Komu przeszkadza Gazeta Polska Codziennie?

Obrazek użytkownika KP
Kraj

Zupełnie nie rozumiem najnowszego wpisu na blogu Rafała Ziemkiewicza.

blog.rp.pl/ziemkiewicz/2011/10/01/doktor-gazeta-i-mister-codzienna/

Może pozostali niepoprawni wspomogą jakąś sensowną interpretacją, bo ja wysiadam. Nie chodzi bynajmniej tylko o to że R.A. Ziemkiewicz dowala "naszym" i robi to w kluczowym przedwyborczym czasie.

Porównajcie sobie napastliwy test Ziemkiewicza z zupełnie neutralną, a przecież nie entuzjastyczną, relacją portalu wpolityce.pl.

wpolityce.pl/wydarzenia/15573-gazeta-polska-codziennie-pyta-czy-pod-smolenskiem-doszlo-do-zwyklej-katastrofy-czy-tez-do-zamachu

Czy ktoś może ma pomysł jak wyjaśnić bełkotliwy, wewnętrznie sprzeczny i niepotrzebnie napastliwy tekst Ziemkiewicza? Ja rozumiem że Ziemkiewicz zupełnie inaczej interpretuje postawione przez Codzienną wątpliwości i pytania. Ale skąd od razu tak zaskakująco nienawistny styl? Nowy prawicowy dziennik odniósł niewątpliwy, wielki i z bólem wywalczony sukces, a w numerze na który oburza się Ziemkiewicz nie napisał w sumie nic nowego, jedynie w bardziej przystępnej formie streścił to, co od dawna pisał tygodnik Gazeta Polska. Skąd nagle u Ziemkiewicza tyle jadu wobec nowego dziennika i "ludzi którzy przy czytaniu ruszają ustami", jak nazywa on odbiorców Codziennej.

Ja wiem że oczywiście w porównaniu do RAZ jestem po prostu jednym z licznym "no-name'ów", ale przy czytaniu Gazety Polskiej Codziennie ustami bynajmniej nie ruszam. Przynajmniej nikt z bliskich takiej maniery nie stwierdził. Tekst Ziemkiewicza skołował mnie zupełnie, bo między innymi jego publicystyka wpłynęła na przewartościowanie moich poglądów.

A wpis o którym mowa wydaje mi się niezrozumiałym, niekulturalnym dowalaniem nowemu prawicowemu dziennikowi i obrażaniem jego regularnych czytelników, do których sam należę. Tylko po co? Można się nie zgadzać, ale po co od razu wyszydzać? Jeszcze gdyby coś takiego napisał wybiórcza, ale ZIEMKIEWICZ?

Już nie mówiąc o tym, że sam sobie w kilku miejscach zaprzecza, m.in. najpierw twierdząc że rewelacje Codziennej są błędem bo odciągają dyskusję od ważnych szczegółów, np. dlaczego kontrolerzy w Smoleńsku okłamywali pilotów, żeby potem samemu przyznać że właśnie po przyjęciu hipotezy zamachu takie zachowanie kontrolerów jest jak najbardziej logiczne.

Może ja na prawdę jestem debilem, ale czy najlepsza hipoteza w sprawie Smoleńska nie powinna wyglądać właśnie tak, że połączy w logiczną całość te fakty, które przy podjęciu innych hipotez pozostawiają nas z mnóstwem faktów nie mających prawa się wydarzyć, podczas gdy się wydarzyły?       

Jakoś niepokojąco pasuje mi ten wpis do coraz częstszych ataków ze strony środowiska Rzeczpospolitej na Gazetę Polską. Tylko że Ziemkiewicz, na co sam się powołuje dla Gazety Polskiej pisze prawie od zawsze. No więc o co chodzi?   

