I święcić będą nam potomni za pierwszy września - siedemnasty ...

Obrazek użytkownika p.e.1984
Historia

Po przeczytaniu ]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/2011/09/najgorszy-wrog-cham-i-tchorz-zadaje.html]]> naszło mnie kilka smutnych refleksji nad mentalnymi błędami przeżywania polskości poprzez 'nienawiść do ruskich' albo 'antykomunizm'.
Samoświadomości narodowej nie przeżywa się poprzez werbalną nienawiść do sąsiadów, tylko poprzez pamięć o swoich poległych i więź z żyjącymi. Poprzez pielęgnowanie miejsc pamięci (kto tu w ogóle wie, co to "Dolina Śmierci" pod Bydgoszczą albo ilu Polaków zginęło w Oświęcimiu). Poprzez pamięć o czynach. Zastanówmy się - czy współczesny Żyd ma za co nienawidzić współczesnego Niemca? Żydzi mówią - "nigdy nie wybaczyć, nigdy nie zapomnieć" - ale czy współczesne stosunki izraelsko-niemieckie to gra nienawiści, czy gra interesów - gospodarczych i politycznych? Czy dziś Żyd spotykający Niemca pluje na niego nienawiścią za Holokaust? W jaki sposób Żydzi dziś rozumieją (/przeżywają/odczuwają) swoją tożsamość narodową - proszę pytać Eli Barbura. Popatrzmy tymczasem na nasz sposób "przeżywania polskości". Komentowany tekst jest symptomatyczny, dlatego go wykorzystuję.

Pisanie bzdur bez uzasadniania jest przywilejem osób sterowanych emocjami. Nasycony emocjami sposób wypowiadania się ma za zadanie otumanić czytelnika. Pozwolę sobie zadać kilka pytań.
krzysztofjaw: Dziś kolejna rocznica – już 72 – najbardziej tchórzliwego, barbarzyńskiego i chamskiego ataku na Polskę w całej jej historii
Czy 1 IX 1939 atak był mniej barbarzyński? Dyplomacja (i wojna, bo wszak wojna jest przedłużeniem dyplomacji, zgodnie z Clausevitzem) nie zna pojęcia "chamstwa". Ktoś, kto pisze o barbarzyństwie nie może być świadom tego, co robił zupełnie zapomniany najeźdźca z września 1939. "W całej jej historii" - proszę nie być śmiesznym. Wystarczy znać tą historię z 16 dni poprzedzających ten atak. Służę mikroskopijną próbką:

1 IX 1939
Niemieccy żołnierze zastrzelili następującą liczbe osób spośród ludności cywilnej: w Czastarach 5, w Mieleszynie i Ostrówku po 6, w Bolesławcu 7, w Wyszanowie koło Wieruszowa 16, w tym 11 dzieci w wieku od 2 do 12 lat; w Michałowicach 15 i w Zimnowodzie, pow. Kłobuck, 41.
2 IX
Żołnierze Wehrmachtu zastrzelili następującą liczbę osób cywilnych: w Parzymiechach ponad 70, w Wieruszowie około 40 (w tym 20 Żydów), W Łaziskach 37, w Torzeńcu około 30, w Skomielnej Białej 13, w Bukowicy 7 w Rokicinach 5 w Ostrówku 5, w tym czteroletnie dziecko.
3 IX
Żołnierze niemieckich sił zbrojnych rozstrzelali następującą liczbę osób cywilnych: w Nieradzie, Rększowicach, Wąsoszu i Zrębicach w pow. częstochowskim- łącznie 42; w Kamieńsku, pow. Piotrków Trybunalski, 32; w Świętej Annie 29; w Świątnikach 27 (Polaków ewakuowanych ze Śląska); w Świekatowie 26; w Pińczycach i Orzeszu-Jaśkowicach po 20; w Lelowie 21; w Skomielnej Białej 16; w Olszówce 13; w Małysach Wielkich 11; w Szczekocinach 9; w Łężcach 8; w Osjakowie 7 oraz w Bukownicy, Dmeninie, Szumiącej i Jaroszewicach po 5. Niemieccy żołnierze zabili nadto kilkanaście osób w Tychach oraz w Mikołowie , wrzucając granat do mieszkania. Żołnierze Wehrmachtu strzelali w Krzepicach do zgromadzonych na rynku osób, z których zabili 30. Niemieccy żołnierze spalili żywcem w Mysłowie 22 osoby, w tym 10 dzieci.
4 IX
Niemieckie jednostki wojskowe rostrzelały, spaliły żywcem, zakłuły bagnetami i zabiły uderzeniem kolb karabinów następującą liczbę osób cywilnych: w Katowicach około 250; Złoczewie i okolicy około 250; Żarkach 102 (w tym 90 Żydów); Częstochowie około 100; Batogowie 39; Kruszynie 38; w Serocku 35; Szczawnie 32; w Burzeninie ponad 30; w Wodzisławiu, woj. Kieleckie, około 30; Imielinie i Sosnowcu po 28; Folwarkach koło Radomska 24; Mącznikach i Sieradzu po 18; gminie Gostyń w woj. katowickim 16, w tym 9 powstańców śląskich; Widzewie i Piaskach po 13, Babach 12; Cielętnikach i Tylmanowej po 11; Siewierzu 10; Bydgoszczy minimum 8; Dmeninie, Lubieńcu, i Szczercowie po 6 oraz w Wójcinie i Krzemionce po 5. Żołnierze Wehrmachtu zastrzelili w Opatowcu 45 wziętych do niewoli polskich żołnierzy. Członkowie Freikorpsu rostrzelali w Orzeszu 29 i w Pszczynie 7 Polaków."

