Prymarny błąd prawicy

Obrazek użytkownika Spitfire
Blog

Prawica niemal zawsze argumentuje w oparciu o logikę. Taki przekaz może zostać zrozumiany niestety tylko przez część społeczeństwa. Gros osób po prostu go nie zrozumie, ponieważ aby coś zrozumieć to trzeba myśleć na odpowiednim do tego czegoś poziomie. Większości ludzi tylko wydaje się, że myślą w sposób logiczny, lecz w rzeczywistości tak nie jest. Jak ktoś mi powie, że wypisuję banialuki to proszę zapoznać się na przykład z pojęciem takim jak dysonans poznawczy. Wniosek jest taki, że używanie argumentów opartych tylko i wyłącznie o logikę jest nielogiczne, bo docierają one jedynie do pewnej części społeczeństwa. Do innej części społeczeństwa przekaz w stylu "te nieuczesane barany nie potrafią rządzić i rozmontowali polską gospodarkę" dotrze o wiele łatwiej i szybciej aniżeli "nudny" przekaz natury merytorycznej. Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na nierzeczową argumentację i do tego na szachownicy powinny służyć raczej pionki, tudzież skoczki, albo gońce. Jedną z takich figur w PO jest umiłowany przez salonowe media Stefan Niesiołowski, który w swoich wypowiedziach notorycznie posługuje wyszukanymi dysfemizmami (dysfemizm to odwrotność eufemizmu, to coś co ma zohydzać). Oczywiste jest, że gdyby ten entomolog swoimi wypowiedziami szkodził PO to nikt by go nie pokazywał. On trafia do pewnej części elektoratu i dlatego stale go oglądamy. W polityce nie liczy się poziom, lecz skuteczność. Naturalnie nie chcę przez to powiedzieć, aby prawica zaczęła małpować styl czcigodnego pełosła Niesiołowskiego. Chcę powiedzieć, że moim zdaniem prawica potrzebuje więcej elastyczności i od czasu do czasu mniej logiki.

Brak głosów

Komentarze

[quote="Spitfire"]Chcę powiedzieć, że moim zdaniem prawica potrzebuje więcej elastyczności i od czasu do czasu mniej logiki.[/quote]

Na początek proponowałbym określenie, co jest prawicą i rozróżnienia między *prawicą* a *prawą stroną sceny politycznej*. Wiadomo, że na przykład po prawej stronie sceny politycznej znajdzie się w Polsce PiS, ale odrębną kwestią pozostaje, czy to ugrupowanie jest prawicowe. Moim zdaniem to umiarkowanie konserwatywna partia socjaldemokratyczna. To jest jedno.

A prawica sensu stricto to ma problem, ponieważ jest antypopulistyczna. Jak tu mówić ludziom, że się zmniejszy podatki, ale w zamian za to zlikwidowane zostanie państwo dobrobytu? A ludzie się śmiertelnie tego obawiają.

Tak samo obawiają się pewnych postulatów natury obyczajowo-światopoglądowej, które notorycznie trzeba chować pod dywanem, żeby się ludzie nie przestraszyli. To może być kłopotliwe, bo jak wyjdzie, że jakiś polityk popiera zakaz pornografii czy godzinę policyjną dla nieletnich, to automatycznie jest to wyciągane przez ideologicznych przeciwników jako argument ad hominem w dyskusji.

A co do elastyczności i nie zawsze logicznej argumentacji, to raczej osobistości typu Janusza Korwin-Mikkego czy Wojciecha Cejrowskiego niekoniecznie nadają się na naszych liderów.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#24640

uparty jesteś ;)
a ja sądzę, że PiS jak na 1,5 roku rządów dużo zmienił w podatkach w dobrym kierunku.
zobaczmy jak opozycja na czele z GW krytykowała plany Gilowskiej, opieszałe i zbyt małe obniżki obciążeń podatkowych. teraz krytykuje się PiS, że w ogóle śmiał obniżyć podatki i koszty pracy, bo budżet Rostowskiemu się nie dopina.
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=podatki+Gilowska&btnG=Szukaj&lr=
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Gilowska+podatki&btnG=Szukaj&lr=

Vote up!
0
Vote down!
0
#24720

jak dla mnie to prawdziwa rewolucja to byłaby, gdyby dekretem zniesiono np. podatek dochodowy, a następnie stopniowo eliminowano akcyzy, wprowadzono jednolitą stawkę VAT (15% - na mniejszą to nam UE nie pozwoli).

A jeżeli chodzi o ówczesną opozycję, to im się zmienia jak w kalejdoskopie.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#24726

wiem, że wolisz rewolucje ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#24780

Trzeba mówić językiem kaprala!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#24703