„Nasz człowiek w Warszawie”

Obrazek użytkownika box2008
Idee

Piątkowe przemówienie Donalda Tuska wzbudziło powszechne emocje i nie ma w tym nic dziwnego, taki właśnie był cel ww. wystąpienia. Jak zauważyła dr Barbara Fedyszak-Radziejowska: „ta uchwała stanowi trudny test wiarygodności dla premiera, prezydenta (który nie głosuje w sejmie, ale jest obecny w tle wydarzeń) oraz całej rządzącej koalicji.[…] Sytuacja PO jest dzisiaj tak poważna, że "nie ma przeproś", […] pokrętność argumentacji odwróciła uwagę od treści samej uchwały, wszyscy emocjonują się, jak premier mógł, no nie, to straszne....”
http://wpolityce.pl/wydarzenia/26609-dr-barbara-fedyszak-radziejowska-dla-wpolitycepl-o-wczorajszej-szarzy-premiera-tuska-w-sejmie-ucieczka-od-bardzo-dobrej-uchwaly
Postarajmy się więc bez emocji odnieść do tego wydarzenia.
Po pierwsze, nie da się nie zauważyć sprzeczności między deklarowaną, przez rząd i partie rządzące, chęcią wyjaśnienia przebiegu i przyczyn śmierci prezydenta RP i towarzyszących 95 osób a odrzuceniem żądania zwrotu wraku samolotu – jednego z kluczowych dowodów w ww. sprawie, wciąż, mimo obietnic, znajdującego się na terenie Rosji. Większość parlamentarna, z PO i Donaldem Tuskiem na czele, po raz kolejny potwierdziła wspólnotę w działaniach, z rządem Władimira Putina, w ukrywaniu dowodów dotyczących tragedii smoleńskiej przed opinią publiczną i niezależnymi ekspertami. Fakt powyższy, jest tym bardziej uderzający, gdy podsumujemy wiedzę jaką przez dwa lata uzyskaliśmy o ww. katastrofie ( o wspólnej grze członków rządu IIIRP z administracją Putina podjętej przeciw głowie państwa polskiego, brakiem ochrony, sprzecznym z przepisami naprowadzaniu przez Rosjan, fikcji teorii „naciskowej” i „pancernej brzozy”, nie wyjaśnionych wstrząsach i prawdopodobnym rozpadzie samolotu w powietrzu).
Po drugie, brak choćby cienia merytorycznego ustosunkowania się do prac Polskich i zagranicznych specjalistów, którzy wielokrotnie wykazali fałsz „ustaleń”, obu komisji, MAK i rządowej PKBWL, z całą jaskrawością obnaża fikcję dotychczasowej, jednolitej, narracji ośrodków rządowych (III RP) i rosyjskich, które nie dają się obronić na gruncie racjonalnego wnioskowania. Trudno więc dziwić się Donaldowi Tuskowi, że w walce o swój żelazny elektorat sięga po socjotechnikę i rozgrzewa nastroje w celu rozniecenia z nową intensywnością wojny polsko-polskiej. Rozumienie tego nie oznacza jednak akceptacji i przyzwolenia, zwłaszcza gdy uświadomimy sobie rzeczywistą wagę tego co wydarzyło się pod Smoleńskiem dwa lata temu.
Po trzecie, wystąpienie Donalda Tuska, i reakcje nim spowodowane, odsłaniają rzeczywistą organizację sceny politycznej naszego kraju, której przebieg nie ma nic wspólnego z tradycyjnie rozumianą konfrontacją lewicy z prawicą. Mamy bowiem z jednej strony dojrzałe i poważne podejście do bytu jakim jest państwo polskie, co wyraża się w dążeniu do poznania prawdy o tym co stało się istotną częścią tego państwa w dniu 10.04.2010 r., z drugiej zaś rozniecanie emocji oraz ukrywanie faktów i dowodów, nawet za cenę oddania w obce ręce, Polsce nieprzyjazne.

Brak głosów

Komentarze

 Nie nic bardziej żałosnego, gdy w ostrej argumentacji uzywa się pojęć nie rozumianych przez siebie...Targowica to zaprzedanie interesu Polski, czyli; nie serwilizm wobec rosjan i oddanie im bezkrytycznie śledztwa jest Targowicą,a ządanie wydania podstawowego dowodu w imieniu Narodu Polskiego, bo pokazuje słabość tego rządu...Ale rosjanie o tym wiedzą, ze jest do d..., bo sami go wykreowali...Najlepiej o tym rządzie i całym ugrupowaniu świadczy sztandarowa papuga-niesioł, która całym swym jestestwem jest hańbą dla parlamentaryzmu, nie tylko polskiego, człowiek, który ma mentalność i sposób postępowania, i wypowiedzi ponizej budki z piwem....Nie wiem jakim prawem używa tytułu profesora, bo o takiej nominacji nie słyszałem- co innego, gdy jest to związane z pracą na uczelni, ale i tak poza nią tego tytułu uzywać mu nie wolno...Sztandarowe indywiddum, bo kapuś, szpieg sb, które nie zawahało się poświęcić swoja Kobietę, by ratować własną dupę....Z takich obywateli na świeczniku składa się ta platforma, bo szeregowe "zuczki" nadal jej wierzą, zresztą jak początkowo szeroka rzesza obywateli tego Państwa...Postępowanie PO jest czystym przykładem na Targowicę i tego przekręcić o 180 stopni się nie da!

Vote up!
0
Vote down!
0
#245235

"Postępowanie PO" w sprawie Smoleńskiej pokazuje kompletną alienację kierownictwa tej partii.

To przejaw całkowitego braku rozumienia realiów geopolitycznych i interesu naszego państwa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#245243