PrzeTRWAMy, czyli Alleluja i do przodu!.

Obrazek użytkownika roni
Kraj

Telewizja Ojca Rydzyka w normalnym kraju z pewnością spełniałaby wyłącznie swoją stricte religijną misje. Jednak wobec sączącej się od lat propagandy wiodących mediów, kontrując niejako kłamstwa i przemilczenia spraw istotnych, toruńska telewizja wzięła na siebie role jedynego opozycyjnego przekaźnika wobec medialnego układu. Stąd próba zredukowania jej siły rażenia i brak zgody na przyznanie miejsca na cyfrowym multipleksie.
Zostałem wychowany na Gazecie Polskiej i Tysolu. Mediów Ojca Dyrektora broniłem zawsze, niejako idąc pod prąd powszechnej nagonce. Były jednak sytuacje kiedy stanowczo nie rozumiałem jego posunięć. Sprawa obrony TW Greya czyli biskupa Stanisława Wielgusa budziła mój wielki sprzeciw. Jednak po 10 kwietnia śmiało można powiedzieć, że odkupił swoje winy i zdał wspaniale egzamin z patriotyzmu. Zresztą jako jeden z niewielu.
Wychodzę z założenia, że znajdujemy sie w takim momencie polskiej historii, iż tylko wspólne działania ludzi, którym zależy na prawdziwie wolnej Polsce dadzą rezultaty. Ta władza rozumie tylko argument siły i pęka wobec mocnego przeciwnika. Ponad milion podpisów do prezesa Dworaka, manifestacje amerykańskiej i kanadyjskiej Polonii pod ambasadami i konsulatami w Ameryce Północnej, uchwały samorządów, solidarność klubów Gazety Polskiej, wreszcie transparenty poparcia dla TV Trwam na demonstracjach przeciw ACTA to dobra odpowiedź na potrzebę wspólnego działania. Czy da rezultaty?. Myślę, że tak. Mimo wszystko w Polsce więcej jest patriotów niż zaprzańców. Sprawy muszą zacząć podążać w dobrym kierunku, gorzej być już nie może. Czasy kiedy młodzi, wykształceni z wielkich miast łykali propagandową papke TVN-u o strasznym Rydzyku i jego wyznawcach odchodzą do lamusa. Demokracja w Polsce poszła na tyle w kierunku standardów Łukaszenki, że sprzeciw wobec prób zamachu na resztki wolnego słowa jednoczą, a przynajmniej nie przeszkadzają wspónie protestować przeciw ACTA i dyskryminacji TV Trwam. Ludzie mają dość fasadowej demokracji budowanej od ponad 20 lat, miarka się przebrała.

Brak głosów

Komentarze

Przede wszystkim telewizja "TRWAM " jest jedyną polską anteną. TYLKO TU jest propagowana i pokazywana polska kultura, polskie tradycje, TYLKO TU osoby prowadzące programy i wywiady są PRAWDZIWYMI dziennikarzami, TYLKO TU mówią wszyscy pięknym polskim literackim językiem. TYLKO TU codziennie można usłyszeć piękne wykonanie HYMNU polskiego.

Pozdrawiam.

 

10pkt.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226867

Racja, Polski Punkt Widzenia i Rozmowy Niedokończone to bardzo ciekawe programy. No i Mazurek Dąbrowskiego, faktycznie rzecz bezcenna.

Vote up!
0
Vote down!
0

roni

#226875

Nie tylko te przez Ciebie wymienione, bo jeszcze Aktualności Dnia, o 13.15, po Wiadomościach. Trwają ponad godzinę - bardzo ciekawe. Będąc poza domem słucham przez odtwarzacz mp3. A jeśli juz całkiem nie mogę - odsłuchuję wieczorem ze strony Radia Maryja.

Tak jak napisała Limba - tam jest normalność, spokój, życzliwość, kultura, zero pajacowania. Dodam jeszcze - z okazji różnych świat bardzo ciekawe audycje etnograficzne przybliżające i objaśniające polskie tradycje, zwyczaje.

O ewangelizacji i krzewieniu głębokiej i zarazem mądrej wiary nie wspomnę, bo to oczywiste. No i krzewienie czegoś, czego władza już całkiem nie może wybaczyć - patriotyzmu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226894

A PZPR-owska działaczka pani Katarasińska-Sledzińska, czy jak jej tam, dala dzisiaj popis na komisji, ładna chamówa z niej.Zresztą Dworak u Pospeszalskiego też nie lpeszy.

