Sprawa Gmyza, Rzepa - łamanie Konstytucji

Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

 

 

 

Dobiegła mnie właśnie wiadomość, że dziennikarzom Rzeczpospolitej zakazano się wypowiadać na tematy okołosmoleńskie. Według moich źródeł zastępca rednacza Andrzej Talaga powiedział, że to nie od niego – ale jest zakaz. Jak nie od niego to pewnie od właściciela.

Mamy tu zmianę jakościową i to skokową, coś czego do tej pory nie było w prasie tzw. III RP – być może jedyne porównywalne wydarzenie to sprawa Listy Wildsteina, która też rozgrywała się w Rzepie.

To z czym mamy do czynienia teraz to jest bezpardonowy atak na wolność prasy.

Właściciel gazety zakazuje poruszania tematu, który z punktu widzenia społecznego w każdym wymiarze jest pierwszoplanowy – czyli wywiera bezpośredni wpływ na to co dziennikarze napiszą i jak napiszą. Zostało  to powiedziane jednoznacznie.

Jeśli tak to mamy tu co najmniej do czynienia z pogwałceniem Art. 54  a zwłaszcza p. 2 tego Artykułu:

Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. (..)

Jak widać zakaz wydany przez Andrzeja Talagę (wszystko jedno czy w swoim imieniu, czy właściciela) z punktu widzenia Konstytucji jest całkowicie bezprawny. Nawet jeśli dziennikarze Rzeczypospolitej sa związani z właścicielem stosunkiem pracy, to zakaz wydany na mocy tego stosunku jest nieważny, dlatego, ze umowa o pracę (jak wszystko w państwie) musi być zgodne z Konstytucją, a więc także polecenia wydawane pracodawcy pracownikom. Poza tym obowiązuje wszystkich zasada praworządności, to znaczy nie można wydawać poleceń, które per se sa sprzeczne z prawem w tym wypadku z Art. 54 konstytucji.

Tyle jeśli chodzi o ter stronę zagadnienia. Ale jest jeszcze jeden aspekt sprawy – zakaz wydany przez A. Talagę dowodzi, że usiłowanie wywarca nacisku na dziennikarzy sprowadza na nich pewnego rodzaju formę terroru, w tym wypadku ekonomicznego. I jak moje źródła podają, nigdy do tej pory nie było takiej sytuacji, że cyt: ”jeszcze nie zdarzyło się, żeby kierownictwo redakcji było wśród pracowników otoczone tak powszechną pogardą. Dotyczy to też Wróblewskiego - za wmanewrowanie redakcji w taką sytuację.” I dalej: ”…w tej pogardzie są zjednoczeni i dziennkarze antyplatformerscy, i tzw. "stara rzepa" ponad podziałami”.

W ten sposób mamy pełny obraz –  kierownictwo redakcji otoczone pogardą, właściciel łamie Konstutucję, nauka z tego dla wszystkich – lepiej się nie wychylać.

Oto wolnośc mediów III RP.

 

+++

 

 

Kliknij w obrazek i ściągnij pliki graficzne Logo  Restartu (biblioteka ZIP).

+++

Zapraszam na moja stronę www.szczurbiurowy.com . Jest tam do podpisania petycja w sprawie nazwania Stoczni Gdańskiej imieniem Anny Walentynowicz. 

Kliknij tu, żeby podpisac petycję

Brak głosów

Komentarze

następnie zwołuje się konferencję prasową ,którą się odwołuje itp czego efektem jest sprowokowanie J. Kaczyńskiego i wystawienie go na odstrzał Tuskowi  to taka gazeta niech lepiej milczy

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
0

Kazek

#303327

Piszesz bez sensu.
Jeśli dziennikarz jakiejś gazety napisze coś nietrafnie* na jakiś temat, to już nikt w tej gazecie nie może tego tematu w ogóle poruszać? Naprawdę tak uważasz?

A jak ktoś pomyli się w drugiej gazecie - to i ona ma się w ogóle na ten temat zamknąć? A jak trzeciej się przytrafi - to ona też?