 

 

 

 

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 1 (1 głos)

Komentarze

,,Może ja na prawdę jestem debilem,,- no co Ty, nie jesteś z całą pewnością!!!! a Ziemkiewicz no cóż z niego taki prawicowiec jak i rolnik. We wszystkich tematach gdzie zabiera głos to przypomina mi
Ideę z Asteriksa która jest a jakby jej nie było i cały czas rwie połączenie. Numernabis zasugerował by Ziemkiewiczowi żeby poprawił zasięg bo jego fikołki coraz bardziej irytują.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188157

mam podobne zdanie co Ziemkiewicz. Jak dotąd nie jest jasny dla mnie target GP Codziennej. Rażą mnie zdjęcia na pierwszej stronie twarzy zaintubowanej ofiary próby spalenia się przed URM, zdjęcie Tu-154M w płomieniach jest niezgodne z tym co dotąd wiemy, a tytuł "Horror w Kielcach" i "Spalił się w aucie" w swej pierwszej części jest idiotyczny, a w drugiej części, delikatnie mówiąc, niefortunny, bo ofiara na szczęście żyje i znajduje się w szpitalu w stanie bardzo ciężkim.
GP ma kilku autorów, których czytam w ciemno Grzybowska, Kania, Ścios, Gargas, Lichocka, Grzędowicz, Parowski, RAZ, Tekieli, Lisiewicz, ks. Isakowicz-Zaleski i (ostatnio z większymi oporami) Kwieciński, a tu mam oglądać zdjęcia i fotomontaże plus krótkie komentarze, najczęściej podbijające emocje, więc jeszcze raz zastanawiam się do kogo kierowana jest GPC. Jeśli sprzedaż jest na przyzwoitym poziomie, to często za sprawą dotychczasowych czytelników GP, takich jak ja, ale przyznam się, że mój kredyt zaufania powoli się wyczerpuje i pozostanie chyba dalsze kupowanie tandemu GP + NP.

A gdyby pisanie RAZa potraktować jako przyczynek do zastanowienia się nad przyszłością GPC po wyborach.

RAZ lubi zamieszać, ale robi to niestandardowo i "trudno go przewidzieć", natomiast wyczekiwany przeze mnie W. Łysiak wali felieton na całą stronę URze i przykro przyznać, że pomimo kilku erudycyjnych fajerwerków jest przewidywalny; stracił chłop czucie felietonisty. W korespondencyjnym pojedynku górą jest RAZ i to mimo zastanawiającej płodności.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188172

Co do Łysiaka, to rzeczywiście jakiś taki mizerny i wylniały jest w tym "URze"

Vote up!
0
Vote down!
0
#188174

Zgadzam się z Waszmością.
GPC kupuję, ale zaczyna mnie to męczyć, bo naprawdę poziom jest przydenny. Nb. Pinezki są jeszcze gorsze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188275

robi wokół siebie halo, bo jego Mikke nie załapał się na W-wskie wybory. Co dziwne Mikke dosyć często widywany jest z PALIKOTEM. Czemu?
Teraz jak pozbędzie się go GP (nie zdziwiłbym się) i Rzepa, która powoli zmienia kierunek którym płynęła, nie będzie się miał biedaczysko gdzie podziać..
Ot problemy Pana R.A.Z.

___________________________________
...Tobie Polsko!

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________ ...Tobie Polsko!

#188160

Ziemkiewicz ma rację.

To walenie tytułami o pocisku termobarycznym ośmiesza "GP".

Przez 1,5 roku prowadzić sensowne śledztwo, wygrzebywać różne tuszowane fakty, m.in. o fałszywym naprowadzaniu samolotu, a potem trzepnąć wielki tytuł o pocisku termobarycznym, nie mając konkretnych dowodów i opierając się na książce ludzi, którzy nawet jej nie podpisali.

I to w sytuacji, gdy się doskonale wie o kilku lipnych publikacjach, które wypuszczono już w tamtym roku.

A ukazała się tak istotna informacja o fałszowaniu sekcji zwłok Zbigniewa Wassermana. I została przygnieciona przez takiego gniota.

