Wielki transfer władzy

Obrazek użytkownika grzechg
Idee

W dużym uproszczeniu ma być tak, że jak Prawo i Sprawiedliwość przejmie władzę, to zaświeci na stałe słońce, i w Polsce będzie już uczciwie i bardzo sprawiedliwie. I oby tak było, bo skala zniszczeń po siedmiu latach rządów Platformy Obywatelskiej jest wprost niewyobrażalna. Nie chodzi tu wcale o sprawy tak oczywiste, jak zapaść służby zdrowia, upadek armii, powszechna korupcja i wszechmocny układ działający od poziomu sprzątaczki do marszałka województwa. O urzędach centralnych szkoda nawet mówić. Nie w tym rzecz. Gdyby tylko o to chodziło, PiS mógłby pozamiatać po rządach Platformy wszystkie brudy w ciągu dwóch lat i rzeczywiście byłoby więcej słońca nad Polską i byłoby na pewno uczciwiej. Ale tak nie będzie. Nie będzie tak, ponieważ, nasze społeczeństwo nie jest w całości kryształowe. Jak każde zresztą. PO dokonała rzeczy najgorszej z możliwych. Partii tej udało się wokół siebie skupić najgorszą, najbardziej zepsutą moralnie i najbardziej cyniczną oraz bezideową część polskiego społeczeństwa. Tego tematu i tego wątku w opisie rządów PO nie da się ominąć. Nic tu nie zmieni fakt, że wokół Platformy zgromadzili się także ludzie, którzy poszli za Tuskiem bo nienawidzili braci Kaczyńskich, bo coś tam chcieli wokół siebie zmienić na lepsze. Są w PO i tacy politycy, i tacy przedsiębiorcy, którzy mają jeszcze jakiś pozytywny świat wartości, których horyzonty nie kończą się na kluczyku do nowego służbowego auta. Tym gorzej dla nich, bo nikt ich nie odróżnia specjalnie od tych najbardziej pazernych, najbardziej zepsutych. Fenomenem wręcz jest to, że cały ten kartel polityczny uważa się za najbardziej oświeconą, najbardziej inteligentną część narodu. Za wręcz jego emanację, świetlaną przyszłość. Ludzi tych stosunkowo łatwo wyodrębnić, bo głupota i pazerność wręcz parują z nich, a nad głowami unoszą się kłęby dymu. Dymią wszystkim, co najgorsze w polskiej historii. Jest tu i Targowica na wysokich szczeblach władzy, jest też całkowita bezideowość, konformizm i oportunizm, jest nawet gotowość do zjedzenia najzwyklejszego żywego robala, byleby tylko nikt nie zabrał mi spod tyłka mojego malutkiego, wygodnego stołka.

PO wytresowała całą armię takich urzędników na wszystkich poziomach władzy, wbiła też do głów ludzi biznesu, że trzeba smarować, że za decyzje się płaci i to słono. Wszędzie. Niech ktoś zaprzeczy, że niemal wszystkie gminne przetargi są tak czy inaczej ustawiane. Na wszystko. Od zakupu papieru toaletowego po nowe samochody i organizację dużych imprez masowych. Zwolennik Platformy, taki już mocno wygasający, prezes dużej i świetnie prosperującej firmy, mówi mi, że on nie widział jeszcze tak pazernej ekipy, tak zadufanej w sobie, tak zdegenerowanej posiadaniem władzy w państwie. Czy ma rację? W końcu na co dzień z nimi wszystkimi rozmawia, zna ich różne sekrety. Ale niech będzie, że to taki głos zawiedzionego menedżera. Tylko dlaczego tak jest, że coraz więcej ludzi, którzy wdepnęli w PO jak wiadomo w co, tych z resztką jakiejś własnej godności i własnego świata wartości wycofuje się po cichu z poparcia dla tej partii i coraz częściej mówi otwarcie o pasożytniczym charakterze tego ugrupowania. Naprawdę, wystarczy się przyjrzeć, tak z boku, komu Platforma w ciągu tych siedmiu lat pomogła, jakiej grupie społecznej stworzyła godniejsze warunki życia, co zrobiła coś tak pro publico bono. Czy ktoś w ogóle w Polsce może dziś powiedzieć, że dzięki Platformie to on ma……to i to lepiej. Oczywiście poza politycznymi pasożytami, które obsiadły całe nasze państwo. To właśnie te pasożyty niszczą i rozkradają Polskę, bo Tusk, nie wprost, dał znak: wszyscy bez kręgosłupa, pazerni i wierni, europejscy bardziej od Europy, tacy ogólnie niepolscy do końca, chodźcie z nami! Obrońcy Tuska mogą wytknąć, że przecież autostrady, że stadiony, że EURO. Ale dla kogo oni to budowali? Dla nas? Dla Polaków? Budowano dla własnej kasy. Spółka od EURO, od Mira, bankrutujące firmy budowlane i pełne konta firm, które wpędziły tamte w długi, o wszystkim wiedziała ABW i nic. Cisza. Tak jak u słynnej posłanki w jej rozmowie telefonicznej o prywatyzacji szpitali: „kręcenie lodów”. O to tylko chodzi pasożytom rządzącym dziś Polską.

