Jednak, trotyl na wraku tupolewa!

Obrazek użytkownika box2008
Kraj

Na wczorajszym posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, zaproszeni przedstawiciele NPW, w osobach prokuratorów Artymiaka i Szeląga, potwierdzili, ujawnioną ponad miesiąc temu, przez byłego już dziennikarza gazety „Rzeczpospolita”, Cezarego Gmyza, informację o wykryciu, w szczątkach wraku samolotu Tu 154M nr 101, śladów trotylu. Tym samy zaprzeczyli wcześniejszemu oświadczeniu ww. płk Szeląga, który w dniu 30.10.2012 r. usiłował wprowadzić w błąd opinię publiczną, zaprzeczając informacjom przekazanym przez dziennikarza.
Trzeba zaznaczyć, że skutkiem fałszywego dementi płk. Szeląga szereg osób pracujących w „Rzeczpospolitej” zostało z gazety zwolnionych, w sposób który trudno nazwać inaczej jak czystka, podobne reperkusje dosięgły również tygodnika „Uważam Rze”.
Fakt wczorajszego przyznania się prokuratury rodzą jednak zdecydowanie poważniejsze konsekwencje.
Przede wszystkim, wymaga odpowiedzi pytanie, czy ślady materiałów wybuchowych znalezione we wraku samolotu na pokładzie którego zginął prezydent RP oraz towarzyszące 95 osób, są śladem zamachu przeprowadzonego na głowę państwa Polskiego w dniu 10.04.2010 r.
W świetle ustaleń zespołu parlamentarnego, działającego pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza, oraz niezależnych ekspertów: panów Biniendy, Nowaczyka, Szuladzińskiego jak również wielu innych zebranych na pierwszej Konferencji Smoleńskiej naukowców, byłby to dowód wieńczący ponad dwa i pół roku badań jakie w sprawie katastrofy smoleńskiej prowadzone są z inicjatywy obywatelskiej.
Tu jednak pojawia się zasadnicza trudność.
Materiały zebrane w toku prac polskich biegłych nie zostały bezpośrednio przywiezione do naszego kraju. Przez dwa miesiące znajdowały się w Rosji, co biorąc pod uwagę dotychczasowe postępowanie władz tego kraju (niszczenie i fałszowanie dowodów, postępowanie z ciałami ofiar, manipulowanie faktami) budzi poważne obawy o wiarygodność przetrzymanych próbek. Kolejną przeszkodą w wyjaśnieniu kwestii śladów trotylu jest sama prokuratura, która już wykazała brak obiektywizmu w powyższej sprawie, manipulując informacjami i ukrywając przed opinią publiczną kluczowe fakty (przypomnijmy, Andrzej Seremet już 28 września został poinformowany o wykryciu śladów materiałów wybuchowych we wraku Tu 154M nr 101). Jednak największe wątpliwości budzi zachowanie władz, premiera i prezydenta, którzy w obliczu sprawy najwyższej wagi nie zdobyli się na żadną reakcję.
Według słów prokuratora generalnego, spotkał się on w dniu 2 października z Donaldem Tuskiem i przekazał informację o znalezieniu śladów materiałów wybuchowych w Smoleńsku, premier III RP jednak nie uznał za stosowne podzielić się tą wiedzą ze społeczeństwem. Co więcej, w obliczu informacji wskazującej jednoznacznie na podejrzenie przeprowadzenia w dniu 10.04.2010 roku zamachu na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, oraz towarzyszących przedstawicieli najwyższych władz Polskich, zarówno premier jak i prezydent III RP nie podjęli ŻADNYCH działań!
Pamiętając o dotychczasowych poczynaniach ekipy rządzącej III RP w sprawie smoleńskiej, które najlepiej podsumowuje fakt, że jedynym oficjalnym dokumentem, mającym rzekomo wyjaśnić przyczyny i przebieg katastrofy, jest kompletnie skompromitowany i wielokrotnie podważony (będący de facto kopią raportu MAK) raport tzw. komisji Millera, trudno oczekiwać dziś zasadniczego przełomu w działaniach ww. Trudno spodziewać się by Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Ewa Kopacz i Radosław Sikorski, po 30 przeszło miesiącach działań dezinformujących i pozorowanych, w wyniku których kluczowy materiał dowodowy znajduje się w rękach nieprzyjaznego nam państwa a jego narracja, fałszywa i szkalująca imię Polski, została podana opinii światowej jako oficjalne wyjaśnienie przyczyn katastrofy, trudno oczekiwać by ludzie ci nagle odzyskali wiarygodność. Informacje uzyskane wczoraj nie tylko pokazują brak profesjonalizmu NPW oraz stronniczość niektórych prokuratorów, obnażają również kompletny brak obiektywizmu i woli wyjaśnienia przyczyn śmierci głowy Państwa Polskiego ze strony obecnych władz III RP.
W tej sytuacji podstawowym problemem i przeszkodą w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy z 10.04.2010 r. są właśnie te władze.
Z tej perspektywy widać jak zasadnym był, podnoszony od dawna, postulat powołania komisji międzynarodowej do wyjaśnienia tej sprawy. Dziś, wobec kompletnej kompromitacji ekipy rządzącej III RP, która nie potrafiła nawet zadbać o identyfikację ofiar katastrofy (!!!) oraz godny ich pochówek, konieczność ta staje się oczywista. Co więcej, równie jasna jest potrzeba odsunięcia ww. osób od wpływu na prace ewentualnej komisji jak również wyjaśnienie przyczyn takiego a nie innego ich postępowania na szkodę Polskiej Racji Stanu.