To po prostu niszczy wiarygodność ledwie powstałej gazety a do tego również tygodnika.

Sam kupiłem parę dodatkowych egzemplarzy "GPC", by ją rozpropagować.

Ale tego głupiego numeru już nie, bo co pomyśli nieznający gazety człowiek, jak to zobaczy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#188163

W świetle informacji z sekcji, odnalezienie śladowych ilości substancji, wchodzących w skład pocisku termobarycznego, nie traktowałbym tego tytułu, jako ośmieszającego.
Problem polega na zbyt częstych "wypadkach samochodowych",
a w związku z tym, na opóźnianiu publikacji raportu z sekcji.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188167

Ja tam wcale nie wykluczam bomby termobarycznej.

W końcu mimo wykrycia już tak wielu kłamstw, pozostaje niejasna kluczowa rzecz.

Mimo fałszywego naprowadzania piloci próbowali odlecieć. I nawet prawdopodobnie zaczęli się wznosić. Pomijają brednie o pancernej brzozie które wyznają tłumoki popierające PO, z jakiegoś powodu jeszcze nad ziemią w samolocie nagle padła cała elektronika. I to zapewne spowodowało ostatecznie katastrofę.

Teoretycznie bomba mogłaby być wytłumaczeniem.

Ale żeby coś takiego napisać, trzeba mieć konkretne dowody.

A jaką wiarygodność mają wynurzenia ludzi, którzy nawet nie podpisali swojej książki.

Żadną.

A "GPC" wrzuca ich "ustalenia" na czołówkę, narażając się na całkowitą utratę wiarygodności.

Nic dziwnego, że Ziemkiewicz napisał, to co napisał.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188171

I jak później wydać niezawisłą ekspertyzę. Jak potrafią machlować, to tylko wystarczy prześledzić sprawę śmierci Filipa Adwenta i trzech osób z jego rodziny jadących razem z nim i dwójki młodych w drugim aucie uderzonych przez sprawcę jadącego z naprzeciwka wywrotką, tym razem na polskich numerach rejestracyjnych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188190

Czy można prosić o linka na informacje z sekcji podające te dane?
Nigdzie też nie mogę znaleźć informacji, na jak długo poszła na zwolnienie powypadkowe prof.Świątek, która ma podpisac protokół sekcji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188278

Trudno mi w tym momencie odpowiedzieć.
Poszło na NPPL w wątku pogrzebu śp Zbigniewa Wassermana.
Info nt. śladów chemicznych, było w jednym z komentów.
Jeśli znajdę, to podeślę na priv.
Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188281

Byłabym szalenie wdzięczna;) Przeciez to sensacja! dlaczego tego nie nagłośniono?

Vote up!
0
Vote down!
0
#188283

W kwestii nagłasniania.
Z tej przyczyny TUTAJ.

http://www.niepoprawni.pl/content/trumna-ze-zwlokami-sp-wassermana
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188285

Wielkie dzięki;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#188297

Po raz drugi mnie zawiódł. Boh trojcu lubit, jak mówią w Kijowie. Póki się z tego nie rozliczy, będzie u mnie p. Bląd Ziemkiewicz. A po trzecim razie, lepiej nie pisać...

Vote up!
0
Vote down!
0

Nasza Szkapa

#188164

Moim zdaniem GPC jest F-AT-A-L-N-A. Dno i metr mułu.
Kupuję to coś ze względów obywatelskich, przekartkowuję i wyrzucam. Jeszcze ANI RAZU nie znalazłem tam nic do czytania. To jest gorsze niż "Fakt" i "SE" razem wzięte. Rekord jak dla mnie to nie ten artykuł o zestrzeleniu samolotu, tylko ten, że jest dowód na kłamstwa Tuska - a w środku cytaty z anonimowego bloga!
Na pewno nikomu ze swoich znajomych nie polecę GPC, bobym się ze wstydu spalił.
Domyślam się, że było to pomyślane na obudzenie tych 50% milczących. Ale ci ludzie w ogóle nic nie czytają, dlaczego więc nagle mieliby zacząć czytać GPC?

