Odszczepieniec Ziemkiewicz

Obrazek użytkownika walter
Kraj

No i stało się... „Nasz Ziemek” pokazał swoją prawdziwą naturę. Jak śmiał ! On, któremu wszyscy tak wierzyliśmy; na spotkania z którym tak gromadnie przybywaliśmy; którego teksty spijaliśmy niczym ambrozję, ośmielił się powiedzieć ( przepraszam) napisać, ze nie ma dowodów na zamach pod Smoleńskiem w kwietniu 2010 roku. W ostatnim wydaniu GP niejako wywołany do tablicy próbuje wyjaśnić swoje stanowisko. Jednak im więcej pisze tym gorzej jest odczytywany. Spotykam osoby, które pytają z wyrzutem:”jak On mógł”?
Gdy ktoś nam podpadnie, wyciągamy wszystkie zaszłości. Przypominamy sobie co?, kiedy? i gdzie? „Ten” Ziemkiewicz powiedział. A zebrało się tego nie mało! Aż dziw, że wcześniej nikt Go nie przejrzał! Przecież to Endek! Nowoczesny, i owszem, ale zawsze jakby lekko „nie nasz”. Pamiętamy jak odcinał się od PIS-u. Na spotkaniach lansujących jego nową książkę wyraźnie mówił, że Prawo i Sprawiedliwość to nie jest partia jego marzeń. Zawsze jednak dodawał, że lepszej nie ma. No i ta nachalna autopromocja... Jeździ i sprzedaje te swoje „wypociny”. Ilu z nas teraz żałuje, że dało się naciągnąć przez tego krypto peowca... Ilu boi się teraz sięgnąć do „ziemkiewiczowskich” tekstów, by przypadkiem nie dać się skazić skrytym, diabelskim przekazem, który egzystuje gdzieś na granicy poznania niczym satanistyczny tekst w rockowych jękach. Aż dziwne, że Gazeta Polska Go drukuje! Pewnie sam Ziemkiewicz omamił Sakiewicza, który nieświadomy niczego wydrukował ten obrazoburczy tekst.
A co w końcu napisał redaktor ( choć pewnie dla wielu jest to określenie na wyrost) Rafał Ziemkiewicz?
Otóż napisał to o czym wiedzą wszyscy. Zarówno z prawa i z lewa; od Prawa i Sprawiedliwości nawet po, niegodnego wypowiedzenia jego imienia, Palikota.
Nie mamy ostatecznych, rozstrzygających dowodów na to , że katastrofa pod Smoleńskiem samolotu Tu 154 M w dniu 10 kwietnia 2010 roku była skutkiem zamachu.
Dlaczego? Ponieważ putinowska Rosja zrobi wszystko by tej prawdy Polacy nigdy nie poznali.
Ot i cały przekaz Ziemkiewicza.
Ja się z tym zgadzam. Mało tego, pisałem o tym wcześniej – już w 2011 roku - w swojej książce. Wyjaśniam też powody dla których nie możemy poznać prawdy. To jednak zagadnienia natury filozoficznej.
Wracając do skandalu z Ziemkiewiczem, pamiętam spotkanie z profesorem Biniendą. Jak przystało na naukowca mówił o swojej metodologii. Przypominał wszystkie dane, które posłużyły Mu do stworzenia modelu; mówił o metodach ich pozyskiwania. To co wzbudziło moje uznanie dla jego osoby, to fakt, że zawsze podkreśla swoją gotowość do konfrontacji swoich wyników z jakimikolwiek innymi. Zawsze podkreśla, że na podstawie dostępnych (właśnie dostępnych) mu danych brzoza nie mogła być przyczyną katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku.
Inni naukowcy, badający dostępne fragmenty samolotu, dochodzą do wniosku, że tylko eksplozja mogła spowodować takie odkształcenia konstrukcji. W końcu w najnowszym filmie Anity Gargas świadkowie mówią o defragmentacji polskiego Tupolewa w powietrzu. Jeszcze podczas lotu. To wszystko tworzy solidną bazę do postawienia tezy badawczej o zamachu. Jej konsekwencją powinno być szczegółowe badanie dowodów.
Często przywołuje się katastrofę nad Lockerbie. Wskazuje się na rzetelność badawczą i fakt, że dopiero znalezienie niewielkiego fragmentu zapalnika pozwoliło na ustalenie przyczyny. Libijski zamach potwierdzony został fragmentem o rozmiarach kilkunastu milimetrów. Gdyby trzymać się tej analogii, to brak podstawowego dowodu rzeczowego – wraku samolotu – nie pozwoli nam na pewne ustalenie co było przyczyną katastrofy Tu 154M nr boczny 101 w Smoleńsku. Pewnie nigdy nie odzyskamy całości wraku...
Tylko o to chodzi w tym co pisze Ziemkiewicz.
