Oni zablokują rosyjski przemarsz

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Są zdjęcia rosyjskich kiboli, mają wykop lepszy od Gorgonia. Policja szuka ich po całym kraju, a Aleksandr Szprigin, szef Wszechrosyjskiego Związku Kibiców tłumaczy swoich chłopców, że zaatakowali ich stewardzi Śląska Wrocław. Jaka znajomość polskiej piłki klubowej, pogratulować. Po tym, co wyprawia w ogóle w Warszawie Hanna Gronkiewicz – Waltz (współczuję Warszawiakom), nie ma już co się pieklić i drążyć dalej, co się stanie we wtorek na stacji Powiśle i na Moście Poniatowskiego. Nie ma tu naprawdę żadnych ukrytych zamiarów. Upokorzyć Polaków? Jak najbardziej. Sprowokować naszych do bójek ? Oczywiście. Spałować polskich kibiców w obronie spokojnego przemarszu Rosjan? – to też, choć może nie na pierwszym planie, a tak przy okazji, żeby ręce nie zdrętwiały. Cokolwiek złego stanie się we wtorek, zagraniczne media wystawią rachunek za burdy Polsce, a nie Rosji, bo grunt jest już przygotowany, a nie wolno też zapominać jak daleko sięgają wpływy rosyjskie w zachodnich przekaziorach. Krótko mówiąc, odpowiedzialność za tę polityczną prowokację ponoszą władze Warszawy i rząd. Jak daleko można ulec rosyjskiej dominacji i narracji, mówi o tym wiele zachowanie Donalda Tuska, wzywającego do wspólnego przemarszu, bo to przecież święto upadku Związku Sowieckiego. No nabrać na to nikt się nie dał, na szczęście, choć nie wiadomo kogo tam poniesie na czele tego czerwonego pochodu.

Dlatego pozwalam sobie zgłosić na koniec całej serii kilkuset notek pod hasłem „Co z tym zrobić?” propozycję zablokowania marszu rosyjskich kibiców w sposób prosty, bez użycia siły, bez kijów, bluzgów (wiemy, że Rosjanie za bluzgi od razu biją), kamieni i narodowych sztandarów. Na nic bojowcom zza Buga nie przydadzą się sztuki walki sambo i krav maga, ani sierpy, ani młoty, ani polecenia wydane w Moskwie, jak rozpętać rasistowską histerię w Polsce, a raczej o Polsce na całym świecie. Kto niby zabroni Szpriginowi pojechać do Auschwitz i przypomnieć światu, kto wyzwalał obóz, a kto go zbudował i gdzie on był, choć to już wynika z kontekstu? „Perełkę” z angielskimi piłkarzami na tle drutów kolczastych już mieliśmy w BBC. Ale do rzeczy.

Zablokowanie, a raczej zatrzymanie maszerujących Rosjan na Stadion Narodowy jest prostsze niż się komukolwiek wydaje. Wystarczy zgoda trzech ludzi, by uratować honor Ojczyzny. Nie ma tu nawet cienia wątpliwości, że Szprigin i jego czerwone oddziały staną jak wryci i się wycofają. Załóżmy, że już idą, śpiewają rosyjskie pieśni wojskowe, niosą te swoje czerwone płachty z sierpem i młotem, krzyczą (zasadnie niestety), że czują się jak u siebie w domu. I kiedy wchodzą wreszcie na Most Poniatowskiego, naprzeciw nich trzech ludzi, którzy nigdy się nie uśmiechają: Zbigniew Hołdys, Tomasz Wołek i Piotr Stasiński. Nic więcej nie trzeba. Szprigin nie dotknie Hołdysa, nie szturchnie Wołka, nie naubliża Stasińskiemu. No niechby ruszył Stasińskiego, to Czerska już swoje zrobi, ale to jest tylko taki plan awaryjny. Byleby Zbigniew Hołdys w ogóle się nie odzywał, bo rzuca chu......, a Szprigin od razu za to wali z użyciem krav maga i sambo, bo tak ich nauczono na szkolnych kursach samoobrony i na piknikach partyjnych partii Żyrinowskiego. Stoją więc Hołdys, Wołek, Stasiński i nic, po prostu stoją i patrzą zimno i ponuro z wyższością na wschodnią hordę. A nikt nie potrafi od nich patrzeć z wyższą wyższością na wschód od Warszawy i nikt nie potrafi od nich mieć bardziej zimnych i ponurych spojrzeń. Pięć tysięcy Rosjan nie pójdzie dalej. Zawrócą. Nie przejdą obok i nie ominą, tych ludzi nie da się ominąć, jeśli stoją na Twojej drodze. Masz tylko jedno wyjście: wycofać się i nic nie mówić, nie robić żadnych głupich gestów, bo może być jeszcze gorzej. Jest tylko jeden problem. Na czas przemarszu trzeba zamknąć profilaktycznie red. Wojciecha Maziarskiego, bo on wszystkich i wszystko zaprasza do Polski i ciągle chce jeszcze więcej. Więcej o polskim rasizmie, antysemityzmie, przemocy, gwałtach, jest po prostu nienasycony jak Hannibal Lecter. Jak ten warunek będzie spełniony, to Rosjanie nawet nie wejdą na stadion. Ich spojrzeń nikt nie wytrzyma.

