Cukier

Obrazek użytkownika box2008
Kraj

Jest rok 1976, od sześciu lat staraniem tow. Edwarda Gierka i Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, socjalistyczna ojczyzna notuje niebywałe sukcesy na każdym polu. Dzięki rosnącej produkcji sznurka do snopowiązałek awansowaliśmy na 10 miejsce w świecie, zdecydowanie wyprzedzając inne europejskie państwami jak Irlandia czy Albania. Powszechny dobrobyt widać gołym okiem, zwłaszcza wieczorami, których mroki rozjaśnia poświata z wytwarzanych w WZT, na licencji radzieckiej, telewizorów Rubin 714, oraz na asfaltowych szosach gdzie królować zaczyna Fiat 126, rodzimej produkcji. Pochylnię Stoczni Gdańskiej opuszcza pierwszy zwodowany w PRL kontenerowiec. Tryumfy święci również socjalistyczna nauka i kultura. Rok 1976 ogłoszono rokiem biblioteki i czytelnictwa, festiwal piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu, gromadzący gwiazdy formatu Maryli Rodowicz, zapisał się jako niezwykle udany. Do Polski przyleciał światowej sławy zespół ABBA, który dzięki drugiemu programowi TV, mógł zaprezentować się szerokiej publiczności.
Pasmo sukcesów przodującego ustroju koronuje tow. płk Mirosław Hermaszewski rozpoczynający właśnie, na kosmodromie Bajkonur, przygotowania do swej wyprawy życia, lotu kosmicznego, w który uda się już za dwa lata, zabierając ze sobą fotografie: Edwarda Gierka i Leonida Breżniewa, znaczki z VI i VII Zjazdu PZPR oraz ziemię spod Lenino. Do dziś podziwiać można świadectwa jego wyczynu w postaci zdjęć tow. kosmonauty w śmiesznej czapce lub z uroczystości wręczenia mu „Złotej Gwiazdy” Bohatera Związku Radzieckiego.
Jednak dynamiczny rozwój gospodarczy to nie wszystko. Demokracja ludowa święci również tryumfy na innych polach. Właśnie zmieniono konstytucję, zgodnie z wolą większości, umacniając przewodnią rolę partii i sojusz ze Związkiem Radzieckim. Słuszność tego kroku potwierdza gremialny udział obywateli w wyborach do sejmu PLR i rad narodowych, dzięki sięgającej 98%frekwencji, o jakiej dzisiejsi politycy mogą tylko pomarzyć, społeczeństwo w sposób bezdyskusyjny ma szansę wyrazić poparcie i zaufanie jakim cieszy się jedynie słuszna linia partii. Tow. Piotr Jaroszewicz, ponownie, otrzymuje zadanie sformowania rządu, przewodniczącym rady państwa pozostaje tow. Henryk Jabłoński.
Oczywiście, nie udało się w pełni ustrzec błędów i wypaczeń, jakie towarzyszą przecież każdym dynamicznym zmianom, wciąż na przykład występują pewne braki w zaopatrzeniu, zwłaszcza w papier toaletowy, jednak te drobne niedogodności nie tłumaczą nienawistnych i nacechowanych agresją zachowań, jakich dopuszczono się, za podpuszczeniem propagandy sił wstecznych i anty postępowych, w Ursusie i Radomiu
Dzięki właściwej polityce informacyjnej władz, realizowanej przy pomocy nowoczesnych mediów i świadomych swych obowiązków dziennikarzy, udało się nie epatować społeczeństwa niepotrzebnymi informacjami mogącymi tylko spotęgować szkodliwe napięcia.
Chwilowy brak cukru na rynku, skompensowano drastyczną podwyżką cen a następnie wprowadzeniem reglamentacji tego produktu. Już po dziesięciu latach kartki zostały zniesione.

Brak głosów

Komentarze

Znikam do wieczora.

#140426

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Byłam w Brukseli, gdy ONEGO CZASU nasi rolnicy protestowali przeciw wprowadzeniu zaniżonych ich zdaniem kontyngentów produkcyjnych (tzw. kwot) cukru dla Polski. Naród znów się nie mylił.

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#140428

No, piękne! I bezbłędne utrzymanie się w ówczesnej retoryce. Wspaniała robota.Świetny tekst. Niewyjęta dziesiątka
Pozdrawiam

Sigma

#140439

zł za kg ale nigdzie nie jest powiedziane że każdy ma słodzić herbatę. Powiem szczerze że nieco się zdziwiłem widząc tą cenę w jednej z największych sieci hipermarketów w kraju ale skoro ludziska kupują tzn. że jest zapotrzebowanie.

A wracając do tamtego okresu to powiem szczerze że oferta telewizji państwowej była o niebo bardziej atrakcyjna niż dzisiejsza. Jak odrzucimy indoktrynacje i socjalistyczną nowomowę którą lano z ekranu to poziom kultury serwowany przez prezesa radio-komitetu niejakiego tow. Szczepańskiego był znacznie przewyższający obecne możliwości włodarzy z Woronicza

Ktoś jeszcze pamięta Teatr Telewizji ? Dodam że obecnie zlikwidowany przez obecna ekipę pomazańców z PO i SLD.

 

#140442

 

nieco się zdziwiłem widząc tą cenę w jednej z największych sieci hipermarketów w kraju ale skoro ludziska kupują tzn. że jest zapotrzebowanie.

Jest wzmożone zapotrzebowanie, bo chodzi fama, że ma kosztować... 7 zł...

 

Co do oferty telewizyjnej, a i dodam radiowej, zgadzam się, była promowana tzw kultura wyższa.

Retoryka socjalistyczna i propaganda fakt, lały sie szerokim strumieniem. Lecz czy dzisiejszy natłok reklam i jazgot propagandy unijno-globalistyczno-libertyńskiej jest mniejszy, mniej dokuczliwy? Zamienił stryjek...

#140454

A cukier już po 5 zł, kartki mają znowu wprowadzić?????

 

"Być człowiekiem to czuć, kładąc swą cegłę, że bierze się udział w budowaniu świata." [Antoine de Saint-Exupéry]

"Być człowiekiem to czuć, kładąc swą cegłę, że bierze się udział w budowaniu świata." [Antoine de Saint-Exupéry]

#140448

Na rynku w Krakowie studenci "sprzedawali"
liscie łopianu [jako produkt ---podobny]

pozdrawiam.

http://podwodni-lowcy.phorum.pl/
http://spearo.republika.pl/centre.htm

http://www.polskawalczaca.com/index.php

http://forum.wolna-polska.pl/

#140455

jak dzisiaj, zupełnie

pzdr

#140467

W dniu dzisiejszym w TESCO cukier do 10kg kosztował 3,99 a powyżej 10kg 4,20. Dawniej spekulantów stawiało się pod ścianą.

eirePL

#140499

[quote=eirePL]W dniu dzisiejszym w TESCO cukier do 10kg kosztował 3,99 a powyżej 10kg 4,20. Dawniej spekulantów stawiało się pod ścianą.[/quote]

Uważam, że TESCO nie ma wiele wspólnego z rosnącą ceną cukru. Pytałbym raczej Donka Tuska, który jak wiadomo jest specjalistą od cen detalicznych. On ma z tym coś wspólnego. Z całą pewnością.

#140538

cukrownie w Polsce pozamykane to cukier może dojść do 10 zlotych , tak mysle.

#143606