Źródło: Czesław Łuczak, Dzieje Polski 1939-1945 kalendarium wydarzeń

krzysztofjaw: łamiąc traktaty międzynarodowe, w tym: obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji
Zupełnie jakby niemiecka III Rzesza żadnego traktatu lub paktu o nieagresji nie złamała.

krzysztofjaw: Armia Sowiecka wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym nazistowsko-komunistyczne ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.
Żeby było jasne - nie mam marksistowskich sympatii, ale są granice nieuczciwości, które jestem w stanie puścić płazem. Może niemiecko-sowieckie, bo totalitarny ustrój w ZSRR ne miał nic wspólnego z komunizmem, a komuniści zostali już dawno wybici w kolejnych czystkach, a naziści nie przybyli z Księżyca.

krzysztofjaw: Ta zbrodnicza i barbarzyńska napaść na broniącą się cały czas Polskę była niczym innym właśnie jak realizacją IV Rozbioru Polski dokonanego przez socjalistycznych, marksistowskich przyjaciół, od zawsze nienawidzących Polski i Polaków.
To jakieś kpiny? Komuniści (marksistowscy) w III Rzeszy siedzieli w obozach koncentracyjnych, w ZSRR - na Syberii, w więzieniach lub w grobach.

krzysztofjaw: Ten psychopatyczny tyran totalitarny czekał pomimo, że jego serdeczny właśnie przyjaciel Adolf Hitler ciągle prosił go, aby szybciej przekroczył granice Polski. Zagadką pozostaje dlaczego socjalistyczno-komunistyczny serdeczny przyjaciel Adolfa Hitlera i chyba od niego samego bardziej nienawidzący Polski i Polaków tak dług zwlekał z zadaniem Polkom ostatecznego ciosu "nożem w plecy". Osobiście skłaniam się do stwierdzenia, iż ten socjalistyczno-komunistyczny psychopata był przekonany, że przedwojenna pomoc wojskowa udzielona przez niego Niemcom pozwoli im na szybkie opanowanie Polski i jej kapitulację. Stalin w tej swojej chorej psychicznie głowie chciał po prostu dokonać zemsty na Polakach za przegraną roku 1920 rękoma swojego - równie psychopatycznie chorego - przyjaciela Adolfa Hitlera. Gdy zaś Polacy zaskakująco długo bronili się przed nazistami a sytuacja międzynarodowa stawał się "napięta" i mogła jednak "zmusić" Anglię i Francję do podjęcia działań wojennych... ten oprawca narodu polskiego zdecydował się zadać ostateczny cios Polsce - jak największy tchórz zaczął "kopać leżącego" i zadawać śmiertelne ciosy w plecy.
  Tak więc tenże "totalitarny tyran" (to socjalistyczny, komunistyczny, marksistowski, czy totalitarny - nieznajomość definicji szkodzi) może znał postanowienia z 12 IX z Abbeville (gdzie Anglia i Francja zdecydowały, że II RP zostanie rzucona wilkom, a oni nie podejmą dalszych działań zaczepnych)? I może bitwa pod Chałchyn-Goł (Chałchin-Goł, mong.: Халхын гол) nie była zakończona? Rozejm z Cesarstwem Japońskim nie był podpisany? Zemsta w polityce i dyplomacji - to śmieszne. Stworzenie sobie strefy buforowej, wysunięcie się na pozycje do ataku na Europę (Besarabia, kraje nadbałtyckie) - owszem, ale 'zemsta za 1920' - żałosne.
Co do roli w dobiciu II RP przez ZSRR - III Rzesza do 17 IX tą wojnę już wygrała.
można to zobaczyć na mapie http://i43.tinypic.com/2qmhe8z.jpg]]>linia frontu 17 IX 1939]]> (mapka jest większa niż widać powyżej). Komentarz: "17 września linia Narew-Wisła-San nie nadawała się do obrony a droga na Przedmoście Rumuńskie została zamknięta (o czym świadczą też bitwy pod Tomaszowem). Klęska była pewna. Co do znaczenia wejścia Sowietów - dla kampanii miało ono wielkie znaczenie psychologiczne ale nie tłumaczy kolejnych niepowodzeń polskich po 17 września. Wynikały one z beznadziejnego położenia Polski, do czego doszło wskutek działań wojsk III Rzeszy i zaniechania Anglii i Francji. Wojska polskie były już wówczas de facto okrążone, odcięto im drogę na Lwów i Przedmoście. Wielokrotnie reorganizowane, pobite i fatalnie dowodzone nie miały szans na dotarcie na Przedmoście." Postawie Anglii i Francji w Abbeville dziwić się trudno, bo już 12 IX klęska była oczywista, vide http://i43.tinypic.com/2dkzcea.jpg]]>mapa z 12.IX 1939]]> (mapka jest większa niż widać powyżej) . 12 września nie istniała już praktycznie linia Narwi (izolowane punkty oporu), przekroczono Bug i Wisłę (w okolicach Annopola koło Sandomierza) na południu zaś Niemcy sforsowali San i doszli pod Lwów.

