Ekshumacje i wykopki Teresy Torańskiej

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Trwają kolejne ekshumacje ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Ludzie, którzy nazywają siebie dziennikarzami przechodzą samych siebie w podłości i tusko - wazeliniarstwie, trudno tu zresztą znaleźć słowa cenzuralne. Redaktor (niech będzie...) Ordyński, w wywiadzie dla TVP INFO, zadaje Teresie Torańskiej dramatycznym tonem pytanie: Po co te ekshumacje, po co? Pani Torańska, jak zwykle z „klasą”, odpowiada: „....bo my lubimy wykopki, ....bo to taka nasza narodowa specjalność”. I dodaje, jak to przestrzegała (zapewne umorusaną od smoleńskiej ziemi Ewę Kopacz), że ta praca w Moskwie to na nic, bo będą kopać. „Czy Pani wie, że będą kopać?” – mówi do Jana Ordyńskiego, a ten znowu powtarza, jak papuga, po co to?

Teresa Torańska, będąca dla mainstreamu prawie Adamem Michnikiem (i tu słowo prawie nie czyni wielkiej różnicy) idzie jeszcze dalej. Opowiada, jak to będąc blisko jednej z rodzin ofiar Katastrofy, już chciała zadać pytanie: „A jeśli znajdzie Pani rękę nie należącą do zmarłego, to ją Pani wyrzuci?” Ale nie chciała ranić uczuć rodziny, tak pochłonęła ją empatia, z której ponoć słynie. Nie brakuje mi empatii, ale za nic nie dotrę z nią do Teresy Torańskiej. To, co dziś po prostu wygadywała w TVP INFO woła już tylko o pomstę do nieba, a przecież znana autorka wywiadów pisze książkę o Smoleńsku (!). Ten wywiad to wybitny wręcz przykład skundlenia dziennikarstwa w Polsce, żeby nie powiedzieć wprost sq.......... Nie ma tu innych słów, bo przecież przykłady już nie tyle serwilizmu, co zwykłej propagandy obozu władzy można przecież bez końca mnożyć.

W tym wywiadzie nie mówiono o tym, że kolejne ekshumacje ofiar Katastrofy Smoleńskiej to przede wszystkim wynik poważnych wątpliwości Prokuratury Wojskowej, co do tego, czy nie doszło do zamiany zwłok w trumnach, jeszcze na etapie sekcji zwłok w Moskwie, o ile można tu w ogóle mówić o sekcji zwłok. Nie ma już nawet sensu pomstować na bezdusznych dziennikarzy, bezdusznych polityków i pisarzy czy publicystów, trzeba po prostu jeszcze raz wrócić do kluczowego pytania w sprawie pochówku 96 ofiar spod Smoleńska. Dlaczego nie przeprowadzono w Polsce sekcji zwłok zaraz po ich przywiezieniu do kraju? To było święte prawo rodzin, polskiego rządu i jego premiera Donalda Tuska. Jeśli nawet premier zawierzył swojej zaufanej koleżance Ewie Kopacz, to dlaczego jest dzisiaj Marszałkiem Sejmu? Drugą osobą w państwie? Platforma ma tu jedną zgraną do trzasków płytę, że wszyscy chcieli jak najszybciej pochować swoich bliskich, że wszyscy chcieli, by ciała jak najszybciej powróciły do Polski. To prawda! Ale po to mamy Polskę, żeby ta Polska, czterdziestomilionowy naród, dowiedziała się, co stało się 10 kwietnia w Smoleńsku. Temu przecież, poza rozpoznaniem ciał ofiar, służyłaby szczegółowa sekcja zwłok. To było możliwe i to było konieczne i tego nie zrobiono. To było działanie wbrew żywotnym interesom polskiego państwa i za takie działanie jest proces sądowy i wyrok. I średnio mnie obchodzi fakt, że ludzie nie chcą już słyszeć o Smoleńsku, że lemingi mówią mi: „Daj spokój! Może masz rację z tym zamachem, ale nie dowiemy się nic przez 50 lat!” Żadnego wydarzenia w Polsce nie urabiano tak medialnie jak Katastrofy Smoleńskiej (Zamachu Smoleńskiego). Żadnego! Począwszy od 1956 roku nigdy media nie opluwały tak ludzi inaczej myślących niż władza czy żądających prawdy.

