Rosyjski bojkot towarów i brak stosownej reakcji rządu

Obrazek użytkownika anty bolszewik
Kraj

     Dziwna cisza zapanowała zarówno w mediach jaki i w sferach rządowych, po ogłoszonym przez Putina bojkocie na mięso, a za jakiś czas na owoce i warzywa polskie.

Rząd Tuska wyraźnie podkulił ogon i zamiast w ramach wzajemności wprowadzić bojkot towarów i usług rosyjskich , powołał "Komisję- do negocjacji w sprawie zniesienia rosyjskich sankcji na polskie towary" (sic!). Normalnemu człowiekowi takie służalcze zachowanie szefa rządu w głowie się nie mieści.

Nie chcę być Kasandrą, ale coś mi mówi, że pan premier jest mocno trzymany (szantażowany?) przez rosyjskie służby specjalne, mające niezwykle kompromitujące dowody na szefa rządu, których ujawnienia śmiertelnie boi się zainteresowany.

Tylko w ten sposób można wytłumaczyć niespotykaną nigdzie w świecie bierność i brak stosownej reakcji na złośliwości i kpiny strony rosyjskiej.

W tej sytuacji uważam, że jako Polacy, dla których kredo życiowe premiera: "polskość to nienormalność" jest nie do przyjęcia, powinniśmy niezwłocznie sami wziąść losy kraju w swoje ręce.

Skoro premier udaje że "nie wie", iż Polska może w ramach reperkusji wprowadzić bojkot w handlu z Rosją, to my sami to zróbmy.

A oto wykaz naszych mozliwości:

1. wódki kojarzące się z Polską, względnie z Zachodem poprzez angielskie nazwy: "Żubrówka", "Soplica", "Absolwent" (sic!), "Bols", "Palace" i "Royal", których marki są w rękach f-my Russian Standard, największego producenta alkoholi w Rosji i właściciela Rustama Tariko.

2. stacje benzynowe "Lukoil", którego największy podatnik jest w Rosji

3. rosyjski węgiel, którego odpowiednik- lepszy jakościowo z polskim znakiem towarowym zalega w składach węglowych.

4. obuwie rosyjskich marek: "Kari", "Centro"

5. opony "Nokian" produkowane w Rosji, ale pod tą marką produkowane także w Polsce. Można się pytać o tą markę z Dębicy i Olsztyna.

6. herbata "Grenfield" firmy rosyjskiej Orimi

7. program antywirusowy: " Kaspersky Anty-Vir"

Odnośnie tego programu z punktu 7, sam byłem od 5 lat użytkownikiem tego rosyjskiego antywirusa Kasperskyego i nawet byłem do zeszłego roku zadowolony, pomimo że w tym czasie byłem zmuszony do 2 -krotnej reinstalacji systemku operacyjnego, z powodu nieuzasadnionego zapełnienia dysku twardego.

W tym roku coś mnie tknęło i po ogłoszeniu sankcji rosyjskich, zrezygnowałem z kontynuacji Kasperskyego oferowanej za 89 zł. i znalazłem tańszą o 10zł. promocję darmowej, rocznej,  pełnej wersji znakomitego antywirusa G Data 2015, oferowanego w ramach promocji z 12-miesięczną prenumeratą czasopisma e-Komputer Świat, w cenie całego pakietu za 79 zł. na ]]>http://ksplus.komputerswiat.pl/e-prenumerata-i-gdata-na-rok-79-zl-]]>

Przed zainstalowaniem G Data 2015, zeskanowałem programem Kaspersky-ego cały system i nie było żadnego komunikatu o wirusach. Następnie zainstalowałem G Data i powtórnie zeskanowałem całość jeszcze raz i co się okazało?
Po 0,5 godzinnym skanowaniu systemu zostały wykryte wirusy w tym trojan, w dwóch programach: Open Office i w Skyp, których przedtem nigdy nie zasygnalizował Kaspersky.
 
