O co tu chodzi?

Obrazek użytkownika matka trzech córek
Idee

 Takie mam już w życiu szczęście, że kiedy nurtuje mnie jakieś pytanie, zawsze w stosunkowo krótkim czasie udaje mi się znaleźć na nie odpowiedź. Czy silna wola to sprawia, czy przypadek, nie wiem. Fakt, że tak to już ze mną jest.

  Od paru miesięcy próbuję rozwiązać zagadkę dziwnego sojuszu żydowsko-banderowskiego, który  zauważa się obecnie na Ukrainie. Z niedowierzaniem obserwuję rozwijająca się komitywę i zacieśniające więzi. Jak to możliwe? Po tym, co ukraińscy nacjonaliści zrobili półtoramilionowej społeczności żydowskiej zamieszkującej Małopolskę Wschodnią i Wołyń, nie do pomyślenia powinna być jakakolwiek zażyłość czy przyjazna współpraca. Wszak Żydzi słyną z pamiętliwości i tendencji do zemsty. Oko za oko, jak mówi Biblia.

 Przed kilkunastoma laty, Jan Tomasz Gross rozpętał piekło prezentując nikczemnie napisaną książkę o Jedwabnem, w której  przedstawił pojedynczy mord na Żydach, dokonany jakoby przez grupę polskich kolaborantów.  Tragiczny obraz wypełnionej ludźmi płonącej stodoły, poruszył miliony czytelników na całym świecie. Głosom oburzenia i potępienia nie było końca. Polacy zmierzyć się musieli z silną antypolską wrzawą medialną, przeciwstawiając wrogiej propagandzie niezliczone mnóstwo dowodów i przykładów  swojego rzeczywistego stosunku do holocaustu, który znacznie odbiegał od nakreślonej przez Grossa wizji.

 Upokorzenie, napiętnowanie i niesmak pozostały jednak do dzisiaj . Zatrute owoce haniebnej nagonki zdołały na trwałe zniekształcić wizerunek naszych dziadków i ojców.

Tymczasem jednak, tuż obok, za bliską granicą, rozwija się fenomen , który przyprawia o zdumienie a nawet szok. Na Ukrainie, przed banderowskimi pomnikami, ramię przy ramieniu, obok Ukraińców, ustawiają się zastępy obywateli narodowości żydowskiej i wspólnie oddają hołd oprawcom swoich rodaków.

]]>http://forum.meta.ua/viewtopic.php?t=52351]]>

]]>http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/111244,zydzi-beda-walczyc-o-uk...]]>

 

 

 W literaturze opisującej tamte czasy, wielokrotnie stykałam się zrelacjami  eksterminacji popełnianej  na żydowskiej części społeczeństwa II Rzeczypospolitej. Szczególnie okrutne zbrodnie dokonywane były na terenach wschodnich, na ziemi ukrainnej, skąd rzadko Żydzi trafiali do obozów zagłady, znajdując miejsce kaźni w pobliżu rodzinnych miast i wiosek. Zawsze wtedy zauważalna była duża aktywność ukraińskich sił pomocniczych. Ich gorliwość w zbrodniczym procederze nie miała sobie równej.

  Zastanawiałam się nieraz, jak to możliwe, że dokonania ukraińskich siepaczy nie spotkały się z powszechnym potępieniem  w Izraelu, USA i w ogóle na Zachodzie.

 "Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, co tu, na tym Wołyniu dzieje się z Żydami. Niemcy nam, ukraińskim policjantom, rozkazują jak jakimś psom i my, jak te psy, na rozkaz naszych komandyrów spełniamy te rozkazy... W dzień tych Żydów (rozstrzelanych) jedni nasi chłopcy zakopują, a nocą inni chłopi rozkopują jamy aby Żydów rozbierać z koszul i gaci. Drą się między sobą i warczą na siebie jak hieny cmentarne...Polacy patrzą na to z pogardą, ale na nich też przyjdzie pora..."

Fragment listu policjanta z kurenia im.Konowalca, Wasyla Bodnara do rodziny (1942r.)

 

 Teraz już wiem. Kilka dni temu, pomiędzy książkami wyłożonymi na składanym stoliku w pobliżu Katedry Świętego Jana, spostrzegłam tytuł, który przykuł moją uwagę. To stara książka Edwarda Prusa, wydana jeszcze w roku 1995, czyli na długo przed „bestsellerem” Grossa. Jej tytuł brzmi: „Holocaust po banderowsku”.

 Sprzedawca, człowiek o dobrym rozeznaniu, widząc moje zainteresowanie, rzucił półgłosem: - A wie pani, że w UPA byli Żydzi? Wiem, odpowiedziałam - jakaś sanitariuszka ponoć była. Jacyś lekarze…

Pamiętam skandal związany z postacią Stelli Krencbach.

]]>http://www.kresy.pl/publicystyka,omowienia?zobacz/dostala-angelusa-za-antypolska-ksiazke]]>

 

 Z książki, którą od niego kupiłam, dowiedziałam się wielu interesujących faktów na temat udziału Żydów w tej zbrodniczej formacji. Wynika z nich jeden wniosek, zasługujący na szczególną uwagę: lekarze owi, nie byli ochotnikami w pełnym tego słowa znaczeniu, a jedynie przymuszonymi do medycznych usług bezradnymi, przerażonymi niewolnikami.

 Wiedzieli doskonale z kim mają do czynienia. Znali  bojowników UPA z okresu, kiedy wielu z nich tworzyło szeregi pomocniczych formacji niemieckich i paradując w mundurach Nachtigall i podobnych, wysługiwało się władzom, wykonując najbardziej krwawe i okrutne zlecenia. Nie z przyczyny opamiętania jednak i nie z powodu współczucia dla żydowskich ofiar, zaraz po zlikwidowaniu ostatnich gett żydowskich, większość ukraińskich policjantów  zasiliła szeregi OUN UPA.

Tu, fragment książki, który tłumaczy przyczyny niespodziewanej „rozłąki z Niemcami”:

„…Rozejście się dróg „Nachtigall” z hitlerowcami, wbrew temu, co dziś głoszą banderowcy, miało inne podłoże. Żołnierze tej formacji udzielili poparcia „rządowi” samozwańczemu i kolaboranckiemu banderowców, który powstał wieczorem 30 czerwca 1941 roku we Lwowie. Banderowcy małpowali inicjatywy kolaborantów francuskich, norweskich i chorwackich. Ten quasi-rząd Niemcy rozpędzili, albowiem był on dywersją przeciwko ukraińskiemu rządowi centralnemu na uchodźctwie, który ci uznawali. Niemcy zatem, aby nie wchodzić w kolizję z emigracyjnym prezydentem i Głównym Atamanem Ukrainy, Andrijem Liwyćkim, banderowski twór (zresztą bez znaczenia) rozgonili, a żołnierzy „Nachtigall” odesłali do Winnicy. Był to dla tych żołnierzy prawdziwy wstrząs, psychiczny szok. Zostali po raz kolejny upokorzeni przez „sojusznika”, skopani jak zwyczajne „psy wojny”. Niemcy nie uznali ich „elitarnego” charakteru. Bardzo długo wpajano „słowikom”, cytując gęsto Doncowa, iż są „zakonem” powołanym do „wyższych celów”. Wreszcie sami w to uwierzyli, iż są wybrańcami bogów” – elitą rządzącą a nie prostymi ‘psami wojny”. Tymczasem aresztowanie „rządu” zdawało się wszystko przekreślać, wszystkie marzenia i mity o „ukraińskim imperium” od Karpat po szczyty Kaukazu!

 Dodać należy, że w przyjętym przez ten „rząd” (na czele z Jarosławem Stećką- Karbowiczem jako premierem) „Akcie 30 czerwca”, znalazły się zdania: „Ukraina dla Ukraińców”; „kto nie jest Ukraińcem nie ma prawa do egzystencji w tym państwie”. Zatem Żydzi i Polacy, oraz wszyscy nie- Ukraińcy zostali już na samym wstępie rządów ukraińskich nacjonalistów pozbawieni najpierwszego ludzkiego prawa, prawa do życia na ziemi swoich ojców i dziadów. Sam Stećko w swoim przemówieniu inauguracyjnym wykrzykiwał, że „rząd OUN, to dyktatura straszna dla wrogów swoich i obcych”, dyktatura bezprawia bo „nacjonalistyczne sumienie będzie kodeksem […]

 Rozlepiano w miastach, miasteczkach i po wsiach obwieszczenia podpisane przez Banderę, a głoszące  >smert’ Lachom, Żydom i Moskwiczam<…”

 Kiedy już w imieniu Niemców „rozprawili” się z Żydami, nabrawszy wprawy w masowym zabijaniu, banderowcy porzucili  hitlerowców, by bez ograniczeń i hamulców skierować swoją  nienawiść ku Lachom.

 Z książki profesora Prusa dowiedziałam się o pewnej inicjatywie ukraińskiej, która nie mogła być wdrożona z powodu stanowczego sprzeciwu Niemców. Dotyczyła noszenia przez Polaków barwnych oznaczeń, podobnych do tych, które zmuszeni byli nosić Żydzi. Jak bardzo ułatwiłoby to eksterminację Polaków, można sobie tylko wyobrazić.

 W jaki sposób trafiali Żydzi do oddziałów UPA? Oto odpowiedź:

„…Żydowskich fachowców UPA porywała nawet już po uwolnieniu od hitlerowców obszaru jej działania, kiedy ocalali Żydzi wyszli ze swoich kryjówek i podjęli prace legalne w nowym systemie. Wspomina o tym dowódca partyzantki Mikołaj Kunicki- „Mucha”: …A co oni (Żydzi) u was robią?(pytał pojmanego ubowca). – Leczą chorych i opiekują się rannymi… - Żydów lekarzy trzymacie w oddziałach, choć krzyczycie bij Lachów, Żydów i komunistów. Ale oni wszyscy są u was niewolnikami i przymuszacie ich, by leczyli tych, którzy mordowali ich rodziny… Milczeli patrząc na mnie spode łba”. Pamiętnik „Muchy”, Warszawa 1959).

 Mychajło Stepaniak, członek głównego przywództwa banderowskiej OUN, kompan Szuchewycza „Czuprynki”, uczestnik  „przełomowego” III Zboru, organizacji, mocno obciąża UPA krwią żydowską. Na III zborze OUN (sierpień 1943r.) padły brutalne słowa „Kłyma Sawura” dowódcy UPA-Północ o Żydach. „Sawur” (D.R. Klaczkowśkyj) był wtedy jeszcze dowódcą całej UPA; kilka dni później odda dowództwo „Czuprynce” a sam pozostanie na Wołyniu i Polesiu.

„Żydzi w UPA? – to jakiś żart – dziwi się Mykoła Stepaniak. – Owszem byli, ale nie dobrowolnie. Odnosi się to zasadniczo do lekarzy i pielęgniarek. Każdy Żyd, który uciekając przed śmiercią, przypadkowo znalazł się w UPA myśląc, że trafił do sowieckich partyzantów – ginął. Najwięcej Żydów było w partyzanckich oddziałach sowieckich, nie brakowało ich też w polskich, to znaczy w AK. Powtarzam, żadnych ochotników – Żydów jako bojców, w UPA nie było…”

 

 Dziwi zatem stanowisko obecnych kontynuatorów tradycji banderowskich, którzy powołują się na wspólne, z Żydami, losy partyzanckie, przedstawiając  UPA opinii światowej, w świetle jej chwalebnej przeszłości. Co ciekawe, nie brakuje entuzjastów tej formacji pośród żydowskich kręgów, tak na Ukrainie, jak w Izraelu i na Zachodzie.

