Reduta Dobrego Imienia: list otwarty do Prezesa TVP Juliusza Brauna

Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

 

Warszawa, 10.06.2013 
Szanowny Panie Prezesie, 
W imieniu członków Reduty Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation wyrażam nasze oburzenie wywołane decyzją emisji w Telewizji Polskiej niemieckiego serialu „Unsere Mütter, unsere Väter”.
Prócz oburzenia decyzja ta wywołuje również zdziwienie, gdyż przekłamania tego filmu są już znane i jego emisja w Niemczech wywołała interwencję polskiej ambasady.
Zdziwienie budzi fakt, że w nienajlepszej sytuacji finansowej TVP decyduje się na zakupienie tak obelżywej dla Polaków produkcji.
Żadne z tłumaczeń, które jesteśmy w stanie przewidzieć, nie da się obronić przed zdrowym rozsądkiem.
Telewizja Polska od dawna prowadzi, zdawało by się, rozsądną politykę uzupełniając filmy historyczne w emitowaną po ich zakończeniu dyskusję z udziałem specjalistów wyjaśniających i komentujących najciekawsze, bądź mogące wzbudzać kontrowersje, wątki z owych filmów. I zapewne tak zamierza TVP zrobić i w tym przypadku. Jednakże nie zda się to na nic, bowiem jedyne sensowne komentarze trzeba by było emitować w trakcie  filmu, w zasadzie przez cały czas, kiedy akcja dzieje się z udziałem Polaków; natężenie antypolskiej propagandy w tym filmie odbiera wszelki sens dyskusji.
Nie można potraktować tego serialu jako przedstawienia kontrowersyjnego spojrzenia na AK, okupację i ówczesne postawy Polaków, gdyż jest on w sposób całkiem jednoznaczny i wprost kłamliwy, i obelżywy dla nas i naszej Ojczyzny, a w szczególności wobec naszych Bohaterów – Żołnierzy Armii Krajowej.
Czy zapowiadana emisja tego osławionego serialu ma być wypełnianiem misji telewizji publicznej? Jak może z nią nawet współgrać coś tak jawnie obraźliwego dla polskości?
Czyżby emisja „Unsere Mütter, unsere Väter” była pomyślana jako przeciwwaga dla najlepszego polskiego serialu „Czas honoru”? Docenianego, co nieczęste, zgodnie przez krytykę, widzów, a i historyków również?
Zaznaczyć bowiem należy, że ów niemiecki mini-serial, poza tym, że jest sprawnie opowiedzianą i atrakcyjną historią grupy przyjaciół, zawiera wiele zwykłych błędów historycznych.
Panie Prezesie, był Pan jednym ze współautorów Strategii Rozwoju Kapitału Społecznego – czy zakup i emisja w publicznej telewizji produkcji, w której wszyscy bez wyjątku pokazani Polacy przedstawiani są w sposób budzący wstręt i odrazę, jest właściwym sposobem wydatkowania publicznych środków?
Czy w ten sposób telewizja chce poprawić swój wizerunek w społeczeństwie? I wreszcie, czy sądzi Pan, że nie urąga to zwykłej przyzwoitości, wyświetlać film wprost szkalujący własnych widzów?
Stanowczo żądamy odstąpienia od planu emisji na falach polskiej telewizji państwowej tego antypolskiego filmu.
 Maciej Świrski
Założyciel i dyrektor wykonawczy
Reduta Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation
 +++
Reduta Dobrego Imienia wysyła listy protestacyjne do telewizji ZDF w sprawie oszczerczego filmu "Nasi ojcowie, nasze matki", który jest rozpowszechniany w Niemczech, a własnie okazało się, ze prawa do dystrybucji zostały sprzedane do USA.
Reduta Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation jest organizacją społeczną, działajacą pod egidą Towarzystwa Patriotycznego - fundacji Jana Pietrzaka, mającą na celu walkę ze zniesławieniami Polski i Polaków. Powstała w listopadzie 2012 roku i przystapiło do niej już ponad 1400 osób z całego świata. List protestacyjny podpisało już ponad 1800 osób.
Zapraszam do przystąpienia do Reduty Dobrego Imienia (http://reduta-dobrego-imienia.pl)
 