krzysztofjaw: Wielu z tych oficerów i i innych znamienitych Polaków zostało później - w roku 1940 - bestialsko zamordowanych na terenie Rosji Sowieckiej w jednej z największych zbrodni ludobójstwa, tzw: Zbrodni Katyńskiej.
Nie można zbrodni wojennej kwalifikować jako zbrodni ludobójstwa. Wybicie wioski z pobudek etnicznych jest ludobójstwem, zabicie ok 10 000 cywilnej ludności polskiej Bydgoszczy i okolic jest ludobójstwem. Zabicie 20 000 żołnierzy wziętych do niewoli nie jest w myśl prawa międzynarodowego. W obozach koncentracyjnych III Rzeczy zginęło do 1,3 mln Polaków. To jest zbrodnia ludobójstwa - w dodatku nieporównywalnie większa. Ale o ludobójstwie nie stanowi przecież liczba ofiar. Jak może wyglądać ludobójstwo? Np. tak:
Świadek Janina Modrzewska, mieszkanka Złoczewa, która wówczas miała 18 lat, tak opisała wydarzenia: W dniu 3 września 1939 r. do Złoczewa przyjechał oddział niemiecki; żołnierze jechali na rowerach i motocyklach. Do dworku Tyszkiewiczów zajechał sztab niemiecki i tam się zatrzymał. W tym dniu był spokój. W nocy z 3 na 4 września 1939 r. Niemcy przystąpili do podpalania budynków i rozstrzeliwań. Tej nocy nie spałam, gdyż miałam iść do sąsiedniego domu, żeby zabrać rzeczy, które tam pozostawiliśmy. Na terenie tej posesji było około 100 uciekinierów z sąsiednich miejscowości: Lututowa, Wielunia i innych. Kiedy rozpoczęła się strzelanina, ja i jeszcze jedna kobieta wyskoczyłyśmy przez okno
do ogródka i ukryłyśmy się w krzakach porzeczek. Widziałam wtedy z tego miejsca, jak żołnierze niemieccy strzelali do tych uciekinierów. Większość z tych uciekinierów została zabita lub ranna. [...] Przypominam sobie, że wśród rannych była kilkunastoletnia dziewczynka postrzelona z tyłu, tak że wyszły jej wnętrzności z brzucha. Przypominam sobie również,
że po trupie zastrzelonej kobiety chodziło małe dziecko; mogło mieć około 1,5 roku. Kiedy wzięłam to dziecko na rękę, jeden z żołnierzy niemieckich roztrzaskał temu dziecku głowę kolbą karabinu. Przypominam sobie jeszcze jeden fakt, którego nie zapomnę do śmierci. Otóż jedna kobieta, Józefa Błachowska ze Złoczewa, została postrzelona w rękę.
Kiedy zaczęła krzyczeć, jeden z żołnierzy niemieckich siłą wepchnął ją żywcem do palącego się domu. Spaliła się tam żywcem. Nadmieniam, że żołnierze niemieccy strzelali nie tylko do uciekinierów, o których zeznałam wyżej, ale do każdego, kogo zobaczyli na drodze, ulicy czy na podwórkach. Strzelanina ta trwała aż do wieczora. Dopiero wieczorem zbierano rannych i zabitych, ja przy tym pomagałam, gdzie trzeba było pomóc. Po zebraniu rannych na terenie miasta pozostało około 200 ciał osób zabitych. Wśród zabitych byli zarówno Polacy, jak i Żydzi, kobiety, mężczyźni i dzieci. Żołnierze niemieccy część zwłok osób zabitych wrzucili do płonących domów, część zaś została zakopana. [...] Tego dnia
Niemcy spalili 80% budynków w Złoczewie. Pożary trwały przez kilka dni.

krzysztofjaw: Warto o tej dacie przypominać, bo znów stała się niewygodna... choć stanowi jedną z najważniejszych i najbardziej haniebnych dat w historii stosunków sowiecko-polskich. Rok temu pisałem o skandalu jaki dokonał się w czasie trwania Wiadomości w TVP, gdzie "zrobiono wszystko", aby umniejszyć i zminimalizowac rolę tej wrześniowej napasci Sowietów na Polskę.
Jak skomentować w tej sytuacji "rocznicę pomazania zieloną farbą pomnika", którą obchodziliśmy niedawno?

