Nie ma już księdza Lemańskiego

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Mamy niebywały skandal, daleko wykraczający poza polski Kościół. To, coś znacznie bardziej gorszącego, niż najbardziej gorszące ekscesy Janusza Palikota. Sprawcą tego skandalu jest jeden ksiądz, ksiądz Lemański, gwiazda TVN i wszystkich innych lewackich mediów. Kiedy dziś rano do parafii w Jasienicy przybyli przedstawiciele kurii warszawsko – praskiej, rozpoczął się spektakl nienawiści. Parafianie zamienili się w zwykłą tłuszczę, a ksiądz „bohater” przypominał w tej scenerii bardziej redaktor Olejnik, niż pobożnego księdza. Pouczał, nie pozwalał dojść do głosu kanclerzowi kurii, cytował fragmenty rozmów telefonicznych przeprowadzonych z nim, ale na ripostę nie było najmniejszej szansy. „Trzeba się uczyć księże Władysławie...” – mówił do starszego wiekiem księdza Trojanowskiego, mówił publicznie, w blasku kamer, jakby to była sejmowa jatka. Ostatecznie przedstawiciele kurii odjechali, ku radości miejscowej gawiedzi.

W Lemańskim, bo może tak należałoby pisać o nim, bez owego „ks.” przed nazwiskiem, nie ma żadnej pokory, rachunku sumienia, wiary, jest niepohamowana chęć przypodobania się mediom i wrogom Kościoła. Czyni to z premedytacją. Mając za sobą rozhisteryzowany tłum, pouczał innych księży przed parafią, ganił ich, stawiał publicznie jakieś swoje warunki do rozmów i ciągle powoływał się na swoje odwołanie (rekurs) od dekretu wydanego przez Abp. Hosera o odwołaniu go z funkcji proboszcza. Przypomnijmy więc, co było w tym dekrecie napisane: "....brak szacunku i posłuszeństwa biskupowi diecezjalnemu oraz nauczaniu biskupów w Polsce w kwestiach bioetycznych sprawiają, że dalsza posługa proboszczowska pod władzą biskupa diecezjalnego staje się niemożliwa".

Na tym dekrecie powinna się skończyć jakakolwiek dyskusja. Kościół to nie jest Sejm, ani Rada Gminy. Obowiązuje w nim ścisła hierarchia, od tysięcy lat, jest prawo kanoniczne, co więcej, nie można podważać decyzji przełożonego, w tym przypadku biskupa. Może się to nie podobać redaktorom z Czerskiej czy Wiertniczej, ale nic im do tego. To nie jest ich świat, i to nie jest temat dla mediów. Cała afera z Lemańskim oparta jest na jego jednej wypowiedzi, że Abp. Hoser o coś go tam podobno zapytał. Dziś były proboszcz znowu rzucał cytatami z rozmów z innymi księżmi, podsycając atmosferę nienawiści i histerii. Nie ma sensu dociekać, czy Lemański został do tej akcji przygotowany. Liczą się fakty. Posłuszne lewakom media chcą rozpętać potężny atak na polski Kościół. Czynią to na zamówienie, bo przecież nasz Kościół, jego siła, irytują nieznośnie postępowy Zachód. To dla nich jeden z bastionów chrześcijańskiej Europy, z którą oni walczą od lat u siebie, którą chcą zniszczyć. Nie ma więc żadnego księdza Lemańskiego, jest tylko Lemański, bo człowiek ten sprzeniewierzył się wartościom, które głosi Kościół. Ile grzechów głównych na nim ciąży, trudno nawet to zliczyć. Ale grzech pychy jest na jego antykościelnym sztandarze. Bo on wystąpił przeciwko Kościołowi jako instytucji, wszedł na drogę walki z Kościołem ramię w ramię z tymi, którzy wiary i Kościoła nienawidzą. Jego poranne wystąpienie pełne pomówień i bełkotu, nie opuszcza telewizyjnych anten ani na moment.

