Pomnik Waltera dla Hiszpanii

Obrazek użytkownika seleukos
Kraj

w związku z sobotnim wiecem w Poznaniu, pod pomnikiem "bohatera", co się kulom nie kłaniał, a także podkreśleniem znaczenia Waltera dla demokracji w Hiszpanii, składam propozycję, by po demontażu pomnika wysłać go do Hiszpanii.

Zostało wiele cokołów po zniszczonych pomnikach gen. Franco, więc na pewno miejsce dla bojownika o wolność hiszpańskiego ludu socjalistycznego się znajdzie.
Wiec zgromadził niewiele osób, ale pojawiły się wielcy demokraci z totalitarną przeszłością - Siwiec zleciał z Brukseli, Łybacka itp. Dla Waltera nawet miejsce w muzeum historii Europy już przygotowano. Łybacka nawet Hunów wypatrzyła w Poznaniu, co niszczą pomniki i tym samym przepojoną humanizmem kulturę europejską...
Jakież to zasługi predestynują Waltera na cokół?
- dzięki niemu możemy cieszyć się wiosną!
- nie siedzimy w więzieniach
- lud Hiszpanii może wybierać władze
- był polskim patriotą
- walczył z nazizmem
- walczył o wolną Polskę.
Co ciekawe, nawet I Brygadę zagrali, chociaż Walter z Piłsudskim walczył w 1920. To dopiero zakłamywanie historii.
Niech żyje Unia socjalistycznych państw Europy. Mamy drugi Związek Radziecki. To się nawet Leninowi nie śniło...

Brak głosów

Komentarze

Ta Łybacka to jakaś farbowana wesz. Prowokatorka z podziemnego ZChN, albo jeszcze gorzej. Kiedy była ministrem oświaty, mogła przywrócić jako lekturę obowiązkową "O człowieku który się kulom nie kłaniał", a nie przywróciła. A teraz sobie Świerczewskim gębe wyciera.
ukłony

#18798

Łybka z ZChN? Raczej z PZPR, SLD. Wystarczająco napsuła jako minister, więc przynajmniej tego się jej nie udało wprowadzić. Poza Hunami widziała także Talibów w Poznaniu. Trzeba zacząć się obawiać chodzić po ulicach. I po co my wysyłamy wojsko do Afganistanu.

#18801

napisałem, że z podziemnego ZChN, znaczy agentka. Ale jak już Talibów widzi to może raczej Samoobrona?
ukłony

#18809