Nad czyim losem pochylali się dziś Teresa Torańska i Jan Ordyński? Otóż nad losem polskich komunistów. „Dużo się ich nawróciło?” – pyta niemal tajemniczo redaktor. „Dużo, oj dużo”- odpowiada Pani Torańska, prawie połowa i przytacza dramatyczną historię nawrócenia się Leona Kasmana (wieloletni redaktor naczelny „Trybunu Ludu” (1948-1953, 1957-1967)), jego osobistego dramatu związanego z chorobą dzieci. Nagle jest u Torańskiej prawdziwa, niekłamana empatia wobec trudnego losu Kasmana po jego nawróceniu się, przejrzeniu na oczy, czym jest i był komunizm. Ale Leon Kasman to także w latach 30- tych ub. wieku działacz KPP i Kominternu w Moskwie, skazywany za antypaństwową działalność przez sądy II RP.

Tak oto leje się jakieś potworne medialne plugastwo z ekranu i nikogo to nie dziwi, nie wstrząsa, mało tego, znajdzie się wielu takich przechodniów, co powtórzą: Po co te ekshumacje? Tak długo, jak będzie to nawet sto czy trzysta osób, czy dziesięć tysięcy, tak długo sprawa Smoleńska nie ucichnie. Nie ucichnie nigdy, nawet wtedy, gdy poznamy prawdę. Nikt w tej narodowej tragedii nie chce usuwać niczyich rąk, nie chce powiększać bólu i cierpienia. Każda z rodzin ofiar ma jednak święte prawo wiedzieć, czy modli się nad grobem swojego Ojca, Matki, Brata. A za to, że do dziś rodziny ofiar nie mogą zaznać spokoju, w tej duchowej, symbolicznej i religijnej chwili modlitwy nad grobem, odpowiadają konkretni ludzie piastujący dziś najwyższe stanowiska państwowe.

Brak głosów

Komentarze

homosowietikusow, POmiotow kacapskich pozbawionych ludzkich odruchow, prymitywow wyprodukowanych na potrzeby pokacapskiej mafi, ktora nielegalnie POprzez swoich agentow rzadzi Polska.

A nie przyszlo tej qrvie do glowy ze obca reka znaleziona w trumnie nalezy do kogos do rodzinu i powinna po zbadniu znalezc sie w prawowitym grobie?
A moze ta POkacapska sucz uwaza ze Polacy jak psy powinni lezec zbeszczeszczeni we wspolnych dolachjakich jest setki po tamtej stronie Bugu i nikt nie ma prawa sie upominac o tych pomordowanych Polakow zeby im stworzyc prawdziwe mogily albo sprawdzic kto w tyc dolach wogole lezy?
Moze jej takie uwazanie wynika z tradycji wyniesionej z domu.

#290987

prof Rycho

Sensacyjne Kłamstwa E. Kopacz i Prokuratury o Poległych...