Jako że nie jestem gołosłowny, zamieszczam poniżej zdjęcie tego przypadku zdiagnozowanego przez "G Data 2015" :

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (12 głosów)

Komentarze

Się Kolega rozpisał. Po co aż takie długie wyliczanki. Należy kategorycznie i bezwarunkowo zrezygnować z rosyjskiego gazu i to od jutra, a nie jakieś tam buciki, czy oponki. Należy zdecydowanie okazać swój patriotyzm. Najlepiej zatkać ruskie gazrury jabłkami. O!

Vote up!
5
Vote down!
-5
#1435104

Ja w ramach "retorsji" kazalbym NATYCHMIAST ..... zburzyc Palac Kultury

 

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1435105

Ale sa tu tez przeciwnicy retorsji

i zarobilem negative four points

Vote up!
2
Vote down!
0
#1435107

Ode mnie masz plusa, chociaż dlaczego burzyć cokolwiek w Polsce na złość Putinowi? Ja bym to zburzył ze względów estetycznych i historycznych.

 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1435108

Pelna zgoda ale gdzie ten plus ?

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1435110

Jak to gdzie? Przecież masz

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1435111

yes,yes,yes,

moj komp to mul i reaguje z opoznieniem

Vote up!
2
Vote down!
0
#1435113

Racja! Będziemy jeść jabłka i pić jabcoki przegryzając od czasu do czasu surową wieprzowiną, będziemy marznąć, głodować i dostaniemy sraczki NA ZŁOŚĆ PUTINOWI - odmrozimy sobie na koniec tyłki... 

 Konsekwencje głupiej polityki Tuska ponosi już polski przemysł, nie widzę nic patriotycznego w popieraniu antypolskich inicjatyw.

 

Pozdrawiam

 

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1435106

Jestem skłonny twierdzić, że Pan Bóg całkiem Polakom rozum odebrał.

O ile polityka Tuska jest w istocie głupią, to jednak i głupcami okazują się Polacy, którzy popadli w jakiś totalny amok rusofobijny.

Dopiero teraz widać, jak bardzo wszyscy są podatni na manipulacje. Media prześcigają się w produkowaniu idiotyzmów i w powielaniu bredni na temat Ruskich, a medium zwane "niezależna.pl", jawi sie przy tej okazji jakimś szaleńcem ciągnącym zidiociałych czytelników w niezłe szambo.

Jest to irracjonalne zachowanie i łatwo można stwierdzić, że Polska w tej chwili jest rozgrywana i to wcale nie przez Ruskich. 

Spirala nienawiści do Rosjan została nakręcona do maximum i doprawdy nie dziwię się reakcji rosyjskiego ambasadora na upomnienie przez naszych notabli w zwiazku z ostatnia wypowiedzią Żyrinowskiego.

Kiepskim dla nas jest to, że nie istnieje już mozliwośc odkręcenia tego wszystkiego.

Jak to mówią - "słowo się rzekło, kobyłka u płotu". Myślę, że możemy mieć problem z tą kobyłką, a franca nie chce jeść jabłek na dodatek :)

Przyznam, że mnie już tylko śmiech ogarnia w tej arcy smutnej sytuacji.

 

Pozdrawiam!

 

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1435112

Rozumiem doskonale panów kpiny w stylu rosyjskim.  Macie podobne podejście do spraw Polski, jak nasz miłościwie panujący ze swoim kredo: "polskość to nienormalność...".  

Nie mam najmniejszego zamiaru być kolegą takich żałosnych kpiarzy i bezkrytycznych rusofilów.

Vote up!
3
Vote down!
-3

anty bolszewik

#1435166

Jak Ci spadną klapki z oczu, może zauważysz, że to właśnie ten facet od "polskość to nienormalność" jest winnym tego opisywanego stanu rzeczy do spółki z Wladimirem i Hussajnem amerykańskim. Być może jak spadną Ci klapki z oczu, zauważysz też, że dla Polaków nie jest najważniejszy interes ukraiński, amerykański, niemiecki, ale polski. Doprowadzanie do nędzy i niszczenie polskich rolników nie jest żadnym przejawem patriotyzmu. Przejawem patriotyzmu byłoby, gdyby twój wspaniały rząd doprowadził do sytuacji, gdyby polski przemysł zdominował ruski rynek, a nie niszczył dla Polaków tą możliwość. Również nie uważam by narażanie Polaków na wojnę z powodu ukraińskich oligarchów rodem z KGB było przejawem patriotyzmu, a co najwyżej głupotą. Odsyłam do ostatniej wypowiedzi G, Brauna:

 

https://www.youtube.com/watch?v=6dTyZOxwTAY&index=2&list=UUN2NdIpmc89jixvtf2khpcw

 

Czy Go też oskarżysz że jest ruskiem?