 „…Zdaje się, że sprawę Żydów poruszył w kuluarach III zboru Iwan Mitynha, proponując, aby chronić te ukrywające się dotąd resztki Żydów. Według niego zatrze to złe wrażenie jakie pozostawili na Wołyniu wojacy „Nachtigall”, a w Galicji policja ukraińska. Przypomniał, że to właśnie członkowie  > Nachtigall< stworzyli trzon (banderowskiej) UPA. Wtedy wmieszał się Dmytro (Klaczkowśkyj – „Sawur”) oświadczając: >zabić Żyda, to jak zabić wesz<. Spojrzałem na Szuchewycza –„Czuprynkę”, ten tylko wzruszył ramionami jakby ta sprawa go zupełnie nie obchodziła, a przy tym głupio się uśmiechnął. Ten gest i ten uśmieszek zauważyli niektórzy przysłuchujący się rozmowie i wybuchnęli dzikim śmiechem. Otrzymawszy taki aplauz „Czuprynka” odpowiedział: >>jest po temu okazja, żeby raz na zawsze pozbyć się z naszej ziemi czużyńców (nie- Ukraińców). To wielka szansa druhu mecenasie i tylko głupiec by z tej szansy nie skorzystał. Na głupców to my nie wyglądamy. Żydów, których mamy w UPA oraz specjalistów innych nacji, będziemy trzymać tak długo, jak długo będzie istniała taka potrzeba, później tak<<. Szuchewycz pociągnął ręką po szyi, co było wymownym znakiem, że im wszystkim poderżnie się gardła.Wtedy zrozumiałem, że dla Żydów naszych ratunku już nie ma… Zaprotestował głośno przeciwko temu durnemu gestowi (Szuchewycz miał często mało dowcipne gesty) odważny Iwan Mitrynha, ale nikt go nie słuchał. Jego uwagi ginęły w dzikiej wrzawie >>kwiatu ukraińskich nacjonalistów<<… Ochotników Żydów w UPA nie było…”

 

 Po lekturze książki Edwarda Prusa, nie mam już wątpliwości, co do rzeczywistych relacji zachodzących na Ukrainie. Pomimo roztaczanej powszechnie wizji serdecznego współistnienia obu nacji, coś mi każe patrzeć na te sielskie obrazki z dużą rezerwą i podejrzliwością. Za nic bowiem, nie mam odwagi przeciwstawić kilku niezweryfikowanych, żydowskich peanów na cześć ukraińskich faszystów, relacjom takim jak ta:

„…Podniósł ręce do góry i wtedy cały żydowski tłum czekający na śmierć, zamilkł. Rabin zaś rzekł: ”synowie Jakuba, nadszedł dzień naszej śmierci, sądny dzień. Wstępujcie do przygotowanych grobów godnie, bo tak chce Bóg naszych ojców. On też ukarze naszych oprawców, bo kto mieczem wojuje, od miecza umiera. Miecz Jahwe spadnie na karki morderców, którzy nigdy nie doznają wolności. Dla >>naszych<< oprawców (spojrzał wymownie na ukraińskich policjantów) przyjdzie czas zagłady. Zginie całe ich plemię, a jego ziemia zostanie spalona, pozostaną tylko zgliszcza i popioły na urągowisko świata”. To były ostatnie jego słowa.

 

Wszystkie cytaty pochodzą z książki Edwarda Prusa: "Holocaust po banderowsku". Tytułowe zdjęcie również pożyczyłam ze wspomnianej książki. Jego oryginalny opis brzmi: "Żydzi - niewolnicy UPA, tak skuwano żydowskich lekarzy porwanych do oddziałów UPA, gdzie byli zmuszani do leczenia rizunów."

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (20 głosów)

Komentarze

 

Tutaj : http://niepoprawni.pl/blog/3142/chazarowie-wracaja-po-na-swoje

Dzisiaj mamy do czynienia z Chazarami wywodzacymi się z Ukrainy (część ich związana jest z Polską bo tamte tereny kiedyś należały i do Polski).

Żydzi to termin wspólczesny. W starozytności nie było Żydów. Jezus też nie był Żydem a Judeiczykiem, bo pochodził z Judei. Nawet w wersji angielskojęzycznej jest Jew. Prawdziwi Żydzi to ci dziś zwani ortodoksami ale tych 100% , jak napisano w Biblii może być tylko 144000. Reszta to chazaria - askenazyjczycy- przechrzczeni na judaizm.

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1435175

Jedynym Judejczykiem wsród apostołów był Judasz

Vote up!
4
Vote down!
-4

Kazek

#1435181

Każdy trzeźwy historyk nawet dyletant wie

Zyd to potomek plemienia Judy. Po 131 ne. Rzymianie wypedzili z Palestyny
Judajczykow. Natomiast nie zostali wypedzeni Galilejczycy. Nasze wspolczesne
pojecie Zyd obejmuje Judajczykow w diasporze. Natomiast nie odnosi sie do
pozostalych 11 plemion Izraela. Jezus byl Galilejczykiem wiec nie byl Zydem
(Judajczykiem). Nie wiem do kogo czul nienawisc Konstantyn. Nie wiem takze
dlaczego tworzac ewangielie "falszowano" rzeczywistosc wedlug ktorej w
Palestynie funkcjonowalo miejscowe sadownictwo sprawowane przez kaste kaplanow
(zwyczaj obecnie zachowany w Panstwie Izrael).

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1435182

 

Jezus urodził sie w Betlejem, mieście w Judei -więc z urodzenia jest Judeiczykiem. Po powrocie z ucieczki, z Egiptu, Maria i Józef wraz z Jezusem osiedlili się w Nazarecie w Galilei. W ten sposób wypełniło się proroctwo dotyczące Mesjasza - Jezusa że narodzi się w Betlejem i zwany będzie Nazarejczykiem.

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1435190

DWANAŚCIE PLEMION IZRAELA

 
 
 

Od góry, od lewej do prawej: 

 

Aszer, Binjamin, Dan,

Gad, Isachar, Jehuda,

Josef, Lewi, Naftali,

Reuwen, Szimon, Zewulun.

 

 
 

Dwanaście plemion Izraela to potomkowie dwunastu synów Jaakowa (Jakuba). Plemiona te podzieliły między siebie ziemię Izraela. Tylko plemię Lewiego, którego członkowie byli kapłanami, nie potrzebowało własnego terytorium (zarządzali jedynie niektórymi miastami). Natomiast ród Josefa reprezentowany był przez plemiona jego synów: Efrajima i Manaszego.

 

Synami Jaakowa i Lei byli:

Reuwen - symbolem pokolenia Reuwena był kwiat mandragory (Bereszit 30:14)

Szimon - symbolem jego rodu były bramy miasta Szechem.

Lewi - tu rolę symbolu spełnia napierśnik Najwyższego Kapłana, składający się z 12 płytek symbolizujących 12 pokoleń Izraela.

Jehuda - plemię reprezentowane przez najsłynniejszy emblemat Izraela - lwa, symbol siły.

Isachar - jego plemię symbolizowały słońce i gwiazdy.

Zewulun - symbolem plemienia potomków Zewuluna, którzy osiedli nad morzem, był statek.

 

Synami Jaakowa i Zilpy byli:

Gad - jego symbolem był obóz wojenny (namioty).

Aszer - symbolem plemienia było drzewo oliwne.

 

Synami Jaakowa i Racheli byli:

Josef - plemiona jego dwu synów (Efrajima i Manaszego) zajmowały rolniczą część Izraela. Ich symbolem był snop zboża. Terytorialnie traktuje się pokolenia obu synów Josefa, jako dwa osobne rody.

Binjamin - to wojownicze plemię symbolizował wilk.

 

Synami Jaakowa i Bilhy byli:

Dan - pokolenie sędziów. Jego symbolem była waga sprawiedliwości.

Naftali - symbolem tego plemienia była gazela.

 

W latach 733-734 p.n.e., gdy na tronie Asyrii zasiadał okrutny satrapa Tiglat Pilazar III, armia asyryjska podbiła Galileę i Zajordanię. Jego następca,Salmanasar V zajął kilkanaście lat później Samarię, a rządzący po nim Sargon IIdokonał  deportacji ludności żydowskiej do Asyrii, prawdopodobnie do dzisiejszego Iranu i zachodniego Afganistanu. Tak właśnie - według tradycji - zaginęło dziesięć z dwunastu plemion Izraela (do tych dziesięciu zalicza się osobno plemię Efrajima i Manaszego). 

 

Z wygnania powrócili potomkowie Jehudy i Binjamina, oraz potomkowie Lewiego. Los innych jest nieznany.

 

Kilka społeczności w Azji i Afryce głosi, że są potomkami jednego z zaginionych plemion.  

Wśród nich:

- Żydzi Telugu w Indiach przypisują sobie pochodzenie od plemienia Efrajima. 
- Żydzi Kuki-Chin-Mizo z Indii uważają się za potomków Manaszego.
– niektórzy etiopscy Żydzi, twierdzą, iż pochodzą z plemienia Dana.
- Żydzi zamieszkujący Bucharę, twierdzą, że pochodzą z plemienia Efrajima.
- Żydzi Igbo z Nigerii uważają, że są potomkami Efraima, Manaszego, Lewiego, Zewuluna lub Gada.

Mniej sprecyzowane powiązania z zaginionymi plemionami Izraela z plemienia zgłaszają:

- ludzie z plemienia Lemba (Afryka Południowa)
- Żydzi z Ghany.
- według koncepcji z czasów Dżahangira - władcy imperium Wielkich Mogołów (XVI wiek) - Pasztuni (z Afganistanu) są potomkami jednego z zaginionych plemion Izraela.

Istnieją też bardzo fantazyjne pomysły, które przypisują pochodzenie od zaginionych plemion między innymi Japończykom i Brytyjczykom.
 

Symbole Dwunastu Plemion Izraela. Mozaika w synagodze Givat Mordechai w Jerozolimie.
 
 
http://www.the614thcs.com/28.1910.0.0.1.0.phtml
 
 
Vote up!
8
Vote down!
-5
#1435269

Dla nas wasze wewnętrzne rozróżnienia nie mają znaczenia. Dla nas, dla świata,
dla zwykłych ludzi, Żydem jest ten, kto swoje życie układa wg Tory (choćbyśmy
nawet nie wiedzieli, co to Tora) i jest uznawany za Żyda przez innych Żydów,
których żydostwa nikt nie podważa. Nie ma znaczenia, czy pochodzi z tego czy
innego ludu semickiego. Wiemy, że można nawet zostać Żydem mimo niesemickiego
pochodzenia. Podobno jest to trudne, bo nie wystarczy się obrzezać i „ochrzcić”
po żydowsku, ale są jakieś jeszcze trudności. Jednak w historii zdarzyło się
wiele przejść na judaizm.

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1435183

 niezwykłą ewntualność, że banderowcy przystąpią do Starszych Braci? :)

Komentarz Nathanela informuje o Chazarii ciągnącej się niegdyś na terytorium Ukrainy, a nawet większym. To daje do myślenia. I ten Kołomojski...

