Jest ostateczna wersja przyczyn katastrofy tragedii pod Smoleńskiem

Obrazek użytkownika walter
Kraj

Od kilku dni jedna z poważanych stacji National Geographic informowała o emisji dokumentalnego filmu, który nas Polaków powinien szczególnie zainteresować. Powtarzana data 10.04.2010 i słowo: katastrofa, większości kojarzy się jednoznacznie. Nie ukrywam, że zaciekawiony oczekiwałem na film. Jak rzadko dokument nie był przerywany reklamami. Słusznie. Producenci stacji NG dochowali staranności w tym zakresie. Całość trwała niespełna godzinę. W prawym górnym rogu napis:”Światowa premiera”. Dla tych co nie oglądają National Geographic dodam, że program rzeczywiście emitowany był, jak większość produkcji stacji, na niemal całą Europę, część Azji , Afryki i pewnie inne kontynenty w tym samym czasie.
Już po kilku minutach nie mogłem usiedzieć spokojnie w fotelu. Fabularyzowany dokument dla osoby, która pierwszy raz słyszała o tej katastrofie pewnie był interesujący. Dla kogoś, kto śledzi działania grupy parlamentarnej Antoniego Macierewicza, zna raport MAK i Millera oraz wie o śladach TNT znalezionych na szczątkach samolotu, był to czas stracony.
Dlaczego?
Po pierwsze, rosyjski profesjonalizm. W filmie smoleńską wieże lotniska wyidealizowano. Wiem, że to był zwykły barak. Tutaj mamy prawdziwą, czystą , schludną, przeszkloną stacje obsługi – komunikacji lotniska. Nie ma też słowa o łączności z nieznanym dowództwem, gdzieś poza Smoleńskiem. Ekipa FSB, która według autorów dokumentu, pojawiła się niemal natychmiast na miejscu katastrofy jest przedstawiona lepiej- niby super profesjonaliści - niż Mulder i Scully z serialu Archiwum X. Oczywiście ich działania muszą, podświadomie, sprawiać wrażenie fachowości. Wśród spadkobierców KGB, których przemiennie nazywa się też członkami komisji MAK, jest na miejscu katastrofy nawet jakaś dama o blond włosach. Czyżby to generał Anodina?
Jednym zdaniem, Rosjanie dochowali należytej staranności po katastrofie. Jedyne co Im można zarzucić, to jakieś niekompletne wyposażenie lotniska – brak systemu naprowadzania i jakieś kłopoty z monitorem.
Po drugie, polscy piloci.
Początkowe słowa o Ich elitarnych umiejętnościach dezawuują informacje, niemal wypowiedziane na jednym oddechu, o nieznajomości języka rosyjskiego. Tylko kapitan potrafił porozumieć się w tym języku. To jednak nic wobec sensacji o swobodnym traktowaniu wysokościomierza ciśnieniowego niemal jak budzika w zegarku – gdy nas męczy wyłączamy go. Autorzy filmu informują nas , że jest to niemal zasada wśród polskich pilotów.

