Wybory 2011, refleksje.

Obrazek użytkownika box2008
Kraj

1. Frekwencja, niższa niż cztery lata temu pokazuje, że powiększyło się grono ludzi biernie przyglądających się zmaganiom politycznym w kraju. Takie wycofanie z życia publicznego, moim zdaniem, ma dwie przyczyny. Po pierwsze, Polacy, nauczeni przez lata żyć po za systemem, nie przywiązują większej wagi do tego kto nimi rządzi. Po drugie, pogłębiła się niewiara w możliwość odsunięcia PO od władzy i dokonania głębszych zmian. Platforma, łamiąc wszelkie normy zwłaszcza przy okazji Tragedii Smoleńskiej czy atakach na opozycję (zabójstwo Marka Rosiaka), pokazała brak szacunku dla zasad i prawa, co osoby słabsze psychicznie, mogło zniechęcić do udziału w wyborach, których wynik, niekorzystny dla obecnych władz, i tak został by wg. nich zakwestionowany, stając się powodem „awantur”. Prawdopodobnie grupa ta, choć nie darzy platformy zaufaniem i poparciem, nie postrzega PiS-u jako alternatywy na tyle silnej by przełamać swoje lęki i fobie.
2. Wynik wyborów pokazuje, że rośnie niechęć i krytyczna ocena platformy, w aktywnej części społeczeństwa. Wynik 39% głosów oddanych na PO pokazuje spadek procentowy, jak również ilościowy, zwolenników partii Donalda Tuska (w porównaniu z 2007 r.). Tak samo wynik PSL, choć utrzymano kwotę procentową, zanotowało znaczny (blisko 15%) odpływ elektoratu. Sytuacja PiS pozornie wygląda podobnie. Mamy spadek porównywalny z tym w PO, jednak tutaj należy pochylić się nad wynikami ruchu palikota, którego elektorat ni jak nie da zaliczyć się do zwolenników popierających Donalda Tuska.
3. Tym samym odkrywa nam się cała tajemnica intensywnego pompowania partii transwestytów, przez ostatnie tygodnie. Po raz kolejny Polacy zostali nabrani na ten sam manewr, jak przy Lepperze i Tymińskim, wykreowanego w mediach „outsidera” którego zadaniem jest zebrać głosy niezadowolonych, lecz zdezorientowanych wyborców, a następnie wykorzystać je dla wzmocnienia obozu władzy.
4. Podsumowując głosy PiS i część ruchu palikota (tę ponad 300 tyś) wychodzi nam wynik porównywalny z PO. Podejrzewam, że taki właśnie jak w badaniach niezadowolonych z rządów Donalda Tuska.
Wnioski.
Elektorat aktywny podzielony jest niemal równo, na zwolenników PO i jego przeciwników. Dzięki sztuczkom medialnym udało się, obozowi władzy, odciągnąć część mniej zorientowanych wyborców od głosowania na opozycję, to głosy oddane na palikota, zostaną one teraz wykorzystane do wzmocnienia obozu władzy, skonsolidowanego wokół PO, wbrew woli ich właścicieli. Niska frekwencja wcale nie działa na korzyść PiS. Wręcz przeciwnie, przy dość dużym potencjale niezadowolenia z rządów PO w biernej części społeczeństwa i zabetonowaniu elektoratu obozu władzy, na poziomie 5-6 mln., zwiększenie aktywności prawdopodobnie zaskutkowało by poprawą wyniku opozycji.
Co dalej?
Pierwszym i podstawowym zadaniem opozycji jest zaktywizować tę część społeczeństwa, która bądź już brał udział w poprzednich wyborach (lata 2007 i 2010) lub nie wykazała dotąd zainteresowania życiem publicznym i w roku bieżącym pozostała w domach.
Drugim zadaniem, jest wyraźne odcięcie się od obozu władzy, tak by niemożliwe stało się wdrukowanie polakom absurdu w postaci stwierdzenia „PO i PiS to jest to samo”.
Trzecim zaś, obnażenie pozornie opozycyjnego charakteru ruchu palikota, tak by niemożliwe stało się anektowanie przez niego głosów wyborcom niezadowolonych z rządów PO.

PS

Rozpatrujemy wyniki wyborów podane przez PKW, jednak nie mamy pewności ich rzetelności. Czekam na potwierdzenie przez PiS ww., które ma być wynikiem pracy ludzi zaangażowanych w KOW.

Brak głosów

Komentarze

Obawiam się, że się Pan nie doczeka.

Mogę dodać tylko tyle: czarnym koniem tych wyborów było PSL. Po wypowiedzi Adama Hofmana, która powinna była ich wtrącić w niebyt poniżej 5% progu wyborczego, PSL nagle urósł w terenie liczebnie. I przy okazji także dziwnie urósł ruch Palikota. I głosy nieważne... Ciekawa zbiezność, co?

Oj, chłopki z PSL, nie dość że zbaranieli, to jeszcze jak lisy do kurnika włażą...

