Piechociński, czyli Tusk ma problem

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Janusz Piechociński to realna zmiana w polityce Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zmiany nie można przeceniać, ale to krok w kierunku bardziej liberalnego podejścia do polityki gospodarczej. Jestem Waszym sługą, a nie prezesem - mówił do zebranych Piechociński. Będzie rekonstrukcja rządu, będzie prawdopodobnie nowy wicepremier i będzie to zapewne resort infrastruktury, czyli odejdzie Nowak. Janusz Piechociński w materii drogowej jest dobrze zorientowany. Aż strach pomyśleć, co zobaczy w kwitach Ministerstwa Infrastruktury czy GDDKiA (o ile nie znikną), jeśli oczywiście zechce ten resort w randze wicepremiera objąć i jeśli koalicja ta będzie kontynuowana. Ale ruch w kierunku infrastruktury wydaje się być naturalny. Waldemar Pawlak złoży dymisję, czyli będzie to w rządzie czas nowego rozdania. Można powiedzieć, że Piechociński ciułał to poparcie niemal całą ostatnią dekadę, no i w końcu uciułał. Teraz to Donald Tusk ma problem, a nie PSL. I to duży problem, bo gdzieś na horyzoncie rysuje się w ogóle nowe rozdanie w starym układzie. I ani dla Tuska, ani dla Pawlaka miejsca tam nie ma. No i jeden już z głowy. Koniec "nocnej zmiany"?

Brak głosów

Komentarze

A cała prawda jest taka, że kiedy terrorysta z moskwy zakręci kurek, to pinokio już odpowiadał nie będzie
za kontrakt stulecia.
A zima idzie i moskala łapy świerzbią niewątpliwie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#307338

Pawlak mówił, ze Piechociński nie dorósł do pełnienie funkcji prezesa ZSLoPSLu, a tymczasem on go jak widać przerósł w kilka dni po tej buńczucznej wypowiedzi byłego nocno-zmianowego i 33-dniowego premiera bez rządu.

Teraz Waldek zacznie w końcu kury szczać prowadzać za stodołę na Wiejskiej.

Moja notka w tym samym temacie poleciała w kosmos.

Pozdrawiam,
Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#307352

Czy Tusk przyjmie dymisję Pawlaczka? Wcale nie musi.

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#307353

Uważam, że to tylko zmiana twarzy na inną, może bardziej ludzką (mimika). Skoro tyle czasu w tej partii się utrzymał, to najwyraźniej na to zasługuje, jest swój (nie dopowiadam, czyj). Nie ma cudów, żeby zaczął robić inną politykę, a już zwłaszcza jakąś samodzielną. Sznurki za krótkie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#307354

Jest to sukces PSL w tym sensie, że na razie zachowują stołki a mają więcej możliwości manewru.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#307366

Dzięki usunięciu pinokia, "ludowcy" uchylać się będą mogli od współodpowiedzialności za matactwa wokół Zamachu...
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#307368

wicepremierem, bo Tusk PO gwałtownym przyśpieszeniu POorędziowym wykolei się z ruskich torów chcąc wjechań na wąski niemiecki tor MakreloBanhof.
Raczej dla Tuska nie będzie potrzebny ani pośrednik ani tym bardziej tłumacz ojczystej niemieckiej mowy, Piechuciński jest całkowicie zbędny do kontaktów wewnątrz rodzinnych heimatowców z Gdańska i Elbląga, prawda?

Pozdrawiam
Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#307375

" Jestem Waszym sluga, a nie prezesem. "  -  wzruszajace ! Gdyby jeszcze zechcial ten NOWY sprecyzowac, na czym to jego sluzenie ma polegac, tzn. przedstawic narodowi szczegolowy plan dzialania w kierunku naprawy Rzeczpospolitej - to bardzo wazne, bo przeciez wylacznie za takie czynnosci powinien byc oplacany.

Czyz nie bedzie to nadal wyglaszanie przemowien, szwedanie sie po swiecie, skladanie obietnic bez pokrycia, jedzenie i picie. A wszystko to za pieniadze coraz bardziej biedniejacego i oglupianego spoleczenstwa.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#307538