Chrońmy dzieci przed wszawicą!

Obrazek użytkownika Spitfire
Blog

Donald Tusk jakiś czas temu zapowiedział, że zamierza "uwolnić (sic!) internet od przestępczości związanej z pornografią dziecięcą, pedofilią, handlem narkotykami i twardym hazardem". Donald Tusk twierdzi, że w jego działaniach "nie ma ograniczenia wolności internautów". Słowa Donalda Tuska brzmią pięknie i prezentują się tak jakby nie kryło się za nimi nic złego. Nie są jednak prawdą. W ramach "uwalnianie internetu od przestępczości" Donald Tusk i Platforma Obywatelska mają zamiar wprowadzić ustawę, która będzie umożliwiała inwigilację internautów i blokowanie stron internetowych.

Mówi się, że służby (Urząd Skarbowy, ABW, Policja) mają zyskać możliwość zaglądania na prywatne e-maile internautów bez zgodny sądu. Służby również mają mieć możliwość wglądu do historii odwiedzanych stron internetowych, która będzie archiwizowana u dostawców internetu. Bodajże już dzisiaj dzięki PO Urząd Skarbowy ma możliwość podsłuchiwania telefonicznych rozmów Polaków bez zgody sądu, traktując wszystkich jak potencjalnych przestępców. Poseł PO Krzysztof Brejza opowiadał się za zablokowaniem dostępu do dającej anonimowość sieci TOR, argumentując, że korzystają z niej pedofile.

Pedofilia to zboczenie seksualne, które nie dotyczy nawet 1% społeczeństwa. Ba! Można nawet powiedzieć, że pedofilia nie dotyczy 1‰ społeczeństwa. To zjawisko tak naprawdę dotyczy marginesu. Niedorzecznością jest więc ograniczanie wolności wszystkim internautom w imię walki z garstką pedofilów. Powstanie takiej ustawy, którą proponuje Tusk i PO, w linii prostej prowadzi do możliwości powstania nadużyć. Jaką bowiem internauta ma mieć gwarancję, że nie zostanie zinwigilowany pod pretekstem walki z pedofilią, a w rzeczywistości na przykład za krytykę osoby Donalda Tuska na forum? Ponadto ta ustawa daje możliwość inwigilacji opozycji i zbierania na nią haków.

Posługując się identyczną logiką co Donald Tusk i Platforma Obywatelska, którzy mówią o potrzebie stosowania takich środków w walce z pedofilią, postuluję za ustawowym zobowiązaniem losowo wybranych polityków Platformy do wzięcia udziału w codziennych badaniach kontrolnych na obecność wszy. Wsza to wyjątkowo paskudny pasożyt, który może przeskakiwać z jednych ludzi na drugich. To zjawisko rzadkie, ale nie wiem czy aby przypadkiem któryś z polityków PO nie cierpi na wszawicę, więc - w imię walki z wszą! - postuluję za codziennymi badaniami. Przecież do sejmu czasem z wycieczkami zaglądają dzieci i bardzo źle byłoby gdyby któreś dziecko zaraziło się wszami od jakiegoś polityka PO, który teoretycznie może być nosicielem wszy. Jako obywatel, póki co jeszcze demokratycznego kraju, mogę się za czymś opowiadać, więc się opowiadam. Chrońmy dzieci przed wszawicą! Badajmy co cztery dni Donalda Tuska!

Brak głosów

Komentarze

[quote=Spitfire]
Badajmy co cztery dni Donalda Tuska!
[/quote]

Masz i u mnie 10-kę ze wszech miar popieram twoją inicjatywę proponował bym dodatkowo poszerzyć zakres badań profilaktycznych dodając cotygodniową jednorazową iniekcję do wewnątrz w postaci lewatywy ..kto wie czy "spryciary" nie spróbują ukryć się we "wnętrzu" organizmu ..
;)

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#41235

[quote=andruch2001]..kto wie czy "spryciary" nie spróbują ukryć się we "wnętrzu" organizmu .. [/quote]

((:

To właśnie ten typ logiki jest. Zamknąć Tora, bo może korzystać z niego jakiś pedofil. Może zamknąć drogi, bo przecież pedofil może jechać po nich samochodem z porwanym dzieckiem? (;

Vote up!
0
Vote down!
0
#41260

Rzeczywiście sam pomysł niezależnej sieci jaką może stać się TOR spędza nie jednym z owych "spryciarzy" sen z powiek , znając twoją dociekliwość liczę na rozwinięcie i uszczegółowienie tematu.

Wielka szkoda że sam pomysł nie doczekał się należytej promocji , wręcz przeciwnie pojawiały się tu i ówdzie szczątki informacji zamieszczane przez raczej pozytywnych "wariatów"..

Pamiętam pewną twoją "polemikę" dotyczącą matematyki na maturze ..
Muszę przyznać z pełnym uznaniem , że masz wiele woli do walki o swe przekonania..i tak trzymać !

Przyjmij zatem życzenia pogodnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia ...i pomyślności w nadchodzącym Nowym 2010 Roku .

;)

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#41261

[quote=andruch2001]Pamiętam pewną twoją "polemikę" dotyczącą matematyki na maturze ..
Muszę przyznać z pełnym uznaniem , że masz wiele woli do walki o swe przekonania..i tak trzymać ![/quote]

Nie wiem czy mam wiele woli, ale staram się łatwo nie odpuszczać. Pamiętam tą polemikę i wiem, że mam rację. (:

Ludzie czują do matematyki niechęć. Niechęć oznacza, że będą się jej uczyli na siłę, co nie przyczyni się w jakimś większym stopniu do rozwoju umysłów polskiej młodzieży (logiczne rozumowanie). Będzie im to szło topornie. Matematykę również szybko zapomina się, bo wielu ludzi w dalszym życiu jej nie potrzebuje.

Znacznie lepsze efekty dałaby na przykład nauka szachów. Szachy to wciągająca gra. Krytykują ją głównie ci, którzy nigdy w nią nie grali. Badania pokazują, że dzieci grające w szachy znacznie szybciej rozwijają się od dzieci, które nie grają w szachy. Szachy ogólnie rozwijają umysł.

Matematyka też zmusza do wysiłku, ale ta na wyższym poziomie. Ta na niższym to głównie nauka szablonów i ich niemal mechaniczne stosowanie. Matematyka nie poprawi sytuacji a nawet ją pogorszy. Wielu utalentowanych ludzi, którzy są typowymi humanistami może mieć przez nią kłopoty.

--------------

TOR jest siecią, która daje anonimowość. Nie jestem informatykiem i trudno jest znać się na wszystkim, ale z TOR-a korzystać potrafię. (: To w sumie banalnie proste. Nie wiem czy TOR daje stuprocentową anonimowość, ale niewątpliwie ją daje. Pozwala on np. obejść ograniczenia wynikające z położenia geograficznego (niektóre portale internetowe z jakichś powodów wprowadzają takie ograniczenia). TOR zmienia adres IP i szyfruje przesyłane dane. W ogóle TOR tak samo jak internet może być wykorzystany do dobrych i złych celów.
Na wiki co nieco napisali: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tor_%28sie%C4%87_anonimowa%29

[quote=andruch2001]Przyjmij zatem życzenia pogodnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia ...i pomyślności w nadchodzącym Nowym 2010 Roku[/quote]

Również życzę wesołych Świąt (:

Vote up!
0
Vote down!
0
#41266