Historia Polski

Obrazek użytkownika seleukos
Historia

Udało mi się dostać książkę "Od niepodległości do niepodległości - Historia Polski". Trochę czekania było, ale dotarła. I jest rzeczywiście super. No cóż, zgodnie z założeniami służącymi zatwierdzaniu podręczników przez MEN raczej nie należy się spodziewać, by znalazła się w kanonie zalecanym przez p. Hall. Nie znajdzie się nawet w dziale lektur uzupełniających. Zbyt niebezpieczna...

Brak głosów

Komentarze

i od deski do deski go przeczytałam. Jest bardzo poruszajacą alternatywą w stosunku do obowiązujących w oświacie -  ugrzecznionych i tendencyjnych opracowań. Znam w swoim środowisku kilkoro ludzi, którzy tę ksiażkę z powodzeniem promują, ale czy będzie ona miała swój szerszy oddźwięk w gronie nauczających historii?? Wątpliwa to sprawa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#134597

Niewiadomo, czy będzie przydatna skoro prowadzi się politykę "wykorzenienia" historycznego Polaków, polskiej młodzieży... Minister woli redukować godziny historii, niż nas edukować...
skrzekul

Vote up!
0
Vote down!
0

"Jeżeli zapomnimy o nich,
Niech BÓG zapomni o nas" - Adam Mickiewicz

skrzekul

#134665

Po nabyciu tej zachwalanej ksiązki przeprowadziłem zwykly test polegający na porównaniu co i jak napisano o : J.Kuroniu, W.Jaruzelskim, A.Michniku,L.Wałęsie i A.Holland z tym co i jak napisano o: W.Ziembinskim, A.Gwiazda, A. Walentynowicz.
Wynik testu: zawartość poczawszy od str.301 została ewidentnie napisana przez fejginieta ktore czerpią wiedze o naszej najnowszej historii wyłącznie ze stron Gazety Wymiotnej. Ta książka to obrzydliwy gniot agit-propadandy.
Hańba tym co propagując to antypolskie obrzydlistwo podpieraja się imieniem śp prof.Janusza Kurtyki.
Jestem swiadomym uczestnikiem tamtych lat i wiem co piszę na przekór różnym płatnym lemingom.

Vote up!
0
Vote down!
0

Firley

#134696

proponuję napisać swoją...

Vote up!
0
Vote down!
0
#134703

A ja z uporem maniaka informuje, ze warto przeczytac "The keys of this Blood" autorstwa Malachi Martin. Na ukazanie sie na rynku polskim ta ksiazka nie ma szans. To co w srodku (pomijajac wstep i zakonczenie) moze oszolomic.

Oszolom.

Vote up!
0
Vote down!
0

Demokracja to rzady hien nad oslami.

#134730

Historia Polski jest strasznie zakłamana, dlatego w szkole nie lubiłem tego przedmiotu

Vote up!
0
Vote down!
0
#207332