziemne Sądy działające w imieniu polskiego prawa. Warto przypomnieć sobie te czasy i zastanowić się nad współczesną paralelą w tym względzie, zamiast naiwnie nadstawiać kark pod topór, licząc na to, że jest to gumowa zabawka.[/quote]

Jakie wyroki wydawały podziemne sądy? Grzywny? Pozbawienia wolności? Nie! To były kary śmierci! A w jaki sposób były wykonywane? Oficjalna, publiczna egzekucja w zakładzie karnym? Nie! Kulka w łeb od chłopaków z Partyzantki! Więc co Pan chce "przypominać"? A o czym mówi Grzegorz Braun? O zakazie pełnienia zawodu dla cyngli z Wybiórczej i Tusk Vision Network? Nie! Mówi o świszczących kulach!
W przypadku sądów podziemnych to były sytuacje, w których okupacja była rzeczą bezsporną i nie było żadnej innej możliwości działania. Wróg był jasno określony i współpraca z nim oznaczała kolaborację.
Teraz po drugiej stronie stoi nie tylko prawdziwy wróg (putinowska Rosja) i zdrajca (banda Tuska), ale ponad 30% (za przeproszeniem) FRAJERÓW, którzy pod wpływem propagandy za wroga uznają mnie, Pana, nas wszystkich na prawo od Tuska. Ponad 50% społeczeństwa wcale nie bierze udziału w głosowaniu. Pozyskajmy co dziesiątego z tej liczby, a odzyskamy władzę i zamiast stawiać zdrajców przed sądami podziemnymi, postawimy ich przed trybunałem międzynarodowym, bo to im się za ich całokształt zbrodni należy!!!

[quote]Ja nie zamierzam przyglądać się z założonymi rękami poczynaniom propagandystów - niezależnie czy sami się nazywają liberalnymi, prawicowymi, czy lewicowymi i za każdym razem będą opisywał każdy przejaw manipulacji opinią społeczną.[/quote]

A co ja Pana zdaniem robię? Tylko uważam, że zamiast szukać wrogów po swojej stronie barykady, powinniśmy razem dokopać Tuskowi i jego bandzie. Możemy się ze sobą nie zgadzać, możemy ze sobą się spierać i dyskutować. Ale cel musi przyświecać nam jeden - WOLNA POLSKA!
---
Dodam jeszcze jedną, najważniejszą rzecz, która najbardziej nakazuje mi wyrazić sprzeciw wobec Pana pomysłów i poprzeć stanowisko Pana Sakiewicza. Większość z tych wyborców, co dziś robią wszystko, aby nas nie dopuścić do władzy, postępuje tak nie z powodu przekonań (bo często takowych nie mają), ale z powodu STRACHU! Najpierw im wmówiono, że straszna IV RP czaiła się na WSZYSTKICH (z funkcjonariuszami gotowymi do aresztowania o 6 nad ranem, żeby groźniej wyglądało), a nie tylko na PRZESTĘPCÓW. Później straszono ich chuliganem kopiącym kamerzystkę oraz zdesperowanymi staruszkami przepychającymi się pod Krzyżem z Policją i wmawiano, że tak zachowujemy się my wszyscy - wyborcy PiS-u. Następnie, za pomocą zmanipulowanych słów o Angeli wystraszono wizją wojny z Niemcami na tyle skutecznie, że to wystarczyło im do wygrania wyborów (sam ten fakt pokazuje z jak głupimi wyborcami i jak cyniczną władzą mamy do czynienia). Obecnie straszy się "faszyzmem", "zamachami" i właśnie takim Braunem. Aby odnieść wyborcze zwycięstwo musimy koniecznie tę psychozę strachu przerwać!
A co proponuje Tomasz Sakiewicz?
[quote]W dniu, kiedy nasza formacja obejmie rządy, będziemy mieli szczególny obowiązek ochrony nie tylko wyborców PO, ale także polityków tego ugrupowania i wspierających ich propagandystów z TVN i „Gazety Wyborczej”. Jeżeli ktokolwiek z nich popełnił przestępstwo, musimy zapewnić mu uczciwy proces. W demokratycznym państwie, zbudowanym na fundamentach chrześcijańskich, nie wolno nawet inaczej myśleć.To, że mamy prawo mówić o naszych oponentach politycznych krytycznie, nie zmienia faktu, że jednocześnie spada na nas obowiązek zapewnienia ochrony ich podstawowych praw, gdy sami będziemy rządzili.[/quote]
Amen! Nic dodać, nic ująć! Utwierdźmy tych, co dziś się nas boją w przekonaniu, że jeśli nie popełnili żadnej zbrodni, to nic im nie grozi, a obejmiemy rządy szybciej, niż byśmy mogli się tego spodziewać!

