Cechy charakterystyczne leminga.

Obrazek użytkownika KP
Kraj

Kontynuuję temat lemingów, jakoś nie mogę przejść obojętnie obok tego fascynującego społecznego zjawiska, tym bardziej, że ostatnio zauważyłem niepokojące obawy w gronie rodzinnym. Mnie osobiście najbardziej rzucają się następujące cechy tych żyjątek:

1. Nienawiść. Leming polski nienawidzi przede wszystkim Kaczyńskiego (wcześniej Kaczyńskich) i pisowców czyli wszystkich których podejrzewa o patriotyzm i poczucie obywatelskiej odpowiedzialności. Nienawiść do Kaczyńskiego jest bezwarunkowa i całkowicie irracjonalna, bo leming nie interesuje się ani zjawiskami politycznymi ani tym bardziej biografią Kaczyńskiego. Leming nie wie czym i kiedy zajmował się którykolwiek Kaczyński, jakie Kaczyńscy podejmowali decyzje. Dla leminga Kaczyński jest tym samym, czym Żydzi byli dla nazistów, albo Emmanuel Goldstein dla bohaterów powieści "1984" Orwella. Nienawiść lemingów do Kaczyńskiego i pisowców jest więc swoistą polską odmianą rasizmu / antysemityzmu. Wszystko co złe kojarzy się lemingowi z Kaczyńskim, bez względu na to że od 4 lat rządzi już Tusk.

Nienawiść jest także najważniejszą potrzebą polskiego leminga. Normalni ludzie nie potrzebują nienawiści do egzystencji. Normalni ludzie, aby żyć potrzebują jedzenia, picia, poczucia bezpieczeństwa. Natomiast u leminga potrzeba nienawiści zastępuje wszystkie podstawowe potrzeby. Leming polski zaakceptuje głód i każde upokorzenie ze strony władzy, dopóki będzie miał kogo nienawidzić.

Ponadto leming polski nienawidzi wszystkich którzy przypominają mu o tym że jest lemingiem, czyli wszystkich aktywnych obywateli a także tych którzy chcą jego własnego dobra.

2. Infantylizm. Leming bezkrytycznie ufa mediom głównego nurtu i władzy, czyli tym którzy nim jako lemingiem pogardzają i manipulują. W ogóle leming polski tym bardziej komuś ufa, im bardziej ten ktoś lemingiem pomiata i pogardza. Leming jest jak domowy psiak, który nie rozumie znaczenia słów swojego pana, tylko reaguje na ton głosu. Można więc leminga obrażać do woli, byle tylko robić to w miły sposób. Poza tym zazwyczaj leming jest także dziecinnie szczery, nie potrafi budować skomplikowanych kłamstw, ani myśleć logicznie. Postrzeganie świata leminga kończy się na zaspokojeniu jego podstawowych potrzeb, takich jak potrzeba nienawiści (patrz wyże), więc leming nie potrafi rozumować w złożony sposób. Leming który jest ordynarnie okłamywany i oszukiwany przez władzę, wierzy tej władzy na takiej samej zasadzie jak dziecko wierzy swoim rodzicom. Dziecko nie zastanawia się na logiką tego co mu mówią rodzice, po prostu są jego rodzicami więc wierzy. A jeśli lemingowi coś w otaczającej go rzeczywistości zaczyna nie pasować (na przykład musi zapłacić za przejazd obwodnicą, o której premier Tusk przed kamerami mówił że jest darmowa), to reaguje tak samo jak dziecko: wścieka się, płacze i wali na oślep zaciśniętymi piąstkami, czasami spazmatycznie krzycząc że winny jest Kaczyński.

3. Ignorancja. Nie chodzi nawet o to, że leming nie wie co się wokół niego dzieje, ale przede wszystkim o to że leming tego NIE CHCE WIEDZIEĆ. Leming nie chce wiedzieć, że polskie finanse publiczne są na skraju katastrofy.A jeśli lemingowi coś w otaczającej go rzeczywistości zaczyna nie pasować (na przykład Tusk obiecał obniżenie podatków, a je podwyższył) to reaguje na zasadzie infantylnej (patrzy wyżej). Poza tym leming jest ze swojej głupoty i niewiedzy bardzo dumny i chętnie podkreśla te cechy publicznie. Leming krytykuje książki których nigdy nie przeczytał, ale jednocześnie z dumą przyznaje się że ich nie przeczytał i przeczytać nie zamierza.