Chciałbym, żeby coś było jasne - nie wolno zapomnieć 17 IX 1939. Niestety konieczne jest zrozumienie relacji tej napaści do napaści niemieckiej. Należy znać fakty, posiadać wiedzę pozwalającą porównać zbrodnie Niemców i zbrodnie sowietów. Zarówno w zakresie liczb, jak i drastyczności metod - i powszechności najbardziej bestialskich czynów po niemieckiej i sowieckiej stronie okupacji. Dopiero potrafiąc zestawić zbrodnie na ludności cywilnej, porównać dalekosiężne cele okupantów (eksterminacja czy sowietyzacja) można ocenić, jakim zagrożeniem dla istnienia nie Polski, ale w ogóle biologicznego przetrwania Narodu Polskiego każda z tych agresji była. Ja nie chcę rozstrzygać tego. Pokazuję tylko nagminne błędy w 'sowietocentrycznym' postrzeganiu historii Polski.

Teksty powiązane:
]]>Zdradzeni 17 września – jak “Ruskie” mordowały “miliony” Polaków]]>
]]>Abbeville’1939 a wojna obronna II RP – zdrada, czy realizm?]]>img title=´

Brak głosów

Komentarze

"...Nie można zbrodni wojennej kwalifikować jako zbrodni ludobójstwa..." - i wszystko jasne.

Oczywiście, że mord w Katyniu jest ludobójstwem. I mądrzejsze głowy niż p.e. o tym wiedzą i są w stanie to udowodnić.

A zestawienie zbrodni Niemiec i Kraju Rad czemu ma służyć, jakiś konkurs ogłosili ?, czy może czas Stalina przywrócić na pomniki, bo nie taki zły był.
"Werbalizowanie nienawiści" - cóż to za figura ?
Do zbrodniarzy i narodów z piętnem zbrodni, a i cechami zbrodniarza należy mieć jednoznaczny stosunek.
Poprawność polityczna to lewacki wymysł, a nienawiść jest bardzo istotnym i nieodłącznym elementem ludzkiej natury.
Kto twierdzi inaczej wykazuje swoje intencje.
Kogo wy chcecie i czego uczyć.
Sowietyzacja, a eksterminacja, wolne żarty. Formą eksterminacji i wynarodowienia jest i germanizacja i sowietyzacja.

Czas najwyższy, by nasz domorosły historyk udał się na cykl wykładów do Rosji i wyłuszczył straszną prawdę o Polakach.

Nie widzisz, jak się kompromitujesz prymitywnymi metodami manipulacji i kreatywną analizą.

Może do MEN-u złóż swoje C.V., a zapewne i Pan Bronek poprze kandydaturę. Polacy domagają się prawdy, a p.e. ją nam wyłoży.

Czemuż to w "realu" nie mamy okazji zapoznać się z dorobkiem naukowym p.e. ?

Wasze wpisy, to nie głos w dyskusji, to zwyczajna bolszewicka robota.

jwp

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#290646

gość z drogi

a dla Autora podpisującego się...przepraszam ale zapomniałam nika

wszak moher ze mnie niepoprawny stawiam jedynke...

i bez komentarza,bo nie warto jak i również bez pozdrowień....

gość z drogi

#290651

[quote=jwp]"...Nie można zbrodni wojennej kwalifikować jako zbrodni ludobójstwa..." - i wszystko jasne.

Oczywiście, że mord w Katyniu jest ludobójstwem. I mądrzejsze głowy niż p.e. o tym wiedzą i są w stanie to udowodnić.[/quote]Z punktu widzenia obowiązującego prawa międzynarodowego nie jest. Prawo międzynarodowe (Konwencja w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa z 1948 r.) zostało specjalnie tak skonstruowane, żeby masowych mordów politycznych/klasowych nie dało się kwalifikować jako ludobójstwa (oczywiście maczał w tym palce Stalin). Szczegółowo o kwestii traktuje artykuł ]]>Katyń: zbrodnia wojenna czy ludobójstwo?]]>

[quote=jwp]A zestawienie zbrodni Niemiec i Kraju Rad czemu ma służyć, jakiś konkurs ogłosili ?, czy może czas Stalina przywrócić na pomniki, bo nie taki zły był.[/quote]Przywróceniu proporcji tam, gdzie są celowo zacierane.

[quote=jwp]Sowietyzacja, a eksterminacja, wolne żarty. Formą eksterminacji i wynarodowienia jest i germanizacja i sowietyzacja.[/quote]III Rzesza nie przyjechała germanizować, tylko wymordować i wysiedlić (Zamojszczyzna np. nie ma odpowiednika po sowieckiej stronie okupacji), a oczyszczone etnicznie tereny - zasiedlić własnymi osadnikami- czyli przejąć ziemie etnicznie polskie. ZSRR przyjechał inkorporować ziemie wraz z ludźmi (w 1939 planowano polską SSR, a nie wywózkę narodu polskiego za Ural i zasiedlenie terenów polskich etnicznie Rosjanami).

[quote=jwp]Nie widzisz, jak się kompromitujesz prymitywnymi metodami manipulacji i kreatywną analizą.[/quote]Nie manipuluję ani nie prowadzę "kreatywnej analizy". Po prostu piszę prawdę.