Vote up!
0
Vote down!
0
#310868

Jedynka z historii się należy. Sądy podziemne wydawały wyroki na podstawie zmodyfikowanego do potrzeb okupacyjnych przedwojennego kodeksu karnego. W sądach tych zasiadali prawnicy, którzy mieli legitymację rządu polskiego na uchodźctwie na sądzenie kolaborantów, zdrajców i zbrodniarzy, a takze pospolitych przestępców, którzy działali na szkodę narodu polskiego. Wyroki, z wiadomych względów najczęściej zapadały zaocznie, lecz karą śmierci objęte były przestępstwa najcięższe i nie wszystkie wyroki kończyły się śmiercią. Najlżejsza formą kary był towarzyski ostracyzm.

Bardzo więc proszę o nie tylko czytanie ze zrozumieniem, ale także nie przekłamywanie historii, bo aby zrozumieć moją wypowiedź choćby w tym fragmencie potrzeba elementarnej wiedzy o tym, o czym Pan pisze.

Ja nie zamierzam sobie robić wrogów, z tych, którzy być może, mają podobne do moich cele, ale ponad te wspólne cele istnieje coś takiego jak lojalność . Jednak to słowo jest panu Sakiewiczowi chyba obce, skoro publicznie piętnuje człowieka, który nie tylko powiedział słowa prawdziwe, ale jest też jednym z tych, który osobiście doświadczył i doświadcza nadal szykan ze strony poskomunistycznej władzy.

I po raz kolejny powiem - skoro nie chce Pan nadal zrozumieć - Grzegorz Braun wyraził się bardzo jasno i kontekst jego wypowiedzi odbiega od tego, czym próbuje go obarczyć redaktor Sakiewicz. Ale jeśli Pan sądzi inaczej, to proszę również swoje uwagi zamieścić pod tekstem Ewy Stankiewicz. Jeśli go Pan nie czytał podaję link :

http://solidarni2010.pl/11668-zgadzam-sie-znbspnbspgrzegorzem-braunem.html

Uważam też za błędne przekonanie, że wyborcy PO z powodu strachu przed PiS,kibolami,faszyzmem i innymi lansowanymi przed media "strachami" nadal zamierzają głosować na PO. Większość z nich robi to dlatego, że lojalność wobec tej partii jest nagradzana kawałkiem polskiego tortu. Proszę sobie przeanalizować układy we władzach samorządowych mniejszych miast. Jak odejdą burmistrzowie i starostowie sympatyzujący z PO, lub będący ich członkami, to nagle okaze się, że ich koledzy nie będa mogli wygrywać przetargów, nie będzie mozna prowadzić w tak łatwy sposób rodzinnych i koleżeńskich  interesów. Polska jest dla nich jak dojna krowa. A Polska to nie tylko Warszawa - radzę spojrzeć na to z tej perspektywy.

Więc zamiast moralizować i teoretyzować radzę Panu dogłębnie przestudiować ten temat, zanim zacznie Pan kategoryzować swoje opinie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#310915

Z taką ograniczoną formą sądów się zgadzam i nie mam nic przeciwko niej. Choć czy przyniosłyby dobry efekt - to sprawa wymagająca dogłębniejszego przemyślenia i dyskusji.