Oburzenie jakie wywołał autor „Polactwa” wynika z czegoś zupełnie innego. Przekonanie, ba pewność, o zamachu stanowi spoiwo wszystkich – Nas - skupionych wokół Gazety Polskiej, Prawa i Sprawiedliwości i Radia Maryja. Jest to fundament etosu, który ma - a pewnie przynajmniej powinien - dać nam zwycięstwo. Etos buduje się na tabu; czymś niepodlegającym dyskusji , niepowtarzalnym, stanowiącym o naszej odrębności. Nie można naruszać tabu bez konsekwencji. To, że Ziemkiewicza postawiliśmy pod pręgierzem naszych ocen jest konsekwencją jego postawy wobec naszego tabu. Dobosz naszej sprawy nie może, kiedy przyjdzie mu na to ochota, zajmować relatywistyczne stanowisko. Nawet jeżeli nigdy nie mówił, że to był zamach, to fakt, iż jest tak popularny zawdzięcza nam. To zobowiązuje. W końcu kto kupuje jego książki? Ziemkiewicz jest naszym zakładnikiem – ludzi przekonanych o rosyjskiej niewidzialnej dłoni. Właściwe można mówić o plątaninie brudnych rąk odpowiedzialnych za zamach w Smoleńsku.
Nie żałuję Rafała Ziemkiewicza. Jest na tyle inteligentny, że powinien przewidzieć konsekwencje.
Zastanawiam się czy jest możliwe skuteczne pogodzenie tego co wiemy My z tym co dostępne jest nauce. To, że nauka jest kulawa i nigdy, ale to absolutnie nigdy nie daje wiedzy ostatecznie pewnej, wie chyba każdy; przyznaje niewielu. W tym kontekście zachowanie Rosjan budzi emocje. Trzeba pamiętać, że mentalność Moskwy jest spuścizną mongolskiego panowania. Ani Temudżyn ani Timur nie byli ludźmi litościwymi. Obaj, pewnie nie tylko ze względów militarnych, masowo mordowali pokonanych. Timur zasłynął z „budowania” piramid z ludzkich głów. Największa liczyła ponad sześćdziesiąt tysięcy czerepów. Budowano też specyficzne słupy. Układano na obwodzie koła jeńców; warstwa po warstwie. Taki walec ludzkich ciał zalewano zaprawą ( pewnie jakimś błotem). Ci na dole, przygnieceni ciężarem innych, już nie żyli. Pozostali byli zamurowywani żywcem. Te specyficzne konstrukcje znaczyły postęp Mogołów. Miały oddziaływać psychologicznie. Były symbolem przerażającej potęgi azjatyckich plemion. Były przestrogą dla tych co choćby myśleli o oporze...
Gdy patrząc na losy wraku Tu 154 M będziemy mieli powyższe na uwadze łatwiej zrozumiemy postępowanie Rosji. Nawet jeżeli Moskwa, jakimś mało prawdopodobnym cudem, nie spowodowała katastrofy w Smoleńsku, to wszystko co wydarzyło się po niej jest przykładem na celowe działanie. Niczym Tamerlan manifestują całemu światu całą przerażającą pustkę swojej krwawej władzy. Niszczejący wrak, nonszalancja w identyfikacji ciał, umieszczenie w internecie zdjęć zdekapitowanych ofiar, odnajdywane ślady TNT, świadkowie do których dociera reporterka z Polski, wszystko to, mimo czasowej odległości, to typowe dla azjatyckich plemion socjotechniczne sztuczki. Cały ten rytuał, którego jesteśmy światkami, jest wschodnią formą pokazania kto tu rządzi. Powtarzam, nawet jeżeli to nie Rosja jest spiritus movens smoleńskiej katastrofy, to sama katastrofa jak i wszystko co stało się po niej działa na korzyść Moskwy.
Tak mniej więcej napisał nasz „Ziemek”. Choć z pewnością nie tak uczenie jak Ja (dodam że to ironia), to nic więcej i nic złego nie napisał. Mam wiele powodów by nie pałać do redaktora Ziemkiewicza szczególną miłością. Za to, że dopuszcza myśl o nierosyjskim sprawstwie smoleńskiej katastrofy nie karałbym go niemal mongolskimi metodami. Po prostu, bądźmy bardziej powściągliwi w obdarzaniu innych swoim bezgranicznym zaufaniem. Często nie zasługują na nie.
Pamiętam swojego św. pamięci kolegę – księdza. Gdy spotkaliśmy się po latach wyjawiłem mu swój żal, że nie zostałem księdzem. Ten spojrzał mi głęboko w oczy i powiedział:”to jest zawód jak każdy inny”. Zaszokował mnie... Myślę jednak, że mimo całego katalogu zastrzeżeń, miał rację. Ta jego uwaga odnosi się do każdej profesji. Dziennikarz to zawód jak każdy inny. To my, zupełnie niepotrzebnie, dowartościowujemy ich rolę. Przecież dziennikarz to osoba relacjonującą wydarzenia. Przypisywanie tej profesji roli niemal mesjanistycznej to błąd. Gwoli rzetelności powiem, że większość z nich – dziennikarzy wcale się o taką pozycję nie upomina. Chociaż gdy my ich takim szczególnym zaufaniem obdarzymy skwapliwe z tego korzystają. To pomaga... w realizowaniu prozaicznych celów.

