Celownik ustawiony po śmierci

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Uważam, że dokopywanie Adamowi Bielanowi, jaki to był naiwny, jak dał się ograć red. Torańskiej nie m już dalszego sensu. I tak dostał za swoje od niektórych publicystów i blogerów. Obydwie strony podają swoje wersje wydarzeń, więc niech to wyjaśni się w sądzie, bo odpuścić Lisowi i Torańskiej w tej sprawie nie można, i doprawdy drugorzędne jest to, że Bielan wyszedł z PIS-u i wtedy inaczej opisywał rzeczywistość, a teraz gdy podobno planuje już powrót, to zakłada inne „obiektywy polityczne”. Meritum tej afery jest zupełnie inne, oczywiste i zostało już jasno wyłożone: zaatakować przed drugą rocznicą Katastrofy Smoleńskiej ś.p. Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP. Nie ma to żadnego innego celu. Zachowanie europosła Bielana może i było naiwne, ale z drugiej strony to jak mają wyglądać wywiady? Przy udziale kancelarii adwokackich, ochroniarzy, rejestratorów z podpiętymi do , wariografami? „Naiwni” redaktorzy głównych mediów już rąbią, że cały ten zgiełk nie ma sensu, bo przecież w tym wywiadzie nie ma nic, co by kompromitowało czy ośmieszało nieżyjącego Prezydenta. Ale nie o to chodzi Torańskiej i Lisowi. Przecież już prawie dwa lata część manipulatorów próbuje opisać braci Kaczyńskich jako dobrego Lecha i złego Jarosława. Wywiad Torańskiej w „Newsweeku” przeczyta może sto tysięcy osób, a fala uderzeniowa pod hasłem „wiesz, czytałem ten wywiad z Bielanem” sięgnie co najwyżej dwustu, trzystu tysięcy osób. Przyznajmy, marny efekt i nie o to chodzi. Liczy się kilkuzdaniowa narracja, którą będą sączyły masowo wszystkie usłużne media, a będzie sprowadzała się do tego mniej więcej: Maria Kaczyńska rządziła mężem tak jak chciała, Prezydent nie interesował się polityką, tylko rozmowami o życiu, W ogóle Lech Kaczyński nie nadawał się na Prezydenta, był miękki, a o wszystkim decydował jego brat. Zapewniam, nic innego nie zostanie po tym wywiadzie i związanym z nim zamieszaniu w świadomości społecznej. Mało tego, zamieszanie i sprowokowanie Adam Bielana było celowe, bo inaczej kto by zwrócił uwagę na rozmowę Torańskiej? Przeszłaby niemal niezauważona.

Propaganda III RP (żadne dziennikarstwo i żadni dziennikarze tylko lektorzy partyjni III RP)
chce pod przykrywką „ciepłego wywiadu” o Lechu Kaczyńskim zostawić w głowach jedną myśl: on nie nadawał się na Prezydenta! I to jest największa podłość i największe kłamstwo, największa manipulacja tej antypolskiej zagrywki. Ś.p. Lecha Kaczyńskiego, jego Małżonki nie ma już wśród nas. Nigdy więc Maria Kaczyńska nie zweryfikuje tej manipulacji. Może był dobrym mężem, ciepłym gawędziarzem, ale nie nadawał się na Prezydenta! To jest PRZESŁANIE autorów i propagandystów jednocześnie, to jest przesłanie III RP. Tak mogą czynić tylko menelity. To nikt inny, jak Lech Kaczyński, jako jedyny przywódca państwa Unii Europejskiej miał odwagę przeciwstawić się rosyjskiej agresji w Gruzji i zjednać sobie w tej sprawie innych przywódców państw europejskich. Niech czytający mi wybaczą, że stosuję tu takie porównanie, ale czy ktoś wyobraża sobie autora słów o „ślepym snajperze” broniącego niepodległości Gruzji? Czy obecny Prezydent, albo słynny motywator Władimira Putina Lech Wałęsa, czyli „dziwię się, że Putin się jeszcze nie wkurzył” (w sprawie Smoleńska), byliby zdolni przeciwstawić się Rosji? Zresztą słowa i zachowanie Lecha Wałęsy, który i tak sam steruje Polską i światem od lat, można już chyba tylko przemilczeć.