Nie wiem w jakim kontekście swoich słów o kulach użył Grzegorz Braun, ale słów użył fatalnych. Według mnie bardzo nam zaszkodził Gdyby tak nie było, prorządowe media nie rozdmuchiwałyby tego tematu.

Wyborca PO niejedno ma imię i niejedno oblicze.
- Spotkałem wyjątkowe potwory (których nazwać "świniami", to by była zbrodnia wobec karmiących nas czworonogów), co na robieniu przekrętów i okradaniu ludzi tak się ustawili, że 10.04.2012 z radości otwierali szampana, a nawet z perspektywy czasu wyrażali żal jedynie z tego powodu, że (tu cytat) "więcej pisiorów do tego Tupolewa nie upchnęli".
- Spotkałem wykastrowanych intelektualnie inteligentów, którzy w podwarszawskich enklawach dobrobytu nie doświadczyli biedy w latach 2000-2005 ani przełomu na rynku pracy z lat 2006-2007, więc o IV RP mają takie zdanie, jakie podpowiada im "Polityka" - nieudolne rządy, totalitarne metody i takie tam frazesy.
- Spotkałem oportunistów, którzy większych przekrętów nie robią, ale głosują na PO, bo im to jest wygodne.
- Spotkałem lemingi, które wierzą w Platformę tak, jak Chrześcijanin powinien wierzyć w Królestwo Niebieskie: bezgranicznie, z dziecięcą ufnością.
- Spotkałem nałogowych oglądaczy TVN-u, którym propaganda tak wyprała mózgi, że twierdzili np. że Tusk spłaca długi po Kaczyńskim.
- Spotkałem wreszcie normalnych ludzi, którzy nie mogli uwierzyć, że taki ktoś jak ja zdecydowanie popiera PiS. Ludziom tym rządy Tuska wcale się nie podobały, serce i rozum podpowiadało im głosowanie na PSL, a ze strachu zagłosowali na PO, bo BALI SIĘ, że straszny PiS wróci do władzy i po ulicach będą się panoszyć takie indywidua, jak te pokazywane w spocie wyborczym PO (rozhisteryzowani "obrońcy krzyża", chuligani atakujący kamerzystki itp).

Statystycznie najmniej spotkałem tych ekstremalnych sku...synów z początku powyższej listy. Najwięcej zaś idiotów i zaraz po nich - wystraszeńców. Dlatego napisałem o przejęciu 10% spośród elektoratu PO i tych, co nie idą na głosowanie, a nie o 30, 50 czy 100%. Wiadomo, że sku...synów i oportunistów kupić się nie da (bo co byśmy mogli takim kanaliom zaoferować? dalszą bezkarność i możliwość okradania ludzi? to przecież mijałoby się z celem!), a lemingów i idiotów nie da się przekonać - są na to za głupi. Z Inteligentami sprawa jest dyskusyjna, bo poznanie realnego obrazu rzeczywistości byłoby dla nich szokiem, przed którym bronią się rękami i nogami. Pozostają nam wystraszeńcy. Ale ich jest wystarczająco dużo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#311478

To co wygęgał Sakiewicz, to nic innego niż to, czego władza od niego oczekiwała??? Wychodzi na to, że teraz obowięzujące zasady moralne kształtują zaprzańcy, zdrajcy, geje i lisbijki??? Panie Sakiewicz, jest czas pokoju i czas wojny, należy stosować patriotyczną poprawność??? Wycieranie sobie gęby, chrześćjańskimi zasadami, co to niby, bez przerwy mają nadstawiać następny policzek i potulnie czekać na następne razy, to kuriozum hipokryzji??? Taktyka wprost z totalitaryzmu, kiedy to zazwyczaj powoływano się na chrześćjańskie miłosierdzie??? Niestety, też komentowałem na "niezależnej", lecz widać słowa krytyki tam też nie przechodzą??? Wydaje mi się, że środowisko tej gazety, kreuje opozycyjność i niech się nie ździwią jej działacze, że na końcu, będzie to, ta oczekiwana, opozycja koncesjonowana tzw. konstruktywna??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#310596

Nie przechodzą słowa krytyki, oj nie. Zwłaszcza jak kogoś przyprzeć do muru faktami z życia. Ale to dobrze, teraz wiemy z kim mamy do czynienia i jakie są intencje. Jeszcze trochę i wszystkie brudy powyłażą i juz dokładnie będzie wiadomo kto jest kim w Polsce i jakie ma aspiracje.