#290990

Wielce Szanowny humorysto p.e.1984, informuję niniejszym, że ostateczna kwalifikacja czynu - w tym wypadku ludobójstwa umownie zwanego katyńskim - należy do prokuratora (strony skarżącej) oraz sądu. Ergo, jaki trybunał, taka kwalifikacja.

Zapytuję niniejszym, jakie to proporcja zbrodni (niemieckich i rosyjskich) wobec narodu polskiego są zacierane? Tylko konkretnie, bez zwyczajowego kitu!

Informuję niniejszym, że obywatele II RP wywiezieni z terenów kresowych pozostawili tam majątki (ruchomości i nieruchomości) które ktoś przejął. Zapytuję więc niniejszym: Czyżby nie był to odpowiednik - na znacznie większą ilościowo skalę - działań niemieckich na Zamojszczyźnie?

Prawda w twoim wykonaniu, Wielce Szanowny humorysto p.e.1984, jest nie tyle kreatywna, co dementywna. Konkretnie chodzi mi o demencję jednaj półkuli mózgowej. Wschodniej półkuli mózgowej.

#291009

Niezbyt szanowny oszczerco , stosujący konsekwentnie przy każdej okazji hasbarskie techniki name calling, jak zwykle w kwestiach historycznych błądzisz, zapewne nie bez udziału świadomości.[quote=tł]Wielce Szanowny humorysto p.e.1984, informuję niniejszym, że ostateczna kwalifikacja czynu - w tym wypadku ludobójstwa umownie zwanego katyńskim - należy do prokuratora (strony skarżącej) oraz sądu. Ergo, jaki trybunał, taka kwalifikacja.[/quote]Zgodnie z prawem międzynarodowym Katyń nie jest zbrodnią ludobójstwa, niezależnie od sądu i prokuratora. Z przyczyn wymienionych w linkowanym artykule.

[quote=tł]Zapytuję niniejszym, jakie to proporcja zbrodni (niemieckich i rosyjskich) wobec narodu polskiego są zacierane? [/quote]Proszę przeczytać cytowane powyżej fragmenty tekstu użytkownika krzyszfofjaw, to się wyjaśni.
[quote=tł]Tylko konkretnie, bez zwyczajowego kitu![/quote]Od kitu to jest na tym forum tł i jego drużyna trzymająca linię z najwyższą pogardą dla faktów.

[quote=tł]Informuję niniejszym, że obywatele II RP wywiezieni z terenów kresowych pozostawili tam majątki (ruchomości i nieruchomości) które ktoś przejął. Zapytuję więc niniejszym: Czyżby nie był to odpowiednik - na znacznie większą ilościowo skalę - działań niemieckich na Zamojszczyźnie?[/quote]Po pierwsze szanowny tł raczył nie skojarzyć iż przesiedlenia ludności polskiej na Ziemie Odzyskane odbywały się na mocy międzynarodowych traktatów i w nieco innych okolicznościach niż opuszczanie Zamojszczyzny (hasło "dzieci Zamojszczyzny" mówi coś tł?) - jeśli ludność polska w trakcie tych przesiedleń była poddana krwawemu terrorowi to temu band UPA, a nie - Armii Czerwonej (Istriebitielnyje Bataljony mówią coś tł?). Nie trzeba dodawać, że przemocą wobec ludności Zamojszczyzny zajmowały się siły policyjne i zbrojne III Rzeszy.

[quote=tł]Prawda w twoim wykonaniu, Wielce Szanowny humorysto p.e.1984, jest nie tyle kreatywna, co dementywna. Konkretnie chodzi mi o demencję jednaj półkuli mózgowej. Wschodniej półkuli mózgowej.[/quote]Prawda w moim wykonaniu jest historyczna, udokumentowana i weryfikowalna.

#291031

No to, dupku zbydlęcony, pokazałeś rzeczowość swojej polemiki :-))).

PS. Nie mówię o przesiedleniach na Ziemie Odzyskane, idioto. Mówię o "przesiedleniach" na Syberię, do Kazachstanu, etc.

#291033

Odpowiadam tylko by zablokować możliwość edycji. Nie chcę by administracja usuwała tą wypowiedź, bo zgłaszam ją by wystosowała stosowne pouczenie, a nie ukryła mentalność .

#291469

Ty dupku, chcesz zablokować możliwość edycji po upływie4 doby... :-))). Won, bydlaku, specjalizujący się w reedycji własnych bzdur!!!

#291470

Odpowiadam tylko by zablokować możliwość edycji

#291477

Wyjątkowo bezczelne bydlę :-)))

PS. Odpowiadam tylko by zablokować możliwość edycji :-)))

#291479

#291480

#291481

Co to za rocznik ?
Późna Łubianka, czy wczesna PUTA.
Jak widać już kleju brakuje dla popsutych kłów.
Nie ma z kim polemizować, gdy mizeria okrutna czai się za "past and copy".
Hasbarska ? czyli wasza.
A gdzież znalazłeś moje błądzenie, na wykładach na WUML-u cię nauczyli tej metody, iście retorycznej.
Zgodnie z prawem międzynarodowym Stalin zaświecił słońcem nad obszarem kułackiego ucisku.
Myślisz biedaczku, że jak obsobaczysz "drużynę TL-a", to zapunktujesz w Centrali.
Niestety nie, takie miernoty odpadają w przedbiegach.
Prawda w waszym wykonaniu jest znaną nam gazetą codzienną.