Brak głosów

Komentarze

to ci dylemat i pogodziłeś się z tym że to tylko zawód?

Bzdura. Ziemkiewicz ma prawo do swych myśli, pomimo tego że wywoło to sztorm w szklance, winni zamieszania to oszołomy które nie umieją tak podskoczyć lecz lubią kopać zwłaszcza w grupie na jednego, publika już ustawiona.

Vote up!
0
Vote down!
0
#324947

Czy taki widok nie powinien otwierać oczu ? Tam przeciez nikt obcy nie mial prawa sie pokazać.

Teraz jest za późno na zdziwienia. Ciekawe tylko dlaczego juz teraz sie demaskuje.

Pewnie znudzilo mu sie "dziennikarstwo" i chce pójść w posły europejskie. Tam sa niezle apanaże.

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#324952

A czego spodziewaliście się po Żydzie-publicyście, który do komuchów na grille chadza.
Jeszcze jeden CWELEBRYTA (za PP).

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#324959

Zdaje się, że wypowiedź stalinowskiego sędziego Tuleji traci na popularności, wiec esbecja wrzuciła następny temat zastępczy, wypowiedź jakiegoś Żyda kryptokomucha-publicysty.
Zaczęło się rozdmuchiwanie.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#324966

 zaistniejesz, do Ziemkiewicza Tobie gwiezdne lata choć Ziemkiewicza nadal nie rozumiem faceta który goli się na blachę nie z powodu wojska, będzie dla mnie podejrzany zawsze

dziś wojsko to co innego dziś bym tam parł nie na studia 

Vote up!
0
Vote down!
0
#324970

OK, przekonałeś mnie a więc jeszcze raz. Ziomek jest Żydem i kryptokomuchem, dlatego nie traktuję poważnie jego publicystyki i wrzutek.
Natomiast rozdmuchiwanie tej bzdury traktuję jako kolejny temat zastępczy dla idiotów i i innych Frutti Di Mare ........end River
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#324980

Niestety muszę zaprotestować - to nie ja jestem autorką tego przemawiającego do wyobraźni określenia.