Konwencja Chicagowska absolutnie dopuszcza równoległy udział patologów dwóch zainteresowanych krajów. W tym przypadku Polski i Rosji.
Dlaczego wiec dziś są potrzebne te hańbiące Marszałek Sejmu-Kopacz, Prokuraturę i Rząd Polski- ekshumacje? Także kolejna - Pani Anny Walentynowicz? Odpowiada za to Prokuratura i Rząd Rzeczypospolitej!
W świetle ostatnich ustaleń, odpowiedz jest prosta. W sekcjach nie uczestniczyli polscy patolodzy, zresztą niemal pewne staje się, że nie były to zgodnie z prawem międzynarodowym, właściwe sekcje!
To było kłamstwo ze strony sowieckiej! Zafałszowana także dokumentacja! Pani Kopacz jednak po katastrofie mówiła wprost, że polscy lekarze - uczestniczyli?
Na wszystko to zgodzili się przedstawiciele rządu Tuska. Zachowali się jak wasale Sowietów, trzymani na postronku Putina!
Dzisiaj, odpowiadając na zarzuty mediów, Ewa Kopacz zaprzecza, że po katastrofie prezydenckiego samolotu mówiła, iż polscy lekarze brali udział w sekcjach zwłok ofiar. Marszałek Sejmu tłumaczy, że chodziło o pomoc w przygotowaniach do pokazania ciał bliskim. Pytam, komu okazano te ciała, przecież nie było takiego przypadku!
W Sejmie z mównicy stwierdziła:
„Najmniejszy skrawek, który został przebadany, najmniejszy szczątek, który został znaleziony na miejscu katastrofy, wtedy kiedy przekopywano z całą starannością ziemię na miejscu tego wypadku, na głębokości ponad jednego metra i przesiewano ją w sposób szczególnie staranny, każdy znaleziony skrawek został przebadany genetycznie”. Tak brzmią słowa, które Ewa Kopacz wypowiedziała z trybuny sejmowej 19 dni po katastrofie smoleńskiej, choć w stenogramie na stronach internetowych Sejmu RP można przeczytać zupełnie inne zdania, znaczące zupełnie co innego.
Pech chciał, że na miejscu katastrofy, zwykli ludzie bez problemów znaleźli pozostałości: zwykłe rzeczy, takie jak dowód osobisty, ale też i fragmenty ciał, niektóre znacznych rozmiarów. W zderzeniu z tym faktami wypowiedź byłej minister zdrowia wygląda niewiarygodnie.
Zatem zostają pytania : Po co lekarze rosyjscy tak się śpieszyli oraz dlaczego Kopacz kłamała skoro 11 kwietnia wiedziała, że jest już po... sekcjach.
Odpowiedź jest zdumiewająco prosta - POLSCY PATOLODZY ZOBACZYLIBY CIAŁA ZNIEKSZTAŁCONE WYBUCHEM!
To teza i motyw Kłamstwa wszystkich, w tym Kopacz!
Rząd premiera Donalda Tuska wywierał presję na prokuraturę, aby ta nie dopuściła ekspertów zagranicznych, przybranych przez rodziny ofiar, do sekcji zwłok. Jest to działanie bez precedensu w dziejach państw cywilizowanych.
I chyba dlatego i Parulski także, dostał... nominacje generalska za "zasługi w sprawie katastrofy smoleńskiej". Narodzie przejrzyj na oczy, chciałoby się zakrzyczeć!
Ocenę pozostawiam Państwu... Obyśmy na jej pełne ujawnienie nie czekali znów 50 lat!! Pozdrawiam

prof Rycho

#291062

To juz nawet komentować się nie chce Ręce opadaja!
Hańba i wstyd Ta Kopacz jużdawno powinna być pogoniona z Sejmu, i stanąc przed kkomisją etyki. A po pogonieniu zwyczajnie powinno być wszczete śledztwo i sprawa sądowa -karna! Ale my w dzikiej Azji a nie w Europie.

Co to za parlament i parlamentarzyści, że na takie cyrki pozwaląją!

A dzisiaj jeden baran oburzony moim tekstem nazywywal mnie od bezrozumnychi niegodnych zaufania bo piszę, ze demokracja w Polsce to pic!

faxe

faxe

#291074

Cały czas kluczem do przynajmniej godnego uczczenia ofiar Smoleńska i próby wyjaśnienia przyczyn Katastrofy - Zamachu jest wywalenie ze stołków obecnej ekipy. Będą znowu wybory.....

#291080

pzdr

antysalon

#291085

Uważam, że tracimy czas "bawiąc" się w literatów, zamiast faktycznie rozpocząć wykopki. Oczywiście mam na uwadze wykopywanie tej czerwono-różowej zarazy z naszego życia. Domyślam się, iż żadne komentarze nie zepsują dobrego samopoczucia tym mafijnym rodzinom. Najwyższy już czas aby o losach Polski i Polaków nie decydowali oszuści, kłamcy i przestępcy. Przy tzw. okazji należy wspomnieć, która to partia tak usilnie starała się o likwidacje dofinansowywania partii politycznych.

#291149

... na obejrzenie rozmowy Torańskiej z Ordyńskim.
Poważnie.

Ja jestem słaby psychicznie i nie wyrabiam nawet rozmowy Kamili Biedrzyckiej Zezicy z Pawłem Olszewskim z d. Kierbel.

Torańska i Ordyński, wow! - przy tym wymięka nawet Liz obskakujący Urbana ; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#291222