Tam są drzwi. A jak chamie kultury nie znasz, to pozostaje stiralnaja maszina.

Zbłądziłeś, czy też nie znasz granic obłędu ?

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#291108

Niezbyt szanowny oszczerco , stosujący konsekwentnie przy każdej okazji hasbarskie techniki name calling, jak zwykle w kwestiach historycznych błądzisz, zapewne nie bez udziału świadomości.[quote=tł]Wielce Szanowny humorysto p.e.1984, informuję niniejszym, że ostateczna kwalifikacja czynu - w tym wypadku ludobójstwa umownie zwanego katyńskim - należy do prokuratora (strony skarżącej) oraz sądu. Ergo, jaki trybunał, taka kwalifikacja.[/quote]Zgodnie z prawem międzynarodowym Katyń nie jest zbrodnią ludobójstwa, niezależnie od sądu i prokuratora. Z przyczyn wymienionych w linkowanym artykule.

[quote=tł]Zapytuję niniejszym, jakie to proporcja zbrodni (niemieckich i rosyjskich) wobec narodu polskiego są zacierane? [/quote]Proszę przeczytać cytowane powyżej fragmenty tekstu użytkownika krzyszfofjaw, to się wyjaśni.
[quote=tł]Tylko konkretnie, bez zwyczajowego kitu![/quote]Od kitu to jest na tym forum tł i jego drużyna trzymająca linię z najwyższą pogardą dla faktów.

[quote=tł]Informuję niniejszym, że obywatele II RP wywiezieni z terenów kresowych pozostawili tam majątki (ruchomości i nieruchomości) które ktoś przejął. Zapytuję więc niniejszym: Czyżby nie był to odpowiednik - na znacznie większą ilościowo skalę - działań niemieckich na Zamojszczyźnie?[/quote]Po pierwsze szanowny tł raczył nie skojarzyć iż przesiedlenia ludności polskiej na Ziemie Odzyskane odbywały się na mocy międzynarodowych traktatów i w nieco innych okolicznościach niż opuszczanie Zamojszczyzny (hasło "dzieci Zamojszczyzny" mówi coś tł?) - jeśli ludność polska w trakcie tych przesiedleń była poddana krwawemu terrorowi to temu band UPA, a nie - Armii Czerwonej (Istriebitielnyje Bataljony mówią coś tł?). Nie trzeba dodawać, że przemocą wobec ludności zamojszczyzny zajmowały się siły policyjne i zbrojne III Rzeszy.

[quote=tł]Prawda w twoim wykonaniu, Wielce Szanowny humorysto p.e.1984, jest nie tyle kreatywna, co dementywna. Konkretnie chodzi mi o demencję jednaj półkuli mózgowej. Wschodniej półkuli mózgowej.[/quote]Prawda w moim wykonaniu jest historyczna, udokumentowana i weryfikowalna.

#291035

Ile razy jeszcze to samo przekleisz, żałosny akwizytorze kitu ? :-)))

#291038

Pomysł, że celowo zdublowałem wypowiedź jest kuriozalny. Ponadto by być żałosnym akwizytorem kitu trzeba być najpierw w ogóle akwizytorem, potem - na dodatek - kitu. Niestety już pierwszy element koncepcji piętrowej inwektywy szanownego tł jest chybiony, co wykoleja dość żałośnie całą resztę.

#291493

#291494

A kto to taki Patrycja Grzebyk?

To teraz p. Grzebyk będzie decydować o tym czy Rosjanie są ludobójcami czy też nie? Patrycja Grzebyk tytuł doktora nauk humanistycznych uzyskała w 2010 r. Promotorem jej pracy doktorskiej był prof. Roman Kuźniar. Dziwnie zbieżna jest wykładnia Konwencji z 1948 r. dokonana przez p. Patrycję ze stanowiskiem jej promotora, który stwierdził, że Katyń to nie ludobójstwo.                                   http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/349790,Roman-Kuzniar-wedlug-prawa-Katyn-to-nie-ludobojstwo

Przypomnę tylko, że właśnie z definicji zbrodni ludobójstwa z Konwencji w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa uznano Zbrodnię w Srebrenicy jako ludobójstwo.

Artykuł II „Konwencji w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa” z 1948 r.

„W rozumieniu Konwencji niniejszej ludobójstwem jest którykolwiek z następujących czynów, dokonany w zamiarze zniszczenia w całości lub części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych, jako takich:

a) zabójstwo członków grupy,

b) spowodowanie poważnego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia psychicznego członków grupy,

c) rozmyślne stworzenie dla członków grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie ich całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego,

d) stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy,

e) przymusowe przekazywanie dzieci członków grupy do innej grupy.”