Pozdrawiam:)

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1435185

Nie o to mi chodzi - jak wielu innych ktorych ten temat interesuje i jest wlasciwie nie do
udowodnienia to to czy Jezus byl zydem czy tez nie.

Maria i Józef byli rodziną żydowską, bo żyli wg Tory. Jezus nigdy się ich nie
wyparł. Był więc Żydem, założycielem nowej żydowskiej sekty. Został uznany za
potomka Dawida (w linii męskiej), a więc pełnoprawnego mesjasza, a nie byle
proroka, i jako taki został uznany za króla. To przesądziło o tym, że Rzym
musiał go ukrzyżować.

W tamtych czasach różnych proroków i kandydatów na mesjaszy pojawiało się
wielu. Lud żydowski, dopiero co zniewolony przez Rzym, czekał i marzył o
odrodzeniu królestwa Dawida. Pojawiało się dużo różnych wzajemnie sprzecznych
proroctw, relacji z cudów, tekstów ewangeliopodobnych, dzieci bożych,
niepokalanych poczęć itd. Późniejsze ewangelie, po modyfikacjach, dotyczyły już
tylko osoby Jezusa, jednak było czymś zupełnie naturalnym, że ewangelie
wcześniejsze opisywały historie różnych innych „protochrystusów”, którzy nie
przeszli do historii.

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1435189

 

wszyscy jestesmy Żydami. Cała ludzkość zginęła podczas potopu. Odrodziła się z Noego. Więć cała ludzkość to Zydzi?  Taki jest logiczny wniosek.

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1435193

Czy nie-Żyd może zostać Żydem?

 

 

 

 

 

http://www.the614thcs.com/28.1944.0.0.1.0.phtml

 

 

Zarówno żydem (czyli wyznawcą judaizmu) jak iŻydem (czyli członkiem narodu żydowskiego) może zostać absolutnie każdy człowiek, niezależnie od przynależności narodowej, etnicznej, rasy, płci, wyznawanej religii i tożsamości kulturowej.

To, że człowiek stający się poprzez konwersjęwyznawcą judaizmu (czyli religii Żydów) zostaje automatycznie Żydem (czyli przyjmuje również narodowość żydowską), wynika z faktu, że w tradycji żydowskiej te dwie sprawy są trwale powiązane i tożsame.

Jeżeli np. Polinezyjczyk zamieszka w Irlandii i przyjmie wiarę katolicką - będzie Polinezyjczykiem-katolikiem (ale - rzecz jasna - nie Irlandczykiem). Jeśli jednak Polinezyjczyk (mieszkający gdziekolwiek) dokona konwersji na judaizm, nie będzie Polinezyjczykiem wyznającym judaizm, ale po prostu Żydem i innych Żydów będzie obowiązywał wobec niego nakaz (micwa "pozytywna") "miłowania konwertytów" (Dewarim/Ks. Powtórzonego Prawa 10:19).

Członkiem narodu żydowskiego - według definicjihalachicznej (zgodnej z prawem religijnym) - jest każdy człowiek, którego matka była Żydówką (o żydowskości decyduje linia żeńska), oraz każdy, kto przeszedł proces odpowiedniej konwersji na judaizm. Jakkolwiek słowo „odpowiednia” jest rozumiane inaczej przez różne odłamy judaizmu, nikt nie ma wątpliwości, że konwersja ortodoksyjna do takich należy.

Judaizm akceptuje konwertytów, ale o nich nie zabiega.

Wynika to z wielu powodów. Jednym z nich jest przekonanie, że ludziom, którzy nie są Żydami, jest w pełni dostępne, bez konwersji i bez stania się Żydem, wypełnianie tego, czego Bóg oczekuje od każdego człowieka: uczciwe, etyczne życie, zgodne z przykazaniami przeznaczonymi dla całej ludzkości (Siedem Przykazań Potomków Noacha).

Także każdemu człowiekowi, jeżeli żyje etycznie i sprawiedliwie, niezależnie, czy jest Żydem, czy nie-Żydem, dostępny jest udział w olam haba, czyli w "świecie, który ma nadejść".

Ponadto judaizm stoi na stanowisku, że nie jest konieczne stanie się Żydem i przyjęcie na siebie wielu przykazań, wielu zakazów i nakazów, które dotyczą wyłącznie Żydów, skoro absolutną większość z nich - skupiających się przede wszystkim na etycznym postępowaniu wobec innych ludzi -  można (i należy) przestrzegać bez konwersji i bez stania się Żydem.

Wynika to z przewagi czynów nad wiarą i etyki nad rytuałami.

Między innymi, właśnie z tych przyczyn sprawa konwersji traktowana jest bardzo serio, a sama konwersja nie jest procesem ani prostym, ani krótkim.

Zazwyczaj, po podjęciu decyzji o konwersji, należy poszukać rabina, który podejmie się mentorowania procesu przygotowania do niej. Niektórzy rabini stosują jeszcze tradycyjny zwyczaj trzykrotnej odmowy, aby sprawdzić, jak silne jest postanowienie i wola kandydata. Później zadają pytania o przyczyny decyzji, o wiedzę na temat judaizmu, o doświadczenia z innymi religiami, o sytuację rodzinną.

Następnym etapem są studia nad  judaizmem (prawo, tradycja, historia, etyka), które rzadko trwają mniej niż rok (np. w USA), a najczęściej dłużej (np. w Polsce).

Oczywiście studia te mają polegać nie tylko na zdobywaniu wiedzy, ale również na upewnianiu się, że przyjęcie "jarzma" Tory i przykazań (kabalat ol ha-micwot) - jest decyzją w pełni świadomą i aprobowaną przez kandydata bez wątpliwości.

W końcowym etapie procesu konwersji wymagane są:brit mila (obrzezanie) dla mężczyzn, tewila (zanurzenie w mykwie) - dla kobiet i mężczyzn i - jeszcze przed tewilą -spotkanie z Bejt Din (sądem rabinackim) - podczas którego następuje sprawdzenie szeroko pojmowanej wiedzy kandydata na temat tradycji i praw judaizmu oraz wybór imienia hebrajskiego.

Po konwersji każdy konwertyta staje się pełnoprawnym wyznawcą judaizmu, a także członkiem narodu żydowskiego. Przykazania Tory kategorycznie zabraniają innym Żydom nie tylko jakiejkolwiek dyskryminacji konwertytów, ale także wypominania im faktu, że są Żydami nie z urodzenia, ale w wyniku konwersji.

...

Zarówno Tora, jak i Talmud zwracają szczególną uwagę na właściwe traktowanie ludzi o nieżydowskim pochodzeniu, którzy przystępują do narodu żydowskiego. Na przykład w Księdze Kapłańskiej czytamy: "Gdy konwertyta będzie mieszkał z tobą w twojej ziemi, nie urągajcie mu [przypominając mu o jego przeszłości]. Konwertyta mieszkający z wami będzie dla was jak urodzony w narodzie i będziesz go kochał jak siebie samego, bo obcymi byliście w ziemi Micrajim" (Wajikra19:33-34, edycja Pardes Lauder). A w Księdze Wyjścia: "Nie uciskaj konwertyty. Znacie uczucia konwertyty, bo byliście przybyszami w ziemi egipskiej" (Szemot 23:9, j.w.)

Logicznie rozumując: jeżeli istnieje zakaz jakiegoś nieetycznego postępowania, to znaczy, że takie nieetyczne postępowanie (w tym wypadku złe traktowanie ludzi, którzy przeszli proces konwersji) się zdarza, albo co najmniej istnieją istotne obawy, że może się pojawiać.

Inaczej, przecież zakaz nie byłby potrzebny.

Tora przewiduje więc, że bycie Żydem może ludziom nieetycznych kojarzyć się - wbrew intencjom Boga - wyłącznie z czymś tak prymitywnym, jak "więzy krwi", zamiast z uznaniem wspólnych wartości. A ocena człowieka może skupiać się na jego pochodzeniu, zamiast na charakterze  i czynach.

Przeciwieństwo takiego sposobu myślenia znajdujemy w tradycji talmudycznej. Rabi Szymon ben Lakisz (Resz Lakisz), żyjący w III wieku n.e nauczał:

Konwertyta jest cenniejszy, droższy [Bogu] niż Żydzi, którzy stali przed górą Synaj. Dlaczego? Ponieważ  gdyby oni [Żydzi] nie widzieli błyskawic, wstrząsów góry i nie słyszeli głosu szofaru, nie przyjęliby Tory. A on [konwertyta], który nie był świadkiem żadnego z tych cudownych wydarzeń, poddał się Bogu i przyjął Królestwo Boże. Któż więc może być droższy od niego?!" (Tanhuma B, Lech Lecha 6)

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1435268

Przeczytałam gdzieś, Nathanelu, że terytorium kraju Chazarów ciągnęło się do Białej Wieży na terenie obecnej Puszczy Białowieskiej. Pewnie dlatego agitatorzy czerwono-czarnych sotni zapuszczaja się w swojej misyjnej działaności aż po Hajnówkę:) Co tam Przemyśl albo Lublin!

Może ten ich "Krakiw" też z mitologii chazarskiej się wywodzi? A mówiłam, że żółto-błękitne barwy RAŚ-u to nie przypadek...

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1435187

Panie, przestań Pan traktować język w sposób magiczny, bo się poczuję jak na jakimś Onecie. O ile się nie mylę, to słowo Żyd, polskie słowo, a nie aramejskie czy hebrajskie, pochodzi od jidysz/Jude, a Judejczycy czy Izraelczycy to po polsku Żydzi. Stół nazywa się stołem nie ze względu na jakieś magiczne znaczenie w kombinacji liter "S","T","Ó","Ł" lecz z przyczyn umownych i tradycji.  Proszę nie kompromitować się tak dalece posuniętą ignorancją.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1435266

Polskie słowo Żyd

(które weszło do polszczyzny w średniowieczu poprzez wpływ z języka czeskiego) pochodzi najprawdopodobniej od francuskiego juif, a to ze starofrancuskiego giu. Oczywiście geneza tego słowa w językach romańskich jest identyczna z pochodzeniem słowa "judaizm", tylko wymowa jest inna.
Istnieją również teorie, że do języka czeskiego słowo to przyszło nie z francuskiego, ale z włoskiego (od "Giudeo", z łacińskiego "Iudeus").

Nazwa żydowskiej religii - judaizm - pochodzi od łacińskiego słowa judaismus, które z kolei pochodzi od greckiego słowa ioudaismos.
Ioudaios oznacza w greckim Żyda – czyli mieszkańca Judei. To słowo z kolei pojawiło się w grece z aramejskiego, gdzie wyraz jehudhai pochodzi od hebrajskiego jehudi (Żyd) od imienia Jehuda (Juda) – czwartego syna Jaakowa (Jakuba). Ród Judy (ojca izraelskich królów) zamieszkiwał centralne tereny późniejszego królestwa Izraela, nazwane od jego imienia Judeą.
Midrasz tłumaczy, że Jehuda (Juda) będzie (ze względu na cechy charakteru) tak bardzo podziwiany przez wszystkich swoich braci, iż "ich potomkowie nie będą mówić o sobie: jestem 'Reuweni', jestem 'Szimoni', lecz jestem 'Jehudi' (Żydem)".
Wynika z tego, że słowo judaizm oznacza dosłownie „religię Żydów”, czyli potomków Judy (lub mieszkańców Judei). W jej nazwę wpisana jest więc informacja, jaki lud wyznaje tę religię, a nie kto był jej pierwszym wyznawcą (Abraham/ "abrahamizm").
Warto zauważyć, że w kontekscie utożsamienia imienia Judy z określeniem członka narodu (Żyd) i jednocześnie wyznawcy religii (judaizm), nieprzypadkowa może wydawać się obecność akurat tego imienia przy postaci zdrajcy (Judasz) w Nowym Testamencie.

