Izrael atakuje "Pokłosie", czyli Zmierzch

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Taki piękny, mglisty listopadowy wieczór, w ciągu dnia idąc aleją, czuć intensywnie wspaniały zapach jesieni, a oni się jeszcze spinają, jeszcze się prężą, jak Zombie, albo wręcz odlatują, świrują, dostają szmergla. Facet siedzi w studiu na podłodze z małym „drimlajnerem”, siedzi już tak od rana, katatonia? Wiem, że tytuł tej notki, na pierwszy rzut oka, jest utrzymany w klimacie odjazdu, ale to tylko pozory. Poczułem się dziś dumnym Polakiem, bo już nie jesteśmy gorsi od Etiopii, bo tak jak Etiopia, my też mamy „drimlajnera”. No i co Kaczyński? Szczęka opadła? A byłeś Pan na filmie „Pokłosie” – ktoś zapytał prezesa PiS. Straszne pytanie, straszne napięcie na sali, muchy wstrzymały nawet oddech, cisza i Kaczyński mówi, że nie, że nie był i nie pójdzie. Mamy go! Typowy ukryty antysemita.

Władysław Pasikowski, być może chciał nakręcić sobie kontrowersyjny film i tyle, no i zarobić, no i wywołać „artystyczne” poruszenie. Ale „banda Michnika”, jak ją pieszczotliwe nazywa Dawid Wildstein, ostrzyła sobie pewnie zęby i pióra na ostrą, bezkompromisową debatę o czarnych kartach naszego kołtuńskiego narodu. Jedwabne jeszcze raz, ale już tak na całego, z dobiciem watahy. Taki mógł być zamiar, bo ile się naprężali, żeby zdobyć kesz na produkcję tego gniota, i mam tu teraz na myśli tylko fatalny scenariusz, drewniane, sztuczne postaci, fatalny dźwięk i obraz. Ale zanim powstało "Pokłosie", a czas teraz biegnie nieubłagalnie szybko, narracja poprawnych się skończyła, brakuje słów, motywacji i brakuje kasy! Agora pada, TVN się zwija, ludzie jacyś tacy jeszcze głupsi, niż kiedyś. Nie kupują już Czerskiej, nie słuchają już Czerskiej, po prostu odwrót, po prostu Zmierzch. Zmierzch w naszym polskim wydaniu. Przyjrzyjcie się sami.

Bliski Wschód, a więc i potencjalnie cały świat jest na krawędzi nowej, wielkiej wojny, a w dwóch głównych dziennikach informacyjnych, największych stacji telewizyjnych jest jeden materiał „voiceover”, czyli obrazki podczytywane ze studia. Wszystkiego 50 sekund. Materiał ten pokazały „Fakty” TVN w 16 minucie swojego serwisu. Główne „Wiadomości” TVP poszły jeszcze dalej. jakby tych ataków rakietowych na Tel Awiw w ogóle nie było. Im też odcięli kable do satelit na orbicie jak Moskwie? Cały świat mówi o wojnie, o strefie Gazy, a Kraśko i spółka o „drimlajnerze” – zaczęli nim i skończyli, razem coś około siedmiu minut relacji. Nie odwiedzili chyba tylko dream kibla na pokładzie. Co jest? – myślę sobie zapewne nie tylko ja. Może kokaina, to tłumaczyłoby wszystko, te podniecenie, ten szał, no, ale z drugiej strony Kuźniar, już cały dzień siedzi z plastikowym modelem Dreamlinera na podłodze i nieruchomo wpatruje się w niego – katatonia. Zapewne wiecie, że w tym stanie psychicznym, można taki model trzymać w ręku całymi dniami. Bez oznak zmęczenia. A miało być „Pokłosie”, dzień po dniu. Kaczyński nie obejrzał, to łup go po głowie. Ktoś kwestionuje geniusz Pasikowskiego? No to wiadomo nieuk i cham. Ktoś wątpi w stodołę? Taki sam zbrodniarz jak tamci z Jedwabnego.