I Tusk, i Komorowski i cała ta zgraja lektorów partyjnych z komitetów III RP doskonale wiedzieli, że ś.p. Prezydent to człowiek dialogu i kompromisu. Dlatego bezwzględnie to wykorzystywali. Co w tej ekipie robi jeszcze min. Tomasz Arabski ? Może w końcu zaczniemy rozliczać ludzi, którzy działali na szkodę Prezydenta RP, na szkodę wizerunku Polski, których rola w przed i po 10 kwietnia 2010 roku jest tak niejasna, oględnie mówiąc.
To tylko jedno nazwisko, pierwsze z brzegu, ale przecież Lecha Kaczyńskiego próbowała zniszczyć cała ta antynarodowa kapela. Gdyby nie wizyta ś.p. Prezydenta RP w Tibilisi, dziś mogłoby już nie być niepodległej Gruzji. Przyznają to nawet osoby niechętne PiS-owi, czy zmarłemu Prezydentowi - w Polsce i za granicą. Ale lektorzy partyjni udający dziennikarzy, politycy pod żyrandolami, schronieni pod parasolem niemiecko – rosyjskim, nie pozwolą przecież na to, by Polacy mogli w spokoju wspominać zmarłego tragicznie Prezydenta, mówić o jego wybitnych zasługach dla Polski. Nawet nie próbuję już przypominać żenujących wpadek Bronisława Komorowskiego, jego zerowej wizji jakiejkolwiek polityki zagranicznej, poza jednym: jeszcze jednym, kolejnym otwarciem wobec Rosji. Jak rozumiem, obecny prezydent jest tu wzorcem tego otwarcia dla całego świata, a Polska musi do tego jeszcze dorosnąć. Jak można mówić o tym, że nie decydujemy o losach całego globu, skoro nawet prezydent USA, jak słychać, wprowadza do swojej polityki wobec Rosji standardy III RP.

Z Rosji dotarła dziś informacja o katastrofie samolotu ATR-72 na Syberii. Około 30 kilometrów po starcie runął na ziemię. 11 osób przeżyło to tragiczne zdarzenie.

Brak głosów

Komentarze

bez żartów - rzygać mi się chce, jak obserwuję tę operację przywracania dziewictwa Bielanowi. Facet zachował się obrzydliwie w pełni świadomie, nie przewidział tylko, że nie zrobi kariery poza PiS i będzie chciał tam wrócić. Dla mnie jest osobą niewiele lepszą od towarzystwa, z którym się wówczas zadał.

Vote up!
0
Vote down!
0
#241679

Ale teraz trzeba stanąć za szują murem.

grzechg +10

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#241695

masz rację. Szmata to szmata, ale zachował przynajmniej jakieś resztki sumienia.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#241698

Tak daleko bym nie poszedł (sumienie) - odnoszę wrażenie, że salon wyczuł, że z Bielana pożytku nie będzie więc postanowił wyślizgać go do oporu.
Ten się połapał i zaczął drzeć mordę - jakoby to na salonach, a gwałcą.
Wielkie odkrycie ; )

To chyba nie tyle sumienie co konwulsje przed śmiercią w cywilnym wymiarze.
Niemniej to już i tak trup w rymkiewiczowskim rozumieniu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#241820

Każdy człowiek robi jakieś błędy,ale nie każdy umie się uderzyć w piersi i powiedzieć me culpa,u Pana Boga nikt nie jest skreślony,i nawet w godzinie śmierci mogą być mu grzechy odpuszczone,jeżeli ktoś się szczerze na wróci i wyzna swoje grzechy,syn marnotrawny został przyjęty z radością przez ojca swego,bo uważał go za martwego,a zobaczył na powrót żywego

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#241705

No tak, ale on ani nie mea culpa, ani nic takiego.
Chodzi i lamentuje, że go zgwałcili.

To już trup.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#241821

Nie wikłam się w oceny Bielana, ponieważ opisano już jego zachowanie ostro i ja się z tym zgadzam. Skupiam się na drugiej stronie. Ot tyle. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#241755

to się zdarza!. Ale to, że wezwano międzynarodową komisję do zbadania tej katastrofy, to w Rosji już nie!. Nasz prezydent umierał w błocku, kiedy Komorowski grabił jego kancelarię i zacierał ślady zamachu. Jesteśmy kondominium, z prawami obywatelskimi na poziomie Bantustanu i to wszystko.

Vote up!
0
Vote down!
0
#241830

Rozumię że funkcjonuję w jakieś organizacji do której napewno wstąpiłem dobrowolnie.A skoro tak to mam swojego zwierzchnika i jego rozkazom oraz sugestiom podlegam bezposrednio lub posrednio.Jezeli wybieram nieposłuszenstwo i występuję z takiej organizacji to znaczy że albo uważam się za kogoś lepszego albo moja ambicja nie pozwala mi dłużej trwac w takim zespole.Postanawiam odejść ale skoro jestem ambitny to zakładam własną organizacje i dąże do celu albo wycofuje się całkowicie i nie zabieram głosu szczególnie publicznie.Skoro zaczynam postępować inaczej to jestem zwykłym dwulicowym karierowiczem i nić więcej.Tak należy scharakteryzowac pokrótce i delikatnie Bielana.Więcej o tym osobniku szkoda pisac bo nie jest wart zużytych styków komputera.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#243608