Jak przekonać młodzież do patriotyzmu?

Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Idee

Duża część tych, którzy skaczą teraz przeciwko ACTA, niedawno skakało przeciwko krzyżowi na Krakowskim Przedmieściu. Jak w tych ludziach zaszczepić patriotyzm, zastanawia się prof. Andrzej Nowak.

Brak głosów

Komentarze

 - mam foto opublikowane tu na portalu z przed około roku z Krakowskiego Przedmieścia  z Warszawy - zdjęcie twarzy z tłowiem w niebieskiej koszulce (jakaś osoba pytała czy ktoś zna tego człowieka) otusz po analizie jestem przekonany w 99% że to jest ten sam policjant którego znamy z bandyckiego napadu kopania w twarz przechodnia podczas ostatniego Marszu Niepodległości. Jak widać pijackie łobuzy z przed Pałacu Prezydenckiego i plucie na ludzi i krzyż to najprawdopodobniej policyjni prowokatorzy - mają takie same metody jak za czasów zomo.

***** tvn.
Bez wyjaśnienia afery SKOK Wołomin zapomnijcie o wolnej i sprawiedliwej Polsce. Bez względu na okoliczności Rząd nie może działać z zemsty ani kryć aferałów. Upadek Polski bliski.

#226338

Oprócz prowodyrów i prowokatorów, przyszło tam sporo ludzi pociągniętych przez nich. Poza tym myślę, że nie trzeba traktować słów pana profesora dosłownie. Faktem jest, że sporo ludzi, którzy w kwietniu 2010 byli przeciwko pochówkowi Prezydenta na Wawelu i wyrażali to, ludzi którzy złościli się i wyśmiewali z krzyża na Krakowskim Przedmieściu, teraz protestuje przeciwko ACTA. Oczywiście przeciwko ACTA protestują też ludzie, którzy płakali na pogrzebie Prezydenta i składali mu hołd pod tym samym krzyżem. Pan profesor o tym mówi, ale tych nie musimy przekonywać do patriotyzmu. Chodzi o to jak dotrzeć do tych pierwszych.

Pozdrawiam
Cezary Kłosowicz

#226371

Moja odpowiedź: ZDROWYM ROZSĄDKIEM.

Brakuje mi w debacie publicznej opisu realnych alternatyw dla pseudoreform Tuska. Konkretnie - jak sprawę emerytur, stadionu narodowego, czy bałaganu w kwestii recept rozwiązałby rząd patriotyczny.
Młodzi ludzie mają w sobie nutę idealizmu i są wyczuleni na fałsz. Potrzeba też świadków, którzy żyją tym, o czym mówią, którzy są MYŚLĄCYMI PATRIOTAMI i mają swoje ugruntowane, zdroworozsądkowe opinie. Istotne jest też to, by potrafili publicznie mówić o nich wprost i nazywając po imieniu bez gniewu, a z poczuciem godności. W ten sposób tłumacząc młodym świat można ich pozyskać. Popatrzmy na Węgry - tam młode pokolenie nie jest straconym dla zdrowego, nie kolorowego, rozmytego, patriotyzmu.

#229533

Dotrzeć za pomocą wyrzucenia telewizora, odbudowania popołudniowej "herbatki" z domowymi ciasteczkami, i rozmową, rozmową, rozmową. Ile to razy mówimy o kimś z rodziny, kto umarł: - a o tyle rzeczy chciałbym go zapytać....

W rozmowie uważnie słuchać tego, co mówią młodzi - oni też maja swoją opowieść. Pomocna jest książka poradnik "jak mówić do dzieci, żeby nas słuchały" - "jak słuchać, żeby mówiły" - przydaje się uniwersalnie.

Umiejętność słuchania - pierwszym warunkiem. Mnie na kilkanaście lat zniechęciła do słuchania Radia Maryja jedna zdewociała ciotka. Apostołowała bez litości. Nigdy nie słuchała tego, co się do niej mówi, choć intencję miała szlachetną.

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#264770

Grać na nutach nie brzdękolić.
Przywołana "zdewociała ciotka" tyż potrzebna.
Najgorsze jest gdy - zdewociali chcą być ponad wszystkich i wszystko.
Klucz do serc i rozumów - spokojna argumentacja.
No, na to trzeba troszkę wiadomości i zdolności.

Nauczysz grać w szachy dając mata w 3 ruchach?

Z obrzydzeniem patrze na wykrystalizowane kołtuny.
"Tym pisiorom nic się nie podoba" vs. "Lemingi łykną wszystko".

#264778

gość z drogi

brakowało mi GO od dawna...jak rozmawiać,jak przekonywać Młodych,bo my jesteśmy juz przekonani,nas nie wezma na lep bicia piany ,pustych słów ładnie opakowanych czy 

haseł typu by

żyło sie nam lekko łatwo i przyjemnie...i jeszcze Romantycznie i Lirycznie

a bieda, aż piszczy ,rozumy też jak by spały...

Szanowny Autorze,jeszcze RAZ serdeczne podziękowania

TEMAT moim zdaniem najważniejszy,,,bo widziałam te Młode Twarze w Naszych pochodach "POD PRĄD"i te rozumne i poważne ICH spojrzenia...

10 !

serd pozdrawiam 

więcej takich tekstów,więcej takich rozmów...

gość z drogi

#264782

aktualne :) idź Pod Prąd, 15 lutego, 2012 - 19:03

Czy alternatywa 4 w postaci palikociej muzyki nie jest ciekawsza.

Zauważmy z jaką swadą przechodzą do "krytyki" układowej.

#264784

Oni też zaglądają w sondaże - a tam, w grupie młodych wyborców PO leży. Nie jest źle z młodymi! Nie wykrystalizował się u nas pewien snobizm na konserwatywny styl myślenia - i życia za razem. Tego według mnie brakuje.

#264803

pięknie dopowiedziałeś, ciotka-dewotka nie jest zła, to taka "mohairowa husaria", tylko mnie trochę umęczyła. Pozdrawiam wszystkich harcerzy markowa

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#264792

[quote=Harcerz]Grać na nutach nie brzdękolić.
[/quote]

Między innymi należy pokazywać, że prawica to nie tylko grupa starszych (niekiedy nawiedzonych) Pań z krzyżem na Krakowskim Przedmieściu (niczego nie ujmując tym zacnym Paniom). To także ludzie, którzy kochają przyrodę i lubią się bawić, jak choćby na Rajdzie Patriotycznym 23 VI 2012 r. (http://niepoprawni.pl/blog/4559/23-vi-2012-r-sobota-pis-okregu-wroclawskiego-zaprasza-na-ii-rajd-patriotyczny-w-gory-sokol).

#264795