Po trzecie, przyczyna katastrofy. Obecność w kokpicie Mariusza Kazany ma być pośrednim ( bez wypowiedzianych słów) naciskiem na załogę by lądowała we mgle niemal jak na drzwiach od stodoły. Bezpośrednią zaś jest przejście na odczyt z wysokościomierza radiowego. Ten jak pokazywał wysokość to nie do płyty lotniska w Smoleńsku ale do dna jaru nad którym był.
No i najważniejsze... Brzoza. Od pierwszych sekund jest ona obecna w animacji. Widać jak odrywa część skrzydła. To właściwa, bezpośrednia przyczyna katastrofy...
Głównymi aktorami tego filmu są panowie Miller i Lasek.
Tyle dokument. Jest jednostronny, oparty na ustaleniach MAK i komisji Millera.
Mnie przeraża, że taka optyka postrzegania największej katastrofy lotniczej w historii Polski ( choćby ze względu na ilość wysoko postawionych urzędników naszego państwa), staje się udziałem przyzwyczajonych do intelektualnego konformizmu obywateli wolnego świata. Tak. Prestiż NG; powszechne przekonanie o rzetelności tego co National Geographic prezentuje, jest gwarancją prawdy przedstawianych tam tez i twierdzeń. Po publikacji raportu MAK to drugi i chyba ostateczny fakt (bo raport Millera jest słabym echem rosyjskiego) ugruntowującym w świadomości Europejczyka i Amerykanina przekonanie o niekompetentnych Polakach. Film niemal krzyczy: „Sami sobie winni!”. Nasza niby nonszalancja to cecha wspólna Słowianom, w tym i Rosjanom.
Tyle film.
Mamy dwa inne dokumenty Anity Gargas, które pokazują prawdziwą twarz postsowieckiego systemu zarządzania i organizacji w Smoleńsku. Dzisiaj, po emisji dokumentu w National Geographic, toczy się dyskusja na temat czy warto i czy trzeba wyemitować w telewizji publicznej „Anatomię Upadku”?
Ja powiem więcej. Uważam, że mając taki medialny oręż dziwię się, że dotąd nie próbowano umieścić go w międzynarodowych sieciach telewizyjnych. To nie kamyczek do ogródka powolnej PO mainstreamowej elity. To uwaga do Nas i sił politycznych dla których prawda o katastrofie w Smoleńsku jest nieustającym imperatywem. Tak. Powinniśmy, wszelkimi środkami, dążyć do poinformowania międzynarodowej opinii o istotnych wątpliwościach, śladach TNT, nierzetelności ekip badawczych czy w końcu o kłamstwach w raporcie MAK i Millera. Jak dotąd skutecznie przekonujemy jedynie siebie. To mało. Zbyt mało.
Kanadyjski film brutalnie, po niemal trzech latach od katastrofy, ucina jakiekolwiek wątpliwości co do przyczyn – zawinili Polacy. Moja wiara w obiektywizm National Geographic została skutecznie podkopana. Wyemitowany wczoraj o 21.00 na antenie tej stacji film mógłby równie dobrze powstać w moskiewskiej wytwórni nadzorowanej osobiście przez Putina.
Nie mam dowodów na zamach ( podobnie w TVP1 mówiła dziś sama Anita Gargas), ale poszlaki, nowe badania wskazują jasno, że odrzucenie tej hipotezy było błędem. Miało czysto ideologiczny charakter a obiektywizm ekspertów Millera i MAK-u poddaje w wątpliwość.
Powtórzę, trzeba koniecznie skupić się na pokazaniu światu ciemną stronę tragedii pod Smoleńskiem. Czas ucieka. Przeciętny obywatel „wolnego świata” krystalizuje sobie (właściwe jest mu wdrukowywany) obraz polskiej nonszalancji, która doprowadziła do śmierci Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego.
W świecie, gdzie rządzi pieniądz trzeba grać według zasad jemu właściwych. Nie wierzę, że wszyscy są przeciwko Nam – Polakom. Nawet w Sodomie był sprawiedliwy. Skończmy z przekonywaniem przekonanych. Pokażmy światu inną, drugą stronę Smoleńska. Dlaczego NG nie miałoby wyemitować filmu Anity Gargas? Jeżeli trzeba wykupić czas w tak zwanym „prime time”, to spróbujmy to zrobić. Myślę,że Anita Gargas z chęcią udostępni film za darmo. Liczy się przecież szczytny cel. Panów posłów, medialnych guru zachęcam do poszukiwania dróg dojścia do właścicieli najważniejszych stacji na świecie. Jest ich kilka: BBC, NBC, FOX, France1, BDR czy choćby National Geographic. To tam trzeba pokazać film Gargas.
Panowie! Czas działać...

Brak głosów

Komentarze

prof Rycho:
"Nie sądz ,bo będziesz sądzony". Nie ma ostatecznych wersji przyczyn katastrofy...
Nie ma przekonujących dowodów na zamach dopóki wrak nie wróci. Nie ma 100% wersji ostatecznej przyczyn katastrofy. Az głowa boli,ze tylu ludzi nie zachowuje po 3 latach spokoju tylko "udrecza"sie -mowiac swoje. Trzeba zostawić sprawy fachowcom!
Po analizach wytrzymałościowych elementu wraku wiele sie dowiemy,wrak wróci , moze i amerykańskie służby jak się przyczynia to i sat film udostepnia, bo z satelity 100% taki film ladującego samolotu mają!!!A co wtedy? Prosze pomysleć -wojna z Sowietami? Petla na szyje wielu polskim decydentom? Zatem musza być przkonujące dowody -niepodważalne. Bądzcie spokojni -prawdy się dowiemy, to kwestia czasu.To sadzenie to takie jakby u drugiej strony, kierowca z filmu był np podstawiony i coś tam twierdził u A Gargas. Ze widział ,ze koła, że kąt ...To słowa, a ludzie ulegaja emocjom i interpretują! Tylko głos fachowców bedzie -DECYDUJACY DOWODOWO!
Prosze sobie wyobrazić,jaka kompromitacja bedzie komisji i NG, jeśli prawda wyjdzie na wierzch!Choc dostrzegłem ,że ten film zostawia sobie furty. Prosze zwazyć -ile takich filmow moze jeszcze powstać? I co ? Jaki mamy na to wpływ? ZADEN -liczyc sie beda tylko twarde fakty!I wszystko trzeba zrobić,by te fakty jak najszybciej ujrzały światło dzienne. Trzy lata mijaja , z lotnictwem bylem zwiazany i wiem, ze pewnie i trzy lata jeszcze to potrwa , ale beda przekonujace dowody -czy kto chce, czy nie ! Dlatego tym wieksza bedzie KOMPROMITACJA TYCH -co usłuznie głosili....I PO WSZELAKICH DANYCH ZNANYCH MI I PO ANALIZACH MES -wierze w to jako potega nauki, podobnie jak kolega Binienda z ktorym studiowałem!
Wiecie co jest teraz najwazniejsze w RP i dla sprawy ostatecznego wyjasnienia katastrofy i winy dziesiątek osób?
Pilne odsuniecie od władzy Tuska i PO !!!
POZDR