Zatrzymajmy się na chwilę. Czym epatuje nas medialny ściek? Jaki to jest w ogóle temat dla mediów, ów ksiądz gwiazdor? Gdybyż chodziło o jakieś przewiny, o tak modną w lewackich mediach pedofilię wśród księży, można byłoby zrozumieć ich „troskę” o przyszłość Kościoła, o dzieci. Ale tu mamy jakąś jedną, niezweryfikowaną wypowiedź sfrustrowanego księdza, który powinien milczeć, albo, jeśli chce odgrywać rolę Palikota w sutannie, powinien tę sutannę zdjąć i wystąpić z Kościoła Katolickiego. Nie ma wątpliwości, że jest to atak zorganizowany, że rozpętano tu wojnę z Abp. Hoserem. Mocodawcy Lemańskiego z jednego nie zdają sobie sprawy. Wierni, w znakomitej większości, są odporni na sianie nienawiści, wierni słuchają swoich pasterzy, są roztropni i wiedzą, że miejsce księdza jest w kościele z wiernymi a nie w studiach TVN. Nic nie da ta obrzydliwa akcja skierowana przeciwko polskiemu Kościołowi. Nie przykryje też żenującej i kompromitującej nieudolności rządu Donalda Tuska. Ściskające białko i żółtko po marynarce urzędującego prezydenta jest tu tylko symbolicznym wyrazem rozkładu naszego państwa. A Kościół, tak jak zawsze, przetrwa i będzie jeszcze silniejszy.

Brak głosów

Komentarze

Pozdrawiam z dziesiątką.

#370091

"Posłuszne lewakom media chcą rozpętać potężny atak na polski Kościół."

Media już rozpętały taki szturm, a kreatura Lemański jest tępym i idealnym narzędziem w tej akcji.
Za parę dni sprawa się zakończy kolejną lewacką kompromitacją, a ludzie o znamionach Polaków na sztandary wydobędą kolejną, zapewne już szykowaną, drakę.

Jerzy Zerbe

#370093

gdy będzie już niepotrzebny, wyrzucą do śmietnika.
Pewnie się zdziwi, że nie budzi zainteresowania i nie zapraszają do TV. A taki pożyteczny był...

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#370096

Grzechg - dziesiątka ! A tego Lemańskiego należy niezzwłocznie pozbawić sutanny! Mam adzieję , że Kościół się z tym skutecznie upora! Módlmy się za abp.Hozera!

Firley

#370094

zachowanie ks. Lemańskiego nie ma nic wspólnego z Jezusową nauką, z wiarą, z duszpasterską pokorą. Ten człowiek stanął na granicy opętania i należy się za niego modlić. Kto zaś czyni wokół niego największy szum? - kupa fałszywców , którym zależy na sianiu fermentu i rozwaleniu ostatniej w Polsce- już i tak bardzo nadwerężonej ostoi duchowego i moralnego bezpieczeństwa.

#370097

Cyt : "A Kościół, tak jak zawsze, przetrwa i będzie jeszcze silniejszy".
Kościół przetrwa, to pewne (tak jak rząd, który sam się wyżywi), tylko w jakiej postaci i co z parafianami ?

Czy ksiądz Lemański (a może precyzyjniej byłoby napisać TW Lemański), wykrzyczał w twarz funkcjonariuszom kościelnym coś na temat poddańczej uległości Episkopatu w kwestii nazwania ludobójstwa na Wołyniu czystkami etnicznymi ?
Bo jeżeli to zrobił, to może z niego nie taki znowu TW.

Cała ta sytuacja z ks. Lemańskim, a także "czystkami etnicznymi" ujawnia bezgraniczną słabość Kościoła Katolickiego w Polsce.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370104

... mam nadzieję, że w Jasienicy jest sporo rozsądnych ludzi, którzy nie poddadzą się dyktatowi tej tłuszczy.
- Zbuntowany proboszcz, poszedł za medialnym spektaklem,
sióstr Betanek.
To co wyczynia ten PARCH, będzie miało tragiczny wydźwięk.
On skłócił całą wieś z doktryną, KK.
To już nie jest problem parafii z Jasienicy.
Jest to wyrażny sygnał, że w struktury Kościła , jak w "masło", włazi Palikociarnia.
Oczywiście, że Kościół z tej potyczki wyjdzie mocniejszy, ale smrodek - zostanie.
...... "engineers of souls", z TVN24 i Gazowni, postarają się przykryć upadek Tuskolandii, Jasienicą.

#370109

No i kula trafiła w tłuszczę z Tłuszcz.

Obibok na własny koszt

Obibok na własny koszt

#370118

marcopolo

Bo, kiedy padlo to "ponizajace " ksiedza Lemenskiego zadane przez  Abp.Henryka HOSERA "czy ksiadz byl obrzezany ?" to napewno byl to szok dla ksiedza ,ale przeciez tyle lat w kaplanstwie nie nauczylo go ,ze najlepszy wywiad srodowiskowy na swiecie "ma KOSCIOL ? Ale , gdyby dal odpowiedz,to napewno by wypil z Abp herbatke i byloby po sprawie,a tak ,teraz wierni beda go usilowali "rozebrac" i stwierdzic ,czy on jest "ONO" czy" Nasze".Teraz wiem czemu on udal sie po pomoc do TVN,przeciez tam sami OBRZEZANI!! Konczac "facet na "zyczenie" sam sie zalatwil- Kosciolem i urzedem skarbowym sie nie wygrywa!Panie Lemanski zycze duzo zdrowia-kariera skonczona!

marcopolo

#370110

dekretu jak i decyzji w nim zawartej przez Abp. Hosera, z emerytury lecz usunięcie ze stanu duchownego.