Brak głosów

Komentarze

Przezorny zawsze ubezpieczony. Proponuję więc plan B, który wymaga jeszcze mniejszego zaangażowania siły żywej. Otóż:

Jedna redaktor Monika Olejnik naprzeciw pięciu tysiącom. Powiedzie ona urzeczonych jej czarem kibiców rosyjskich do przesuniętego chwilowo pomnika Braci Śpiących, gdzie będą mogli obejrzeć mecz na telebimie ustawionym w Strefie Kibica Rosyjskiego. Można byłoby także zorganizować dla nich program artystyczno-edukacyjny związany z postacią Suworowa.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#264302

...Kalisza z Urbanem, to i mysz się już nie prześliźnie 

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#264313

Taka nasza Monika Orleańska!

Vote up!
0
Vote down!
0
#264346

Kazda prowokacja dobra zeby polaczkow ujarzmic

Vote up!
0
Vote down!
0
#264319

na czele z tęczowym Ryśkiem i posłem Biedroniem. Twardziele podążający z zachodu poddani zostaną działaniu skondensowanej "miłości". Jeśli nie zdążą z ucieczką to pękną ze śmiechu lub zostaną zrównani kołami rozkołysanych kolorowych platform...

Vote up!
0
Vote down!
0
#264322

Policja szuka rasistów co wydawali odgłosy na murzyna podczas meczu,a gej oświadcza,że ma zamiar się z niemi bratać i maszerować!!!Oznacza to, że oni są tolerancyjni dla innych orientacji seksualnych,a co będzie jak się okaże,że nie są? Boję się o niego ,bo tu może się nie skończyć na kołnierzu ortopedycznym!!!Widziałem jak walczył z policjantami,ale widziałem też jak ruscy potraktowali ochronę stadionu..............

Vote up!
0
Vote down!
0
#264328

A może zwyczajnie ruskie robią paradę równości? Dopiero teraz przyszło mi to do głowy. Putin podniósł kary za nielegalne zgromadzenia,a pod kremlem nie pozwoli na takie kolorowe jaja,to u nas chcą się pokazać. Pewnie przejdą się z balonikami,a my rozpatrujemy to w kategoriach politycznych. Polacy przynajmniej zobaczą,że naprawdę u nas dużo we władzach tych od nich.........Dzieci pozamykać w domach aby nie widziały tych świństewek i nich sobie idą ruskie ,biedronie ,kalisze ,palikoty i kto tylko chce bo ma takie upodobania!!! A zakończyć to pięknym wspólnym wyjazdem gdzieś do rasiji bo w Moskwie pewnie władymir nie będzie tak tolerancyjny jak MY....

Vote up!
0
Vote down!
0
#264331

Ktoś z blogerów proponował aby sowietów powitać odwracając się do maszerujących tyłem.Propozycję rozszerzam:po odwróceniu się tyłem nisko się pokłonić.Wyobraznia podpowiada ze ten ukłon mozna jeszcze urozmaicić ale wrodzona skromność nie pozwala mi tego czynić ani nikomu proponować takiego czynu.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#264333

Niesioł dam im odpór. Powie "won" i czmychną za Don.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#264337

Na tym moście doszło kiedyś do spotkania Piłsudskiego z prezydentem Wojciechowskim .Po nim rozpoczęły się walki.Ale wale nie musi być powtórki z historii.
Tylko spokój może nas uratować.

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#264350

Gdyby tak cała Warszawa zagrzmiała pieśnią o w/w tytule...
To ich rozbroi.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#264387

Chcesz zamrozić ruskich kibiców wzrokiem trzech bazyliszków? Ja myślę że skuteczniejsze by było wysłanie im naprzeciw Maryli Rodowicz z gitarą i Daniela Olbrychskiego przebranego za Azję Tuchajbejowicza z buławą. Ci znani wielbiciele związku sowieckiego na pewno dali by radę rozbroić ich całą agresję. Maryla zaśpiewała by coś po rosyjsku, Daniel zawtórował swoim pijacki dyszkantem i POprowadzili by pochód na cmentarz mauzoleum żołnierzy sowieckich aż na Żwirki i Wigury.

Vote up!
0
Vote down!
0
#264394

Po Warszawie biegały jakieś niemiaszki z jakimiś co się ich kolorowymi nazywa i polowali na ludzi samotnie idących z Polską flagą. Widziałem na filmach jak krzyczeli na chłopaka z flagą "TY KU-WO'. Powinni ten wyczyn znowu powtórzyć tyle ,że z sowietami bo oni też pewnie będą mieli flagi.Przecież niesienie swojej flagi narodowej uznawane jest za faszyzm.Podobno będą nieśli też czerwone flagi z sierpem i młotem, a kto pamięta komunę ten wie jaki miała stosunek do homoseksualizmu!!! Robercik, a może Robertka, bo nie wiem jak o nim mówić aby nie obrazić powinien znowu ściągnąć kolesi z niemieckich landów,ale przecież może oni już są tylko zakamuflowani i przyczajeni pomiędzy niekolorowymi Niemcami. Pewnie odważnie zaatakują faszyzm idący mostem....

Vote up!
0
Vote down!
0
#264539