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1435267

Żydzi (dosł. „chwalcy /Jahwe/” lub „czciciele
/Jahwe/”z hebr. Jehudim, יהודים, jid. Jidn, ייִדן, ladino ג׳ודיוס Djudios) – naród semicki zamieszkujący w starożytności Palestynę (określany wtedy jako Hebrajczycy albo Izraelici), posługujący się wtedyjęzykiem hebrajskim, a w średniowieczu i czasach nowożytnych mieszkający w diasporze na całym świecie i posługujący się wieloma różnymi językami. Żydzi nie stanowią jednolitej grupy religijnej i etnicznej. Dla żydów ortodoksyjnych Żydem jest tylko osoba, która ma ortodoksyjną matkę lub przeszła konwersję na judaizm. Za Żydów uważa się jednak wiele osób, które nie są żydami ortodoksyjnymi. Kto jest Żydem (hebr.? מיהו יהודי) jest pytaniem, na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż może to być identyfikacja kulturowa, etniczna lub religijna. Wiele osób, które uważają się z jakichś powodów za Żydów, nie są uznawane przez inne grupy lub instytucje. Dotyczy to na przykład żydów reformowanych, którzy nawet pomimo etnicznego pochodzenia żydowskiego czasem nie są uznawani przez żydów ortodoksyjnych. Według prawa izraelskiego Żydem jest osoba, która ma ortodoksyjną żydowską matkę, chociaż prawo do obywatelstwa bez oficjalnego uznania takiej osoby za Żyda ma każda osoba, która ma przynajmniej jednego dziadka, który był ortodoksyjnym Żydem. Stąd wielu Żydów mieszkających w Izraelu czy USA nie ma według prawa tego kraju oficjalnego statusu Żyda.
Hebrajczycy wchodzili prawdopodobnie w skład grupy Habiru, którą w II tysiącleciu p.n.e. tworzyły ludy przybyłe do Syropalestyny z obszarów Mezopotamii. Uważa się, iż termin Hebrajczycy pochodzi właśnie od nazwy Habiru

http://www.sylwester.efbud.com.pl/www/php/showsong.php?id=1661

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cUycbT8bo4o

https://www.youtube.com/watch?v=GwJxMpJT1Yg&feature=player_embedded

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1435272

od brutalnej prawdy

niechaj

nikt nie stroni

choć mówią po polsku

rządzą nami

oni

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1435179

Jak każdy z kosmopolitycznych narodów staną oni przy mocniejszym, aby zapewnić sobie byt.

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1435192

Nie postawiłabym złamanego szeląga za pomyślność tej "inwestycji". (Dotyczy obu stron)

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1435201

to myśli, że dobrze robi, a życie często płata figle. Tu jedna uwaga: ci kosmopolici ustawicznie sprawdzają skąd wieje wiatr i często zmieniają swe anse. Niektórzy nie zdążą na czas, ale to ich zbójeckie. Tak myśle np. o Berii.

Vote up!
5
Vote down!
-5
#1435210

Nathanel ma rację i pozwole sobie uzupełnić tym linkiem jego wypowiedź.

Poza tym ten naród nie potrafi żyć bez wojny. Wszystkie zadymy na świecie, są skutkiem ich działań.

 

Pozdrawiam!

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1435219

„(…) Władzę nad tureckimi Chazarami sprawował kagan (wielki chan). Z nieznanych powodów, około roku 740 kagan oraz cała arystokracja chazarska przyjęli judaizm "

 

A to ciekawe! Skoro chan był "wielki", a z silnym dobrze jest trzymac, jak wynika z opinii Tadmana, to nie można wykluczyć, że paru cwanych Żydów wmówiło wielkiemu chanowi, że jest oczekiwanym przez nich Mesjaszem, który będzie rządził całym światem. Jesli uwierzył, szybko wprowadził Judaizm w swoim państwie i , co oczywista, specjalnie zadbał o Żydów.

To żarty, Jinksie, ale link dobry. Informacje niesamowite, wręcz szokujące.

Pozdrawiam serdecznie:)

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1435223

Ówcześni włodarze Chazarii wprowadzili Judaizm w celu skonsolidowania plemion chazarskich, bo te zaczęły skrobać rzepkę każdy sobie. To był główny czynnik decydujący o wprowadzeniu judaizmu w Chazarii.

 

Również pozdrawiam!

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1435237

Ukraina ma iść torem wyznaczonym przez Polskę.

-zero własności.

-zero realnych płac

-zero przedstawicieli własnego narodu w strukturach rządowych

-całkowita wyprzedaż majątku narodowego

-całkowite zadłużenie państwa i obywatela

-absolutna anarchia moralna i prawna

-stworzenie gigantycznego obozu niewolnictwa najemnego

-finałem ma być kompromitacja państwa w świecie, efektem czego może być nawet całkowita jego likwidacja.

Kto za tym, stoi ? Doskonale wiecie.

Niestety sami Polacy przyzwolili na włożenie sobie obroży. A zdziwienie narodu w miarę upływu czasu będzie coraz większe.

Wszystko zaczyna się na dole. Sołtys, radny, wójt, burmistrz, poseł, senator, premier, prezydent-musi być świadomie wybrany pośród grona polaków z dziada

pradziada o nieskazitelnym życiorysie. A jak jest? Jest bardzo źle. Polacy wybierają najpodlejszych z podłych.

Recepta.

Jak tego dokonać.

Kościół-Szkoła i Strzelnica.

I zła wiadomość, prawdopodobnie nie wystarczy czasu na zmianę kierunku myślenia narodu.

A więc?

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
-3

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1435252

Podpisuję się i dodaję: MENNICA (za Grzegorzem Braunem), oraz, póki co - szara strefa.

Vote up!
5
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1435473

"judeocentryczna" - u nas i w ogóle kregu tzw. cywilizacji zachodniej, to ten wpis rozwiałby raczej te watpliwości.

Dlaczego tylko ich cierpienia sa wazne, a drugiej strony to już nie?

Dlaczego Autorka nie napomknęła chocby o tym co w nastepujących cytatach: "James Perloff w swojej książce pt. Holodomor cytuje ukraińskiego Żyda, który powiedział, że „w czasie Holodomoru na Ukrainie z głodu nie umarł ani jeden Żyd.” albo:

"Organizacja o nazwie "Ukraiński Komitet Żydowski" zaprotestowała przeciwko publikacji zamieszczonej 23 lipca br. (tj. 2008 r.) na internetowej rządowej stronie Służb Specjalnych Ukrainy – SBU (Security Service of Ukraine) twierdzącej, iż za ludobójstwo Wielkiego Głodu w latach 1832-33 (Hołomodor) na terytorium ówczesnej Sowieckiej Republiki Ukraińskiej, w nieproporcjonalnie dużej mierze odpowiedzialni są Żydzi oraz Łotysze." Oczywiście chodzi o lata 1932-33.

 

2. Co ma piernik do wiatraka, za przeproszeniem Autorki, gdy chodzi o politykę/interes itd? "Nacja", tj. część bardziej widoczna, prosyjonistyczna, proamerykańska, bo są wszak Żydzi rosyjscy proputinowscy, przynajmniej do momentu wyjechania z kraju:)))  wspólpracuje/cowała z Niemcami, Rosjanami, Polakami (których raczej nie znosi).

Oczywiście Niemcy z którymi wspólpracują potepili hitleryzm (choć była wszak współpraca zwłaszcza syjonistów w latach 30-ch, no i co tu duzo mówić 40-ch- przynajmniej mniej więcej w zakresie opisanym w ksiązkach B. Rigga, I. Lisiaka czy Hanny Arendt), Rosjanie - carat (uwazany przez propogandę za bardzo antysemicki), a neobanderowcy Banderę nie.

No ale sądzą, że a) "nacja" raczej widzi w banderowcach material do posłuzenia się, a nie do partnerstwa - czy np.  marzeniem "antysemitów" są rządy żydowskich oligarchów, bo chyba to  - przynajmniej w duzej części - obserwujemy na Uk., b) sądzę, że neobanderowcy (przynajmnie chwilowo) nawiązują propagandowo, że "walczyli o niepodległość", a nie to że ich przodkowie polityczni mordowali Żydów

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1435256

Pierwsze pogromy po wejściu banderowców na Ukrainę odbyły sie "ku czci" Petlury zamordowanegoprzez Żyda Szwarcbacha, w Paryżu w 1926roku.

J 23, to że obie nacje mają względem siebie plany, jest widoczne.Pytanie, które stawiam, odnosi się raczej do sensu tych karkołomnych, dla obu stron, działań. Nic dobrego z tego nie wyniknie. Dla obu stron, rzecz jasna.

Pozdrawiam

 

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1435291

Też mam pytanie o co tu chodzi, bo po raz któryś muszę interweniować w związku z błędami, mówiąc najdelikatniej, pojawiającymi się na Niepoprawnych. Podstawowy błąd w komentowaniu i interpretowaniu zjawisk polega na błędzie metodologicznym - na kompletnym ignorowaniu kontekstu sytuacyjnego, kontekstu werbalnego czy systemowości  rozmaitych elementów powiązanych w system i na koncentrowaniu się na detalach z kontekstu/systemu wyrwanych.

Jeżeli interpretujemy katastrofę smoleńską, to najpierw interpretujmy polityczny kontekst wewnętrzny i międzynarodowy tego wydarzenia. Kontekst jest znany a sprawcy dopiero poszukujemy, więc kontekst może nasze poszukiwania skierować we właściwym kierunku. Inaczej najłatwiej przypisać winę pilotom, bo to oni siedzieli za sterami.

Powstanie na Ukrainie i rosyjską ingerencję też należy interpretować we właściwym k o n t e k ś c i e  geopolitycznym i socjologicznym, odrzucając nawiązania historyczne, które można wprowadzać dopiero na późniejszym etapie. Pamiętać o różnicy między synchronią a diachronią i nie przeskakiwać od jednej do drugiej bezpośrednio. Odradzam interpretację aktualnych wydarzeń popzez uproszczone analogie do II WŚ. Marni dowódcy zawsze prowadzą wojny poslugując sę schematami z wojny poprzedniej.

Zgroza.

Jak nie urok to przemarsz wojsk albo Żydzi. Żydzi są po prostu inteligentni, szybcy i operatywni i słusznie starają się wykorzystać każdą sytuację.  A my, i tu przede wszystkim Pani, błąkamy się na interpretacyjnych manowcach.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1435270

CZEMU NIE MA OPCJI  >>ANULUJ<< przy edytowaniu ? Chciałem ten komentarz anulowć bo nie wiem jakim cudem pozostał, mimo reedytowania. 

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1435274

Czy słyszałeś o nowych wytycznych, przyjętych przez rząd Jaceniuka? Władza ma prawo zamknąć bez nakazu sądu każde stowarzyszenie, czy medium. To początek dyktatury. Kiedy spadną łuski z Twoich oczu Zetjot?