Zaiste logika powalająca.

* Akurat co do Gmyza, to uważam, że napisał trafnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#303336

Złamał ją 10 kwietnia 2010 Bronisław Komorowski, ówczesny marszałek Sejmu zawłaszczając urząd Prezydenta RP pod płaszczykiem "zachowania ciągłości władzy" :

"1. 10 kwietnia o godz.14.29 marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski bezpodstawnie obejmuje funkcję pełniącego obowiązki prezydenta ZANIM ciało Lecha Kaczyńskiego zostało odnalezione i zidentyfikowane (pierwsza nieoficjalna informacja o znalezieniu ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego pochodzi z godz.15.54, Jarosław Kaczyński dokonuje oficjalnej identyfikacji ciała Prezydenta RP o godz.22.16, mimo to marszałek sejmu, B.Komorowski od ponad 8 godzin już sprawuje funkcję P/O prezydenta). Marszałek Komorowski nie wystąpił do Trybunału Konstytucyjnego z odpowiednim wnioskiem, Trybunał Konstytucyjny 10 kwietnia nie został zwołany jak również Zgromadzenie Narodowe, które powinno stwierdzić o „trwałej niezdolności Prezydenta Rzeczypospolitej do sprawowania urzędu, ze względu na stan zdrowia, uchwałą podjętą większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby członków Zgromadzenia Narodowego,” (Konstytucja RP, art.131, ust.4), które jako jedyne mają prawo powierzyć Marszałkowi Sejmu tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta RP.

http://www.trybunal.gov.pl/index2.htm

Na stronie TK - brak danych z 10 kwietnia 2010 r. o złożeniu przez Marszałka Sejmu wniosku.

http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/tkall?OpenAgent&...

Na stronie Sejmu RP brak wzmianki by TK zbierał się między 3 i 20 kwietnia (daty ostatniego przed 10 kwietnia posiedzenia TK i pierwszego po 10 kwietnia b.r.).
http://www.senat.gov.pl/k7/pos/kalpos.htm

Ze strony Senatu RP wynika, że pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Narodowego po 9 kwietnia odbyło się 6 sierpnia 2010 r.

Zatem??? Bronisław Komorowski (w ramach samoinicjatywy?) przy milczącej aprobacie Rządu RP, Sejmu RP, Senatu RP, TK RP i ZN RP przejął 10 kwietnia 2010 r. o godz.14.29 obowiązki prezydenta RP !

Nie są to symptomy zamachu stanu ?"

Całość tu: http://niepoprawni.pl/blog/1792/co-po-10-listopada

Tak przy okazji - tenże sam Bronisław K. złamał Konstytucję RP podczas składania przysięgi prezydenckiej 6 sierpnia 2010 r., która powinna zostać powtórzona z powodu tzw. lapsus linguae tegoż Bronisława.
Tego dnia złamali Konstytucję również ci, którzy tą przysięgę odbierali oraz wszyscy pozostali, w obecności których ten akt został dokonany !

Jeśli w Polsce łamią Konstytucję najpierwsi z pierwszych to... ????

Pozdrawiam Autora.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#303329

powtarzanie przysięgi mogłoby się żle skończyć - któż zaręczy, że przy powtórce stremowany pą dęt nie zacukałby się jeszcze bardziej? I - co wtedy?  Może na przykład jedno zdanie tygodniowo???

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#303333

co by palnął stremowany pą dęt.
;);)

Ktokolwiek byłby składającym przysięgę, jakąkolwiek (przysięga to przysięga) - ma obowiązek złożyć ją wg wszelkich kanonów, określonych przez ustawy zasadnicze. Do nich należy Konstytucja w poruszonym temacie.
Bez znaczenia jest czy delikwent składa ją w stanie pomroczności jasnej, ciemnej, na haju, żona/córka/synowa, dziadzia-sradzia rodziła, a on odbierał potomka i zesrał się na porodówce z emocji po czym poszedł złożyć przysięgę.

