Rechot Lenina

Obrazek użytkownika box2008
Idee

Partia establishmentu III RP „odzyskała” Muzeum Powstania Warszawskiego. Zastanawiam się, po cholerę, tym „nowoczesnym europejczykom”, których dotychczasowy program streścił najlepiej lider ich szpicy politycznej, głosząc hasło – „polskość to nienormalność”, po cholerę, sięgają po muzeum dokumentujące sprawy obce im, do wyrzeczenia?
Czy Gronkiewicz-Waltz będzie teraz robić biznes, jak Sawicka planowała ze służbą zdrowia, na historii? Czy jakieś pieniądze, z tych 300 mld., które Lewandowski z Buzkiem mają wyszarpnąć z UE, pompowane będą w muzea? A może zjechała rodzina do Warszawy i posad trzeba dla pociotków i ich znajomych?
Nie wydaje się by tak było. Przecież o wiele łatwiej przekręcić parę mld. PLN-ów na e-administracji czy autostradach. Puścić kantem ze dwie stocznie i podziałkować kasą za likwidację. Fakt, że po Grabarczyku stoczni wiele nie zostało, a zapisy na tłustsze szpitale rozprowadzająca „frontmenka” zamknęła już blisko pięć lat temu. Ale zostały jeszcze lasy, łupki i kolej. Czyżby pani Bufetowa była tak nisko notowana w hierarchii swojej … partii, jak, nie przymierzając, byle burmistrz Opola, żeby trudzić się dla marnych 5-6 mln?
Niemożliwe przecież, żeby nie było już lepszych kąsków jak to nieszczęsne muzeum.
A może mylę się?
Może chodzi o coś zupełnie innego? Może dałem się oszukać deklaracjom o braku zainteresowania historią i polskością, ze strony polityków rządzącej ekipy? Może wcale nie obojętna im historia i to czy Polacy myślą o tak niemodnych i nienowoczesnych sprawach, jak Ojczyzna, Naród i Wolność?
Biorąc pod uwagę wysiłek, jaki wykazała obecna ekipa, znana z braku ochoty do podejmowania jakiegokolwiek wysiłku, ażeby zdemontować to co pozostało z edukacji publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem historii właśnie, nasuwa się podejrzenie o silnie zideologizowane motywy postępowania, których ostrze skierowane jest przeciwnie do patriotycznej linii wyznaczonej przez twórców Muzeum.
Mam nieodparte wrażenie, że mając już wszystko, łącznie z zalutowanymi trumnami smoleńskimi, III RP chce jeszcze zagnać do kanału ducha zaklętego w piosence „Hej chłopcy”.

Brak głosów

Komentarze

Takie działanie wskazuje na jedną tylko motywację.
Strach, aby po zlikwidowaniu lekcji Historii, Muzeum nie stało się alternatywnym żródłem wiedzy dla młodego pokolenia.
Bo po lekcji jaką Muzeum zapewnia, Tarasy i inne szumowiny
mogą przestać być "tryndy".
A "cool" może stać się podśpiewywanie Hej Chłopcy...
Pozdrówka z 10

Vote up!
0
Vote down!
0
#255889

Powstania Warszawskiego! Liberator się przyda!
pzdr
p.s.
Jak doszedł Jelcyn do władzy, to trochę poluzowało się w sowietach. I jedna z zapadłych wiosek dostał wreszcie przydział kilka kubików desek! Radzą co z tym zrobić.
Kobiety chcą zbudować dom gospodyń wiejskich, młodzież dyskotekę, starsi mężczyzni banię-łaznie! Wszyscy się przekrzykują, tylko najstarszy nic nie mówi, pyka fajeczkę i patrzy! Wreszcie któryś mówi tak. Ty staryk nawet jeszcze cara pamiętasz, poradż nam co mamy zrobić z tych desek!
Staryk spojrzał i rzekł tak!
Ludzie przestańcie się kłócić! Bierzmy te deski! Zmajstrujmy samolot i szybko spie..... y na zachód!
Może i bufetowej ze spółką to samo chodzi po głowie!?

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#255890

Już jesienią 2007 roku ówczesny marszałek sejmu, Bronisław Komorowski, podjął próbę wyeliminowania dyrektora MPW, Jana Ołdakowskiego, który właśnie został posłem. Pretekstem było to, że urzędnik samorządowy nie może pełnić funkcji posła. Nie udało się, a Rada Powierników MPW skutecznie blokowała możliwości zmiany jego kierownictwa.

Obecnie - mimo że dzisiajsza uchwała radnych jest bublem prawnym - możliwość wymiany kierownictwa MPW staje się realna.

Nowi ludzie - najpierw na stanowiskach kierowniczych - dają z kolei możliwość przeprofilowania muzeum tak, że będzie to trudne do zauważenia przez opinię publiczną.

Kolejnym niebezpieczeństwem jest przejęcie lub likwidacja wielu inicjatyw społecznych i artystycznych, które wyrosły wokół MPW.

Vote up!
0
Vote down!
0
#255896

to żywy pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#255897

To prawda, ale tu chodzi nie tylko śp. Prezydenta. Tu może chodzić o znacznie więcej...

Pozdrawiam

PS. Zauważ, ile trwało nim MPW zbudowano. Nie spieszono się z tym, oj nie! A po 2004 nastąpił renesans społecznego zainteresowania Powstaniem...wnioski nasuwają się same.

Vote up!
0
Vote down!
0
#255898

Dziwny zbieg okoliczności: jak tylko Jarosław Kaczyński wspomniał o pomniku Lecha Kaczyńskiego na terenie Muzeum natychmiast bufetowa ogłosiła przejęcie Muzeum....

Vote up!
0
Vote down!
0

ELAT

#256109