A czy widziałeś już fotografie ze zbombardowanego Doniecka? 

Vote up!
5
Vote down!
-5
#1435295

Halo tu ziemia, ziemia, przestańcie lewitować.

Ja jestem odporny na wszelkie sugestie, efektywność spiskowych teorii i  wieści o UFO. Jedyne co się liczy to prawidłowa metodologia, a potem idą sprawdzalna teoria i wiarygodne dane. Wiele z tego, co się pojawia na portalu Niepoprawni, ma wiele wspólnego z wiarą w gusła i magię,  własne olśnienia trzeciego stopnia i dostęp do nieziemskich tajemnic, uzyskiwany przy pomocy siódmego zmysłu. Coś co mi przypomina metodologię lewacką wciskaną nam przez media. A rzecz podstawowa i niezastąpiona to prawidłowa metodlogia, o czym rozmaici zapaleńcy pojęcia nie mają.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1435328

Też mam pytanie o co tu chodzi, bo po raz któryś muszę interweniować w związku z błędami, mówiąc najdelikatniej, pojawiającymi się na Niepoprawnych. Podstawowy błąd w komentowaniu i interpretowaniu zjawisk polega na błędzie metodologicznym - na kompletnym ignorowaniu kontekstu sytuacyjnego, kontekstu werbalnego czy systemowości  rozmaitych elementów powiązanych w system i na koncentrowaniu się na detalach z kontekstu/systemu wyrwanych.

Jeżeli interpretujemy katastrofę smoleńską, to najpierw interpretujmy polityczny kontekst wewnętrzny i międzynarodowy tego wydarzenia. Kontekst jest znany a sprawcy dopiero poszukujemy, więc kontekst może nasze poszukiwania skierować we właściwym kierunku. Inaczej najłatwiej przypisać winę pilotom, bo to oni siedzieli za sterami.

Powstanie na Ukrainie i rosyjską ingerencję też należy interpretować we właściwym k o n t e k ś c i e  geopolitycznym i socjologicznym, odrzucając nawiązania historyczne, które można wprowadzać dopiero na późniejszym etapie. Pamiętać o różnicy między synchronią a diachronią i nie przeskakiwać od jednej do drugiej bezpośrednio. Odradzam interpretację aktualnych wydarzeń popzez uproszczone analogie do II WŚ. Marni dowódcy zawsze prowadzą wojny poslugując sę schematami z wojny poprzedniej.

Tak więc kwestię Holocaustu czy Rzezi Kresowych trzeba dyskutować, ale osobno, bo to inny kontekst.

Zgroza.

Jak nie urok to przemarsz wojsk albo Żydzi. Żydzi są po prostu inteligentni, szybcy i operatywni i słusznie starają się wykorzystać każdą sytuację.  A my, i tu przede wszystkim Pani, błąkamy się na interpretacyjnych manowcach. To nie jest właściwa metodologia, więc i wnioski będą fałszywe.

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1435271

To dotyczy wielu,wielu innych Blogerow i Komentatorow ( w tym i mnie)

Czy czesto maslo maslane

Stad tez jedni o "Niebie" inni w odpowiedzi o "Chlebie"

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1435275

i słusznie starają się wykorzystać każdą sytuację."

 

Może nie wykorzystać, lecz nawet wykreować sytuację by wykorzystać?:) Jak się już coś wykreuje, wtedy reakcja na zaistniałą sytuację (np. na "kryzys") jest szybka, wręcz natychmiastowa:))    

A może mają elity zdolne do konspiracyjnych i półkonspirancyjnych zachowań (gdyby tu uzyć innych określeń, to byłby chyba a-se-zm:))) , które potrafią zapewnić sobie skrajną lojalność swoich dołów (nawet gdy w niektórych okresach historycznych ta lojalność się nie opłaca) w celu realizacji swych interesów grupowo-plemiennych, do których nie są zdolne narody gojowskie? Nie ma to wiele wspólnego z inteligencją indywidualną, choć niewątpliwie świadczy o sprycie i determinacji "elit".

 

A poniżej  opinia E. Maciejczyka, dokumentalisty, który kiedyś jakoś pracowal dla prezesa KPA Moskala. Opinia surowa, ale rzeczywiscie, gdzie te izraelskie cuda techniki (przy takim wsparciu pieniędzy budżetowych USA i od banksterów z pieniędzy zarobionych przy "obsłudze" życia społeczeństw zachodnich) -bombę atomową to ma i Pakistan (z całym szacunkiem, nie jest to synonim wysokiej techniki):)). Zresztą cały wywiad jest wart przeczytania, można wyguglać.

 

 

"....... jak Pan traktuje opinie o niesamowitej inteligencji narodu żydowskiego jako jego cesze dystynktywnej – odróżniającej go od innych nacji?

- Jest to kolejny slogan wymyślony przez Żydów. Skoro Żydzi są tacy mądrzy, to gdzie jest komputer „made in Israel”? Gdzie jest auto, długopis, czy nawet rower produkowany przez tych geniuszy? Co – poza terrorem – Żydzi wymyślają albo produkują? Wszystko, czym się chwalą po prostu ukradli innym. Wyprodukowali pistolet maszynowy (uzi) do strzelania w restauracjach, ale w porównaniu z „kałachem” to jest straszak! Nic nie potrafią zrobić – poza lichwą, sutenerstwem i szantażem! Gdzie zatem jest geniusz tak propagowany w kundlowskich środkach masowego przekazu? Czy wynika z faktów, czy też z werbalnej orgii za żydowskie pieniądze? Nawet Einstein był oszustem, bowiem popełnił plagiat...."

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1435279

Oprócz struktury towarowej eksportu, w której dominują produkty o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego, o miejscu gospodarki Izraela w gospodarce światowej świadczy również wiele innych faktów. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

 • pierwsze miejsce w świecie pod względem liczby inżynierów i naukowców w stosunku do ogółu siły roboczej,
 • pierwsze miejsce pod względem ogólnej wartości wydatków na badania i rozwój (B+R) wproporcji do PKB (4,8% PKB),
 • pierwsze miejsce pod względem wydatków biznesu na B+R w proporcji do PKB,
 • drugie miejsce pod względem liczby nowo uruchamianych firm technologicznych wproporcji do liczby przedsiębiorstw ogółem,
 • drugie miejsce pod względem dostępności funduszy typu venture capital,
 • trzecie miejsce pod względem zarejestrowanych patentów w przeliczeniu na liczbę ludności,
 • trzecie miejsce pod względem jakości placówek naukowo-badawczych,
 • czwarte miejsce pod względem osiągnięć szkolnictwa wyższego,
 • szóste miejsce pod względem ogólnej innowacyjności gospodarki.

Wybrane najważniejsze osiągnięcia izraelskich firm w dziedzinie high-tech

 • MSystems (dziś SanDisk) opracował pierwszy pendrive USB wykorzystujący pamięć flash.
 • VocalTec stworzył pierwsze oprogramowanie komputerowe umożliwiające rozmowę przez sieć IP.
 • Medinol wprowadził stenty (przedmiot wykorzystywany do udrażniania naczyń krwionośnych) o zamkniętych komórkach do cewnikowania serca.
 • Teva opracowała leki Azilect i Copaxone, stosowane w chorobie Parkinsona i stwardnieniu rozsianym.
 • CheckPoint wprowadził pierwszą zaporę sieciową (firewall).
 • Galil Medical opracował minimalnie inwazyjne rozwiązania krioterapeutyczne przy leczeniu łagodnych nowotworów.
 • Insightec wprowadził na rynek ExAblate, nieinwazyjne urządzenie do przeprowadzania operacji (głównie onkologicznych).
 • Hebrew University wprowadził lek o nazwie Exelon, stosowany do leczenia otępienia związanego z chorobą Alzheimera.

Wsparcie państwa

Do dynamicznego rozwoju w Izraelu sektorów zaawansowanych technologicznie przyczyniło się wiele wspomnianych wcześniej czynników: od dużej liczby inżynierów i naukowców przez wysoki poziom wydatków na badania i rozwój, po dużą dostępność funduszy wspierających obciążone znacznym stopniem ryzyka przedsięwzięcia gospodarcze. Rozwój ten z całą pewnością nie byłby jednak tak dynamiczny, gdyby nie aktywna rola państwa w tej dziedzinie. To właśnie rząd odgrywa istotną rolę w tworzeniu warunków do rozwoju sektorów wysokich technologii oraz stymulowaniu przemysłowej działalności badawczo-rozwojowej.

http://www.een.org.pl/index.php/Najnowsze_technologie/articles/izrael---kraj-z-wysoka-technologia.html

 

 

 
Vote up!
6
Vote down!
-3
#1435281

Przyciąganie inwestycji zagranicznych i funduszy VC

W Izraelu rocznie powstaje blisko 4 tys. firm typu start-up, czyli całkowicie nowych przedsięwzięć, w których podstawową rolę odgrywa innowacyjny pomysł oraz determinacja pomysłodawcy w jego realizacji. W nieodległej przyszłości staną się one małymi i średnimi przedsiębiorstwami, stanowiącymi najważniejsze źródło powstawania nowych technologii i tworzącymi miejsca pracy.

 

Firmy te przyciągają największe fundusze typu venture capital. Szacuje się, że międzynarodowe fundusze VC inwestują przeciętnie 2,5 razy więcej w tego rodzaju firmy izraelskie (w przeliczeniu na osobę) niż w ich amerykańskie odpowiedniki. Przewaga Izraela pod tym względem nad przedsiębiorstwami europejskimi jest 30-krotna, indyjskimi - 80-krotna, a chińskimi - 300-krotna.

 

Ponadto wiele spośród tych przedsiębiorstw korzysta z napływu funduszy z dużych giełd papierów wartościowych i innych światowych centrów finansowych. Warto wspomnieć, że Izrael znajduje się na drugim miejscu - po Kanadzie - jeśli chodzi o liczbę spółek notowanych na amerykańskim rynku akcji firm technologicznych (NASDAQ). Ma ich tam więcej niż łącznie wszystkie kraje europejskie, Japonia, Korea Płd., Indie i Chiny. Ponad 60 izraelskich firm zarejestrowano również na wielu europejskich giełdach papierów wartościowych.

 

W Izraelu działa obecnie ok. 70 funduszy typu venture capital, w tym 14 międzynarodowych z siedzibą w tym kraju. Oprócz tego w Izraelu aktywnie inwestuje z zagranicy ponad 200 międzynarodowych funduszy. Wszystkie one odgrywają bardzo istotną rolę w rozwoju w Izraelu sektorów zaawansowanych technologicznie. Najwyższy poziom finansowania został osiągnięty w przedkryzysowym 2008 r. Przekroczył on wtedy 2 mld USD., a skorzystało z niego prawie 500 firm high-tech.

 

Bardzo aktywne na rynku izraelskim są oddziały VC międzynarodowych korporacji przemysłowych, takich jak: Intel, HP, TimeWarner Inc., Sony czy Cisco. Tworzą one w tym kraju własne centra naukowo-badawcze, a także przejmują izraelskie firmy z sektorów zaawansowanych technologicznie. W 2009 r. w Izraelu przeprowadzono 63 transakcje fuzji i przejęć przedsiębiorstw o łącznej wartości ponad 2,5 mld USD. Większość tych operacji dokonano przy użyciu funduszy venture capital.

