GDZIE ZASZEDŁ KOŚCIÓŁ? [FILM]

Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Idee

Oto ksiądz Marcelo Guarnizo z archidiecezji waszyngtońskiej, który odmówił komunii sodomitce i publicznie powiedział, że „nie udzieli jej Komunii, ponieważ żyje ona z inną kobietą, co dla Kościoła stanowi grzech”, został zawieszony w czynnościach kapłańskich. Kuria przeprosiła sodomitkę za zachowanie księdza. Kto przeprosi za zachowanie Kurii?

* * *

- Ślub kościelny Donalda Tuska w 2005 r. w kampanii prezydenckiej uważał Ksiądz Arcybiskup również za populizm polityczny na potrzeby kampanii wyborczej?

- Nie. Takie decyzje budzą szacunek, a wtedy miałem nadzieję, że to był gest człowieka dojrzewającego do pewnej konsekwencji życiowej związanej z wiarą i uporządkowaniem swojego życia duchowego.

 
 
* * *

Odejście od tradycyjnej moralności, głupota i serwilizm wobec świeckiej władzy hierarchów będą coraz częściej poważnym wyzwaniem dla sumień wielu poczciwych ludzi. Czy stracą oni wiarę i zamkną się w swoim wewnętrznym świecie, czy podejmą trud dokopania się do jej fundamentów, czy odkryją, gdzie bije Źródło chrześcijaństwa? Od tego zależy nasza najbliższa przyszłość.

To mówi Pan: Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę, a od Pana odwraca swe serce. Jest on podobny do dzikiego krzaka na stepie, nie dostrzega, gdy przychodzi szczęście; wybiera miejsca spalone na pustyni, ziemię słoną i bezludną. Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją. Jest on podobny do drzewa zasadzonego nad wodą, co swe korzenie puszcza ku strumieniowi; nie obawia się, skoro przyjdzie upał, bo utrzyma zielone liście; także w roku posuchy nie doznaje niepokoju i nie przestaje wydawać owoców. Jr 17:5-8

Brak głosów

Komentarze

Witam!Łączmy się w modlitwie z tą kobietą,bo ,,nie każdy kto powie do mnie Panie, będzie wysłuchany"

Ja podczas dzisiejszej mszy będę się modlić za ks.Marcelo Guarnizo,aby naśladował Chrystusa,bo kto w ,,Niego wierzy,choćby umarł żyć będzie"

                          Pozdrawiam.

Daję 10.

 Takich wieści o prawdziwych postawach księży potrzeba Polakom więcej.

 

 

 

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#245233

 Tak masz rację potrzeba nam takich księży.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szarko

#245253

że linia frontu każdej walki czy wojny przebiega na linii
Kościół - anty-Kościół.
Jakkolwiek ów anty-Kościół się mieni.

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#245274