Tylko PiS jest cały

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Nic dziwnego, że zalewają nas ostatnio analizy od lewa do prawa o tym, co jest i co będzie z podziałami politycznymi w Polsce. Platforma znika, Tusk abdykuje, lewica rozbita, podziały u ludowców, no jednym słowem jest o czym pisać. Pobieżna analiza tego, co się dzieje na tak zwanej scenie politycznej, czy raczej targu, pozwala sformułować jeden, zasadniczy i ważny dla Polski wniosek, a mianowicie, że na tej scenie tylko Prawo i Sprawiedliwość jest całe. Poza tym nic się kupy nie trzyma. Tylko PiS jest cały i to, że tak jest, na trzysta procent zawdzięczamy polityce Jarosława Kaczyńskiego. Oni, to znaczy ci wszyscy znani z telewizji posłowie, dziennikarze politycy, mogą sobie codziennie szydzić z prezesa PiS, ale ich wzrost polityczny jest na poziomie butów znienawidzonego Jarosława. Dodajmy, butów tak często opisywanych. Mamy więc pewien fenomen. Najsilniejsza partia prawicowa w Polsce, sekowana w mediach, frontalnie atakowana przez cały warszawski światek Olbrychskich i Kondratów trzyma się mocno jak Chińczyki.

To musi boleć, bardziej niż lanie na kolanie. I to musi, chcąc nie chcąc, sprzyjać różnym kombinacjom, jak rozerwać PiS przed wyborami. Słynny anty mecenas Rogalski jest tylko namiastką tego, co nas może czekać. Problem w tym, że Prawo i Sprawiedliwość jest partią dość hermetyczną, więc mieszanie od środka jest mało realne. Ale zauważmy to, jaki jest środek politycznej wiosny. Tylko PiS jest dziś monolitem, z niekwestionowanym przywódcą i z niezwykle rozbudowaną prawicową blogsferą, która wspiera Jarosława Kaczyńskiego, wspiera poprzez zdobywanie dla PiS młodego elektoratu. Może tego nie zauważacie, ale rozmawiam z młodymi ludźmi i dla nich prawicowe portale są głównym źródłem wiedzy. Można naprawdę spojrzeć po raz pierwszy od kilku lat z optymizmem, co do dalszych losów Polski. Ale to jest – i sądzę, że tak myśli tez Jarosław Kaczyński – początek drogi, bardzo długiej drogi do uzdrowienia państwa. W tym uzdrowieniu trzeba sięgnąć po młode pokolenie, to które dziś wchodzi w dorosłe życie. Jest niezbędne dla przebudowy i odnowy Polski.

Mamy więc Prawo i Sprawiedliwość, a dalej jest już tylko polityczna dżungla i bałagan, nerwowość i panika, egoizm i głupota, jednym słowem totalna dekonstrukcja. Najmocniej trzyma się jeszcze Platforma Obywatelska, ale widać już jak na dłoni, że nawet jeśli partia ta przetrwa jako całość, to i tak straci władzę. Nie pomogą tu żadne rekonstrukcje Tuska, bo cyrku i tak mamy w Polsce bardzo dużo. Gdyby premier natychmiast zdymisjonował minister Muchę za defraudację sześciu milionów złotych, być może marsz ku politycznej nędzy jakoś by zatrzymał. Teraz zjazdu w dół nic już nie zatrzyma, bo nikt nie uwierzy, że nowe twarze będą lepsze, a skala rozczarowania wyborców PO jest ogromna. Najciekawsze jest to, co robi Janusz Palikot i Aleksander Kwaśniewski. Nie są oni raczej zwolennikami PiS- u, prawda A robią wszystko, by wzmocnić na potęgę partię Jarosława Kaczyńskiego. Co oni bowiem zrobili? Drążą i osłabiają PO, tworzą zupełnie poronioną inicjatywę polityczną Europa Plus, taką przepustkę wyborczą do Parlamentu Europejskiego, ale powoduje to zupełny rozkład na lewicy. Drwią ze starego Millera, ale on, wbrew nim, tę starą postkomunistyczną lewicę jeszcze jakoś trzyma razem.

Bajzel jednak i tak jest ogromny. Nikt nie wie, o co chodzi Kwaśniewskiemu, a ludzie w Palikocyrku też mają wątpliwości, jaka drogą idzie ich „Saba”: Na Filipiny czy do Brukseli, a może na manowce? Afera z podkarpackim marszałkiem ludowców tez ich osłabia, a poza tym, Piechociński to jednak nie Pawlak, który samym spojrzeniem mroził wewnętrzne spory. Ruchy tektoniczne są więc widoczne wszędzie. Stabilny wydaje się Pałac Prezydencki i zapewne myślą tam intensywnie, jak wykorzystać swój niemały potencjał władzy i wpływów. Poczekajmy, może wkrótce zwinie się Solidarna Polska i PiS będzie jeszcze mocniejszy. No chyba, że klamka Komorowskiego jest dla Ziobry ważniejsza. PiS jest cały, Jarosław Kaczyński ma swoją wielką historyczną szansę: obalenia ustroju III RP, ustroju, który w znakomity sposób przemycił ludzi i zwyczaje rodem z sowieckiej rzeczywistości.

Brak głosów

Komentarze

Masz sporo racji twierdząc, że PiS to monolit (szczególnie po odkruszeniu się sporych kawałków w postaci PJN i SP.)
Niestety nie wiemy jaki to monolit. Czy to piękny marmur, twardy granit zdolny trwać i nadający się do budowy, czy też coś innego.
To bardzo ważne, gdyż monolit nie równy monolitowi.
Kilka lat temu monolit PiS zachował się jak piaskowiec, wystarczyło 2,5 roku podmywania.

Ja też podmywam, żeby sprawdzić, czy chłopcy stwardnieli, zmężnieli, czy nadal woda i piasek.
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#357926

 że młodzież jest o wiele bardziej prawicowa teraz, niż było to 5 czy 10 lat temu. Dobrym przykładem moi najmłodsi synowie (18 i 16 lat), dla których nie ma innej opcji niż PiS. Mają mi za złe, że dopuściliśmy do tego, że rządzi POlską taka hołota. I mają rację. Ufam, że TO JEST TO POKOLENIE, które ma szansę zerwać z czerwonymi układami. Oczywiście o ile my nie przegramy ich Polski z kretesem. Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#357950