Ba! Nie wiem, czy to nie Ziemkiewicz je wymyślił. :)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#324967

W takim razie przepraszam, zmyliła mnie genialność tego terminu :)
Ale skoro Ty się do tego trafnego określenia nie przyznajesz, to pozwól chociaż żebym go sobie pożyczał :))

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#324978

[quote=tańczący z widłami]zmyliła mnie genialność tego terminu :)[/quote]Eee, przesadzasz. ;)))
A, ponieważ najłatwiej dysponuje się nie swoim... częstuj się do woli! ;-))

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#324987

Eee, wcale nie :))
Nie omieszkam skorzystać, co by się nie marnowało ;)))
Nie ma to jak szwedzki stół ..i gościnna gospodyni ;))

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#324991

Dla miłych gości to i szwedzki stół się znajdzie. ;)))

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#324992

Szwedzki stół, a reszta mebli też z IKEA ? :))

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#324994

Nie ma mowy! ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#325003

Czyżby awersja do Potopu szweckiego ? :)
Może to i dobrze bo własnoręcznie robiony sos czosnkowy pasuje znakomicie do nowoczesnego, wygodnego rustikalu ;))

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#325010

..........oczywiście szweDZkiego.......ale potop to potop :)

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#325011

"Czyżby awersja?"

Nie aż tak, ale nie lubię gotowych wzorców. :-)

Dobranoc.

Vote up!
0
Vote down!
0
#325043

to skandaliczne co się tu wyprawia, może i Ziemkoewicz coś wymyślił lecz wątpię by po to by zera tu zdobywały plusy 

Vote up!
0
Vote down!
0
#324984

Zrobił ktoś z ciebie coś, kiedyś na kształt sushi ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#324986

pajac

Vote up!
0
Vote down!
0
#324988

Ależ sushi, po co te pochwały. Oczywiście, że nadajemy w systemie zero-jedynkowym i oczywiście, że pajacujemy (czasami). Powiedz, jak inaczej wyleczyć sfrustrowanych, zagubionych frustratów ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#324993

 potrafisz nie kłamać tańcząc jesteście w zakłamanym świecie 

Vote up!
0
Vote down!
0
#325023

Może tak trochę mniej osobistych wycieczek i ataków at personam? Może troszeczkę łagodniejszego tonu i powściągliwości... Może to zbyt wiele, ale my tu przestrzegamy jednak PEWNYCH zasad, jeśli jeszcze o tym nie wiesz?

Vote up!
0
Vote down!
0
#324990

 Do wszystkich zainteresowanych: Wasze wpisy schodzą na manowce, jednym słowem trollujecie. Proszę o zastanowienie. Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#324999

Ale bardziej mnie martwi poziom powyższych komentarzy. Szczególnie przed jutrzejszym pogrzebem.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#324997

 A ja właśnie czytałem i jestem nieco zdegustowany postawą Ziemkiewicza, tym bardziej, że jawił się mi jako zdeklarowany narodowiec i prawicowiec. Z drugiej strony, oskarżanie Rosjan o zamach jest przy braku twardych dowodów daleko idącym uproszczeniem. A jeżeli wszystko zaaranżowały i wykonały "wsiowe chłopaki"? Jednym słowem, "nasi"? Rozumiem żal po stracie i złość na niemoc w ukaraniu sprawców, ale czy sprawcami tego nieszczęścia na pewno są Rosjanie? Bo jeżeli zapytać qui prodest? i solidnie sobie odpowiedzieć, to w pierwszym szeregu ustawi się kto inny, nie oni. Ustawi się własnie bronek ze swoją ekipą wsiowych kumpli. Tak to widzę... Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#325005