#291088

Trzeba być daleko od upatrywania w jednym z sukinsynów jakiegoś przyjaciela.

Obaj chcieli przerobić nas na swoją modłę. Sowieci na sowietów a Niemcy w najlepszym wypadku na niewolników rasy panów ze wskazaniem na wymarcie.

Artykuł ciekawy przypominający o proporcjach , które są zacierane z korzyścią dla Niemców.

Tym bardziej ,że naziści to jak powszechnie wiadomo Polacy

daję 10 za  to,że tekst zmusza do zastanowienia.

Kazek

Kazek

#291029

Popatrzywszy na punktacje zastanawiałam się, kto mógł dać dziesiątkę. A to Kazek. Bo musiał trochę pomyśleć.
Cięzka praca to myślenie.

#291040

umiesz myśleć

Kazek

Kazek

#291044

No no no, za takie odkrycie nic ino Nobel.
Brawo, Kazek, robisz postępy!
Czytaj więcej wpisów i komentarzy p.e., a bądą jeszcze z ciebie ludzie.
Głowa do góry!

#291046

Pomyliłaś hasła :-)))! Nie: "Kazek i wszystko jasne", tylko: "Osram i wszystko jasne"! :-))). Ewentualnie: "Cukier krzepi, Kazek lepiej!" :-)))

#291045

To wypelnienie polecenia. Oni zawsze w parze wystepuja jak para gniadych, ze to niby takie poparcie innych blogerow. Ilu was? Raz?

#291047

takie pieprzenie oszołomów.

Kazek

Kazek

#291053

Puknij się w łeb! Oszołomiony łeb! Albo lepiej, napisz coś jeszcze, będzie zabawniej :-)))!

#291054

Pozdrawiam

Kazek

Kazek

#291057

No cóż, podejrzewałem że jesteś onanistą :-)))!

Pozdrawiam

#291059

Nieopatrznie zaczęłam właśnie jeść kolację siedząc przed komputerem - a tu nagle Twój komentarz ;-)

#291064

Bardzo przepraszam :-(((

#291065

Nic się wielkiego nie stało, parsknęłam dosć delikatnie ;-)

#291068

Uspokoiłaś mnie ;-). Ale na wszelki wypadek opuszczę już te gościnne progi :-)))

#291071

hmmmmm ...........tak mama uczyła?

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#292127

Ty za to wnosisz. Głębię, przenikliwość i porażającą wiedzę.

Wbij to sobie w coś, co nazywasz swoją głową - z głąbami nikt dyskutować merytorycznie nie zamierza, bo nie ma z kim, ciołku.

#291063

To wypelnienie polecenia. Oni zawsze w parze wystepuja jak para gniadych, ze to niby takie poparcie innych blogerow. Ilu was? Raz?

Swego czasu opisał to Andrzej Waligórski:)

Raz chory niedźwiedź pierdział, budząc miłosierdzie
A suseł mu oklaski bił po każdym pierdzie.
Czy ten suseł zwariował? - spytał dzięcioł śledzia.
Nie - śledź odparł - to rzecznik prasowy niedźwiedzia.

#291069

Piekne! Dziekuje! W pelni oddaje sens komentarzy

#291076

kto tu w ogóle wie, co to "Dolina Śmierci" pod Bydgoszczą

Ja wiem. Zrobiłam o niej film dokumentalny. Podobnie jak (jeśli mówimy tylko o województwie kujawsko-pomorskim) o Rudzkim Moście w Tucholi, obozie w Koronowie, o Łopatkach, Sadkach, Potulicach, Szubinie, Kowalewie czy o "Szamlcówce" i "Barbarce" w Toruniu.

I co z tego? Nadal uważam twoje teksty za durne, a ciebie za prowokatora.

#291058

Sądząc po Pani wpisach i komentarzach pozostaje jedynie współczuć widzom.

#291468

Współczucia nikt panu nie będzie zabraniać. Zawsze to jakiś, co prawda tylko pojedynczy, ale jednak ludzki odruch w pańskim wydaniu. Nawet jeśli zgoła zbyteczny, bo kompletnie nieuzasadniony.

Mam nadzieję, że ma pan przynajmniej świadomość, że przemawia przez pana wyłącznie dosyć prymitywna złośliwość. A jeśli nawet nie ma pan tej świadomości, to właściwie przecież też bez większego znaczenia.

#291471

Przemawia przeze mnie wyłącznie znajomość Pani twórczości na niepoprawni.pl, niestety nie uzupełniona znajomością Pani dokonań audiowizualnych. Jeśli przy ich wytwarzaniu stosuje Pani ten sam aparat analityczny i tą samą miarę obiektywizmu, które tu oglądałem w prozie szanownej - nie sądzę, bym wiele stracił - zastrzegam sobie jednak prawo błądzenia - i Pani film dokumentalny może odbiegać jakością intelektualną zarówno od Pani komentarzy jak i od Pani tekstów, które widziałem.