Kan. 1364 -

§ 1. Odstępca od wiary, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, przy zachowaniu przepisu kan. 194, § 1, n. 2; duchowny może być ponadto ukarany karami, o których w kan. 1336, § 1, n. 1,2 i 3.

§ 2. Jeśli tego domaga się długotrwały upór lub wielkość zgorszenia, można dołączyć także inne kary, nie wyłączając wydalenia ze stanu duchownego.

http://tvp.info/informacje/polska/ksiadz-lemanski-zostal-administrator-wyjechal/11769177/administrator-kontra-ks-lemanski/11769193

Jeśli o mnie chodzi, to towarzysz Lemański już musiałby podjąć się innej pracy, choćby zbieractwa puszek po piwie Michnika, Urbana, Kuźniarów, Olejniczak........

Pozdrawiam Autora.
Obibok na własny koszt

Obibok na własny koszt

#370117

Widać dominikanie, a przynajmniej niektórzy z nich, zeszli prawdziwie "na psy":

http://www.fronda.pl/a/zakonnik-obraza-arcybiskupa-hosera-czy-to-jakas-moda-niektorych-dziwnych-kaznodziejow,29484.html

Jak ktoś jest popularny w "mediach głównego nurtu" to to już powinno być co najmniej podejrzane. Zgadzam się z @Szarym kotem.

#370128

Oczywiście potępiam takie pranie kościelnych brudów (a tym bardziej w ścieku zwanym tefałen), jakim uraczył nas ksiądz Lemanski.
Z drugiej jednak strony jestem mu wdzięczny za to co robi.
Po pierwsze.

Udowodnił Polakom, jak łatwo nasze wyprane z samodzielnego myślenia mózgi można zatruć grzeszną ideą. Jak łatwo z wiernych owieczek i członkiń kół różańcowych, oraz staruszek , które jeszcze niedawno za księdzem Lemańskim dreptały posłusznie w marszu w obronie TWT, tudzież parafian z pocztów sztandarowych bogobojnie chodzących w procesjach, zrobić bezmyślną tłuszczę.
Proszę sobie wyobrazić, że gdyby ktoś z parafian, np taki Tańczący zwany tu i ówdzie prowokatorem, krzyknął : zabić biskupa, to kto wie czy nie poszłyby w ruch kłonice i sztachety a ksiądz Trojanowski musiałby salwować się ucieczką z podwiniętą do kolan sutanną.

Tak, to nie żarty proszę Państwa, drodzy parafianie.
Ksiądz Lemański zdobył taka władzę (umysłów) w gminie, tak potężną, że mógł nawet kazać zlinczować komisję, ba spalić przed kościołem na stosie. .........i o zgrozo ta oszalała tłuszcza by to zrobiła.
Jestem wdzięczny księdzu Lemańskiemu za to, że otworzył tę katolicką puszkę Pandory i pokazał kim mogą stać się manipulowani parafianie, jak można ich zaślepić i zawładnąć ich umysłami i duszą i zidoktrynować polityczno-religijnie.

Jestem mu też wdzięczny za to, że nie wykorzystał swojej władzy nad tłumem i nie kazał dajmy na to ukamienować komisji z kurii, która przyszła go "zaaresztować" a musiała salwować się ucieczką jak niepyszna.
Dziękuję mu za to że pozwolił im uciec.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370132

Po drugie.
Dziękuję księdzu Lemańskiemu także za ujawnienie i pokazanie nam wszystkim jaki potencjał, jaki power tkwi w narodzie i duszpasterzach Kościoła Katolickiego, jaką charyzmą można się otoczyć i władzą absolutną potrzebną do kierowania ludźmi.