Vote up!
0
Vote down!
0

prof Rycho

#326969

Jan Bogatko ...jest wiele przekonujących dowodów na zamach,ale podlegają one - jak wszystkie - swobodnej ocenie. Nie ma natomiast żadnych dowodów na błąd pilota. Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#326982

To dlaczego tyle kłamstw już wtoczyli w tą sprawę,próbują zatuszować zamach kłamstwem POwielanym PO setki razy,aż stanie się prawda,to dla czego niszczyli wrak,zasypywali miejsce zamachu piachem,czemu dopiero PO dwóch latach za czeli badać ślady na materiały wybuchowe,a czemu nie było wolno otwierać trumien PO przylocie do Polski,i tak można długo zadawać pytania dlaczego,i to uważasz że niema dowodów,mało ci jeszcze dowodów,co może sami się mają przyznać,mam 60 lat i dawno temu przestałem wierzyć w miłość kacapską do Polski,a pan prezydent Kaczyński był wrogiem nr 1 dla Putina,nigdy Putin by mu nie przebaczył za Gruzję,a na koniec POlszewiki nie zgodzili się na remont samolotu prezydenckiego w Polsce,więc wysłali go do Samary,gdzie szefem tego zakładu jest przyjaciel Putina

Vote up!
0
Vote down!
0
#326997

,Mimo,ze Nie Bylem w stanie obejrzec ,tu w USA ,ale znam opinieWho are You,people?How could You make such a unreal,bad movie about plane crash in Smolensk?You know what HONOR means?Shame on You,You people from democratic Canada.So many lies,and one commentator ,mr Gebert,men who's family was against polish independence and freedom.Where are all polish scientists,who were ignore by polish and Russian gov?SHAME on You.MR.Putin,an Tusk are to blame,and one day they will be punished and send to prison for a life!!!!!Me and my friends in USA no longer gonna watch your channel.That's it,cheaters!

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>waldimeola</p>

#326998

Przetłumacz to na Polskie,bo nie każdy zna Angielski

Vote up!
0
Vote down!
0
#327005

[quote=Sawicki Marek]Przetłumacz to na Polskie,bo nie każdy zna Angielski[/quote]
Polecam tłumacza google. Nie jest to może cud miód ale mniej więcej można pojąć zawartość tekstu.

W kwestii filmu.
Najbardziej rozśmieszyli mnie właśnie owi filmowi agenci MAK, którzy wraz z udającymi polskich badaczy katastrofy wyglądali jakby uciekli z filmu "CSI- zagadki... (Smoleńska?;)" ale to nie dziwi bo ów paradokument był bardziej para.. niż dokument, a właściwie krótki film fabularny na kanwie raportu MAK.
Pierwsze co raziło, to skrupulatne "zbieranie dowodów" przez "special agent's MAK":) Gość z chusteczką zbierający sadzę z kawałka poszycia i głos lektora, który mówi, że od razu wykryto brak śladów materiałów wybuchowych choć jak wiemy dopiero w 2012 roku ustalono tą kwestię i ślady trotylu były co potwierdza polska oficjalna komisja (co prawda w stylu amerykańskim -TNT ale wreszcie po imieniu "trotyl"). Jednym z bardziej irytujących elementów filmu były wypowiedzi wojewody MIllera, który dukał coś nieskładnie jakby mu się teletombter zacinał oraz izraelskiego dziennikarza Gazety Wyborczej nazwanego polskim dziennikarzem, wmawiającego z głupawym uśmieszkiem, że wypadek to wina Prezydenta Kaczyńskiego. Z resztą ten jego uśmieszek nie złaził mu z brodatej twarzy przez cały film.
Pomijam młodego putinowskiego dziennikarza i starego kagiebowca pewnie- ratownika medycznego bo to inna bajka.