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1435172

Żeby nie było nieporozumień. Przykro, ale jest pan nie tylko bezkrytycznym rusofilem (sankcje rosyjskie to bezczelny szantaż, a nie obłudnie głoszone warunki fitosanitarne). Jeśli broni pan obłudnej polityki szantażowania, to jest pan niestety po tamtej złej stronie, gdzie szantaż i brak wolności słowa są na porządku dziennym, a za mówienie prawdy morduje się skrytobójczo opozycjonistów i dziennikarzy. Poza tym nadal twierdzę, że poza czubkiem swego nosa, nie widzi pan innych, podobnie jak panu podobny "Jinks".

Wpisy pańskiego  odpowiednika "Jinksa", ale nie pana, dobitnie sugerują nie tylko miłość do matki Rosji i Putina, ale też wyznawanie wspomnianej już wstydliwej zasady życiowej miłościwie panującego, cytat : " „ Jinks”-  jestem skłonny twierdzić, że Pan Bóg całkiem Polakom rozum odebrał. O ile polityka Tuska jest w istocie głupią, to jednak i głupcami okazują się Polacy, którzy popadli w jakiś totalny amok rusofobijny. Dopiero teraz widać, jak bardzo wszyscy są podatni na manipulacje. Media prześcigają się w produkowaniu idiotyzmów i w powielaniu bredni na temat Ruskich,,,”.

Poza tym chyba w  którymś z wpisów oznajmił o chęci rezygnacji z obywatelstwa polskiego. I jak tego typa nie nie nazwać bezkrytycznym rusofilem i wyznawcą wspomnianej już wstydliwej zasady.

Vote up!
2
Vote down!
-1

anty bolszewik

#1435188

 

To co sie dziwic

Ale tak na serio - jesli chodzi o mnie to nie jestem rusofilem,ani innym (filem)

tylko realista dnia dzisiejszego.

Historia to historia ale my zyjemu tu , dzis czyli teraz

Vote up!
1
Vote down!
0
#1435191

Co pan jeszcze znajdzie w pijanym widzie, z gazety rosyjskiej tzw. "Prawda"

Vote up!
1
Vote down!
-2

anty bolszewik

#1435198

Szanowny kolego - czy ja Ci w jakikolwiek sposob ublizam/lem

Vote up!
1
Vote down!
0
#1435200

Tylko tak przypuszczałem, gdy przeczytałem pański komentarz: " Podobno żony odchodzą od mężów alkoholików. Tylko nigdzie niestety nie powiedziano ile trzeba wypić...", co z kolei zasugerowało jakieś pana doświadczenie w tym względzie. Skoro nie, to przepraszam Pana za moją sugestię , która była jednak obraźliwa.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

anty bolszewik

#1435203

W porzadku - nie ma sprawy

Vote up!
1
Vote down!
0
#1435207

Szanowny Panie Anty Bolszewiku!

Głupotami się Pan asekuruje, bo czymże jest nazwanie odpowiedzi Rosjan na sankcje wobec Rosji szantażem? Proponuję zapoznać się z treścią swojej notki, w której proponuje Pan dokładnie to samo, co zrobili Rosjanie, przeciwdziałając restrykcjom nałożonym na swój kraj. Siebie jednak Szanowny Pan szntażystą zapewne nie nazwie i to chyba Pan w tej chwili jawi sie obłudnikiem. 

Dalej insynuuje Pan (zupełnie bezpodstawnie), że jestem obywatelem Rosji, bądź posiadam narodowośc rosyjską, czym niestety wpisuje się pan w poczet 70% Polaków, którzy nie rozumieją tekstu pisanego i stąd potem wnioski podobne do tych pańskich. 