#191614

Elektorat w Polsce = Barany .
Takie można odnieść wrażenie patrząc na sposób w jak podeszli do potencjalnych wyborców kandydaci pisowscy.
Postulowane wcześniej nowe metody dotarcia do ludzi spaliły na panewce .
Komunikacja = obraz gada do dziadów.
Bilbord powieszony przez kandydata nr2 na liście dał mu 11% w rodzinnym obwodzie .
Coś nie teges z aktywnością kandydatów - czy oni bali się swoich sąsiadów?

Patrząc na działania palikota i PiS.
Aktyw pisowski poległ w każdej dziedzinie aktywności przedwyborczej .
Te 30 % = należy się PiS-owi jak świni koryto -
to nie jest sukces struktur -
to sukces ludzi - nie rozpierzchli po Jurkach ogórkach i pejotenach.

#191642

PiS powinno wyciągnąć wnioski z tej kampanii, niekoniecznie trąbić o tym w prasie. Tyle, że my wyborcy, też mamy trochę za uszami, naszym zadaniem jest przypilnować lokalne struktury partii, to też tylko ludzie.

#191648

niestety, większość lokalnych (okręgów)struktur przypomina szafę z trupem w środku .
Nie otwieraj bo śmierdzi (czy byłeś na zebraniu lokalnym PiS-u?).
Towarzystwa wzajemnej adoracji, obciążeni syndromem grupowego myślenia i sterowani przez Posła (będącego w Warszawie) - jak wyjść do społeczeństwa ?
Zarządy prowadzą działania pozorowane - dobór ludzi i desygnowanie ich na stanowiska , listy wyborcze - budzi poważne zastrzeżenia (patrząc z perspektywy kilku lat)
Struktura organizacyjna musi ulec zmianie - wybory na stanowiska co 2 lata, maksimum 2 kadencje -
Zarządy powinny być rozliczane z efektów pracy przez niezależny ośrodek - ta ocena powinna mieć wpływ na wybory wewnątrz partyji -
Czapa krajowa bardziej rozbudowana i uporządkowana - nie może być tak aby np. Hofman był wszechwiedzącym udielaczem wywiadów (czy naprawdę nie ma ludzi od polityki społecznej , gospodarki , finansów , polityki europejskiej , globalnej , handlu , kultury , ect , ect .?)
Walka w mediach prowadzona przez "zagończyków" w rodzaju Kurski , Żiobro - do czego prowadzi ?
Bądżmy obiektywni - niektóre gwiazdy piswskie przynoszą wiele szkód .
"święte krowy" pisowski powinny iść na rzeż -
Partia musi dać jasny sygnał - kto zdradził nie ma szans na przebaczenie.
Organizm chory należy wyciąć -
Zadziwiaja mnie jak można pogodzić twardość poglądów w bardzo miękkim traktowaniu "delfinów", kontestatorów linii partyjnej czy zwykłych kalkulatorów korzyści osobistej i grupowej ..

#191653

Mix
to wygląda, doskonała ocena rzeczywistości.10 za wpis.
Ten wpis powinien przeczytać prezes Jarosław Kaczyński.
PIS potrzebuje zmian w terenie, nowego spojrzenia i nowych ludzi.
Takich jak Pan Krzysztof Bielecki z Warszawy jest architektem-
postać na pierwszą linię.Oczywiście nie mój wpis tylko twój.

Mix

Mix

#191765

jak reklama .

Nie przywiązuje uwagi do gwiazd -
Może Ten Bielecki to figura -

Jeden Bielecki wiosny nie uczyni -

Chodzi o rozwiązania systemowe -

O rzetelne ocenianie aparatu (który aparat poddaje się ocenie?)
Dlatego, Przywództwo Prezesa jest tak mocno atakowane -
Pozwolił im na porozumienie poziome -
Aparat przejął kontrole i zajmuje się umacnianiem pozycji.
vide. Brudziński - "Jesteśmy na pudle"

Będzie Tu wielu promujących "gwiazdy pisowskie" -
Co jest potrzebne Polsce?
Czy PiS w takim kształcie nie jest wielkim hamulcowym - ku uciesze zaprzańców.

#191776

Mix
w wyborach na prezydenta Warszawy z listy PIS.
Jeden Bielecki wiosny nie czyni to fakt, podałem przykład i porównanie do tych co obecnie na scenie brylują.
W PIS jest obecnie układ wewnętrzny który będzie bronił własnych pozycji i korzyści kosztem walki o Polskę.
Jest duże niebezpieczeństwo że za lat kilka z silnego ugrupowania zostanie mała partia własnych interesów.

Jest hamulcowym i działa przeciwko sobie i nie wiem czy o tym wie.
Przy pomysłach z aniołkami, rozrywaniem kartek na scenie, atakiem na PSL i chłopów w idiotyczny sposób,brakiem działania w terenie mają takie efekty.
Drugi raz w naszym terenie wyniku 73 procent poparcia mogą nie dostać.