Film nakręcono kiepsko i na tle jemu podobnych wypada blado. W zasadzie poza tezami przewodnimi, że katastrofa to wina niedbałych pilotów, których jednostkę za karę rozwiązano oraz wina złowieszczego Lecha Kaczyńskiego, który zmuszał telepatycznie pilotów by lądowali za wszelką cenę niczego rzeczowego z tego filmu dowiedzieć się nie sposób.
Coś było dziś w mediach, iż Macierewicz myśli nad pozwaniem autorów do sądu- jestem za i chętnie bym uczestniczył w podpisywaniu gdyby był to protest zbiorowy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#327012

      Kim jestecie.Jak mogliscie zrobic tak nieprawdziwy ,zly film o katastrofie samolotu pod Smolenskiem?Czy znacie slowo HONOR?Wstdzcie sie,Wy ludzie z demokratycznej Canady.Tyle klamstw i jeden narrator,pan Gebert,ktorego rodzina byla przeciw polskiej niepodleglosci i wolnosci.Gdzie sa opinie polskich naukowacow,zignorowane przez polski i rosyjski rzad?Wstyd,raz jeszcze.Putin z Tuskiem sa winni i jednego dnia beda ukarani i wyslamni do wiezienia na dozywocie..J i moi przyjaciele w USA nie bedziemy juz ogladac waszej stacji.Jestescie oszustami!!!!   adres do NG    feedback@netgeotv.com

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>waldimeola</p>

#327013

Za Wilkipedia, wlascicielem kanalu National Geographic jest FOX Cable Network, odgalezienie News Corporation https://en.wikipedia.org/wiki/National_Geographic_Channel

FOX News jest stacja najbardziej pro-rzadowa, neokonserwatywna i nalezy dodac, chamska, ktorej hipokryzja i dewocjonalne zacietrzewienie w manipulowaniu odbiorcow poprzez pokazywanie polprawd, odnoszenie sie do emocji w miejsce podawania informacji, omjanie prawdy za wszelka cene, wyglaszanie demagogicznych wywodow i karkolomne przeprowadzanie dezinformujacych wywiadow, osiagnelo poziom majstersztyku. Mozna FOX zapewne porownac do TVP, aczkolwiek watpie, aby jaks stacja na swiecie im dorownywala w ich zaklamaniu. Pod zadnym wzgledem nie jest to obiektywne zrodlo informacji, a wiec tego samego mozna sie spodziewac po ich produkcji filmowej i nikogo nie powinno to dziwic. 

Osobiscie predzej bym sie spodziewala Gwiazdki w maju niz to, ze FOX albo inna korporacja (kluczowe slowo: "korporacja") pokazala by film Anity Gargas na temat Smolenska.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#327009

nie prorzadowa.Jaki niby rzad popiera.Na pewno nie Obamy.Takze troche namieszales,a NG i FOX mysla ,ze w kraju nad Wisla jest demokracja.Po takich numerach,jakie robi rzad RYZEGO,Ci panowie by po prostu siedzieli wpierdlu w normalnym kraju.

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>waldimeola</p>

#327015

"Producenci filmu, Alex Bystram i Ed Sayer, podkreślili po pokazie filmu, że oparli się na ustaleniach zawartych zarówno w raporcie rosyjskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), jak i w raporcie polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (tzw. komisji Millera)."

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,13311083,Beda_pozwy_po_filmie__Smierc_prezydenta___Macierewicz.html

Tymczasem m.in. na blogu p.Marka Dąbrowskiego z ZP A.Macierewicza jest odpowiedź Macieja Laska o następującej treści:

"W nawiązaniu do przesłanego przez Pana wniosku o udzielenie informacji publicznej dotyczącej działań Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego po katastrofie lotniczej Tu-154M "101", 10.04.2010 roku, pragnę poinformować, że Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych nie badała przedmiotowego wypadku, w związku z czym nie jest upoważniona do udzielania odpowiedzi we wskazanym przez Pana zakresie."
Podpisano: Przewodniczący PKBWL dr inż.Maciej Lasek

http://niepoprawni.pl/blog/2140/korespondencja-z-mon-i-pkbwl-w-sprawie-katastrofy-smolenskiej

PKBL - UWAGA ! - "nie badała przedmiotowego wypadku" - zatem na czym się opierali autorzy filmu NG ?? Na płocie chyba...

KTO KŁAMIE ? Lasek ? NG ? Wg mnie - i Lasek, i NG !