Dzięki księdzu zdałem sobie sprawę, że nie jest potrzebny nam żaden Duda, żadne partie (okragłostołowe), ani wiecznie przegrani przywódcy. Wystarczy, żeby każdy z księży, każdy proboszcz i wikary stał się w pewnym stopniu księdzem Lemańskim i umiał zaskarbić sobie zaufanie swoich parafian a w odpowiednim momencie na jeden znak, porwać naród do czynów (oczywiście pokojowych czynów).
Po co nam czekać na półgodzinny strajk, zapowiadany z wielką pompą przez jakiegoś Dudę za pół roku, skoro mamy prawdziwe diamenty po parafiach.
Inwestujmy w księży, inwestujmy w KK, tu jest potencjał i ukryta moc.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#370151

Mam wielka nadzieję, że za zło jakie Lemański uczynił Kościołowi, a więc i mnie, zostanie usunięty z Kościoła.
Boże broń aby taki "ksiądz" był odpowiedzialny za nauczanie wiernych.
bialogwardzista

#370144

gość z drogi

i tak chcąc sobie zwiekszyc oglądalność stali na straży ,by zbuntowany ksiądz przypadkiem nie zmiękł... ale nie przewidzieli  jednego

 że zbundowany ksiądz i jego parafianie...za chwilę staną się  tylko przykrym i niechlubnym wspomnieniem...

to już było dawno temu  ...dwie zbuntowane parafie,świeccy kapłani i podburzający esbecy i ich rodziny....zamykanie kosciołow na  łańcuch z kłódką i pilnowanie,by nikt nie otworzył,a jednak otworzyły Kościół dwie dzielne Kobiety odrąbując kłódkę siekierą ,mimo protestów rodzin  rodem z esb 

 Więc nic nowego,mimo mijających dziesiątków lat

,Kto dzisiaj pamięta  tamtych zbuntowanych  ? NIKT..

.a kapłanów świeckich ,,,?

również nikt,

groby porosły trawą,a oni juz dawno stanęli przed Sądem Bożym...

podobnie i TU będzie...a obecni "funkcjonariusze" ? pogonią za następną sensacją...

zapomną o "kablującym panu w sutannie"

pozdrowienia

gość z drogi

#370153

No wreszcie koniec tego cyrku w wykonaniu celebryty prowadzonego za rękę przez-tvn.Co teraz pocznie ta siwa stokrotka?.Jedynie musi dzisiaj zaprosić do studia-pali-chama aby wspólnie pluć na kościół katolicki..

Marika

#370156

Przy okazji Lemańskiego tak jakoś dziwnie przyszedł mi na myśl Tomasz Turowski...

Zachowanie Lemańskiego świadczy według mnie o tym, że czuje on czyjeś silne wsparcie, że ma doradztwo. Niekoniecznie w Kościele, raczej poza Kościołem. Można zgadywać, jakie...

Zastanawiam się, czy ktoś mu pomógł tak zyskać zaufanie w swojej parafii, czy ktoś mu doradzał, a może i wspierał jego parafialne inicjatywy? Czy ktoś go zręcznie prowadził.
Jedno jest - dla mnie oczywiście - prawie pewne: samotny ksiądz, nie czując mocnego wsparcia (albo poganiania?) nie czułby się taki pewny, nie byłby taki śmiały, butny. Wprawdzie, jak przypuszczam, mocodawców ma poza Kościołem, ale krety w Kościele też pewnie są mu przydatne.

#370172

Polecam artykuł w przedostatnim(!), czyli sobotnim, numerze ND "Agenci w Kościele". Wykrzyknik dlatego, że ukazał się właśnie w czasie apogeum tej sprawy. Czy ma dyskretnie skłonić do myślenia?
Link:
http://www.naszdziennik.pl/wp/47893,agenci-w-kosciele.html

#370175

nawet, oczywiście w mediach i z oczywistych powodów.
To raz.
Dwa - ktoś tu napisał, że "padlo to "ponizajace " ksiedza Lemenskiego zadane przez Abp.Henryka HOSERA "czy ksiadz byl obrzezany ?""...
No właśnie chodzi o to, że nie padło ale defetyści zawsze (i wszędzie) czujni i na posterunku jak komsomołcy, powielają domniemania ale twardego dowodu to oczywiście "zapomną" przedstawić.
Bardziej skłonna jestem ku hipotezie, że Lemańskim sterują WSI-oki niż, że pytany był o ogórka...

http://wpolityce.pl/artykuly/57873-czy-operacje-pt-bunt-ksiedza-lemanskiego-prowadza-byli-esbecy-czy-stoja-za-nia-palikot-i-kumple-mordercy-ksiedza-jerzego

Trzy - czy to koniec cyrku "Lemański" ?
Teraz dopiero się zacznie i będzie pełny repertuar jak za starych, dobrych czasów I PRL. Ekskomunika tylko rozbestwi samego delikwenta, a mediodajnie nie omieszkają podbijać mu bębenka.
Pomyliłam się niedawno, oczekując kolejnego wniosku o postawienie J.Kaczyńskiego przed TS. Pomyliłam się - najpierw będzie jeżdżenie i kalumnie rzucane na Kościół. Jak temat się znudzi, będzie trybunał dla Kaczyńskiego, potem znów huzia na Kościół i tak do końca świata i jeden dzień dłużej.
Oczywiście końca świata PO.