Chłopaki ze WSI to niby wolni strzelcy,ale we wschodnich rekach.
JANzOKOPU

Walka sie rozpoczeła. Walka o wolność i pieniądze.
Pierwszy i najtrudniejszy etap to - Piramida Finansowa zwana "ZUS"-następny w kolei to system kopertowo-kolejkowy
http://www.facebook.com/pages/Piramida-Finansowa-zwana-Zus-Etap-I/59263897

Vote up!
0
Vote down!
0

JANzOKOPU

Walka sie rozpoczeła. Walka o wolność, szacunek i pieniądze.
Pierwszy i najtrudniejszy etap to - Piramida Finansowa zwana "ZUS"-następny w kolei to system kopertowo-kolejkowy
http://www.facebook.com/pages/Piramida-Finansowa-zwana-Zus-Etap-

#325021

 Bul Bronek, wsiowi i ruscy. Nie mam najmniejszych watpliwosci, ze byl to zamach. Szkoda, ze ma watpliwosci Ziemkiewicz, przestalem uwazac tego czlowieka za uczciwego dziennikarza. Moim zdaniem, wydaje sie jemu, ze pozjadal wszystkie rozumy i nalezy do typu ludzi, ktorym jak pomacha sie przed nosem odpowiednia iloscia banknotow moze sie nawet zeswinic. To jego kolesiowanie sie z Giertychem daje sporo do myslenia. Szkoda tez, ze wielu z nas zawiodlo sie na nim i na Sakiewiczu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#325141

Ludzie, którzy - jak piszesz - "pozjadali wszystkie rozumy" to ci sami, którzy "nie mają najmniejszych wątpliwości". Ludzie uczciwi dla odmiany nie wahają się pisać o swoich wątpliwościach.

Lucy

Vote up!
0
Vote down!
0

Lucy

#325154

 W przypadku zamachu smolenkiego wole nalezec do tych nieuczciwych, "uczciwych" nic nie przekona.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#325231