Jeśli w tej masie pasożytniczej są jeszcze ludzie, którym bliskie są ideały uczciwości, gospodarności, służby państwowej, niech przetrą oczy i zaczną mówić prawdę. A zwolennicy PO niech powiedzą, co Tusk zostawia społeczeństwu za lata ciężkiej pracy i wyrzeczeń, co zostawia, chciałbym wiedzieć. Widzę jedynie świetnie zorganizowaną armię urzędniczych i politycznych pasożytów. Doprawdy, są tacy urzędnicy w PO, którzy w ogóle nie rozmawiają o niczym z żadnym kontrahentem bez polecenia z góry. Nie ma sensu z nimi podejmować rozmów, a Trójmiasto jest tu sztandarowym przykładem. Nie będzie więc łatwo oczyścić państwo z brudów, zła, kłamstwa, złodziejstwa, bo ta polityczna zaraza jest trudna nawet do ogarnięcia. Jeśli dojdzie do wielkiego transferu władzy, jeśli Prawo i Sprawiedliwość przejmie rządy w Polsce, będzie szalenie trudno na nowo cywilizować nasze państwo. Jesteśmy już bowiem w fazie barbarzyńskiej. Nie widzimy tego na co dzień, bo korupcja i pazerność są umiejętnie skrywane. Swoi kryją swoich, rzadko ktoś puści farbę, co tak naprawdę dzieje się wewnątrz układu. Niezwykle cieszy to wszystko naszych wielkich sąsiadów. Nic nie trzeba specjalnie robić, no może czasami dolać trochę oliwy do ognia przez agentów wpływu. Jeśli PiS wygra, to będzie miało do zdania wielki egzamin: jak w sposób cywilizowany wykluczyć na długie lata z życia publicznego zwykłych złodziei, łapówkarzy, ludzi demontujących własne państwo za cenę tego jednego, własnego stołka. To oni sprawiają, by nic tak naprawdę się nie działo ważnego, innowacyjnego w Polsce, by płynęły tylko pieniądze, w jedna stronę, do kieszeni jednego kartelu politycznego, do Platformy Obywatelskiej.

Brak głosów

Komentarze

"...wokół Platformy zgromadzili się także ludzie, którzy poszli za Tuskiem bo nienawidzili braci Kaczyńskich...". To im wdrukowano. Wszyscy (a przynajmniej ja) pamiętamy jak traktowano w mediach Lecha i Jarosława Kaczyńskich, jeszcze zanim Platforma objęła pełnię władzy. Przypomnijmy sobie nie co innego jak "Mein Kampf" Adolfa Hitlera w którym z szatańskim mistrzostwem znajduje i wskazuje głównego winowajcę wszystkich niepowodzeń: Żydów. To Goebbels stwierdził, że kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą. Widzę tu pełną analogię do działania specjalistów od agitpropu Platformy, wskazujących na PiS i Kaczyńskich jako na źródło wszelkiego zła. Oddziaływanie i jego skutki są identyczne. Nawet istnieją analogie w nazwach rządzących partii: zarówno NSDAP jak PO objęły swoimi nazwami możliwie najszersze spektrum poglądów społecznych (NSDAP: Niemcy, robotnicy, narodowość, socjalizm; PO: wszyscy obywatele zdolni do porozumienia politycznego). Tak tworzy się totalitaryzm. Historia potoczyła się w wielu przypadkach analogicznie tyle że bez wojny i z nieporównanie mniejszą liczbą ofiar systemu. Ale stopień zdemoralizowania społeczeństw uważam w obu przypadkach za podobny. Dlatego nie wystarczy wygrać wybory; tu również potrzeba Norymbergi. I kto wie, czy nie w skali całej Unii Europejskiej.

#351695

to najkonieczniejsze  i najbardziej pożądane działanie  dla Polaków i Polski. Kształcenie postaw obywatelskich, umiejętności dochodzenia swoich praw w rozmaitych dziedzinach życia, myślenie w kategoriach prospołecznych, narodowych, patriotycznych to tylko te najbardziej oczywiste postawy, dzięki którym zaczynają się zmiany na lepsze. Sporo  już jest realizowane, podjęły się tej działalności młodzieżowe ruchy patriotyczno- narodowe, ruch odnowy edukacji, JOWy, etc. Myślę,że to dobry kierunek, który należy propagować i upowszechniać, bo tylko tak da się " posprzątać " w naszym ojczystym domu. Pozdrawiam, życząc więcej optymizmu i wiary w skuteczne działania rodaków.

mika54

#351706

Organiczna wręcz potrzeba ratunku - sposobu wyjścia z pułapki PO. Dziękuję za pokrzepienie serca. Pozdrawiam.

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#351709