Pamiętacie ? "Na początku był chaos"...
Chaos już jest. Czas na "continue" (bo historia kołem się toczy) czyli na... porządkowanie chaosu !

Pozdrawiam.
contessa

PS. Astronomowie już zapowiadają roje Perseidów na nocnym niebie, tymczasem nie potrzeba nam zjawisk natury by obserwować permanentny wysyp "gwjazd". Do tego - podejrzanego autoramentu. Na szczęście gwiazdy mają to do siebie, że czasem spadają, zatem jest spora nadzieja, że spadną i te, które nie tylko światła nie dają, ale ciągną za sobą ogon smrodu !

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#370183

WSI-oki albo... ktoś zgoła inny. Nie należy zapominać, czym on się zajmował - mianowicie dialogiem polsko-żydowskim. Bloger Ixi Band napisał dzisiaj w innym wątku poświęconym sprawie Lemańskiego:

"jego inscenizacja Grobu Pańskiego: na typowym dla polskiej wsi, sztachetowym płocie powiesił szyld z napisem "Żyda sprzedam"".

Drugie (albo pierwsze, bo chyba było to wcześniej niż ten film) "Pokłosie"?

#370202

To się samo przez się rozumie.
;);)
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#370209

Mnie też to przeszło przez myśl i trudno się dziwić jeżeli ksiądz występuje w tak gorszącej roli celebryty w sutannie. Zresztą Turowski też był chyba w "dominikanach".
Bo jeżeli nie krecia robota, więc chyba mu odbiło i potrzebuje pomocy psychiatry.
Tak to jest gdy ktoś przebywa zbyt długo w określonej społeczności. Może wówczas tak działać by zjednać sobie jak największą liczbę parafian a później to po prostu wykorzystać do celów opracowywanych gdzie indziej. A parafianie występujący w tvn po prostu się skompromitowali.
Pozdrawiam

Szpilka

#370188

a pamiętacie ojca Konrada Hejmo? Też dominikanin. A dzisiejszy salonowiec - Paweł Gużyński? - też dominikanin...niezła ta "konsekrowana" formacja.

#370410

gość z drogi

i coś jeszcze ledwo uchwytnego ale bardzo znaczącego....:)

i ci na wizji

próbujący naprawiać nam Nasz Kościół Katolicki...wszelkie hartmany,i im POdobne...i "lewackie celebryty"

              a POszli sobie...precz...,niech naprawiają siebie...

gość z drogi

#370198

w związku z "casus Lemański"...

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#370200

gość z drogi

Niepoprawnie :)))

pozdrowienia:)

gość z drogi

#370221

Lemański dał się wpuścić w maliny z tego co czytam na NP.

A dzięki Bogu nie PO siadam TV i mam święty spokój.

Już nigdy w życiu TVN-u,Polsatu,Zet i RMF u mnie nie zagości.

------

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#370336

gość z drogi

a tefałeny zrobiły sobie szopkę i ośmieszyły zbuntowana parafię....i jej parafian...

dali POpis na całą Polske...

może ludziska nauczą się nareszcie,ze z tymi funkcjonariuszami meRdialnymi się nie rozmawia...

jak łatwo sprowkować AWANTURĘ,jak łatwo jest podpuścić i napuścić na siebie głupich ludzi,to od kilku dni mieliśmy tego przykład

tłum podpuszczony jest grożny i bezwględny ,zapomina o swoim człowieczeństwie i godnosci...

taki własnie mielismy TU tego POkaz...i to wypychanie auta...

wniosek:

nie rozmawiać z meRdiami,mieć swój rozum i godność i to wreszcie zrozumiał ksiądz

                a więc dzięki temu,  nie bedzie otwartego koscioła w Jasienicy,jak się komuś marzyło...

gość z drogi

#370341

Odnajduje w tej historii kolejny przyklad semickiej wrednosci cuchnacej i paskudnej jak slina wielblada. A druga kwestia to coz stykajac sie z gownem latwo sie uwalac i fakt uwalania nie dowodzi niczego wiecej jak to ze g.. Jest g.. Otoz wywody lemanskiego na podobnej zasadzie nie dowodza nic ponadto ze jest on zwyklym gnojkiem.

#370367

http://www.petycjeonline.com/popieramy_abp_hosera
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#370429