4. Dwójmyślenie. Leming do perfekcji opanował sztukę jednoczesnej wiary w dwie lub kilka sprzecznych informacji lub wersji wydarzeń. Leming nie widzi żadnej sprzeczności w tym, że jego ulubiona gazeta przez ponad rok twierdziła że prezydent Kaczyński zmuszał pilotów do lądowania w Smoleńsku a następnie sama zaprzeczyła swoim własnych tezom twierdząc, że prezydent Kaczyński jest winny katastrofie ponieważ nie naciskał na pilotów, a powinien naciskać. Ten sam leming nie widzi sprzeczności między twierdzeniem swojej ulubionej gazety na pierwszej stronie że rząd Tuska jest najlepszy dla Polaków, a twierdzeniem na drugiej stronie że za rządów Tuska Polacy są najbardziej inwigilowanym narodem w Europie. Leming nie widzi sprzeczności między twierdzeniem że Jarosław Kaczyński jest politycznie skończony a straszeniem że Jarosław Kaczyński jest potężny i w każdej chwili może wrócić do władzy. Leming nie widzi nic idiotycznego w tym że pięćdziesięcioletni dziadziuś jest w telewizji przedstawiany jego idol młodzieży. Leming potrafi we wszystkie te sprzeczne informacje wierzyć jednocześnie i nie zwariować.

5. Instynkt stadny. Leming najpewniej czuje się w stadzie, bo sam jest tchórzliwą gnidą. Leming sam nie odważyłby się przypalać papierosem modlących się ludzi albo nasikać na znicze, ale chętnie dołącza do grupy która to robi, widząc że grupa ta jest ochraniana przez policję i straż miejską.
Poza tym przynależność do stada rekompensuje lemingowi jego kompleksy i niskie poczucie własnej wartości, a jako że leming nie ma własnych poglądów, to stado jest także częścią jego własnej, zaburzonej tożsamości.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

http://seaman.salon24.pl/159934,leming-polski-krotka-charakterystyka-gatunku

seaman, jak sama nazwa wskazuje, to kolega po fachu seawolfa i pisze tak samo świetnie

Vote up!
0
Vote down!
0
#192390

Dzięki. Już wiemy na ten temat prawie wszystko. Nie wiadomo jednak, jak z takim lemingiem postępować, kiedy jest twoim kolega w pracy, twoim pracownikiem, uczniem albo domownikiem. Co robić, kiedy leming psuje atmosferę w firmie, klasie, na sali szpitalnej, przy stole. Leming bowiem jest pod ochroną i dobrze o tym wie. To jest jeden ze składników jego siły.
Muldi

Vote up!
0
Vote down!
0

Muldi

#192398

Proste. Ignorować, traktować jak powietrze i w żadnym wypadku nie wchodzić z takim w jakiekolwiek polemiki, a najlepiej w ogóle nie rozmawiać, chyba ,że niestety służbowo. Takie to czasy, że mądrzy ludzie muszą chronić swoją prywatność i wiarę w nastanie wreszcie ich czasów. Jednak w żadnym wypadku nie dzielić się niczym z tymi sztucznymi tworami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#192411

najlepiej byłoby postąpić jak przy ptasiej grypie: profilaktycznie wybić całe stado lemingów :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#192453

Tylko że z takiego obrazu leminga, wynika ciekawy wniosek ogólny.
Leming, któremu podmieni się guru, równie skutecznie nienawidzić będzie dzisiejszego przywódcy.
Bezgranicznie i bez oporów.
Nie jestem pewny, czy o takim skutku pomyśleli ci, którzy leminga wychowali.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#192392