 

Najwięcej funduszy typu venture capital w Izraelu przeznacza się na finansowanie ryzykownych przedsięwzięć w sektorach biotechnologii i ochrony zdrowia (24%) i oprogramowania (23%). Na kolejnych miejscach znajdują się: telekomunikacja (20%), internet (13%) oraz przemysł półprzewodnikowy (8%).

 

Do rozwoju sektorów high-tech w Izraelu przyczyniają się również bezpośrednie inwestycje zagraniczne (BIZ) w tym kraju, dokonywane przez czołowe międzynarodowe firmy. Wartość tego rodzaju inwestycji w gospodarce izraelskiej w 2010 r. wyniosła 5,15 mld USD. Podobnie jak w przeszłości, w zdecydowanej większości napływ ten kierował się do sektorów najbardziej zaawansowanych technologicznie. Powstała izraelska Silicon Wadi, która jest porównywana z amerykańską Doliną Krzemową. Intel Corp. i Microsoft Corp. wybudowały w Izraelu pierwsze zagraniczne działy badań i rozwoju.

 

Swoje siedziby otworzyły tutaj także korporacje IBM, Cisco i Motorola. Amerykański miliarder Warren Buffett, właściciel holdingu Berkshire Hathaway, kupił za 4 mld USD swoją pierwszą nieamerykańską spółkę, izraelską Iscar Metalworking. W poprzednich latach właśnie w Izraelu podstawową część swojej działalności uruchomiły także takie międzynarodowe firmy z sektorów high-tech, jak: HP, Siemens, Samsung, GE, Philips, Lucent, AOL, Applied Materials, Winbond, IBM czy J&J.

http://www.een.org.pl/index.php/Najnowsze_technologie/articles/izrael---kraj-z-wysoka-technologia.html

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1435282

będę punkt po punkcie sprawdzał tą propagandę którą tu załączyłeś.

 

Pewnie znacznie więcej bym znalazł gdybym chciał uzasadnić udział Hindusów w rozwoju światowej technologii, i to raczej nie tylko w firmach indyjskich, lecz trzeba by zrobić audyt kadrowy w firmach światowych. Co by zrobili Hindusi gdyby mieli taki napływ szmalu, wsparcie USA itd?

 

 

To co przytoczyłeś ,swiadczy że ściągnięto tam nie tylko finanse, ale i przedsięwzięcia. Wiekszość rzeczy o których piszesz traktuje o a) funduszach, b) technologiach z tych co to do ręki nie mozna wziąć. Tu ci przypomnę, że często piszą, że ruscy hakerzy jedni z lepszych:))

 

Hidusi mają chyba Tatę. Możemy stwierdzić, że Qoros to izraelsko-chiński samochód, ale czytamy np "Qorosa zaprojektował zespół stylistów z Monachium i Szanghaju"

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1435283

Moj stosunek do zydow jest taki jaki jest - warto sledzic moje wpisy.

Ale oddajmy czesc prawdzie, bo 99% zydow to zwykli ludzie tacy jak my, a pozostali

o wlasnie ta finansjera,Mosad, i inne scierwa (ze o zydokomunie ala Szechter I Koszer Zeitung)

nie wspomne to najwieksze zlo jakie nosi nasza Matka ziemia.

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1435288

"najdynamiczniejszym" 1% o którym myslimy, no może 5% - pewnie 69, 79, a może 91% nie jest w stanie zrezygnowac z tezy o własnej zbierowej wyjątkowości, przynajmniej w jakimś zakresie....

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1435294

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A czy my nie myslimy o wlasnej zbiorowej tozsamosci??

I jaki to procent ?

Vote up!
3
Vote down!
-5
#1435298

że etnocentrym żydowski (a w pewnym sensie ludów Wschodu też) jest znacznie większy niż jakiegokolwiek narodu gojowskiego.

A tym bardziej Polaków, atomizowanych przy użyciu propagandy w duzym stopniu "etnicznej", przynajmniej od 1945 r. (teksty typu: historia Polaków nic nie warta, zbędna bohaterszczyzna, amatorszczyzna, wyzysk i samolubność szklachty - to są te teksty, które "tygrysy" lubią najbardziej ... nam sprzedawać)

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1435302

A kto jest temu winien czyz nie my sami ?

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1435303

wspomnianego K. Macdonalda, Konecznego i nawet ostatnio Sołżenicyna (który pewnie marzył, że jego książka "200 lat razem" zawędruje jak "Archipelag" pod strzechy na całym swiecie, więc w sposób niezwykle stonowany pisze o "nacji", a wnioski wyciąga czasem wręcz filosemickie - ale widać zbyt mało filo. Zdaje się przetłumaczone to zostało tylko na niemiecki i polski, na angielski częsciowo i tym samym nigdy nie ukazało się w USA. Ukazały się natomiast zarzuty o antysemityzm:))

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1435312

O mieszaniu ras i dlaczego Żydom tak na nim zależy

 

Obcych ras nie należy wpuszczać do Polski nie dlatego, że mają za małe IQ (to może być używane jako argument w przypadku np. Murzynów, ale już nie w przypadku np. Chińczyków), ale dlatego, że są inni niż my i ich masowe przybycie tutaj i osiedlenie się byłoby po prostu kolonizacją.

Czy to oznacza, że nienawidzę przedstawicieli innych ras? Nie! To oznacza po prostu, że chcę, aby Polska była krajem Polaków, czyli (czy to się komuś podoba, czy nie) białych ludzi. Oczywiście przynależność do białej rasy nie jest jedyną cechą narodu polskiego, ale jest jedną z nich, nawet jeśli gdzieś tam na przestrzeni historii znajdzie się jakiś śniady rodzynek szczerze spolonizowany.

Trzeba rozróżnić szowinizm od separatyzmu rasowego. To, że chcę zachowania Polski taką, jaka jest pod względem rasowym, nie znaczy, że innym rasom życzę źle. Wręcz przeciwnie, niech im się wiedzie jak najlepiej, ale niech wykuwają swoją pomyślność we własnych krajach.

Analogicznie – to, że nie zgodziłbym się, aby kloszardzi z dworca wprowadzili się do mnie do domu, nie oznacza, że życzę tym ludziom źle, czy ich dehumanizuję.

Druga sprawa: mieszanie ras jest narzędziem globalizmu, aby zniszczyć narody i państwa, zwłaszcza te zbudowane przez białego człowieka. Pan X czy Pani Y może sobie nie wierzyć w znaczenie czy nawet istnienie ras, ale Żydzi, którzy stoją za globalizmem, wierzą. Istnieją wypowiedzi bardziej i mniej znaczących Żydów – Morgenthau, Coudenhove-Kalergi, Freud, czy głośne w ostatnich latach wypowiedzi niejakiej Barbary Spectre i Noela Ignatieva, dostępne w internecie, w których wprost mówią o konieczności zniszczenia białej rasy jako jedynego realnego konkurenta Żydów do władzy nad światem lub o konieczności kolonizowania państw należących do białych ludzi za pomocą masowej imigracji przedstawicieli innych ras.

Otwieranie państw należących do białych ludzi na masową imigrację, to oprócz rewolucji seksualnej i feministycznej, główny postulat na wskroś żydowskiej i zarazem szowinistycznej Szkoły Frankfurckiej, sfinansowanej przez żydowskich krezusów oraz czołowe syjonistyczne organizacje żydowskie, a prowadzonej przez żydowskich intelektualistów; nie jakichś „lewicowców” bez żydowskiej świadomości, lecz autentycznych nacjonalistów czy wręcz szowinistów.

To Szkoła Frankfurcka jest odpowiedzialna za zgniliznę, która zniszczyła naszą cywilizację w drugiej połowie XX wieku. Zostało to zrobione świadomie przez żydowskich supremacjonistów, którzy wcale tego nie ukrywali.

Polecam lekturę książki Kevina MacDonalda „Kultura krytyki”, a zwłaszcza rozdziały: „Szkoła frankfurcka w socjologii i patologizacja więzi w społeczeństwach nieżydowskich” oraz „Zaangażowanie Żydów w kształtowanie polityki imigracyjnej USA”, gdzie, w oparciu głównie o źródła żydowskie jest opisana działalność Żydów w USA od 2 połowy XIX wieku do 1965 r, kiedy to za pomocą odpowiedniej ustawy otworzyli USA na oścież dla masowej imigracji, która sprawiła, że Stany w ciągu zaledwie kilkudziesięciu lat straciły swój dotychczasowy, euroamerykański charakter.

Jeszcze raz podkreślam: dla Żydów rasa ma znaczenie, co wynika jasno z ich wypowiedzi.

 

reszta tego super art. na Blogu Maruchy

 

http://marucha.wordpress.com/2014/08/13/o-mieszaniu-ras-i-dlaczego-zydom-tak-na-nim-zalezy/

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1435300

Gaz zabijający masowo, bombę atomową, że o karabinie z krzywą lufą, do strzelania zza węgła, nie wspomnę.

Ich operatywność bierze się także z potrzeby gromadzenia dóbr, bo dzięki złotu, niejednokrotnie wykupywali się od śmierci. Bywało, że najwięksi biedacy przymierający głodem, posiadali "żelazny glejt" w postaci paru złotych monet. 

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1435287

Wydaje mi się, ze pierwszeństwo należy się Francuzom, widziałem na filmie "Viva Maria".  No chyba, ze to byli frncuskojęzyczni cyrkowcyodpowiedniego pochodzenia....:)

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1435292

Pamiętam jak dziś, to było już parę ładnych lat temu. Na pewno Izrael.

Vote up!
3
Vote down!
-5
#1435297

Eksport towarów z Izraela w roku 2013 osiągnął wartość 66,8 mld $, co oznacza wzrost o 5,8% w stosunku do roku 2012.

Branże o największej wartości eksportu to obróbka diamentów (15,7 mld $), produkcja komputerów, urządzeń elektronicznych i optycznych (11,6 mld $), chemia i produkty chemiczne (11,3 mld $) oraz lekarstwa (6,3 mld $).

Największy wzrost eksportu od roku 2010 zanotowały następujące branże: petrochemia (wzrost o 110,9%, wartość 1,0 mld $), chemia i produkty chemiczne (wzrost 29,7%, wartość 11,3 mld $), produkty spożywcze (wzrost o 25,8%, wartość 1,0 mld $), wyroby z gumy i plastiku (wzrost o 21,2%, wartość 2,0 mld $, komputery, urządzenia elektroniczne i optyczne (wzrost o 9,6%, wartość 11,6 mld $). Największy spadek wartości eksportu zanotowała natomiast branża odzieżowo-obuwnicza (o 18,5%) i metali zwykłych (o 22,9%).

Udział branży komputerów, urządzeń elektronicznych i optycznych w ogólnej wartości eksportu spadł z 18,2% w roku 2010 do 17,4% w roku 2013, natomiast udział branży chemicznej wzrósł z 14,9% do 16,9%.

Vote up!
4
Vote down!
-4
#1435293

Unią jest dla nich ujemny (pewnie od Niemiec dużo kupują), nie mogą jakoś Unii zarzucić towarem. :)) Natomiast z USA jak najbardziej dodatni:)), nie dziwi nas chyba?:))  Mają ujemny z Azją i "pozostałymi krajami" - może surowce. Ogólny bilans handlowy - ujemny.