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#310601

co z chrzescijanstwem nie wiel maja wspolnego.
Otoz jedna z najwazniejszych zasad chrzescijanskich jest nienawidzenie zla i zwalaczanie tego zla i ta nienawisc zla jest jak najbardziej porzadana i jak najbardziej chrzescijanska.
I ten kto chamuje w nas nienawisc i chec walki ze zlem jest antychrzescijaninem,to w aspekcie bibli.
A w aspekcie ludzkim, kazdy ma prawo do samoobrony,i do uzycia srodkow adekwatnych do przemocy i mozliwosci,
O tym ze Polacy sa zdeterminowani do podjecia walki o swoje prawa i normalne zycie , ze maja dosc panujacego zaklamania, totalitaryzmu, skrytobujczego mordowania naszych najlepszych obywateli,upodlenia tak w karaju jak i za granica za cichym POzwoleniem tych co polactwo nazywa rzadem,powinno sie otwrcie mowic i pisac, ale tez i dzialac.
Czas ucieka na nasza niekorzysc bo ta rzadzaca banda dziala, wymysla wciaz nowe prawa przeciw swoim obywatelom, a ci nie reaguja tak jak trzeba na zciskanie sznura na swoich szyjach no bo jeszce troche dychaja.
Teraz kazdego mozna bedzie wsadzic za kraty, wystarczy ze mu sie przykleji latke faszyty za to ze mial polska flage w reku na marszu niepodleglosci,nawolywujacego do nienawisci tego kto stawia krzyz w miejcu publicznym (bo to ONI zawladneli miejce publiczne)albo antysemity tego co mowi prawde o Zydach.
Oni maja w reku narzedzia terroru w postaci krzywosadownictwa,ustawodastwa, poslusznej oplacanej z naszych podatkow psiarni kundli i buldogow-przebranej w Policyjne mundury.
A najwieksze narzedzie terroru to media, ktore robia narod bezwolnym bydlem oraz zastraszaja wojna z kacapami albo z Niemcami.
Strasza nas chlodem bo zakreca kurek i glodem jak za okupacji.Pisza od poczatku POswojem historie ,ktora nauczaja nasze dzieci,jest to jawna depolonizacja.
Wychodowali cala mase POslusznych i wdziecznych autorytetow ktorych rodowod siega PRLu,na swoje potrzeby(lista jest dluga, ale wspomne tylko ostatnie wystapienie PRLowskiego smiecia aktorzyny Olbrychskiego)

I zeby to obalic nie wystarcza tylko marsze i modly to sa za zadelikatne narzedzia do tego zla i ciche siedzenie w domu.W czasie wojny z terrorem okupacyjnym AK walczylo odpowiednimi srodkami nie marszami dlatego wciaz sa na czarnej liscie moskali i ich pacholkow w Polsce.

Vote up!
0
Vote down!
0
#310630

Czyli waszym zdaniem najmniej z Chrześcijaństwem miał wspólnego bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Bo on przecież w walce z reżimem komunistycznym stosował zasadę:

"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj".

Tę zasadę niemal co miesiąc na Krakowskim przedmieściu przypomina Jarosław Kaczyński. Więc co, on też jest "antychrześcijaninem"???

Tak, trzeba mówić otwarcie, głośno i dobitnie o Smoleńsku, "seryjnym samobójcy", kneblowaniu prasy, dławieniu wolności słowa... Ale nie wolno nam schodzić do POziomu Ryszarda Cyby!

PS
Hitlerowcy też wobec AK stosowali inne metody niż banda Tuska.