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#188173

Każdy może mieć swoją opinię, ale ja nigdy nie nazwałbym GPC dnem. Wszyscy ludzie o poglądach choćby trochę konserwatywnych i prawicowych jakim zaprezentowałem ten dziennik byli albo wręcz zachwyceni, i z tego co wiem namówiłem ich na regularne kupowanie, albo przynajmniej "pozytywnie zdziwieni" że po prawej stronie też można robić tabloid.
Jeśli ktoś nie lubi tabloidów w ogóle, to nie ma powodu żeby polubił GPC, ale na tle pozostałych GPC wyróżnia się pozytywnie. Podstawowy cel , to znaczy mówienie o ważnych sprawach w przejaskrawiony i prosty sposób został osiągnięty w 100%, przynajmniej moim zdaniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

KP

#188178

Jest to dla mnie żerowanie, ale i wzmacnianie najniższych instynktów. W przypadku taboidu politycznego bardzo zły to kierunek.
I jeszcze jeden drobiazg - jeśli GPC miałaby przełamać monopol medialny mainstreamu, musiałaby dotrzeć do ludzi, którzy szukają czegoś zamiast GW. A dociera do takich, co chcą zmienić "SE" lub "Fakt" na coś innego.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#188183

[quote=yuhma] I jeszcze jeden drobiazg - jeśli GPC miałaby przełamać monopol medialny mainstreamu, musiałaby dotrzeć do ludzi, którzy szukają czegoś zamiast GW. A dociera do takich, co chcą zmienić "SE" lub "Fakt" na coś innego. [/quote]

A czyż Gazeta Wybrana nie wydaje Metra, które jest właśnie tabloidem ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#188186

to ok. Tylko jeszcze należałoby ją za darmo rozdawać.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#188240

W tygodniku są obszerne i na wysokim poziomie artykuły dobrych publicystów zaś w GPC są krótkie wzmianki,ciekawostki - jak w tabloidzie. Trzeba jednak zrozumieć, że w Polsce jak i w innych krajach są ludzie, którzy męczą się czytaniem długich tekstów, a trzeba pozyskiwać nowych czytelników. Niewątpliwą zaletą codziennej jest możliwość szybkiego komentowania tego co się dzieje w kraju. W tygodniku często pisze się o wydarzeniach, które miały miejsce parę dni wcześniej i zostały już opisane przez inne gazety( głos GP tracił wtedy na znaczeniu). Ideałem byłby tygodnik o wymiarach i jakości papieru " Uważam że" oraz klasyczna w stylu gazeta codzienna. Może z czasem do tego dojdzie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188184

kłania się w pas nabożny stosunek do RAZa.

To bardzo sprawny, to dobry publicysta. Od zawsze.

I od zawsze miał swoje słabizny których tylko slepy by nie widział.

Zatem nie jest w stanie mnie rozczarować, jest w stanie chwilami mnie zaciekawić, a ze dwa razy to nawet zachwycić.

Po 20 latach chyba juz wyleczył się z dezpreckiej obrony Balcerowicza. Leczył sie z tego latami. Moze i wyleczy się z bieżących głupot.

A jak nie - to nic się nie stało.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188185

kłania się w pas nabożny stosunek do RAZa.

To bardzo sprawny, to dobry publicysta. Od zawsze.

I od zawsze miał swoje słabizny których tylko slepy by nie widział.

Zatem nie jest w stanie mnie rozczarować, jest w stanie chwilami mnie zaciekawić, a ze dwa razy to nawet zachwycić.

Po 20 latach chyba juz wyleczył się z dezpreckiej obrony Balcerowicza. Leczył sie z tego latami. Moze i wyleczy się z bieżących głupot.