Ja byłem tam prawie 100 lat temu, mialem wówczas "dobre" poglądy: czytałem gw:))))), i nic mnie specjalnie ujęło pod względem technicznym (samochody, wygląd ulic itp), może tylko to, ze jak ktoś pracował tak mniej więcej fizycznie, to byli to rosyjskojezyczni imigranci, nie wiem jak jest dziś. Przynajmniej na ziemiach bliżej morza, nie wiem  jak tam gdzie więcej Arabów. No, piwo Maccabi nie było złe.

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1435299

Ja tam nigdy nie bylem, i pewnie nie bede bo i po co ?

Ale do 1988 roku utrzymywalem kontakt z moja  przyjaciolka (wczesniej nie wiedzialem ze zydowka i co z tego)

ktora wyjechala w naszych mlodzienczych czasach na przymusowa wycieczke( w jedna strone) do Izraela w 68 r.

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1435301

innej wiedzy, się "ujawniło". Wiekszość - z mojego oglądu - ma poglądy gazwybowe, część propisowskie, pamietają o korzeniach.

Symboliczna dla mnie jest pani, która kilka lat temu opowiadała dość głośno w kawiarni na Nowogrodzkiej w Wwie, swoim znajomym: "Ciocia jest w Izraelu, a wujek rabinem w USA. Jak mama dzwoni do mnie z USA, nie chce rozmawiac po polsku, nie chce mieć nic wspólnego... " Nie dokończyła czego wspólnego, ale te zawieszenie było znamienne:)

Zydzi w Izraelu mówili po polsku:), ale to były czasy gdy nasz dzielny rząd przepuszczał emigrację przez Okęcie:)

 

 

"i pewnie nie bede bo i po co"

A np Ziemia Święta, nie warta zwiedzenia?

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1435304

Za starym juz (tzn. wczesnie urodzony)  i wystarczy mi nasza Czestochowa

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1435311

Tak więc Stany Zjednoczone nadal będą państwem-własnością Żydów (którzy stanowią zaledwie około półtora procenta ich populacji) i ich narzędziem dominacji nad resztą świata. A Euro-Amerykanie będą tylko ich nawozem, tak jak dotychczas.”
Przykro powiedzieć ale tak to jest. Przeciętny Amerykanin , przypuszczam, siedzi w zamkniętym mieszkaniu i gapi się w tego swojego Wide Screen TV i nie widzi nadziej jak co cokolwiek zmienić bo w tym świecie multikulti jest on jak mały atom. Nie istotny i łatwo zastąpiony.

„Wędrujący Żyd” ten efekt widocznie zrozumiał i z wiekami udoskonalił do takiego stopnia ze jak widzimy kraje i kontynenty okrada bez większego problemu. Jest ON prawie nie widoczny w tych działaniach ale MOŻE to się teraz zmienia. Może.

cyt. z Blogu Maruchy

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1435313

To są dywagacje poniżej akceptowalnego poziomu. Że też muszę powtarzać takie banalne prawdy.Wiadomo,że odsetek noblistów wśród Żydów jest nieproporcjonalny do innych nacji. Wiadomo też, że życie w diasporze nakladało wysokie wmagania na Żydów i stąd to wysokie przeciętne IQ. Wiadomo też, że Żydzi nie przywiązują się do lokalnych społeczności bo są wysoce zintegrowani w swojej wspólnocie a wspólnoty tego rozmiaru to są wsólnoty symboliczne a nie związane z misjscem urodzenia. Abecadło. Polecam moją nową natkę o "integracji i dezintegracji wspólnot".

Vote up!
2
Vote down!
-4
#1435370

To przeniesmy ten wzor na wlasne podworko - co w tym takiego zlego ?

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1435372

trzeba by powracać do tego co się napisało wyżej. Przypomnimy K. MacDonalda, a ci znowu tą samą papkę propagandową. Nikt z nas chyba nie negował skuteczności w umieszczaniu "uczonych" w think tankach, zespołach badawczych, umiejętności autopromocji i promocji plemiennej.

Powyższa "dywagacja" zetjota jest - moim skromnym zdaniem - rzeczywiście poniżej akceptowalnego poziomu:)

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1435401

Wystarczy wejść na Niepoprawnych, by się przekonać dlaczego jako Polacy jesteśmy tak mało skuteczni. No bo jeśli ktoś bada kwestie Żydów do tysiącznego miejsca po przecinku i ma czas na wdawanie się w tego typu dsputy,trudno by mógł poświęcić czas na cokolwiek innego. 

Problem Żydów mam w d..., drodzy Państwo. Wiem tyle ile muszę, znam historię kultury, znam paru Żydów osobiście, ale stosuję tu typową  metodologię jak do każdego innego problemu. Żyję we własnej wspólnocie polskiej i to mnie głównie interesuje, a nie ciągłe zaglądanie ludziom w rozporek. Czas jest zbyt cenny by go marnować na bzdety.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1435371

we własnym pojeciu z hasłem: "Nie atakujmy/ nie walczmy z Żydami - uczmy się od nich". Tylko, że to nie my atakujemy i flekujemy, lecz jesteśmy atakowani i flekowani, a jeśli zamkniemy całkowicie i zawsze oczy na etniczność atakujących i będziemy bajdurzyć o lewactwie i "nieważne co w rozporku", to będziemy musieli - tak jak to czynimy i jak sobie życzą hasbarowcy i prohasbarowcy propagandziści - pominąć znaczący kawał rzeczywistości. Nie będziemy mogli sformułować nawet hipotezy dlaczego nas atakują, skoro nie zastosujemy przymiarki z interesem plemiennym.

 

W drugim zdaniu, tacy "polscy realiści" budują uzasadnienie uprzywlejowania nacji  identyczne prawie jak te panujące w większości narracji głównego nurtu: naturalna wyższość "nacji" z powodu jej inteligencji itd itp. Jest to - niezależnie od intencji powtarzającego - de facto powtórzenie hasbarowej propagandy, współuczestniczenie w propagowaniu tzw. "koczowniczej" (spodobało mi sięte określenie) wizji świata.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1435407

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Dixi nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

... razem z kilkoma wspólnikami konsekwentnie zanieczyszcza "Niepoprawnych" moskiewską propagandą - dla matołow, ale to niewiele zmienia.
Wstyd!!!
Widzę, że tylko Zetjot reaguje.
Jest w mniejszości.
Wstyd!!!

Vote up!
7
Vote down!
-12

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1435419

The End

Vote up!
8
Vote down!
-6
#1435420

The End

Vote up!
5
Vote down!
-6
#1435421

...szanowni państwo, mamy sobotę, więc nasz nieodżałowany Dixi odpalił chanukę, aby pomodlić się o niepomyślność dla gojów he he...

...przypominam Dixi, aby modły nie były za długie, do zgaszenia chanuki pozostało 3 godziny 19 minut :)))

Vote up!
7
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1435433

Cóż… często aż się prosi, żeby komuś na jego durny komentarz odpowiedzieć. I o ile sensowne jest zrobić to raz, to wdawanie się w niekończącą się wymianę zdań, gdy wiadomo, że nic z tego nie będzie, po prostu mija się z celem i jest psychicznie szkodliwe. Szkoda życia na dyskusje z NeOn-wymi matołami.

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1435435

WY SCIERWA Z NEONU ZAWSZONE SOWIECKIE PSY POCALUJCIE MNIE W 4 LITERY

WIDAC ZE RUSZKIEWICZ I JEGO PSY ORAZ SUKI NIE MAJA SIE CZEGO CZEPIC

 

 

ntarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:29 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:28 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:28 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:28 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:28 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:28 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:27 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:27 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:27 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:27 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:27 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -4 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:27 Negatywna ocena mojego komentarza (4) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:26 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -4 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:26 Negatywna ocena mojego komentarza (4) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:25 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:25 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:25 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:24 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:24 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:24 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:24 Negatywna ocena mojego komentarza (5) Zatwierdzone view -5 Punkty komentatora 16 Sierpień, 2014 - 18:23 Negatywna ocena mojego komentarza (5)

 

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1435424

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Dixi został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... bo to jednak  liczba dodatnia:):):)

Vote up!
4
Vote down!
-11

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1435428

The End

Vote up!
7
Vote down!
-6
#1435429

Vote up!
7
Vote down!
-6
#1435431

z NeOnu przypuscily kolejny desant i minusuja co sie da

Sierwa i tyle

Vote up!
5
Vote down!
-6
#1435444

Ja tu byłem, zanim ciebie Ruscy wynajęli za pół rubla.
A na żadnym Neonie czy innej popłuczynie po Nowym Ekranie - nigdy.
Ja zwalczałem te smrody, które nawet trudno nazwać desantem.
Rozgdakany kurnik dla kapłonów...
Zapytaj kogoś, kto pamięta czasy sprzed zarazy i przestań się kompromitować.

Vote up!
6
Vote down!
-7

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1435448

Mnie Putin dal podwyzke a i to w Funtach

A jak donosza pozostale aj -waje tobie Szechtero- Michnik dalej palci

w zlotowkach, czy juz w twojej rodzimej walucie - Szeklach

Ponoc na kielbase wystarczy,bo jak dotad pewnie tylko na suchy chleb u niego zarobiles

Vote up!
5
Vote down!
-6
#1435489

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika NeOn24.ru nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Panie.panie.panie
troszke Pan zes przecholowal
Czy bycie zydem to cos zlego
troche szacunku dla wszystkich

Vote up!
1
Vote down!
-4

NeOn24.ru

#1435591

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jozio z Londynu (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

The End

Vote up!
4
Vote down!
-6
#1435490

Już maja przyczółek u wladzy Ukrainy. Maja swojego premiera Jaceniuka, który jest przeciez "eskimosem".

Vote up!
5
Vote down!
-3

Skorpion48

#1435440

że jestem tu wyłącznie przypadkiem. Od czasu kiedy przeczytałem na tym forum bzdety o Putinie, opinie pań, omijam łukiem!. Przecierałem oczy czytając wypociny "damy", o "małym rycerzu"!. Ja pisałem bandyta, morderca, a paniusia heros!. Tak pozwoliła go sobie nazwać, oszołomiona jego karłowatą męskością!. Jeśli do tego dodać atak oszołoma na Dixiego, mianowanego lekkomyślnie rabinem Nowego Ekranu, to ja nie wiem co jeszcze wymyślą!. "Kretynie z Londynu"!. Twoja prywata jest tak chamska i pospolicie ordynarna, że nadredaktor Gawrion, powinien poważnie zastanowić się nad twoją tu obecnością!. Czy tak odreagowujesz zmywak?. Człowieczku, pomyśl dwa razy nad każdym zdaniem!. Jeśli zbyt mało to trzy razy!....Dla mnie, nie jesteś już partnerem, ani do rozmowy, ani polemiki. Tak jak tamta pani, zakochana w Putinie!. Podajcie sobie łapki z "kazkiem" i wspólnie jako trio, odśpiewajcie "Boże chroń Cara!"...Na moją odpowiedź i dalsze studiowanie waszych wypocin, nie liczcie. Zmienili się Niepoprawni przez ostatni rok. Kiedyś ataki ad personam, były nie do pomyślenia!.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1435502

Oto tło, na którym malujesz mój fałszywy obraz, pochodzi z dyskusji pod artykułem nieodżałowanego JWP:

 

"...na małych sowieckich rycerzy..."

matka trzech córek - 16 luty, 2012 - 08:54

  Twój świetny - mądry tekst świadczy doskonałej orientacji w polityce Rosji.