Vote up!
0
Vote down!
0

roni

#226895

Nie bardzo wiem po co pani Jankowska i pan Chojecki w tym programie. Rozwadniali licząc na ochłap z układu ? Straciłem cały szacunek dla Jankowskiej i ten Chojecki małpujący Szechtera nieznośny. Chyba na you tube dobrze wywodzi rodowód przewodniczącego KRRiT G. Braun.Jak to mówią kibice o koalicji PO-PSL-SLD- Przygłupa

Dworaki rulez

Vote up!
0
Vote down!
0
#226899

Też mnie wkurzali. Chojecki najpierw truł trzy po trzy, tokował jak głuszec, tylko zabierał czas, żeby wreszcie wypowiedzieć się dosc zdradziecko. Cóż to za Stowarzyszenie Wolnego Słowa, które on reprezentuje? To jakieś kpiny. Jakiś czas temu był u Pospieszalskiego ktoś inny z tego Stowarzyszenia, chyba nawet szef, i też zachował się dość haniebnie.

Masz rację co do Jankowskiej - takie gadanie, co jej sie nie podoba w RM. Nikt jej o to nie pyta, co jej się podoba, tutaj chodziło o nieprawidłowosci przy podejmowaniu decyzji. A nawet jeśli się cos nie podoba, to niech się zastanowi nad innymi stacjami radiowymi - zetkami, tokefemami itd., które łżą (i lżą). Te się podobają? Radio Maryja i Trwam nie kłamią i to jest najważniejsze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226906

Tak, tych dwoje to kwintesencja arogancji, buty i chamstwa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#226904

...a juz Dworak dał czadu jak wczoraj oświadczył, że TRWAM ogląda 6 tysięcy telewidzów dziennie!!!!!!!!!!!!!!!!kłamie jak jego kumpel Bul-Komoruski.

Vote up!
0
Vote down!
0

roni

#226905

Kiedyś nienawidziłem TV TRWAM (nawet jej nazwę zmieniałem na "KŁAM"), Radia Maryja i Gazety Polskiej.
Jednak trzy czynniki sprawiły, że dziś tych mediów zdecydowanie bronię.
1. Po "odpolitycznieniu" mediów przez ekipę PO (co miało miejsce natychmiast po Smoleńsku) są to prawie jedyne media, w których można usłyszeć, przeczytać i zobaczyć inny punkt widzenia, niż "jedynie słuszny" (napisałem "prawie", bo jest jeszcze "Uważam Rze", którego jestem fanem). Media te dały schronienie i możliwość publikacji cenionym przeze mnie publicystom takim jak Jan Pietrzak, Marcin Wolski i wielu, wielu innych.
2. Środowisko "lemingów" i tak wrzuca wszystkich przeciwników reżimu Tuska do jednego worka, wskutek czego wielokrotnie zostałem nazwany "moherem" w czasie kiedy jeszcze szczerze nienawidziłem o. Rydzyka i jego mediów. Więc zgodnie z matematyczną zasadą "minus i minus daje plus" założyłem, że przeciwnicy moich przeciwników są moimi sojusznikami - nawet jeśli nie we wszystkim się z nimi zgadzam.
3. Atak na media jest tak gwałtowny, tak bezpodstawny i tak mocno uderzający w zasady pluralizmu poglądów i wolności słowa, że nawet gdybym się zupełnie z tymi mediami nie zgadzał, to choćby w imię obrony tych dwóch zasad bym ich bronił.
Moim zdaniem głównym celem ataku nie jest wyeliminowanie tv TRWAM z przestrzeni medialnej (na to chwilowo nie mają szans - wszystkich satelitów nie ocenzurują), tylko dalsze upokarzanie, psucie nerwów i izolacja odbiorców tejże telewizji, a w rezultacie zepchnięcie ich na margines do oblężonej twierdzy - "moherowego getta", w którym znów ma wybuchnąć łatwe do ośmieszenia w mediach "powstanie" (takie jak protesty "obrońców krzyża").

Dyszka za dobry artykuł!

Vote up!
0
Vote down!
0
#227116

Komuna bała się wartości i Kościoła (przykład: http://77400.pl/index.php/mapa-strony1/81-kosciol/1970-kaplani-krajny-general-bernard-witucki) Współcześni komunopodobni również. Media mają się wg nich pięknie różnić, czyli tak jak Lis różni sie od Olejnik, a Olejnik od Kraśko, pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

zlotowianin

#227305