Tow. Ziemkiewicz,
Kiedyś napisałbym panie Rafale – czyli sympatycznie– ale po żałosnych wywodach towarzysza na temat tragedii smoleńskiej, oszczędzę nam tej formy. Jeżeli to nie była zamach, to co tow. Ziemkiewicz, bo skoro Rosjanie wykluczyli niesprawność samolotu?- tylko co z 11 alarmami naraz w TAWS!!!, no to pozostaje winny pilot Śp. Arek Protasiuk, zgodnie z twierdzeniem gen KGB tow. T. Anodiny i tow. J.Millera, „badających” swoje postępowania w sprawie!? Czy tow. Ziemkiewicz staniecie przed rodziną Śp. p. A. Protasiuka, spojrzycie im w oczy i powtórzycie to oskarżenie? A jak to się ma do słynnego sms-a natychmiast po upadku samolotu „winny pilot”, ujawnionego przez Śp. S. Petelickiego?l
Tylko że ja tow. Ziemkiewicz nie twierdzę, iż zamachu wykonali Rosjanie; ale na pewno musiał być przeprowadzony za ich wiedzą i zgodą. Niech tow. zapozna się z przebiegiem kariery zawodowej Sp. A. Protasiuka, szczególnie przebiegiem lotu z Haiti. I jeszcze jakim był człowiekiem, ojcem i mężem, na pewno chciał nadal być ze swoją rodziną, a obwiniają go wyrobnicy, których móżdżki uwięzione są w „tunelu moskiewskim”.
A jak to wyglądało, proszę bardzo; chcą doprowadzić do tego, aby Polacy sami pięknie się rozbili-taka polska odmiana Greka Zorby, no taka piękna katastrofa-to dlatego nieaktualne karty podejścia, dlatego „na kursie i ścieżce”, dlatego schodźcie do 50m (por. A. Wosztyl), wadliwa(?) radiolatarnia bliższa, sztuczna(?) mgła-zastępca tow. T. Anodiny, tow. P. Morozow nie słyszał o takich urządzeniach, o których w tym czasie leciały filmy w YouTube!!!. być może „meaconing”(?)- po katastrofie SSJ-100 Rosjanie oskarżali Amerykanów, ale przyznali, że sami są w stanie zakłócać zdalnie pracę urządzeń pokładowych. A tu te przeklęte Polaczki nie dają się złapać i uciekają!, no to co, no to uruchamiamy „rozwiązanie ostateczne”!
A zatem tow. R. Ziemkiewicz, pozostaje odpowiedzieć na pytania:
1. Kto, jakie ładunki i kiedy „dostarczył” na pokład-uczeni optują za wybuchem wielopunktowym?
2. W jaki sposób zainicjowano wybuchy - np. barometrycznie przy próbie odejścia, elektronicznie z ziemi?
Znany były agent GRU powiedział, że jeżeli Rosjanie chcieliby być poza podejrzeniami, to sami nie powinni dotykać czarnych skrzynek. To gdzie tow. R. Ziemkiewicz mamy wszystkie dowody począwszy od wraku, czarne skrzynki, broń i kamizelki BOR-owców, telefon satelitarny, a do badania zwłok nie dopuszczają dr. Michaela Badena, który był zapraszany nawet do Izraela do badania zwłok Palestyńczyków!!!? Wg konwencji chicagowskiej, badania rozpoczynają się od odbudowy samolotu ze szczątków na szkielecie.
No i najważniejsze tow. R. Ziemkiewicz, czyli ustalenia naszych znakomitych i odważnych naukowców p.p. prof. W. Biniendy, K. Nowaczyka, p.p. dr.inż. Z. Szuladzińskiego i W. Berczyńskiego. A gdzie są pożal się Boże „eksperci” od tow. J.Millera?- tyle razy zapraszani do przedstawienia swoich opracowań? Jak mówi mój przyjaciel, oni potrafią tylko „obsikiwać nogawki i ujadać zza węgła!”.
Jeszcze jedno tow. R. Ziemkiewicz, dlaczego w przeddzień wylotu do Smoleńska zdjęto serwer nadzoru terenu bazowania Tu-154M, ale nie wzmocniono nadzoru dodatkowymi patrolami?
Czekista

Vote up!
0
Vote down!
0

czekista24

#325071

Jedna, choćby najgłupsza, wypowiedź, to nie jest wystarczająca podstawa do przekreślania dorobku chyba trzydziestu lat.
Ja się z RAZ-em nie zawsze zgadzam, ale uważam za świętoszkowatość i wręcz świństwo nazywanie go towarzyszem i wrzucanie tym samym do jednego kotła z łobuzami z Wyborczej albo tvn tylko dlatego, że palnął coś, co sprowokowało Czesława Krawczyka do zabrania głosu po raz pierwszy od dwóch lat.
Gdyby Czesław Krawczyk pisał równie często, co Ziemkiewicz, to pewnie moglibyśmy mu dziś - z gorliwością zetempowców - wytknąć, że mu się trzy lata temu spodobał np. jakiś tekst FYMa, gdzieś tam wychwalał Pawła Kowala, a jeszcze wcześniej poparł gorąco Marka Migalskiego.
Przykłady zmyślam, nie wiem, jakie masz poglądy, ale brzydzi mnie taka rewolucyjna czujność, jaką dostrzegam w Twojej wypowiedzi, podobnie zresztą, jak w całej tej fali świętego oburzenia na Ziemkiewicza o jakiś nie do końca przemyślany tekst.
Jeszcze trochę, a doczekamy się żądania samokrytyki przed kolektywem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#325120