Putin jest dużym "błogosławieństwem" dla naszego wschodniego sąsiada. Rosyjski naród przekona się o tym, kiedy go zabraknie.

 My, dla odmiany, skorzystamy, kiedy "mały rycerz" odejdzie.

 

  Kiedyś napisałam o Putinie tekst, który wywołał kontrowersje wśród komentatorów.  Później był 10 kwietnia... Ciekawa jestem Twojej opinii.

 

  

Słowo do Putina. Tak z serca - po słowiańsku

elzbieta23, 19 Września 2009, 23:24

„Najważniejsze: Tak robić, aby oni między sobą się gryźli”

 Te słowa Józefa Stalina musiały zapaść Putinowi mocno w serce. W zasadzie  i w Polsce znane jest powiedzenie: „Dziel i rządź”, ale jakże inny ma wydźwięk ta „mądrość’. Jakie kulturalne wypowiedzenie. Tak jest ze wszystkim w odniesieniu do stosunków jakie kiedykolwiek miały miejsce pomiędzy naszymi narodami.

  Rosyjski „przyciężki” niedźwiedź spoglądał z zazdrością na pląsającą zwiewnie polską łanię  o szlachetnym,zgrabnym wdzięku.

   Przecież nie jest żadną tajemnicą, że Rosjanami zawsze pogardzaliśmy.  Nieokrzesanie, grubiaństwo, złe maniery, nawyki żywieniowe i to paskudne  pijaństwo, a także ogólna bylejakość wszystkiego co było ruskie, znane były powszechnie.

  Nawet ta nieszczęsna wspólna Defilada Zwycięzców w Brześciu 22 września, przyprawiła Niemców o drwiące uśmiechy, kiedy jeden z sowieckich czołgów przewrócił się na zakręcie.

  Tak. Jelcyn, chociaż demokrata i przyjaciel Polski, to jednak swoim zachowaniem przysporzył Rosjanom więcej zażenowania i wstydu niż nam „chore golenie” Kwaśniewskiego.

  Kiedy nastał Putin od razu wiedziałam, że to mały rycerz.  Mały wzrostem, ale potężny ambicjami, dumą i bezwzględną wolą rządzenia. Podobne cechy ma nasz Jarosław Kaczyński, ale  jest Polakiem, a co za tym idzie – szlachetnego ducha człowiekiem, więc  proporcje wspomnianych cech rozmywają się w morzu wspaniałomyślności.

 Z Putinem żartów nie ma. Bardzo szybko „osadził” swoich przeciwników politycznych , a oligarchów przepędził na siedem wiatrów. Jeśli któryś zechce wrócić podzieli los Chodorkowskiego.

  Terrorystom pokazał do czego jest zdolny , kiedy  naiwnie zakładali, ze los zakładników wzruszy i skruszy   Prezydenta.

   To wielki człowiek i niebezpieczny. Wie co robić i zrobi wszystko co w jego mocy, a tej ma wiele, by przywrócić świetność swojej ojczyźnie.

 Możemy tylko ubolewać, że także, wzorem swoich wielkich poprzedników wziął sobie Polskę na cel.

 Nasz Orzeł ma znowu koronę na głowie. Jest więc "pański". Słowo polskie „pany’ było wyrokiem  skazującym na tych, do których je kierowano.

 Hasło z pamiętnego września często padało w kronikach filmowych, radiu i na wiecach. Jakże bolesne dla nas.

„ Pański orzeł – symbol ucisku i bezprawia nigdy więcej nie pojawi się nad ta ziemią, która od dzisiaj stała się wolna”

 „Wolna” ziemia spłynęła wtedy krwią i łzami jej mieszkańców – jej  właścicieli – polskiego narodu, który uprawiał ja w trudzie i znoju, a posiadł ją w prawach boskich i ludzkich. Sąsiadował na niej z licznymi innowiercami i nacjami, a sąsiedztwo  to było oparte o zgodę , przyjaźń i współpracę.

  Tym boleśniejszym ciosem w samo serce, było jawne, chetne  i pośpieszne dołączenie wielu z nich, do armii napastników, czego wyrazem były tablice dwujęzyczne dla „nowego” społeczeństwa, na których z a b r a k ł o  języka polskiego!

  Wtedy bowiem już działała przytoczona na początku mojego tekstu doktryna Stalina  i sąsiedzi zaczynali się wzajemnie „zagryzać”.

   

  Teraz, kiedy nadeszły czasy powszechnej informacji, a kłamstwa trudno jest ukryć, to  jedynym sposobem wprowadzenia chaosu w tych informacjach jest ich sprzeczność.  Konfliktuje ona społeczeństwo , które manipulowane przez specjalnie dobrane jednostki, łatwo ulega irytacji i wzajemnej wrogości oraz agresji. Dochodzi wówczas do zaplanowanego konfliktu, który  wywiera presję na decyzje podejmowane w ważnych dla „interesu” stron   sprawach.

 Proste i skuteczne, ale… Czy warto panie Putin? Przecież wie pan doskonale, że Polacy szybciej chlebem odpowiedzą niż kamieniem. Taka mamy naturę. Tamci zaś w Katyniu, Charkowie i innych, oni zaufali Sowietom, a ci w nich …”kamieniem”.  

 „ Z  Sowietami nie walczyć…” Ciekawe, kto naprawdę wydał ten rozkaz naszym wojskom. Może zrobił to podpułkownik Tadeusz Kobylański = wasz szpieg , który do końca haniebnie wykonał zadanie , asystując Marszałkowi w jego drodze na Zaleszczyki. A może, jako specjalista od spraw wschodnich  doradził to  swojemu Rządowi?

 

Proste jak drut na rękach pomordowanych ofiar.

 

 

 

#226523

Matka Trzech Córek

jwp - 16 luty, 2012 - 12:00

Witaj,
daleko mi do "doskonałej orientacji w polityce Rosji". Jak każdy myślący gospodarz nie patrzę tylko na swoje podwórko, ale też bacznym wzrokiem przyglądam się sąsiadom.
Twój tekst jest niewątpliwie interesujący. Są w nim zawarte klucze do drzwi Kremla.
Nie zgadzam się tylko z tym, że pogardzamy Rosjanami. Na pewno nie każdym z założenia. Choć to naród niewolników.
Co do Putina, to ma geny ojca i dziadka. Dziadek był zaufanym kucharzem Stalina, a ojciec działał w dywersji na terenie Estonii. Nie tylko wysadzał, ale też mordował estońskie elity naukowe.
Nie bez powodu na czele Rosji stoi dziarski kurdupel pokroju Putina. To tak jak z telenowelami, widz może się utożsamiać z ich bohaterami.
Putin jest tylko pacynka, a za sznurki pociąga Wielki Szachista i Moskiewska Loża.
Szykuje się jednak duży przewrót, niekoniecznie w przód. Walka między wojskiem, a służbami dochodzi do punktu krytycznego. A na to czekają Chiny i kilka byłych republik.
Nie da się jednak w komentarzy zawrzeć tego o czym można książki pisać.
A może to i dobrze.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#226604

Bardzo dziękuję za opinię:)

matka trzech córek - 16 luty, 2012 - 13:18

 Jeśli pozwolisz, rozwinę nieco wątek tej wspomnianej "pogardy dla Rosjan". Słowo jest tochę mocne, ale spróbuję uzasadnić swoje zdanie.

  Kiedy, co już niewielu młodych Polaków pamięta, rządził Jelcyn, wizerunek tak jego, jak i całego narodu rosyjskiego, był mocno skompromitowany.

 Narastająca wtedy, powszechna bieda, zmuszała ludzi do radzenia sobie za wszelką cenę.

 Wielu Rosjan pojawiało się wtedy w Polsce z kraciastymi torbami wypełnionymi rozmaitym "badziewiem". Stołowali się na bazarowych parkingach, rozkładajac delikatesy na gazetach.

 Pamiętam sceny, które wzbudzały zarówno litość, jak i wstyd za zachowanie naszych rodaków, względem tych nieszczęśników.

 Mnożyły się napady na nich, wyłudzenia, pobicia, gwałty i wiele innych poniżajacych represji, na które nasi stróże prawa przymykali oko, bo to przecież tylko" Ruskie", wiec szkoda fatygi. Tak było. 

 Kiedy nastał Putin, nastąpił bardzo radykalny  zwrot. Pierwsza sprawa, którą pamiętam, dotyczyła poturbowania  nastolatków - dzieci pracowników bodajże ambasady rosyjskiej.

 Z dnia na dzień sprawa nabierała tempa i znaczenia, a nasze władze, wpadły w popłoch. Putin  zadziałał! Sprawców migiem znaleziono i przykładnie ukarano. Później było to już normą. 

 Zniknęłi drobni rosyjscy handlarze, zastąpieni przez Litwinów, Białorusinów i Ukraińców, ale to inna sprawa i tej nie rozwijam.

 Dość, że nie tylko w Polsce, ale też wszędzie na świecie, Rosjanie zaczęli podnosić głowy i hardo spoglądać na obcych.

 To zawdzięczają Putinowi. czy tak będzie zawsze? Nie sądzę, bo kiedy wrócą do Rosji "wygnańcy", po unieszkodliwieniu Putina i jego ludzi, znów skupią sie na robieniu własnych czyt.: bezwzględnych interesów, a zwykły lud, pikując, szybko opadnie na samo dno.

 To moje zdanie. Wynika raczej z sympatii dla tego nieszczęsnego narodu, nie z uczucia zwanego nienawiścią.

#226637

Matka Trzech Córek

jwp - 16 luty, 2012 - 14:23

Masz niewątpliwie rację, jednak współczucie dla Rosjan jednym, a ostrożność drugim.
Jelcyn był dobry na tamte czasy.
KGB jak widać miało Putina w zanadrzu, kogo wkrótce wyciągną, o ile im Armia pozwoli na jakiekolwiek ruchy.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a

 

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1435515

To była perełka jednej z kilku pań, piszących wówczas na Niepoprawnych. Na pewno nie pochodziła z przytoczonego tekstu, polemiki z JWP. Nicku tej pani nie pamiętam, zniknęła chyba po reorganizacji portalu jak efemeryda....To była polemika ze mną, nie z JWP!...Proszę nie brać wszystkiego do siebie. Jestem tu od ponad trzech lat, może czterech i pewne perełki ponadczasowe, pamiętam jako kuriozum.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1435519

"Uderz w stół, a nożyce się odezwą" :))

Bo  ja też, swego czasu, byłam pod wrażeniem Putina. Tak się różnił od swojego poprzednika, a u nas wtedy "kulał" Kwaśniewski...Zazdrościłam Ruskim. Przyznaję.

 Szkoda, że zabrakło Lecha Kaczyńskiego. On jeden dałby radę Wowie. Może dlatego zginął...

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1435521

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika NeOn24.ru został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pan tez troszke za ostro - nie tak to powinno wygladac
Z szacunkiem

Vote up!
1
Vote down!
-5

NeOn24.ru

#1435592

Spróbuj ,proszę ,panować trochę nad emocjami i sposobem wyrażania myśli bo już przebiłeś entomologa i tp.blogerów.Można oczywiście omijać twoje teksty...ale chyba nie o to chodzi na NP.

pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-3

Verita

#1435511