Te wszystkie cechy, to cechy tzw. "Homosovieticusa". Niestety ale bolszewicki eksperyment wychowania społeczeństwa bezideowego, karmiącego się nienawiścią do "wspólnego wroga", łykającego telewizyjną "jedynie słuszną" papkę etc. udał się, tylko że sowieckie imperium zdążyło się do tego czasu "wyłożyć". W tej chwili wraca, więc "Car" będzie miał ułatwioną robotę gdy już zainstaluje się w Polszy tak jak instalował się tutaj już dwukrotnie. I znów trzeba będzie wieku aby Wschód poszedł na udry z Zachodem aby Lechistan mógł się podnieść z popiołów. Pytanie tylko czy Lechici wytrzymają kolejny zabór.

Vote up!
0
Vote down!
0

              

#192401

Nic nie będzie takie samo. Wszystko się odmieni po grudniu 2012 roku kiedy to nasza galaktyka przekroczy równik ekliptyki i przejdzie do Ery Wodnika.. Zresztą cała wiedza jest zawarta między innymi w Kalendarzu Majów. Tak więc można powiedzieć, że żyjemy w czasach ostatnich /Ryby/, a co będzie potem to nie na tym forum...

Vote up!
0
Vote down!
0
#192413

Sowieckie imperium nie "wyłożyło" się tylko przeszło do kolejnego etapu. Etap polegający na tworzeniu homo sovieticusa udał się idealnie tak więc został planowo zakończony. Mając samych idiotów można było bez obaw wprowadzać demokrację.
Niech Pani zauważy że n.p. nowa huta w Krakowie dopiero w III RP spełnia swoją rolę jako przeciwwaga w wyborach do konserwatywnego Krakowa i dzięki temu w Krakowie jest n.p. prezydent miasta z SLD!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#192550

To są po prostu ludzie, którzy mają zaniżoną samoocenę, co przykrywają wrzaskiem.
Należy przy tym podkreślić, że w głębi duszy oni zdają sobie sprawę z tego kim są i co sobą reprezentują. Wiedzą o tym, że ich "wykształcenie" zdobyte na jakiejś tam niby "wyższej uczelni" w przysłowiowym Pcimiu Dolnym jest nic nie wartym kwitem na węgiel.
Dlatego też na przykład takie wystąpienie Dorna, który powiedział publicznie o wykształciuchach można scharakteryzować jako wręcz sabotaż. Ci ludzie nigdy nie zagłosują na PiS właśnie dlatego, że ktoś z PiS-u ich zdefiniował - dotknął ich do żywego.
Cała reszta jest pochodną właśnie tego czyli braku przyzwoitego wykształcenia.

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#192417

gość z drogi

plus nienawiść,do każdego,kto TO wie ,widzi i mówi

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#192451

Chciałbym coś dodać, ale nie ma co. Świetny artykuł.

Vote up!
0
Vote down!
0
#192420

Nienawiść do Kaczyńskiego jest idealnym przykladem działania mechanizmu kozła ofiarnego. Tu by trzeba poczytać co nieco na ten temat, choćby u Rene Girarda.

Vote up!
0
Vote down!
0
#192439

Ponadto leming polski nienawidzi wszystkich którzy przypominają mu o tym że jest lemingiem, czyli wszystkich aktywnych obywateli a także tych którzy chcą jego własnego dobra.

Leming po prostu też wie że jest lemingiem ale bardzo głęboko schował tą wiedzę przed samym sobą. Każdy kto usiłuje mu przypomnieć że on jest lemingiem powoduje u niego bardzo duży poziom dyskomfortu ze względu na to że leming ma trudności ze zduszeniem wiedzy o samym sobie.  To jest przyczyną tej nieracjonalnej i nieproporcjonalnej agresji.

Albo krócej leming wie że jest niewolnikiem ale woli o tym  nie myśleć, dla tego każdy kto mu o tym przypomina jest dla leminga szkodnikiem. Proste? Proste.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#192543

http://www.cda.pl/video/22978ff/Dlaczego-glosuje-na-PO

Vote up!
0
Vote down!
0
#192562

http://niepoprawni.pl/blog/2386/widzialem-wyborce-palikota
Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#207071