A jak nie - to nic się nie stało.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188187

i gdy zobaczyłem dublet, to aż się :))

Vote up!
0
Vote down!
0
#188191

jak mawiał Bolesław Wałęsa.

Może jeden, moze cztery.

Na pewno jest to publicysta sprawny i wart zatrzymania patrzałków na tekscie.

Ale nie jest wyrocznią.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188218

Ziemkiewicz wg mnie popełnia typowy błąd intelektualistów, analizując katastrofę w Smoleńsku. Rozumuje logicznie i  myśli, że w ten sposób da się rozwiązać zagadkę. Obawiam się, że FSB/KGB spodziewając się takiego właśnie podejścia do problemu zastosowało taktykę, którą nazwałabym "teatrem we mgle ".

Byle Ziemkiewicz, czy inni jajogłowi tego nie rozwiążą. Może właśnie dlatego, że "une takie mundre są".

Vote up!
0
Vote down!
0
#188192

Chcę wszystkim estetom, którzy tak szalenie KRYTYKUJĄ  GPC powiedzieć swoją skromną opinię.

Założenie było by w możliwie krótkim czasie wydać dziennik, ze skromnych oszczędności (GP).

Miał być jak uderzenie młotem w głowę ludzi zmanipulowanych kłamstwami ukazującymi się w pro rządowej prasie,radiu i telewizji.

Przemawiać miała obrazami.

Publikacje miały być krótkie i treściwe.

Według mnie te założenia zostały spełnione.Naturalnie można wszystko dopracować,ale to wymaga czasu i pieniędzy,a wybory tuż, tuż. A więc ... ?

PS

Malkontentom podpowiem wydajcie coś swojego np. 14 lub 20 stronicowego i na papierze kredowym z publikacjami pisanymi najlepszymi piórami, jak za dawnych czasów w "Kulturze". Wówczas będziecie zadowoleni (naturalnie o kasie złośliwie nie wspomnę). Trzymam kciuki i obiecuję,że pierwszy stanę w kolejce by go nabywać.

Pozdrawiam.

_______________________________________________________________ Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.   /Churchil/

Vote up!
0
Vote down!
0
#188195

Nie wylewajmy na Ziemkiewicza wiadra pomyj tylko dlatego, że ma inne zdanie w sprawie teorii zamachu. Ma prawo. Ziemkiewicz należy do nielicznej grupki dziennikarzy, którzy walczą o wolność słowa i o prawdę w tym prawdę smoleńską. Troszkę przesadził z tym , że uważa się za eksperta w dziedzinie broni i zamachów ale my Polacy jesteśmy ekspertami od wszystkiego. Najwięcej takich ekspertów spotyka się w TVN. Ja osobiście uważam , że to był zamach. Zamordowano Prezydenta RP i towarzyszące mu osoby.
bialogwardzista

Vote up!
0
Vote down!
0
#188227

 ...

Vote up!
0
Vote down!
0
#188230

Nie wiem czy RAZ ma rację czy nie ale jedno jest pewne (dla mnie) znowu wsadził kij w mrowisko. I o to chyba chodziło. GPC ukazuje się od niedawna, kupuję ją i czytam od początku i niestety z wieloma negatywnymi ocenami RAZa się zgadzam. Czy chodzi o to by siąść na tyłkach i w samozadowoleniu mówić ach jaka fajna, jaka super jest GPC bo nasza ci ona jest? Wydaje mi się, że wszystkim powinno zależeć na tym by poziom jej był coraz lepszy a dyskusja jaką wywołał RAZ temu służy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Masaraksz

#188236

Też uważam, że lepiej od razu głośno mówić o tym co jest złego niż udawać, że nic się nie stało.

Bo jak się tego nie skrytykuje, to potem podobne wyskoki będą się powtarzać i będzie jeszcze gorzej.

