Nie ma już rządu Donlada Tuska

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Nie ma już rządu Donalda Tuska i nic tego nie zmieni. Są ich gabinety i tabliczki z nazwiskami na drzwiach, ale tego rządu naprawdę już nie ma. Jeśli ktoś z tej ekipy ma choć odrobinę honoru, niech poda się jeszcze dziś do dymisji. Tempo następujących po sobie wydarzeń i wypowiedzi jest w ostatnich godzinach tak duże, że urzędujący (?) premier może, co najwyżej, wydłużyć o jakiś krótki czas swoją polityczną agonię. Platforma przed kamery wystawia tchórzy, którym najwyraźniej jest wszystko jedno co się stanie, takich jak Andrzej Halicki i niezawodny Paweł Olszewski. Mają rację, nic ich nie uratuje przed osądem moralnym, a także prawnym. Platforma Obywatelska, w sposób przewidziany prawem, powinna zostać zdelegalizowana, a jej liderzy osądzeni. To nie są jakieś emocjonalne postulaty, tylko normalna kolej rzeczy, to jest spokojny osąd tego, co dzieje się w Polsce w ostatnich dniach i miesiącach. Wielką armię najwyższych urzędników PO czeka banicja, nie na zasadzie zbiorowej odpowiedzialności, tylko na zasadzie udziału w organizacji, która kryła zbrodnię dokonaną na polskiej elicie państwowej i Prezydencie RP. Prawda o Smoleńsku wychodzi powoli na jaw, a to oznacza koniec historii III RP, na zawsze (pisałem o tym prawie rok temu*).

Budzą się do życia milczący lub kłamiący miesiącami dziennikarze, palikotowcy domagają się dymisji Donalda Tuska, a Roman Giertych jeszcze milczy. Nie będzie domknięcia układu? Z nieistniejącego już rządu tylko Radek Sikorski zachował zimną krew i publikuje na Twitterze wyniki jakiegoś rankingu o dobrobycie na świecie. Walizki spakowane? Potrzebujemy w najbliższych dniach i miesiącach spokoju i opanowania, o to będzie zapewne apelował też Jarosław Kaczyński, domagając się jednocześnie osądzenia winnych: sprawców zamachu i tych, którzy mataczyli i ukrywali przed społeczeństwem prawdę przez ponad 30 miesięcy. Ale w spokoju tylko w tym rozumieniu, by w pośpiechu nie pominąć ani jednej osoby odpowiedzialnej za Tragedię Smoleńską, za Zamach. Nie ma już rządu Donalda Tuska, szkodzącego od samego początku Polsce, nastawionego na branie i na dorabianie się, a nie na tworzenie wolnej i niepodległej Rzeczpospolitej. Kończy się wreszcie czas rządów tak zwanego salonu, owych elit, które tak haniebnie zachowały się w obliczu śmierci polskiej delegacji w Smoleńsku. Jarosław Kaczyński mówi już całkiem oficjalnie o straszliwej zbrodni. Przyszła pora na powołanie rządu niepodległościowego, a jeszcze wczoraj pisałem o oczekiwaniu na taki rząd. Jest tylko jedna obawa, czy nie mamy do czynienia z jakąś prowokacją.

*http://benevolus.salon24.pl/379462,prawda-o-smolensku-to-koniec-iii-rp

Brak głosów

Komentarze

Czekalam na to dwa lata od tego zaplanowanego mordu. Mam tylko nadzieje, ze przed sadem stana wszyscy odpowiedzialni za smierc tych ludzi i nie bedzie juz zadnego przebaczenia.
Boze blogoslaw Polske !

Vote up!
0
Vote down!
0
#302305

...to po prostu kontynuacja rozbioru Polski.Tego rządu tak naprawdę w ogóle nie było choć kosztowało nas to wiele wyżeczeń i ogromne pieniądze.Tusk siłą odebrał coś co nigdy nie powinno do niego należeć!Pozabierał matkom i dzieciom,ograbiał osoby starsze, a że takiemu jest zawsze mało, to sobie dorabiał w Amber Gold!Ale niestety został obnażony.Oby to był początek jego upadku i sromotnej klęski.Problem jednak nie tkwi w tym ale w nas obywatelch.Nie bez powodu dzięki tuskowej POlityce ludzie pokroju T.Lis zarabiaj ponad 100 tyś.miesięcznie!PARANOJA!"Ich"jest jednak garstka i o dziwo są dobrze zorganizowani, lecz moim skromnym zdaniem to nie powinno być już w niczym przeszkodą.Myślę,że nadchodzi wreszcie czas kiedy można zacząć wołać Bóg,Honor, Ojczyzna i prawdziwie Wolna Polska.Choćby za tę krew, którą przelali właśnie za to nasi ojcowie!

Vote up!
0
Vote down!
0
#302335

Niestety obawiam sie, że się mylisz, a jeśli nie, to bynajmniej nie czeka nas zmiana na lepsze. Dzisiaj Strassburg pokazal nam po raz kolejny kto tu rządzi. Ewentualne zmiany na lokalnej scenie politycznej nie zmienią nowej gwiazdy-symbolu Unii .

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#302318