Ja szanuję Putina za to, co robi dla własnego kraju i jestem pełen podziwu dla jego patriotyzmu, a 86% poparcia, jakim cieszy się w swoim społeczeństwie, sprawia, iż zazdroszczę Rosjanom takiego męza stanu i zapewniam Pana, ze nie jestem jakimś odosobnionym przypadkiem w tej kwestii.Tak samo cenię i podziwiam Orbana, który w sprawie Ukrainy wykazał się zdrowym rozsądkiem, nie wkładając palców pomiędzy drzwi, trzymając sie na dystans od spraw, które nie dotyczą Wegrów.

Dalej Pan pisze o skrytobójstwie w stosunku do opozycjonistów i dziennikarzy w Rosji. Spytam więc, a dlaczego nie widzi Szanowny Pan tego samego na własnym podwórku. Przykłady? Proszę bardzo:

- Prezydent RP wraz z Małżonką oraz cała delegacja z pokładu wiadomego samolotu

- Grzegorz Michniewicz

- Andrzej Lepper

- gen. Petelicki

- Stefan Zielonka

- Eugeniusz Wróbel

- gen Papała

 

To tylko nieliczne przykłady, Panie Anty Bolszewiku, na to, jak działa teoretyczne państwo polskie. 

Ile to już lat minęło od śmierci gen. Papały? I czego sie Pan dowiedział na temat jego śmierci przez ponad dekadę?

A co mi Pan powie na temat wydarzeń pod Smoleńskiem? 

Aha, to nie była brzoza, tak? Co więc to było? Posiada Pan jakieś dane na ten temat? Chętnie się dowiem, kto stoi za zamachem na polski samolot rządowy z mienioną delegacją? Aaa, nie wie Pan?

Przypomnę, że już ponad cztery lata pozwala Pan Laskom i innym debilom wciskać sobie kit z zakresu dendrologii. O, a taka pani Kopacz np., to co? Zamiast siedzieć w pierdlu za zaniedbania na terenie zbrodni, to ona awansowała na Marszałka Sejmu, a Pan co na to?

Właśnie!!! Polska nie potrafi zadbać o elementarne sprawy decydujące o bycie państwa, a chce wojować z Rosją i cywilizować banderowców. Dla mnie Drogi Panie, to jest czysty idiotyzm, a liczenie na NATO i "sojuszników", to idiotyzm połączony z komizmem.

Tak chętnie Pan przytacza tu historię, to może Pan gdzieś wyczytał, w jaki sposób potraktowali nas nasi SOJUSZNICY w 1939, a potem w Teheranie i w Jałcie?

W przypadku Hitlera, którego Pan tu wspomina, to proponuję poszukać analogii w Niemczech i u pani Merkel, a nie w Rosji.

Polska nie wykorzystała swojej szansy na zbudowanie normalnego państwa na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Nie potrafiła wykorzystać słabości Rosji za ery Jelcyna, a teraz, kiedy Putin przywrócił Rosji status mocarstwa, to Polska postanowiła iśc na wojenkę z Rosją.

Z czym? - zapytam. Z tymi kilkoma sztukami złomu z demobilu bundeswehry?

Chyba, że Pan sądzi, iż Rafalala pokona Putina.

Zapewniam, że nie da rady.

 

Reasumując, to myślę, że należy się skupić na Polsce i na próbie odzyskania statusu państwa, a na naprawianie innych i całej reszty świata, po prostu Polski nie stać.

No i jeszcze na koniec wspomnę o tęczy na Placu Zbawiciela w Warszawie.

Może więc naprawianie należy zacząć od siebie?

 

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1435231

 

Dużo chaosu i niekonsekwencji w pańskich poglądach na "szlachetną uczciwość" umiłowanych przez pana Rosjan, co jest skutkiem braku wiedzy z dziedziny historii.

Poza jedynym zarzutem jaki postawiłem panu- udowodnione cytatami z pana wpisów rusofilstwo, ani razu nie stwierdziłem, że jest pan Rosjaninem, lub posiada narodowość rosyjską. Natomiast pojęcie "rusofil" to coś zupełnie innego, można sprawdzić w Wikipedii.

