PO przegrała wybory, ale to jeszcze nie koniec rozgrywki

Obrazek użytkownika BeeSee
Kraj

Na początek trochę arytmetyki: Sejm Najjaśniejszej stanowi 460 posłów, konstytucję może zmienić 2/3 posłów (przynajmniej połowy składu). Czyli, zmianę konstytucji może zablokować 153 posłów, może uchwalić 307.
Sumując PO 207, RuchPali 40, razem 247.
Skracając rachunki PiS 157, czyli o 4 więcej od 153.
Mimo całego szumu informatycznego, do przeprowadzenia dalszych reform, jednak potrzebny jest legalizm. Wszystkie rozbiory Polski (I RP) były zatwierdzane przez Polski Sejm, tym razem też tak widać ma być.
Już wielu blogerów wypisało się w temacie po co był RuchPali, akcja była znacznie szersza. Zrobienie posłów PJN w wydmuszkę, odebranie posłów SLD czy wreszcie wystawienie czarnego konia ze świńskim ryjem i sztucznym penisem, na którego zagłosowali podobno młodzi, to wszystko miało dać PO + RuchPali większość konstytucyjną. Nie udało się, czyli porażka. Ale akcja trwa nadal, przecież są inne sprawdzone metody. Teraz wystarczy wyrwać 4 posłów z PiS. Mogą być tylko lekko zawiedzeni, mogą tylko opuścić klub i utworzyć swój, byle podczas zmian konstytucji nagle nie mogli, nie chcieli być obecni na sali głosowań. Wystarczy że dłużej pobędą w wychodku.
Tak więc PO i RuchPali dzieli od zwycięstwa 4 posłów, oraz spacyfikowanie/uzależnienie PSL i SLD, i wszystki będzie ich.
I wtedy, to Polacy będą w Polsce (na ziemiach które kiedyś były Polską), traktowani jak Polacy w Wilnie, Lwowie, Stanisławowie czy Królewcu.

Brak głosów

Komentarze

(vud_sum:0) ($vud_dim_threshold:-2) (vud_sum:0) ($vud_dim_threshold:-2)
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [1] => anonymous user ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
1 -2 -2 -4 -6 -9
statusy do css: comment-published

Też tak interpretowałem zadymę wokół prokuratorów, i parcie merdiów na rozliczenia w PISie.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#193469
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [2] => authenticated user [4] => Komentator 1 [5] => Komentator 2 [10] => Bloger 1 ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
1.4 -2 -3 -5 -7 -10
statusy do css: comment-published

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Właśnie o tym pisałem w komentarzu parę dni temu,że albo zrobią numer jak z PJN-em albo zastraszą lub skorumpują kilku posłów Pis-u( mogą też z alienować ale wtedy zastąpią ich inni z listy).Obecna wierchuszka nie cofnie się chyba przed niczym,oni nie oddadzą pokojowo władzy(za dużo mają za uszami brudu).Po ostatnich wyborach i obecnym zachowaniu i wyrazie przekazu nie mam już żadnych złudzeń,bez masowych protestów (wariant najspokojniejszy)czy rozruchów ogólnokrajowych jak w Rumunii za Ciausescu się nie obędzie.Wedle mnie daję im jakieś 8 do 9-ciu miesięcy,czyli jak przestaną płacić emerytury i renty,chyba ,że wyprzedadzą do końca Polskę to pociągną góra rok dłużej.

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#193652