Ale mamy Zmierzch i nic go już nie zatrzyma. Tego nawet Adam z Romanem nie zatrzymają. I na dodatek ten Izrael i Palestyńczycy. Dlaczego zdjęto w zasadzie najważniejszy temat dnia na świecie? By opóźnić rozpoczęcie narracji o wojnie na Bliskim Wschodzie, o wydarzeniach, jakie nie miały miejsca od 21 lat? Być może. No, ale po co? Biznes z „Lotem”? To niewykluczone, ale pond to, jest jeszcze, dla pracujących w głównych mediach dziennikarzy, ta fajna, dekadencka atmosfera. Sypią się im wszystkie klocki: smoleńskie, europejskie, autostradowe. Czego się nie dotknąć, po prostu Zombie, Zmierzch, tylko wampiry III RP jeszcze rozglądają się za świeżą krwią, ale tej już też nie ma. No to może być nawet Giertych z Dmowskim. Z czego tu ssać, jak żyć? - pytają się teraz swoi Donalda Tuska o przyszłość. Izrael „zaatakował” więc „Pokłosie”, ale w Polsce atak opóźniono, bo jest Dreamliner B 787. Jest Dreamliner, jest impreza! Tylko ten Kuźniar w katatonii. Oby mu przeszło, ranek bez niego, to jak „Pokłosie” bez Cedyni.

I tu jest ten moment szczególny w naszej dekadenckiej, schyłkowej Trzeciej RP. Bo wylały się hektolitry dowcipów na Maćka Stuhra, że już nawet (zaliczani do prawicowych) publicyści, biorą go w obronę. Ale jest Zmierzch, nareszcie! Po tamtej stronie mocy, w TVN, TVP, na Czerskiej odjechali już zupełnie. To, pytam się obrońców Stuhra, za te jego głupoty gadane, co położyły cały ten mocny film, spuściły go do kanału, to prawa strona nie może mieć jednego odlotu? Korzystamy przecież tylko z „diabelskich” narzędzi – Twittera, Facebooka, z „ajfonów”. Stuhr mówi, że na razie to go śmieszy, no jasne! Ciekawe, co myślą na ten temat producenci, ci, co wyłożyli kasę. Może Cedynię odwiedzi teraz Spielberg i pójdzie za ciosem Stuhra, była „Lista Schindlera”, może być „Lista Stuhra”. On ratuje dzieci, a ciemni chłopi przybijają go do drzwi. Narracja cedyńska się kończy, ale kłopoty aktora nie, bo położył ten film, to znaczy my go położyliśmy dzięki jego głupiej wypowiedzi, a to znaczy, że nie zarobi tyle, ile miał zarobić. To jednak nie jest najgorsze. Jak prowadzić po Cedyni debatę o tym filmie, jak edukować, jak pokazywać młodego Stuhra na wieczorach autorskich, jak zrobić pokłosie po "Pokłosiu"? Za późno już, a poza tym, Sorry Gregory, w Izraelu rozpoczęła się wojna. Czy ktoś kocha Izrael, czy go nienawidzi, to jest najprawdziwszy kawałek naszej Europy.

Brak głosów

Komentarze

Izrael nie przynależy geograficznie do Europy.

This world is totally fugazi.
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#306967

Jak najbardziej geograficznie nie. Przynależy kulturowo, z wielu wydaje mi się oczywistych powodów.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#306972

Geograficznie w Europie a kulturowo gdzie indziej :)
Remek.

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#306975

Zdziwisz się Remigiuszu, ale bliżej kulturowo, niż geograficznie. Zakładam, że jesteś chrześcijaninem. A jeżeli nie, to wśród chrześcijan się wychowałeś i mieszkasz, czerpiesz zatem na codzień z chrześcijańskiej kultury.

Żeby było zabawniej, Twój pra-pra(...)dziadek, który przyjmował naukę urodzonego na Bliskim Wschodzie Chrystusa urodził się (najprawdopodobniej) tak samo daleko od Bliskiego Wschodu, jak pra-pra(...)dziadek Chazara, którego Ty bierzesz za Żyda, a który mniej więcej w tym samym czasie przyjmował z równie politycznych powodów bliskowschodni przecież judaizm. 

Zresztą, w tyglu jakim była zawsze Polska... Wcale bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, że Tuwim czy Geremek mieli więcej słowiańskiej krwi, niż działacze Młodzieży Wszechpolskiej.

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#307029

Wg Microsoftu należy, można zobaczyć na stronie rejonizacji Win8.

Według mnie ani kulturowo ani geograficznie. Znikomy procent Żydow aklimatyzowal sie w Europie. Byli obywatelami państw żyjącymi odrębnie. Tylko Żydów dotyczyło kiedyś określenie getta.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#306977

z tym położeniem. Postaram się to jakoś pogodzić. Poza tym wszystkim sa tam miejsca, źródła, naszej cywilizacji. Ale to pewnie i tak nie wysatrczy.:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#307006

Mnie na przykład wystarczy...