Z uwagi na wspomniany chaos i niekonsekwencje, proponuję przeczytać odpowiedź na wszystkie pana wątpliwości, w moim poprzednim komentarzu zaadresowanym do: @  Jinks i Lju- nie wyciągacie Panowie wniosków z historii?!!!( anty bolszewik - 16 Sierpień, 2014 - 11:57).

Pozdrawiam: anty bolszewik

 

Vote up!
1
Vote down!
0

anty bolszewik

#1435379

Nie wyciągacie Panowie wniosków z historii, bo jej nie znacie? Zatem ku przestrodze rusofilów i germanofilów, oto ona.  Polska na bezczelne zachowania Hitlera i aneksję Czechosłowacji, rzekomo w obronie uciskanej mniejszości niemieckiej, proponowała Zachodowi uderzenie prewencyjne na Niemcy, a po odmowie zawarła z Anglią i Francją Pakty o Wzajemnej Pomocy, na wypadek zaatakowania przez hitlerowców. 

A jaka była odpowiedź- pomimo podpisania paktów i dowodów na dążenia Hitlera do II wony światowej?  Francja i Anglia po wielokrotnych prowokacjach niemieckich nacelowanych na udowodnienie, że Polska jest agresorem, stwierdziły, że nikt nie będzie umierał za Gdańsk. Historia jak widać, łącznie z kolejnymi prowokacjami rosyjskimi, dokładnie się powtarza na Ukrainie

Tyle, że tym razem mówi się tak- "nie będziemy umierać w obronie ukraińskich oligarchów i banderowców, którzy "gnębią" cywilną ludność Donbasu i nie przyjmują "pokojowych" inicjatyw Rosjan, przychodzących z "gołąbkami pokoju" z jednoczesnym poparciem dla terroru". Propozycja złości i obojętności - zbliżony cytat: " bo się posramy jedząc wieprzowinę i jabłka z odmrożoną d...ą"- zapewne z powodu braku gazu,  to powtórka z obojętności świata na akty agresji Hilera na Czechosłowację i Polskę, co stworzyło warunki do bezkarności, podobnej do bezkarności watażki Putina, a w konsekwencji do wybuchu II wojny światowej. Opinie panów, to kopia tego co przyczyniło się do rozzuchwalenia Hitlera i wybuchu wojny. Zapewne panowie, jak i my pozostali, wojny nie chcą, ale takimi reakcjami świata "co mnie to obchodzi" i gdy niczego się nie widzi poza czubkiem własnego nosa,  można doprowadzić do jej wybuchu.

 

Także warto  przypomnieć sobie, tak tak- Panie Jinks, chodzi mi o tych pana szlachetnych Rosjan, fakty z ostatnich wydarzeń, związanych z rozbiciem samolotu 10.4.2010r. i bezczelnymi kłamstwami MAK Anodiny, niszczeniem dowodów na prawdziwe przyczyny katastrofy, niewywiązywanie, a potem wycofanie się Rosjan ze złożonej obietnicy wzajemnej pomocy prawnej.

Można też z dużą dozą prawdopodobieństwa zauważyć, współpracę tajnych służb rosyjskich z polskimi. Chodzi mi o agentów WSI powiązanych z perelowską WSW, których nie zdążono do końca zweryfikować i odsunąć przez Komisję Weryfikacyjną Macierewicza, a ponadto niektórych z nich przywrócił do służby Bul-Komorowski.  Jeden z nich- główny odpowiedzialny za złe przygotowanie wizyty Prezydenta Kaczyńskiego, zaraz po katastrofie otrzymał z  rąk Bula awans na generała. 

 Z dawniejszych okresów,  to dla wiadomości pana Jinksa, przypomnę:

1.  "szlachetną" i  braterską współpracę Rosji z hitlerowcami, która po  podpisaniu paktu Ribbentrop- Mołotow w celu, jak to tłumaczono obłudnie, "ratowania" mniejszości biłoruskiej   i  ukraińskiej , która potem zaowocowała solidarnym, zbójeckim zaatakowaniem Polski.       

2. "pomoc" poprzez zbrojną interwencję na Węgrzech, Czechosłowacji i Afganistanie

3. "pomoc" w zorganizowaniu konferencji targowickiej, w celu "pokojowego" ratowania Polski przed "upadkiem" .