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#327045

Właśnie też nie mogę pojąć, CO w takim razie badała PKBWL? Lot Sojuza na orbitę czy może lot piłki na narodowym w meczu wodnym POlska-Anglia? Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#327060

Walter - Twój wpis i apel godny pochwały .

Ja zrobiłem kilka rzeczy:

  • napisałem do NG zgodnie z apelem Zarządu Solidarni 2010 i wysłałem na adresy emailowe :

gsalzman@cineflix.com  , pressroom@ngs.org, askngs@nationalgeographic.com, info@cineflix.com

list o treści : 

Gentlemen,

I've heard about your premiere - in Poland, for journalists - of the

documentary titled, "Death of the President." I've read that you chose

to ignore the evidence of over 100 independent scientists or the fact

that the "evidence" gathered for the official reports (Russian MAK and

Polish Miller's Commission) was a scientific hoax (e.g. the plane

wrack was never reconstructed according to international laws,

concrete slabs were placed on the ground of the crash site within two

days, real autopsies were never performed, trees were cut down before

being examined, etc.).

To be consistent, you should have also relied on the official Soviet
and the Polish People's Republic reports about the 1940 Katyn

massacre, which for half of the last century insisted that Germans did

it. Analogies aside, all I was expecting from trusted brand names like

yours was some balance and objectivity in your reporting.

The names of "Cineflix" and "National Geographic" will never be the same for me.


Regretfully,

 

  • Film Pani Anity Gargas z You Tube poleciłem do obejrzenia 13 angielskim rodzinom, bo z tyloma mam kontakty zawodowe , z karteczką po angielsku co w której minucie mówią , a obecnie jak się pojawiła wersja anglojęzyczna będzie to jeszcze łatwiejsze .
  • wysłałem apel do radia w moim mieście które nadaje w językach polskim i angielskim o zamieszczenie protestu Polaków zarówno z kraju jak i z obczyzny w związku z nadaniem przez NG szkalującego Polaków filmem o śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego  w Smoleńsku. 

Przepraszam że w odpowiedzi do Ciebie Walter od razu odpowiem prof. Rychowi ale to jest nawiązanie do jego odpowiedzi do Ciebie . 

Panie szanowny prof. Rycho nie zgadzam się z Panem w kwestii - nie sądź , bo będziesz sądzony . Nikt nikogo nie sądzi .  Nikt się nie udręcza . 

Trzeba zostawić sprawę fachowcom -kto takich fachowców dopuści teraz do głosu to raz . A dwa , trzeba oddać śledztwo do komisji badania katastrof lotniczych NATO - bo to samolot wojskowy a na dodatek specjalny .

Wojna z sowietami . Po pierwsze to mamy milczeć bo wojna , udawać że to prawda ?, to dla sowietów woda na młyn ,  po drugie jeśli to będzie komisja NATO to żadnej wojny nie będzie, w końcu z całym światem sowieci wojować nie będą , po trzecie uważa Pan że na tym się skończy ? bo ja wątpię ... 

 Trzy lata mijaja , z lotnictwem bylem zwiazany i wiem, ze pewnie i trzy lata jeszcze to potrwa , ale beda przekonujace dowody -czy kto chce, czy nie !

Szanowny Panie prof. Rycho ,  z lotnictwem także byłem związany i to nijak się  ma  do  czasu wyjaśnienia prawdy ( wie Pan może co się zdarzyło nad Gibraltarem , ale tak konkretnie  ?) a ile lat upłynęło . 

Walter pisze o działaniu na rzecz obalania kłamstw , on nie napisał konkretnie kto i jak zabił prezydenta i elitę ówczesnej RP , on tylko aż się trzęsie że nas szkalują , robią z nas naród do bicia . 

Bo jak ktoś kłamie to dostaje w dziub , wtedy drugi raz się nie odważy .

Nasze danie w dziub to reakcja na to kłamstwo , taka czy inna ale reakcja . I nie ma na co czekać bo Ci nas mają reprezentować i bronić w takich sytuacjach robią to co im nakazuje MAK . 

Ale w jednym się z Panem zgadzam . 

 Pilne odsuniecie od władzy Tuska i PO !!! 

Za to to bym nawet Panu 10 dał , ale za strach przed ruskimi (-10) więc wyszło dla Pana (0) dla Wiktora (10)

Przepraszam jeśli uraziłem , znam Pana wpisy , szanuję Pana wiedzę ale dzisiaj ja także poczułem się urażony ze mam się bać wojny z sowietami i nie obalać kłamstw sowieckich bo się wujek Putin obrazi .

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#327114