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#307030

z tym położeniem. Postaram się to jakoś pogodzić. Poza tym wszystkim sa tam miejsca, źródła, naszej cywilizacji. Ale to pewnie i tak nie wystarczy.:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#307007

 na pustyni Negeb atak na Iran. Nie wyszło na Iran to teraz poszli starozakonni na Palestynę, ale przy tym naszych nie będzie, bo tradycyjnie Palestyńczycy (jak np Czeczeńcy) wzbudzają wśród Polaków raczej sympatię. Studiowałem z paroma z nich i mam po prostu dobre zdanie. A jeżeli jest to próba sprowokowania Iranu przez chazarczyków, to myślę, ze równie nieudana co poprzednie. Iran będzie czekać na rozwój wypadków. A żydkowie na Iran teraz nie uderzą, bo Jankesi się wypięli. Po wyborze Obamy kongres nie przyzna środków na wojnę, bo pozostał przecież republikański i zablokuje "bo tak". W ogóle mają teraz izraelici niewesoło, bo wcześniej atakiem na turecki statek zrazili sobie sojusznika w regionie, a bez cichego przyzwolenia Turcji jakakolwiek interwencja Izraela na państwo islamskie jest po prostu niemożliwa. Przez granicę z Syrią mają niepokoje, w Egipcie też nie za wesoło, tak więc nie myślę żeby coś się więcej wydarzyło w regionie niz kolejna Intifada.

Vote up!
0
Vote down!
0
#306988

braci w starszej wierze potomkow obywateli Polskich no i z reszta nowych od paru lat obywateli trzeciej RP tez.
Przeciez mniejszosc polska w Izraelu moze juz siegac milona
tak ze moze sie okazac ze ci pejsaci Polacy nie mowiacy po polsku moga zazadac pomocy i Bull w bulu wysle mieso armatnie
w odsiecz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#306995

... wspólnego z Europą i cywilizacją europejską ma państwo Izrael wyrastające wprost z cywilizacji żydowskiej i oparte na mesjanistycznym paradygmacie władania przez żydów resztą zwierząt w ludzkiej skórze? Czy mordowanie i planowa eksterminacja ludności podbitego obszaru, to pana zdaniem dziedzictwo europejskie? Moim zdaniem są to metody wprost wywodzące się z nazistowskich Niemiec które na podłożu kulturowym nienawiści - zwierzęcej wręcz nienawiści - do wszystkiego co nie-żydowskie daje taki efekt. Żeby sprawa była jasna - arabami pogardzam - żydów się boję.

Vote up!
0
Vote down!
0
#306996

zywcem z talmudycznej filozofi rasitowkiej.
Maine Kampf hitler zerznal z wydanej przez Zyda ksiazki jakies 20 lat wczesniej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#306999

Tylko słyszałem częściowo Teleexpress bez wizji,bo byłem u kogoś w innym po mieszczeniu ale gdy wróciłem to mówiłem że już dawno ten program jak już i cała TVP.1 zeszła na psy!Nie mówię już o innych śmieciach informacyjnych typu:TuskVisioNetwork,Polszmat,Zet,Rmf.Mówiłe na głos,że coś tu jest nie tak z tym samolotem,że się nim tak PO dniecają?Jak jestem wdzięczny Bogu,że wybawiła mnie pewna kobieta z tego pudła i że była chętna na kolorowy telewizor z pilotem Dreamlinera!Niepoprawni wystarczą w zupełności.

Ten dziwny komunistyczny Teleexpress to mam wrażenie jak by był wiadomościami dla  przedszkolaków?

Fajny tekst który mnie rozbudził.

Miłe memu sercu spostrzeżenie zawirowanej rzecywistości przez ciebie.

Ale jk byś tak w sklepie lub autobusie takie rzeczy wypowiadał głośno to ludzie by myśleli,że jesteś nie teges.

Ogólnie ludzie żyją w Matrixie TVN-u!

Szkoda mi ich.

Dzieki za tekst.

Pozdrawiam z szacunkiem Papa.

------

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#307041

Obserwuję duży postęp! Oni już w większości wiedzą, że to jest Matrix.

Dzięki i pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#307053