A jeszcze ze 2-3 takie sensacje i ten tabloid faktycznie może skompromitować wiarygodność tygodnika.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188242

Ziemkiewiczowi nie chodzi o sama teze zamachu tylko raczej o sposob jej prezentacji. I chyba najlepsza robote wykonala tutaj (o dziwo skrytykowana) "w Polityce". Ona zacytowala jedynie fakty dodajac ze same w sobie nie swiadcza o zamachu. To wlasnie "w Polityce" dala szanse czytelnikom na samodzielna ocene tych faktow bez niepotrzebnego wysuwania nie do konca potwierdzonych wnioskow. GP natomiast rzuca hipoteze, ktora przy obecnym stanie wiedzy latwo podwazyc (tak jak to wlasnie paroma zdaniami zrobil Ziemkiewicz), tracac przy tym na wiarygodnosci.

Poza tym Ziemkiewicz zwraca uwage, ze przy obecnym stanie wiedzy niektore rzeczy wiemy na 10% (czyli nie wiemy) inne na 50% (czyli mamy jakies przekonanie) a inne na 102% - czyli mamy niezbite dowody. Ziemkiewicz poprostu nie moze zrozumiec dlaczego Macierewicz i GP (a takze GPC) naglasniaja glownie te rzeczy ktorych pewni nie jestesmy ignorujac i dajac czytelnikom zapomniec o rzeczach na 100% pewnych. I przytacza te rzeczy - bledy ktore same w sobie sa podstawa do wsadzenia paru osob do wiezienia - w tym oskarzenie Tuska o zdrade stanu poprzez podwazanie autorytetu prezydenta przed przywodcami obcych (wrogich?) krajow.

Zamiast miec wrobla w grasci to rzucamy sie na golebia na dachu. Zamiast do bolu przypominac o postawie Tuska i rozdzieleniu wizyt w porozumieniu z Moskwa, o zlych wspolrzednych lotniska przekazanych ekipie prezydenta, o zlym naprowadzaniu, o skandalicznie prowadzonym sledztwie itd. to GP/GPC ida sladem Macierewicza i odwracaja od tego uwage jakimis srednio-wiarygodnymi news'ami.

Oczywiscie Macierewicz jest po to zeby dociekac prawdy - czy mu sie uda, czy robi to dobrze to inna dyskusja. Ale media, jezeli chca byc wiarygodne i dotrzec z konkretnym przekazem do ludzi, jezeli chca przelamac zmowe milczenia to musza to robic tak zeby ludzie codziennie oglupiani przez TVN mogli ta prawde strawic. Teza o zamachu jest narazie tak malo wiarygodna (bo brak twardych dowodow) ze dla wiekszosci spoleczenstwa, zwlaszcza faszerowanych TVN, jest niestrawna.

I ostatnia rzecz ktora kierownictwo GPC powinno przemyslec. Byc tabloidem to nie koniecznie znaczy byc niewiarygodnym. To moze rowniez oznaczac podawac informacje w latwej, lopatologicznej formie. Czyli jezeli juz chcemy pisac o hipotezie zamachu to napisac w skrocie dlaczego niektorzy tak mysla i sie od tego zdystansowac - nie zabierac stanowiska. Zabierac stanowisko jedynie w bardzo pewnych i potwierdzonych rzeczach - zrobic skandal np z tego ze wspolrzedne lotniska byly bledne. Dla mnie osobiscie to jest poprostu skandal rownie piorunujacy jak teza o zamachu.

Nie ma sie wiec co wsciekac na RAZ'a czy nazywac go kretem. On wlasnie ratuje troche srodowiska rozsadnych ludzi popierajacych PiS bo mowi im: spokojnie, to tylko awaria :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#188243

Wcale nie uważam RAZ za kreta, na jego trylogii o naszej współczesnej Polsce (Michnikowszczyzna, Polactwo, Czas Wrzeszczących Staruszków) w pewnym sensie się wychowałem. Cenię go jako publicystę, ale tym bardziej zabolał mnie jego pogardliwy ton w tym wpisie.