#291475

Bardzo ładnie pan to ujął :)
Rozumiem, że "wytwarzanie dokonań audiowizualnych" miało zabrzmieć szczególnie mądrze :)
Niestety, przemawia przez pana zupełnie coś innego.
Nie sądzę też, by miał pan wystarczające podstawy do rzetelnej oceny poziomu intelektualnego moich tekstów i komentarzy. Ale oczywiście ma pan do tego prawo.
Proszę sobie pooceniać.

Proszę wybaczyć, ale osiągnął pan właśnie poziom pustosłowia, którego nie akceptuję i ciągnąć tak idiotycznej przepychanki nie zamierzam.

Dobrej nocy życzę.

#291484

[quote="ellenai"]Nie sądzę też, by miał pan wystarczające podstawy do rzetelnej oceny poziomu intelektualnego moich tekstów i komentarzy.[/quote]Co skłania szanowną Panią do przypuszczania, że sama posiada wystarczające podstawy do rzetelnego oceniania moich tekstów i komentarzy? Iluzja własnych kompetencji czy iluzja własnej "wyższości moralnej", której daje Pani wyraz w taki sposób, jak choćby w tej wypowiedzi?

#291489

Widzę, że nadal coś pana gryzie. Wyjaśnię więc po raz ostatni spokojnie. O poziom moich wspomnianych filmów dokumentalnych nie musi się pan martwić. Te akurat wymienione, były realizowane w partnerstwie z IPN, Radą Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa, Ośrodkiem KARTA i dwoma uniwersytetami - w Toruniu i w Bydgoszczy. Iluzja własnych kompetencji opiera się u mnie na tym, że ośrodki te chciały jednak ze mną współpracować, począwszy od akceptacji scenariuszy mojego autorstwa, a na ich realizacji skończywszy.
Jeśli można, to poproszę o wzajemne przedstawienie przy jakiejś okazji powodów pana iluzji na temat pańskich kompetencji. Nie musi się pan spieszyć. Przeczytam też przy okazji.

To pierwsza kwestia.
A druga - proszę się tak nie nabzdyczać. Zwracam uwagę, iż nie jest to instytut naukowy, ale portal przeznaczony dla osób o różnych kompetencjach. Tutaj zamieszcza się nie rozprawy naukowe, ale publicystykę, własne opinie, a nawet luźne impresje. Jeśli ktoś zamierza tu realizować swoje niespełnione ambicje naukowe, to raczej się pomylił.

Znam swoje możliwości i swoje kompetencje. Miałam wystarczająco dużo czasu i możliwości, by je sprawdzić.
Nie przeceniam ich, ale i nie mam powodu nie doceniać.

A teraz powtórzę to, co pan najlepiej zapamiętał: won!

#291498

Popatrz raczej na "jakość intelektualną" SWOICH wpisów i komentarzy. To dopiero są "wyżyny". Istne Himalaje intelektu. Załosne.

Miotasz się z braku argumentów i uciekasz się do obrażania osoby, której do pięt nie dorastasz.

#291485

Jeśli się proxenii coś nie podoba w jakości merytorycznej moich wpisów - niech wytknie konkrety. Bo problemy polegają tu (w praktycznie wszystkich dyskusjach) na tym, że jedna strona usiłuje opluwać teksty nie siląc się na żadne uzasadnienia, a siłę argumentacji wzmacnia wyłącznie poprzez stadne wystąpienia (metoda "bandwagon" z linkowanego powyżej zestawu technik psychomanipulacji stosowanych przez hasbarę).

#291492

Mamy tu kilka kategorii sprzeciwu:
1. Zwolennicy Stalina, wbrew pozorom liczni np. w telewizji. Pakt ze Stalinem umożliwiłby rozszerzenie okupacji sowieckiej na cały kraj, a nie tylko na Kresy. Dziadkowie by mogli robić karierę w UB już w 1939 nie musieliby czekać do 1945. Poza tym mordy na księżach, palenie kościołów, wywózki na Sybir może nieestetyczne ale co do zasady słuszne.
2. Przemysł holocaustu. Roszczenia 65 miliardów $$ i związania z nimi kampania szkalowania Polaków. Są to w większości rasiści uważający Polaków za element mniej wartościowy.
3. Jakiś dziwny obóz "honoru" , albo pięknoduchy albo się kamuflują.
4. Grupa kalkulująca, że jednak opłacało się bardziej z zachodem.

Jak już pisałem na plus Zychowicza należy krzewienie sposobu myślenia, że Polacy nie są elementem rasowo gorszym i mają prawo do własnych interesów i sie sobą powinni przejmować przede wszystkim.

#291818

Co do takich terminów jak "ludobójstwo" "zbrodnia przeciw ludzkości": miejscowe trole powinny pojąc szerokie znaczenie zwrotu "w rozumieniu ustawy". Ustawa ma swoje rozumienie i jest ono inne niż powszechne rozumienie. My tu stosujemy ustawowe, czyli mówiąc bez metafor prawne znaczenie. Przecież zjawisko jest powszechnie zauważalne, co za nieuctwo.

#292113