Mix

#191793

niektóre gwiazdy piswskie przynoszą wiele szkód .
"święte krowy" pisowski powinny iść na rzeż 

O ile mnie pamięć nie myli to niektóre święte krowy pisowskie już po rzezi są.

#191774

puszczanie krwi jest potrzebne -
aparat obrosły w synekury - przetrwa przy 15 %
.
Będzie służył za kurwę przyszłym rozgrywającym .
tak jak obecnie Marek Jurek :(

#191780

Mix
Marek Jurek był początkiem rozbicia PIS i dziś owoce zbiera układ.

Mix

#191797

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć na swoim przykładzie, ze najniższe struktury PiS-u swoją lekcję odrobiły.Z zaangażowaniem (czsu i pieniędzy i członków rodzin i sympatyków), włączyliśmy się w kampanię wyborczą, nie oglądając się na nikogo (z góry). Ile kilometrów zrobiliśmy własnymi samochodami, za własne pieniądze wieszając plakaty-tego nikt nie wie. prawdopodobnie tego nie wie sam prezes, bo cały splendor idzie na konto zwycięzców. Moje spostrzeżenia są takie;

1) wyborcy głosowali na partię a nie na konkretne osoby. Całe to plakatowanie to była walka między kandydatami. Równie dobrze wystarczyło umieścic same nazwy partii na kartach do głosowania, a potem w zalezności od uzyskanych wyników, zarząd okręgowy rozdzeliłby mandaty zsłużonym działaczom. mam na mysli wszystkie partie.Całe to wydawanie pieniędzy na kAMPANIĘ WYBORCZĄ, BILBORDY, PŁATNE OGŁOSZENIA  to bezsens. Kto miał więcej kasy na materiały propagandowe, tyen wygrał na liście. W zasadzie człowiek "bez nazwiska" nie ma szan

#191801

w tak pojmowanej kampanii.
Przykłady działań.
Rozmowa przy herbatce-

1. Obligatoryjne badanie zgodności każdej nowo uchwalonej ustawy z Konstytucją.
2. Odejście od polityki zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i zaprzestanie handlowania tzw. kwotami.
3. Wprowadzenie poprawki do Konstytucji zakazującej deficytu budżetowego, a także wymóg większości 2/3 w przypadku jakiejkolwiek ustawy modyfikującej system podatkowy.
4. Uproszczenie systemu podatkowego.
5. Audyt działalności agencji i programów federalnych na terenie kraju z punktu ich zgodności z Konstytucją, a w przypadku ich dublowania się instytucjami stanowymi ich likwidacja i pozostawienie instytucji lokalnych.
6. Wprowadzenie rocznego limitu wydatków federalnych rewaloryzowanego corocznie o stopę inflacji plus procent przyrostu rzeczywistego ludności.
7. Anulowanie tzw. pakietu reform zdrowotnych z 2010 roku.
8. Przyjęcie polityki "energia przede wszystkim" - autarkia energetyczna Ameryki, uniezależnienie się od dostaw z zagranicy
9. Ograniczenie wydatków federalnych funduszy celowych; uchwalenie moratorium na finansowanie funduszy celowych, aż do czasu gdy budżet będzie zbilansowany, potem wymagana zgoda większości 2/3.
10. Likwidacja wszystkich ostatnich podwyżek podatków przy jednoczesnym rozszerzeniu czasowych ulg w podatku dochodowym, kapitałowym oraz od spadków i darowizn zaplanowanych przez Kongres od końca roku 2011.

Co mieliśmy?
Przekaz z mediów -

#191816

http://chelmonline.pl/index.php/chem/item/21693-che%C5%82m-wyniki-wybor%C3%B3w-okr%C4%99gu-nr-7-tzw-che%C5%82mskim-wygra%C5%82-pis.html
nic dodać nic ująć :)
pozdrawiam

#191951

Gratuluję.

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

#191953

a MY :) na mapie.....przewaga PiS - brązowo a nieważne głosy ? zielono czy niebiesko = "ni ma" ciekawe nie? to daje do myślenia.

#191954

Dopilnowane wybory.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

#191956

WAŻNE ! Nie jestem członkiem PiS a walczę o wyższe cele nie o PiS.Szkoda że my bezpartyjni czujemy się pomijani,niedoceniani a jest nas "trochę"...to też powinno dać do myślenia ale Rospin nie zrozum że to do Ciebie.Tak ogólnie bo chyba to nie jest strona tylko dla PiSu a kto nie z PiSu to trolll :)

jeszcze BEZPARTYJNY :P

#191959

Witaj w klubie:)
Ja również,jedyną organizację jaką zaliczyłem, a nawet pomagałem zakładać, to Pierwszą Solidarność.
Generalnie, to ta strona jest jak w nazwie, dla niepoprawnych.
Prawica, na bazie wartości chrześcijańskich i patriotycznych.
PIS, a raczej niektórzy ludzie PISu, pisują tu TAKŻE.
Jeżeli ważne dla Ciebie są wartości wyższe, niż interesy partii, to zapraszam na "ławeczkę zakochanych w Polsce" na blogu jwp.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

#191960