Vote up!
0
Vote down!
0
#310872

Zwłaszcza w świetle tego

http://www.fronda.pl/a/pis-nie-bedzie-finansowal-filmu-smolensk-pomoga-gruzinscy-biznesmeni,24067.html

Pewnie reżyser Krauze nie bierze pod uwagę dwuwybuchowej teorii pana Macierewicza.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#310901

... nawet uskrzydlona - nie lata.

Vote up!
0
Vote down!
0
#310902

Niniejszym otrzymujesz uroczysty wpis do Centrali Historyków Umysłowo Jednozwojowych .Do towarzystwa należą też -Tusk i Komorowski.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#310924

...wymyślił :-))). Wyjątkowi tępy prymityw.

Vote up!
0
Vote down!
0
#310927

No, to Ci dopiekł nasz błyskotliwy ćwirćwirek...brzydki wyraz na Ciebie napisał:-)
i go sprytnie ukrył, niecnota!

Vote up!
0
Vote down!
0
#310967

Bo to lis prawdziwy wśród skowronków... ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#310970

Pozdrawiam wyjątkowo tępego prymitywa. Świat bez prymitywów jest strasznie poważny i nudny. :)

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#310949

"Polityka" i skowronek już jest przekonany.
Przecież informację potwierdzili:
- ludzie odpowiedzialni za finanse partii
- niektórzy politycy ugrupowania twierdzą
"Polityka" wzór rzetelnego dziennikarstwa :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#310909

A czemoz to nie mamy parawa sie bronic chociazby przed takim Cybom.Do ataku musimy dobierac adekwatne DOBRE srodki
wlasnie o takim dobru mowil Popieluszko.Dobrem walcz jakim posiadasz.DOBRA bronia mozesz zwalczyc zlo i zlo zwalczaj DOBRYM narzedziem
Zwalczajac zlo czynimy DOBRZE.
Z DOBROCI nasej mozemy zlo anie z checi pomsty, tak ze jak widzisz twoja interpretacja DOBRA jest na treke PObolszewi.
Ktora takich POtulnych baranow prowadzi na rzez aty namawiasz nas do tej potulnosci.

Vote up!
0
Vote down!
0
#311403

Po pierwsze: niezależnie od tego, jakie pochodzenie ma Mazowiecki i jak bardzo Mazowieckiego nie lubię, pisząc o nim per "Zyda Mazowieckiego" wystawiasz sobie etykietkę antysemity. Pisząc w tym tonie psujesz opinię nam wszystkim i przyklejasz do nas tę samą etykietkę, którą próbuje nam przykleić propaganda. Więc albo włącz mózgownicę, albo wyłącz komputer!

Po drugie: nie piszę o żadnej pieprzonej grubej kresce, ani o potulności wobec tyranów. Piszę o tym, że niewinnym musimy zapewnić poczucie bezpieczeństwa, a winnym - sprawiedliwy proces. Dokładnie o tym samym pisze red. Sakiewicz. Jak nie wierzysz, to przeczytaj jeszcze raz moje wcześniejsze wpisy i wpis red. Sakiewicza.

Napisałem bardzo wyraźnie, że nie możemy zniżać się do poziomu Cyby, a nie, że nie możemy się przed takimi CYBorgami bronić. Cyba trafił do pierdla i szkoda, że uzasadnienie wyroku tak rzadko jest cytowane przez polityków PiS - zwłaszcza w kontekście tzw. "mowy nienawiści". Żałuję też, że nikt nie poszedł dalej, bo przecież w tamtej sprawie mataczyli po równo działacz PO wpisujący w Internet pogróżki pod adresem Niesiołowskiego jak i sam Niesiołowski. Dlaczego nikt nie zawiadomił organów ścigania o przestępstwie utrudniania śledztwa? A dlaczego nikt nie zawiadomił o podżeganiu do morderstwa przez Palikota? Tego za nic nie potrafię zrozumieć.

Czyli jak widać ja również chcę aktywnie zwalczać zło. Tylko chcę to robić z rozwagą. Ty natomiast, przez wstawki typu "Zyda Mazowieckiego" najwyraźniej temu złu służysz!

Vote up!
0
Vote down!
0
#311489