Jeśli dotychczasowe ustalenia prokuratury , służb , blogerów, internautów,komisji Macierewicza oraz urzędników państwowych , ekspertyzy , ekshumacje , badania na obecność trotylu a także analiza zdarzeń poprzedzających "Smoleńsk" oraz wydarzenia które nastąpiły PO , nie dają Ziemkiewiczowi podstaw do twierdzenia iż był to zamach to pytam się CO da mu taką podstawę? Co sprawi , że jego zdaniem będziemy mogli z całą odpowiedzialnością takie tezy wysuwać? I jak mu się wydaje - jeśli to był zamach to Rosja nam kiedykolwiek udostępni wrak albo czarne skrzynki? Że nam kiedykolwiek odda naszą własność?
Że Putin pokaja się i przyzna do zamachu?
Niech napisze CO da mu taką legitymację a nie będzie go nikt traktował jak trojańskiego konia.
Jeśli jasno określi co da mu taką pewność to co najwyżej zostanie uznany za człowieka który chciałby gwiazdki z nieba albo za niepoprawnego formalistę.
Ale Ziemkiewicz tego nie robi ... .
I tu pojawia się ciekawe pytanie : DLACZEGO?

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#325149

Zrozumcie ludzie, że jesteście im potrzebni tylko dlatego, że z was żyją, na was zarabiają i dzięki waszym głosom załapują się na synekury.

Teraz Raz, wcześniej Michał Kamiński... mam dalej wymieniać? Mogę, ale mi się nie chce, poza tym każdy zna te nazwiska. Ostatni na liście będzie Jarosław Kaczyński.

Vote up!
0
Vote down!
0
#325109

Jakie jest pierwsze nazwisko, które nam pozytywnie polecasz?
Drugie? Trzecie?
Na kim możemy się oprzeć i na kogo liczyć w ciężkich chwilach?

Vote up!
0
Vote down!
0
#325121

Dziwne pytanie. Jak to na kim możemy się oprzeć i na kogo liczyć w ciężkich chwilach. Odpowiedź jest arcy prosta. Na siebie samych.
No chyba, że jest się zwolennikiem opierania na kimś, choćby to był ktoś niepewny, chwiejny i labilny.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#325151

Używasz prawdziwego nazwiska: Jarosław Kaczyński. Człowieka, który dziś chowa swoja Matkę. Sam kryjesz się pod nickiem. Jesteś nędznym tchórzem.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#325122

1. Pani też "chowa się pod nickiem",
2. Nie mam immunitetu jak JK,
3. Nie mam tych pieniędzy co on, a zatem tych samych praw obywatelskich co on,
4. Nie aspiruję do kierowania losami narodu,
5. Też "chowałęm bliskich", jednego całkiem niedawno i nigdzie z tego tytułu nie miałam taryfy ulgowej,

Poza wszystkim, JK nie jest królem Polski a jedynie obieralnym politykiem, sprawuje swoją funkcję dobrowolnie i nikt go do tego nie zmusza. Skoro nie schodzi "ze sceny" to traktuję go dokładnie tak samo jak każdego innego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#325144

Z jednej strony chciałoby się powiedzieć : ciszej nad tą trumną, z drugiej zaś unikajmy ślepego zauroczenia "a la Eliza" Jarosławem i nie beatyfikujmy tego średniej klasy polityka za życia, tym bardziej, że naprawdę nie ma za co.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#325152

o zamachu spowoduje tylko kolejną przegraną w wyborach. Tyle w temacie. Gdyby Kaczyński rzeczywiście chciał pogonić czerwone tałatajstwo z ryżym na czele, wspomógłby budowę silnego ruchu narodowego. Ale on ze strachu o swoją kapliczkę tego nie zrobi - więc będziemy musieli radzić sobie bez Wielkiego Krasnala.

Vote up!
0
Vote down!
0
#325170

PAPULO - poradzicie sobie sami?
Od czego zaczniesz to już wiem:)
Od wspomożenia budowy silnego ruchu narodowego.
A kto to jest to " my" ?
Rozumiem , że nie będziecie pieprzyć o zamachu i wygracie wybory?
Gratuluję już dziś!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#325222

Przeczytałem wpis, zacząłem czytać komentarze i przypomniałem sobie inny wpis http://niepoprawni.pl/blog/208/plan-katarzyny zwłaszcza ten fragment
[quote]
"Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchię i niezgodę... Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. "
[/quote]

Vote up!
0
Vote down!
0
#325278