Poza tym RAZ zaprzecza sam sobie w kilku miejscach. Najpierw pisze że wersja z głowicą termo-baryczną unieważnia inne ważne pytania np. dlaczego kontrolerzy okłamywali pilotów że są na kursie i ścieżce albo dlaczego samolot nie wzniósł się po komendzie odchodzimy. A chwilę później sam przyznaje że właśnie wersja o zamachu łączy logicznie wszystkie te wątki, choć oczywiście RAZ się z tego wyśmiewa.

No i powtarza bzdurę o brzozie, choć dziś już wiemy że żadnej brzozy nie było, bo w momencie "zderzenia" tak naprawdę samolot był kilka dobrych metrów wyżej.

Vote up!
0
Vote down!
0

KP

#188255

Brzoza byla i samolot w nia uderzyl a kilka metrow nad ziemia nastapilo wylaczenie zasilania. Jedyne co Macierewicz twierdzi to ze brzoza nie spowodowala urwania skrzydla - ale nie zaprzecza jej istnienia.

Czyli - natlok sensacyjnych informacji ktory zamiast objasniac to co wiemy to tylko zaciemnia obraz. Zamiast wykazywac kawe na lawe ewidentne bledy rzadu i kontrolerow lotu to GP wraz z Macierewiczem mota i mota.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188257

Mi ta gazeta nie przeszkadza , a nawet cieszy mnie , gdy kioskarze zwracają nie sprzedane numery.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188252

Wiemy, wiemy Kolego.
Ty pracujesz w GazWyb i szanujesz Pana.
Najcięższy przypadek niewolnika, to taki który z uśmiechem ubiera się w kajdany samodzielnie.
Na zdrowie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188277

Nie "mi", tylko "mnie" . Typowy błąd przedstawicieli żydokomuny

Vote up!
0
Vote down!
0
#188280

Jedyna wewnętrznie spójna i logiczna teoria to przedstawiona przez FYM'a teoria o maskirowce w Smolensku.
http://blogpress.pl/node/7806
I można wszystko drobiazgowo przeczytać (wręcz niemożliwe do przeczytania, taki to ogrom materiałów) na jego blogu.

Tą publikację GPC od samego początku uważałem za prowokację. Sakiewicz powinien lepiej pozbyć się kretów, bo ma ich chyba całkiem sporo.

PS.

Jeśli to była maskirowka to ruskim tym bardziej zależy na rozpowszechnianiu tez o zamachu w Smolensku, wszystko byle by koncentrować uwage na Smoleńsku no i ośmieszyć szukających prawdy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#188266

Mnie się jedynie wydaje, że gdyby Ziemkiewicz wygłosił swoje zdanie na temat GPC po 9 października - jego opinia nic by nie straciła na swej wymowie.
W mojej ocenie teraz nie czas na krytykę, jakąkolwiek i czegokolwiek, co jest po naszej stronie mocy.
Nie oznacza to zachwytu na GPC, tylko pora na krytykę nie jest optymalna.

Vote up!
0
Vote down!
0
#188276

Ziemkiewicz mowi niezdecydowanym ze w obozie tzw "patriotycznym" zdarzaja sie tez wpadki ale wiekszosc srodowiska a przynajmniej znaczaca czesc te wpadki wylapuje. pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#188289

Chciałbym wierzyć, bo choć uważam RAZ za patriotę, to wyraźnie w tym wpisie pogardza ludźmi - jak sam to określił - "poruszających ustami przy czytaniu". Czy RAZ nie rozumie że to właśnie od nich może zależeć los wyborów? RAZ często powołuje się na myśl Dmowskiego, a tu pogardza ludźmi których właśnie jego Dmowski chciał "polityzować" a nie wyśmiewać. Ci ludzi nie będą czytali tygodnika Gazeta Polska ani miesięcznika Nowe Państwo. Jeśli już będą czytali tabloidy, więc dla Polski lepiej żeby mieli do dyspozycji Codzienną.

Vote up!
0
Vote down!
0

KP

#188303