Vote up!
2
Vote down!
-2

anty bolszewik

#1435222

To juz nie jest smieszne

 

 

 

 

 

Additional uncaught exception thrown while handling exception.

Original

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: SELECT body, format FROM {block_custom} WHERE bid = :bid; Array ( [:bid] => 1 ) in block_block_view() (line 243 of /var/www/niepoprawni/modules/block/block.module).

Additional

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: INSERT INTO {watchdog} (uid, type, message, variables, severity, link, location, referer, hostname, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6, :db_insert_placeholder_7, :db_insert_placeholder_8, :db_insert_placeholder_9); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => 7843 [:db_insert_placeholder_1] => php [:db_insert_placeholder_2] => %type: !message in %function (line %line of %file). [:db_insert_placeholder_3] => a:6:{s:5:"%type";s:12:"PDOException";s:8:"!message";s:152:"SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: SELECT body, format FROM {block_custom} WHERE bid = :bid; Array ( [:bid] => 1 ) ";s:9:"%function";s:18:"block_block_view()";s:5:"%file";s:47:"/var/www/niepoprawni/modules/block/block.module";s:5:"%line";i:243;s:14:"severity_level";i:3;} [:db_insert_placeholder_4] => 3 [:db_insert_placeholder_5] => [:db_insert_placeholder_6] => http://niepoprawni.pl/ [:db_insert_placeholder_7] => http://niepoprawni.pl/comment/1435003 [:db_insert_placeholder_8] => 84.13.24.181 [:db_insert_placeholder_9] => 1407964147 ) in dblog_watchdog() (line 160 of /var/www/niepoprawni/modules/dblog/dblog.module).

Uncaught exception thrown in session handler.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away in _drupal_session_write() (line 209 of /var/www/niepoprawni/includes/session.inc).

 
 
 
Od kilku godzin zmagam sie z komunikatem jak wyzej
proby komentarzy czyli wpisow koncza sie komunikatem Not Fund lub takim jak powyzej
czy to hakerski atak na moja skromna osobe ?
Vote up!
2
Vote down!
0
#1435115

Na razie to tylko ja :)

Vote up!
2
Vote down!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1435116

A juz mialem temat na bloga - nie wyszlo?

Zdziwilo mnie to poniewaz jakis czas temu wyskoczyl mi na laptopie

moj wizerunek (kamerka wlaczona) z mam zaplacic 200 funtow kary

bo wchodzilem na pedofilskie strony.

profesjonalnie zrobiona strona policji brytyjskiej i co najgorsze efekt byl taki ze zablokowano mi

calkowicie laptopa.

Dopiero interwncja dobrego fachmana pozwolila go uruchomic

a ja jak glupi mialem isc z tym na policje

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1435117

http://niepoprawni.pl/przewodnik/historia-zmian

 

Vote up!
3
Vote down!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1435120

Oczywiscie - zero pretensji - pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0
#1435121

No niestety antybolszewiku mam dla Ciebie dwie wiadomości, jak to zwykle bywa jedną dobrą, drugą też złą ;-)

  1. dobra to ta - że słusznie zmieniłeś antywirusa. Od jakiegoś czasu krążą pogłoski, że Kaspersky jest nie tylko programem antywirusowym, ale czymś więcej. Niby nikt ich za rękę nie złapał, ale... wiadomo (sam Kaspersky Lab nie zaprzecza temu), że firma dość ściśle współpracuje z FSB. Ogólnie znanym faktem jest też, że kariera założyciela firmy - Eugene Kaspersky'ego, rozpoczynała się w służbach specjalnych pewnego państwa, którego stolicą jest Moskwa :-) A jeśli przypomnimy sobie, że kilka lat temu, gdy firma Kaspersky Lab stała na krawędzi bankructwa to pomocną dłoń wyciągnął do niej nie kto inny jak centralny bank Rosji...
  2. druga też zła natomiast jest taka, że bodaj w ubiegłym roku udziałowcem (prawie 17-sto procentowym) oraz członkiem rady nadzorczej spółki G DATA stała się... Natalya Kaspersky, cóż za przypadek - ex żona Eugena Kaspersky'ego i wieloletnia prezes Kaspersky Lab. Uczciwie dodajmy, że pani Natalya przed zakupem akcji G DATA pozbyła się udziałów w Kaspersky Lab, a przynajmniej tak zaręcza ;-)

Zmieniłeś więc na komputerze Eugena Kaspersky'ego na jego ex-małżonkę Natalię. Pogratulować ;-)

 

pozdr...