Można też lajkować fanpage na FB
 
Brak głosów

Komentarze

aby mogla w imieniu Polakow protestowac do obecnych okupacyjnych wladz gdy tylko zajdzie taka potrzeba obrony polskosci, ,kultury,prawdy historycznej,obrazania Poalkow i ich religji.Do udzielenia pomocy Polakom w Polsce kiedy beda przewsladowani przez obecny rezym.

#362842

coby sadzała bomby w precyzyjnie wyznaczonych p-tach.
W czasach dżipiesów to żadna filozofia.

#363050

Przecież to nie Polacy,a tylko żydo-ubecja,i kalanie dobrego imienia Polski i Polaków,to POprawność POlityczna,i cel do niszczenia Polski

Przecież nie tak dawno Bartoszewski POwiedział oficjalnie że SS to ludzie honoru,czy ktoś z salonowców protestował.

A stawianie POmnika bandytom bolszewickim w Ossowie,walka z św krzyżem i wiarą Polaków,to czemu ma służyć,jak nie w niszczeniu wszystkiego co Polskie.

A ciągłe mówienie Polskie obozy śmierci,i mało kiedy prostowane przez rząd żydo-ubecki,to PO co to wszystko.

Tu niema co prosić czy pisać,listy otwarte,tylko pokonani błagają o litość.

Z wrogiem trzeba walczyć,jeśli chcemy mieć wolną Polskę

pozdrawiam

#362849

Z polskich podatników , TVP kupuje film żeby poniżyć Polaków, czy w jakimś kraju taka sytuacja miała miejsce.
Jedzą polski chleb, żyją na polskiej ziemi, nie mogę tego pojąć, jak można tak postępować.
To tak jakby na środku swojego salonu, załatwić swoją potrzebę, zamiast w toalecie.

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#362853

że przedstawionego w filmie antysemityzmu w AK było o niebo mniej niż na meczach w Łodzi czy Krakowie. Jedyna żenująca kłamstwem jest scena z więźniami w wagonach (nie chcę zdradzać fabuły). Sytuacja jest tak nierealna, że dowcipy o Stirlitzu stają sie historyczną prawdą. Śmiało obejrzycie ten film, jest miejscami niestrawny, ale ukazuje jedno - TENDENCJE.
Kłamliwe "Pokłosie", "Tałasz" i "Opór" znalazło także niemieckie wsparcie - "Unsere ..." wraz z fałszowaniem historii:
- piątka przyjaciół, ale żaden nie należy do HJ.(jak wiemy należał nawet Benedykt)
- oni są dobrymi Niemcami, a ci źli to naziści nie wiadomo skąd.
- wojna rozpoczyna się w 1941 roku(?) etc.
Są również elementy komediowe - Żyd pakujący książkę Mein Kampf do walizki.
Wracając do TENDENCJI - Europa się wybiela, Polacy są pogrążani przez reżyserów-rezydentów.
W ostatnich latach nakręcono kilkanaście filmów o dobrych Francuzach, Holendrach, Niemcach, Włochach.
Nie powstał ŻADEN o DOBRYCH POLAKACH

#363135

Proponuję, by godzinach emisji tego serialu w TVP zorganizować antyniemieckie manifestacje pod ambasada Niemiec w Warszawie, pod konsulatami niemieckimi w kilku innych miastach, pod instytutami Goethego. Manifestacje te należy organizować przez 4 tygodnie (podobno tyle jest odcinków). W ten sposób doprowadzimy do tego, że w kraju, którego rządowi zależy na jak najlepszych stosunkach z Berlinem, czynnikiem sprawczym antyniemieckich wystąpień będzie decyzja państwowej telewizji! Takiego paradoksu nam właśnie potrzeba!

AZET

AZET

#363148