Tuleya encore

Obrazek użytkownika Muni
Kraj

Ja nie wiem czemu ten celebryta-sędzia pogrąża się w ocean głupoty na własne życzenie? Może on po prostu... nie rozumie? Czemu z uporem wściekłego pinczera czepia się tych biednych ludzi, którzy nie dość, że musieli dać łapówę, doświadczeni byli chorobą, to jeszcze teraz są ciągani po sądach? Ten nadgorliwy, ale niezbyt błyskotliwy sędzia zaczyna byś śmieszny w swoich atakach i donosach.
Skoro ktoś mówi, że musiał wziąć pożyczkę z powodu łapówki, to nie znaczy, że akurat dzień wcześniej ją pobrał z banku, żeby wręczyć. I czego jeszcze oczekuje nasz brylant wnioskowań prawniczych, że mu napiszą: "oto pożyczka na łapówkę, ważna tylko po pokwitowaniu"? To raczej niemożliwe.
Skoro ktoś MUSIAŁ DAĆ w łapę, a po trzech miesiącach bierze pożyczkę, to właśnie dlatego to robi, że NIE MA już pieniędzy, bo ma je łapówkobiorca. Bo je DAŁ.
To czysta matematyka i logika - kolejność działań sumowania i odejmowania nie ma znaczenia. Nie ważne czy wydam ostatni grosz i potem wezmę (jako spłukany) pożyczkę, czy najpierw wezmę pożyczkę, by ją wydać i zostać z groszami...

Czego ten gość nie rozumie i czemu nie wytłumaczy mu tego po cichu któryś sprytniejszy kolega w todze? W tym temacie, w ramach studiów prawniczych były przecież dosyć ważne zajęcia z logiki uczące prostych zależności "przyczyno-skutkowych" i cała masa ćwiczeń - kazusuów, które kto jak kto, ale sędzia powinien choć trochę przyswoić.
Dobrze, że chociaż prokuratura czuje zmianę wiatru i już nie wykonuje byle kretyńskich ruchów... Jeszcze niedawno wytoczyliby armaty, ale dzisiaj... już nie.
I dobrze.
Najlepsze jeszcze przed nami!

Brak głosów

Komentarze

http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/tuleya.html

Vote up!
1
Vote down!
-1
#339087

Faktycznie, Tuleye się słabo przyjęły na polskiej ziemi.

Vote up!
0
Vote down!
-1

ixi band

#339177

Ciekawa byłaby geneza nazwiska.
Może równie fascynująca i zmieniająca się szybko jak nazwiska w rodzinie pani prezydentowej Komorowskiej?

Vote up!
1
Vote down!
-1
#339224

Wszystko dlatego że ta tuleya to zwykła rura.

------------------------------------------------------------------ "Współczesna demokracja to orgia zdrajców." Fernando Pessoa

Vote up!
0
Vote down!
-1

rumjal

#339150

Wpis wrzuciłem po 18 ej, a już teraz, po 6 godzinach go NIE MA.
Było do tego czasu ponad 300 odsłon - całkiem nieźle - więc nie wiem czemu wyparował, czyżby obawa z powodu nazwiska w tytule?
No, nie wiem...

Vote up!
1
Vote down!
-1
#339226

Nagle wpis wrócił na swoje miejsce. Dziwne. Ale OK.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#339228