/benjamin

 

PS: Natalya Kaspersky jest także CEO holdingu InfoWatch, skupiającego kilka firm z dziedziny bezpieczeństwa informatycznego, a ten jest już jak najbardziej powiązany z Kaspersky Lab :-)

Vote up!
4
Vote down!
0
#1435123

Wiem, że była żona Kasperskyego jest w radzie nadzorczej G Data, gdyż ma 17 % udziałów i zerwała kontakty z firmą Kaspersky. Czy to ma być ta zła wiadomość, skoro antywirus jest niemiecki i znacznie lepiej radzi sobie z wirusami, a co najważniejsze ma niższą cenę zakupu?

Vote up!
1
Vote down!
0

anty bolszewik

#1435164

Podobno żony odchodzą od mężów alkoholików. Tylko nigdzie niestety nie powiedziano ile trzeba wypić.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1435176

to nie moja zona zminusowala

Vote up!
2
Vote down!
0
#1435338

Mój wpis, utrzymany w lekko kpiącym stylu, w założeniu miał zwrócić uwagę na powiązania Kasperskyego ze służbami specjalnymi Rosji. Niejako z obowiązku zawodowego znam zarówno obydwa programy antywirusowe, jak i powiązania obydwu firm (choć tu można bardziej spekulować, niż wiedzieć coś na pewno) - stąd pozwoliłem sobie parę słów napisać. G DATA to dobry program, w mojej ocenie lepszy od Kasperskiego, choć zwróć uwagę na to - że G DATA nie jest klasycznym antywirusem. O ile Kaspersky dostarcza zarówno logikę programu jak i silnik antywirusa wraz z sygnaturami - to G DATA obydwa silniki antywirusowe, wraz z sygnaturami, kupuje od innych firm. Zresztą do bodaj 2010 roku podstawowym silnikiem był własnie Kaspersky, aktualnie jest to BitDefender (podstawowy) i Avast (drugi).

 

Ale ad rem - z Kasperskym sprawa jest jasna. Z G DATA mimo wszystko nie do końca - Natalia pozbyła się (podobno) udziałów w Kaspersky Lab, ma powody aby nie utrzymywać kontaktów z mężem (przeżyli traumę po porwaniu syna) ale jej firma (InfoWatch) nadal współpracuje z firmą męża. Z jednej strony nic dziwnego - Kaspersky to uznana marka nie tylko na rynku rosyjskim, ale z drugiej spójrz na profil działania InfoWatch. Ich działalność i dane do których ma dostęp są bardzo atracyjne dla służb specjalnych, czy pani Natalia jest na tyle asertywna aby odmówić przekazania wrażliwych informacji FSB? Jaka część Twoich pieniędzy za antywirusa G DATA znalazła się w kieszeni pani Natalii, została zainwestowana w InfoWatch i na koniec powędrowała do Rosji?

 

Hmmm... nie dajmy sie zwariować. Zresztą ja też używam w części wykorzystywanego przeze mnie sprzętu antywirusa G DATY i póki co go sobie chwalę, choć jeśli mam być szczery, wcześniej był lepszy (na tle konkurencji). Nadal jednak moim zdaniem jest jednym z 3 najlepszych produktów tej klasy.

 

pozdr...

/benjamin

Vote up!
0
Vote down!
0
#1435337

Czytałem powyższe komentarze, niedojrzałość niektórych ich autorów jest wręcz porażająca. Nawet mój 8-letni Wituś, wyjątkowo dojrzały ja na swe lata, stwierdził po przeczytaniu, że dwaj panowie, z największą ich ilością, to chyba Rosjanie i nie lubią Polaków.