Nie ma wytłumaczenia, nie ma taryfy ulgowej w przypadku wstępowania na urząd najwyższy w państwie. Jak Bronek prywatnie jest ostatni debil i ma dg od zaprzyjaźnionego psychiatry to w przypadku kwestii prezydenta, nawet pą dęta, wszelkie usprawiedliwienia tracą wszelką moc.
Pozdrawiam.
;);)

contessa

PS. PO tym komętażu chyba muszę budzik nastawić na 5.oo ???
Co by być przygotowaną na wizytę... gwardzistów.
;);)

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#303345

Zdesperowany obywatel jest chroniony przez Konstytucję.  Kneblowanie dziennikarzy knebluje wolność słowa.  A niegwałcenie wolności słowa jest fundamentem społecznego przekazu i ładu.  I upodabniając się do Chin, Rosji i Korei Północnej jesteśmy na drodze do totalitaryzmu, jeśli pozwalamy tę wolność gwałcić.  Dalej pozostają już tylko akcje biernego i czynnego oporu.

Wydobył Pan adekwatnie Konstytucję, ale jak zapewnić jej przestrzeganie?  Bo organy państwa polskiego i patologicznie związane z nimi sądownictwo zajęte są obroną samych siebie i eliminacją inaczej myślących.

Co do Rzeczpospolitej, rysuje Pan obraz, na którym widać „kierownictwo redakcji otoczone pogardą”, a „właściciel łamie Konstutucję”.  Zgoda.  Nie może jednak być zgody na Pański wniosek, że „nauka z tego dla wszystkich – lepiej się nie wychylać.”

Non possumus!

Vote up!
0
Vote down!
0

kassandra

#303341

w roku 89'byla propozycja , by po prostu powrócić do Konstytucji z roku 34'.
Obalajac tym samym cale "socjalistyczne prawo" lat 44'- 89'.
Niestety tego nie zrobiono !
Potem byly dlugoletnie PRZEPYCHANKI ,
W KTORYCH ZWYCIEZYL Stolzman vel Kwasniewski
ze swoja wersja konstytucji
( choc bylo ich wtedy moze z dziesiec =10, jak partii ) .
Tak zostala powolana do zycia obecna
Kostytuta Kwasniewskiego !
Na ile ona jest dobra dla PANSTWA POLSKEGO I POLAKOW?
A na ile ochrania czerwonych lub UNIEMOZLIWIA
JAKIEKOLWIK ZMIANY na doboro Polakow?
To juz jest "inna bajka".
Prawo Ustalone przez Czerwonego....
Wolalbym Konstytucje AD 1921 = zaledwie 204 pOSLOW
wiec znacznie TANIEJ dla Obywatela.
Precz z nadmiarem Biurokracji!
Drapał pies niemiłych urzędasów!

Vote up!
0
Vote down!
0
#303347

Emirze, nie wiem o która konstytucję chodzi, może Afganistanu? Bo w Polsce konstytucje przyjęto w 1935 roku.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#303401

bo Sejm przyjal te Kontytucje juz na poczatku 34'
w Warzawie, nie w Kabulu

Vote up!
0
Vote down!
0
#303413

Program Pochanke „Fakty po Faktach” z rzecznikiem Graś z dnia 30.10.2012 , odcinek nr 422 jest do obejrzenia TU:

http://tvnplayer.pl/programy-online/fakty-po-faktach-odcinki,315/odcinek-422,30102012,S00E422,16151.html

lub TU:

http://faktypofaktach.tvn24.pl/premier-nie-bedzie-zastepowal-rzecznika-prokuratury,285931.html

Cieć gaworzący PO rusku dal w nim alibi dla Cezarego Gmyza w sprawie materiałów wybuchowych stwierdzonych w szczątkach wraku TU-154 M w Smoleńsku.
Prokurator Generalny Andrzej Seremet poinformował o tym głównego podejrzanego o zamach smoleński Donalda T. w dniu 2 października 2012 roku podczas spotkania w KPRM.

Pozdrawiam,

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#303349