Brak głosów

Komentarze

Bardzo dobre podsumowanie. Dziś w całej Polsce winien być jeden temat: przyznanie przez prokuraturę, że odkryto trotyl na wraku, potwierdzający ustalenia Gmyza i komisji Macierewicza.

Ogólnie można powiedzieć, że był to ZAMACH a materiał dowodowy, który wczoraj przyleciał z Moskwy, jest po dwóch miesiącach niewiarygodny. Zapewne odpowiednio go spreparowano. Przecież przedstawiciele rosyjscy brali udział we wrześniowych badaniach próbek i przez te dwa miesiące mogli je oczyścić całkowicie, co zapewne zrobili...

Pozdrawiam, trochę smutno...

krzysztofjaw

P.S.
Polecę Twój post na BM 24 i na moim facebook...

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#312033

W świetle informacji o TNT teza o zamachu jest jak najbardziej uprawniona, jako pierwszoplanowa przyczyna zagłady samolotu. Ciężar dowodzenia leży na tych, którzy uważają że zamachu nie było, niech wyjaśnią: skąd trotyl.

Dziękuję za propagowanie notki.

Ukłony

Vote up!
0
Vote down!
0
#312046

Dlaczego ten trotyl wykryto dopiero po ponad dwoch latach a nie zaraz po ... ?

Stalo ku temu cos na przeszkodzie ? - przeciez takie badanie to kryminalistyczny standard.

ps. czy dlatego w tej nowej narracji posluzono sie trotylem bo to jest powszechnie, w przeciwienstwie do np.semtexu znana nazwa ?

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#312035

I jeszcze jedno... w odmetach trotylu zupełnie "zapomniano" o odkryciu przez polskich chemików na częściach wraku samolotu śladów wapnia, krzemu i cyrkonu, co może świadczyć o tzw. bombie termobarycznej. Trzeba o tym paamiętać...

krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#312037

I te właśnie przyczyny zwłoki, między innymi, należy wyjaśnić równolegle do zbadania samej katastrofy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#312041

marcopolo

Ogladalem wczorajsze posiedzenie tej Komisji na czele ktorej stoi KOMUCH-KALISZ, ktory tyle dla naszego Kraju zrobil zla,ze samo przewodniczenie tej Komisji tego czlowieka wskazuje kto w polsce rzadzi,kiedys ktos tu na tym forum zapytal kto rzadzi w Polsce-odpowiadam "trzeba bylo jechac na wesele corki KWASNIEWSKICH,tam byli wszyscy" wlasciciele" naszego Kraju,a wracajac do Kalisza ,to przeciez on stworzyl (podobno z Kwasniewskim?) obecna Konstytucje RP i wiele obecnych praw w naszym Kraju,ale jak dziennikarze zapytaja sie tego I pierwszego adwokata RP , jak to jest z tym prawem to z mina kretyna odpowiada"takie mamy prawo w Polsce!!!) Wszyscy wmawiaja nam ,ze obalono komunizm w Polsce,to co robia najwieksze "gwiazdy "PRL na czele z  SEKRETARZEM PZPR Leszkiem Millerem w Sejmie i innych tego typu ludzi w czolowych programach TV w Polsce ,szczegolnie TVN ?TVN24,POLSAT i ostatnio w TV publicznej??? Wczoraj Kalisz stanal na wysokosci "zadania" i rozpedzil ta komisje na cztery wiatry ,twierdzac,ze porzadek sie wyczerpal,a to nie byla prawda,malo tego zaraz po posiedzeniu odpowiadajac na pytania diennikarzy robil sobie "jaja" z opozycji i calej  tej komisji ,oraz tematu jaki byl omawiany!!Szczegolnie popisali sie prokuratorzy,twierdzac,ze te aparaty co mialy stwierdzic,czy na samolocie znaleziono trotyl stwierdzili zgodnie obaj,ze kiedy podstawiono ten aparat pod "paste do butow",tez stwiedzil,ze jest w niej TROTYL!! Tacy ludzie maja nam wyjasnic ta KATASTROFE! , a jak te aparaty stwierdza,ze ci prokuratorzy tez na sobie maja TROTYL,to zostalo nam poczekac,az on WYBUCHNIE!!

Vote up!
0
Vote down!
0

marcopolo

#312062