Tak na marginesie bardzo lubi zabawy w wojsko, ma nawet mundur uszyty przez sąsiadkę i całą kolekcję broni, czołgów i żołnierzy. Na zapytanie dlaczego toczy zawsze wojny z Rosjanami odpowiada, że zaprzyjaźniony kolega Amadeusz mówił, że Rosjanie i Niemcy to źli ludzie, bo wywołali wojnę, zabijali Polaków i zabrali nasze ziemie. Tak mówi dziecko, a co teraz mówi osoba niby dojrzała... ?

Czytając niepoważne zapowiedzi o burzeniu Pałacu Kultury,  rzekomo odwiecznej, nieuzasadnionej rusofobii Polaków, czy wychwalanie Rosji za ich odwieczne, imperialne zakusy wobec sąsiadów i obłudne obietnice współpracy i przyjaźni, które nawet po ich podpisaniu, traktują jak nieważny świstek papieru, trudno nie zauważyć w nich kompletnego braku wiadomości z dziedziny najnowszej historii.

Być może panowie nie są takimi jak ocenia dziecko, ale na mój gust brakuje Wam wiadomości z historii, która za obecnych rządów PO, prawie całkowicie jest usuwana  z programów szkolnych, kosztem eksperymentów z degradowaniem naturalnej psychiki dziecięcej, ze szczególnym ukierunkowaniem nauczania na seks i ideologie gender.

Aż włos na głowie się jeży, jakie skutki będą dla następnego pokolenia. Oczywiście Was panowie jak i mnie, szczęśliwie ominęły te idiotyczne, szkodliwe  eksperymenty, ale z historią i wiadomościami o niegodziwościach Rosjan, nie tylko wobec Polaków, jesteście na bakier i widzicie tylko czubek własnego nosa. Panowie "Jinks" i "Józef z Londynu",  na życzenie, mogę udzielić na ten temat bardziej szczegółowych lekcji z historii, a znajdzie się w niej mnóstwo dowodów, na temat wyjątkowo złych relacji Rosji nie tylko z Polską, nawet w okresie ostatniego 20-lecia.

Vote up!
3
Vote down!
-1

anty bolszewik

#1435162

Czy nie dostrzegasz ironii w tych wpisach? 

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1435168

Dostrzegam, ale coś znacznie gorszego i wstydliwego, o czym już napisałem. Wystarczy zobaczyć powyżej mój drugi komentarz do- @ "Jinks", @ "Lju".

Vote up!
2
Vote down!
-1

anty bolszewik

#1435173

W kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie : Panie Cukerman !!!

stosunek Zachodu do Rosji...

Rosenberg wzywa swojego księgowego, Cukermana.

"Panie Cukerman, ja pana ostrzegam! Nic nie mówiłem, chociaż od 15 lat pan podkradasz pieniądze z kasy.
Nic nie mówiłem, chociaż o firmowych sekretach od 10 lat opowiadasz pan naszej konkurencji Goldbergowi.
Nic nie mówiłem, chociaż od 5 lat pan sypiasz z moją żoną.
Ale teraz, panie Cukerman, pan zrobiłeś dziecko mojej córce Róży.

Panie Cukerman, ja pana ostrzegam, ja mogę stracić cierpliwośc

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1435209

No i jakis nasz portalowy Szechter

dal mi minusa a konkretnie -5

Wysoko postawiony ten Rabi w naszym portalu

Vote up!
2
Vote down!
0
#1435280

...jeśli chodzi o Lukoil, to nie tylko nie należy u nich kupować, ale trzeba im generować koszty, czyli zwyczajnie zatrzymać się tam, aby oddać mocz, tudzież stolec...a potem się wymyć...:)))

...dom ogrzewam gazem, ale jestem przygotowany na ewentualność "zakręcenia kurka: przez "dziadka mroza" i mam zapasy polskiego, wysokokalorycznego węgla z polskich kopalń...dziadek mróz może mnie pocałować w rzyć...pozdrawiam niepoprawnie

ps...jeśli chodzi o węgiel, to niektórzy w miastach dopiero dostaną po rzyci, ponieważ w niektórych miastach ( Kraków) jest zakaz opalania węglem...niech podziękują panom gryzipiórom z magistratów...miastowym serdecznie radzę...gryzipiórom smoła, pierze i kopa w rzyć...:)))

Vote up!
1
Vote down!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#1435248